Американски колеж - двадесет и втора тема

  • 49 441
  • 728
  •   1
Отговори
# 675
  • софия
  • Мнения: 25 675
Таксата се плаща на 3 вноски - при записване, септември и февруари, които не са еднакъв размер, но не помня как се изчисляваха. За последна остава най-много.
Изискването за успех е за подновяване на договора, нямам идея дали важи и за отстъпка от таксата. Стипендия получават при определени условия, които за осмокласниците за първия срок са различни спрямо тези за другите класове.

# 676
  • Мнения: 5 425
Таксата се заплаща при записване една четвърт, септември - още една четвърт и останалата половина - февруари. Следващите години е по половина в началото на всеки срок.
Ако имате нужда от разсрочване, можете да минете през банка и заем.

Има изисквания за успех и за отсъствия/поведение за подновяването на договора всяка година. Не са нещо извънредно. Можете да ги видите в правилника, който подписвате заедно с договора.
Иначе, условия за успех има, доколкото знам, само при пълните стипендии.

# 677
  • Мнения: 10
Много ви благодаря! А този успех за оставане в колежа стандартен ли е за всички деца - чувала съм, че е 4,50 ?

# 678
  • Мнения: 5 425
Много ви благодаря! А този успех за оставане в колежа стандартен ли е за всички деца - чувала съм, че е 4,50 ?
Нещо такова е. Имаше изисквания и за двойки и тройки по предмети за годината. Все неща, които ако не изпълните, така  или иначе няма смисъл да се харчите за АК. Обикновено по-проблемните условия в правилника са за употреба на алкохол, академична честност и отсъствия. Строгостта при прилагането им е много по-голяма от това, с което сме свикнали.

# 679
  • софия
  • Мнения: 25 675

Има изисквания към поведението и отсъствията. Всичко е много подробно описано в Договора и Правилника, копие от който получава всяко дете и се подписва за това, че е запознато с него. Както и родителите.
Бих казала, че строгостта по прилагане на правилата е предварително известна и се прилага спрямо всеки, без да се правят отстъпки или изключения.

# 680
  • Мнения: 440
Здравейте, на мен ми е интересно какво покрива таксата и има ли допълнителни неща, които се заплащат през учебната година?

# 681
  • Мнения: 5 425
Всичко свързано с колежа към момента. Единственото изключение е учебниците по английски за подготвителната година/8 клас. Иначе неща като нетбуци, учебници, разходи по участие в състезания и т.н. се покриват от колежа.

# 682
  • софия
  • Мнения: 4 992
Мисля, че не всички разходи по състезания се покриват от колежа. Или поне не за всички състезания.

# 683
  • Мнения: 440
Всичко свързано с колежа към момента. Единственото изключение е учебниците по английски за подготвителната година/8 клас. Иначе неща като нетбуци, учебници, разходи по участие в състезания и т.н. се покриват от колежа.

Благодаря EzhkoSimple Smile

# 684
  • Мнения: 5 425
Мисля, че не всички разходи по състезания се покриват от колежа. Или поне не за всички състезания.
Имам предвид тези, на които се отива от името и със съгласието на колежа.

# 685
  • София
  • Мнения: 5 047
Разноски за участие в състезания в страната като ЗМС, ПМС, състезанието между езиковите гимназии, пролетно и есенно по физика и боевете в Созопол се поемат от колежа. От началото на Ковид тези състезания или бяха отменени, или се проведоха по места, и разноски за път и настаняване не е имало. За състезания извън страната разходите са различни и за тях вероятно не стоят така нещата.

# 686
  • Мнения: 5 425
Ако си спомням правилно, бяха поети разходи за участие в баскетболен турнир, както и по дебати в чужбина.
Това, разбира се, преди карантините.

Последна редакция: ср, 19 май 2021, 17:57 от Ezhko

# 687
  • софия
  • Мнения: 4 992
Явно класиеските престижни състезания се поемат. Спомням си преди 3-4 год. действително и национално по дебати някъде из Бг май беше покрито за отбора и един преподавател, който беше придружител.

# 688
  • София
  • Мнения: 622
Здравейте, извинявам се за нахлуването... Някой може ли да ме ориентира къде да търся PSAT резултатите на 8 клас? Синът ми каза, че не знае да са излязли, а от темата разбрах, че са. Търсих в engage и gradelink и не намирам нищо.
Благодаря предварително.

# 689
  • софия
  • Мнения: 4 992
Здравейте, извинявам се за нахлуването... Някой може ли да ме ориентира къде да търся PSAT резултатите на 8 клас? Синът ми каза, че не знае да са излязли, а от темата разбрах, че са. Търсих в engage и gradelink и не намирам нищо.
Благодаря предварително.
Ще ги видите на неговият акаунт в collegeboard.org

Общи условия

Активация на акаунт