Американски колеж - двадесет и втора тема

  • 49 519
  • 728
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 140
щом сте ни чели тези с "енергоспестяващите" колежани, знаете и какво ни е мнението за това дали е било/е смислено за нашите деца, нали?
Да, знам. Написала съм си домашното Simple Smile Но, всяка допълнителна и актуална информация е в плюс. А, когато има раздвижване в темата, се успокоявам някак, в тези смути времена.
Искаше ми се в неделя всичко да приключи и след 3 седмици да се решава, това да, това не.
Толкова много съм ви чела, че имам отговор на много от въпросите си, но ей така, много ми харесва да чета още.

# 76
  • София
  • Мнения: 16 220
Децата виждат "картината" от малко по-друг ъгъл, аз затова винаги препоръчвам лична среща на кандитат-колежанче с реално сегашно колежанче. 

# 77
  • София
  • Мнения: 140
А, случайно да знаете, някой да отдава под наем, за кратък период от време колежанин Wink Извън шегата, да, със сигурност най-добре би било, ако моят младеж влезе в контакт с близък до неговата възраст ученик на Колежа. Засега е силно повлиян от съучениците си, които искат да останат в настоящото си училище и не се изказват никак ласкаво за Колежа. А, в тази възраст, хлапетата са толкова силно податливи на влияние от съученици, та даже и от учители издигнали в култ настоящото училище. А, то като всяко държавно училище е толкова спряло в миналия век, че просто не е за приказване.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 754
Моят, за съжаление, астрономически доста одъртя - ще навърши 23 тази година, но мисля винаги би се отзовал да сподели и разкаже. От друга страна, кат почти всеки мъж, ментално-емоционално не е мръднАл откак беше 16-годишен, та, ако все пак решиш, пиши на лични.

# 79
  • софия
  • Мнения: 5 017
Сещам се за времето  на кандидстстване на моето дете. Питат къде ще кандидатства, отговаря и директно следваше възклицанието “ това е лудост, там ги сгърчват от учене”
Срещу масовото мнение не знам какво може да се направи, наистина е кофти фактор.
Ще попитам за евентуална връзка хлапето.

# 80
  • софия
  • Мнения: 26 002
Като че ли в Немската, Испанската, СМГ и всяка друга гимназия на ниво не учат 😂
Най-добрата приятелка на детето от старото училище не искаше Колежа по описаната от Амели причина. Щяла да си живее спокойно в гимназията и за това избра Немската без да е учила думичка на немски 🙃
Много са сладки с техните избори. Важното е да са доволни от тях.

За сега моите впечатления по отношение на ученето в 8 клас не са се променили - на моята колежанка й е лежерно. Нито стои до 3 ч. да учи, дори и до 8 вечерта не съм я виждала да го прави, нито се е презорила по нещо. Отдавам го и на доброто ниво на езика, което имаше. Продължава да е щастлива от избора си. Днес беше пижама ден. За съжаление пореден и не особено неповторим, предвид времето, в което учат.
На седмокласните майки да кажа, че само година по-късно вече сме забравили какво беше. И това минава.

Последна редакция: чт, 18 мар 2021, 18:23 от zvаnchе

# 81
  • София
  • Мнения: 6 255
Моето дете уж си пише всички домашни навреме, но няма как потока от домашни да е абсолютно равномерен. Понякога се избълват повече и тогава има бурни протести. Според мен е крайно време да свикне с това. Тази година например от началото недоволства, че едната госпожа им пуска домашното за понеделник в събота вечер, вместо в петък вечер. Казвам ѝ, че това вече дори аз го научих като практика, та е време и тя да го научи и да си разпределя времето знаейки, че в събота ще пристигне ново домашно, а не да разчита, че няма да има такова.
Не се е преучила по нощите (освен ако не го цели умишлено, защото твърди, че тогава учи по-добре), но си учи редовно. Имаха някакви екипни проекти и учителят изрично им беше казал, че ще сваля % ако види, че работят в последния момент (пак един вид ги приучава да не си отлагат нещата), а моята се беше паднала в група с едни симпатяги, които ѝ казали: "Споко, ние сме царе на писането в последния момент" Joy Бая нерви изхаби, но твърдо беше решила да си легне навреме, за да се наспи за презентацията и си легна.

# 82
  • софия
  • Мнения: 26 002
Амели, дадох на колежанката да чете. Отговорът беше "В десети клас ще се мре! Ясно."
Предложих да си помисли за местене да не падат свидни жертви, но предложението беше яростно отхвърлено. 😂

# 83
  • софия
  • Мнения: 5 017
Не бе, няма да се мре.  Всичко ще бъде наред, така и кажи Simple Smile
Пък и докато мине 9 клас може нещата да се променят и географията и историята в десети да претърпвт някакви промени...::: А дано!

Допълвам се, понеже съм последен пост и не мога да пъсна нов:
Духът на Ежко:

“Давам под наем малкото колежанско таралежче (вече въздългичко), че голямото е в Лондон и не е налично.
Бивш смгеец

@звънче - споко, в 11-ти вампирясват 😜“

Последна редакция: чт, 18 мар 2021, 22:08 от Амели

# 84
  • София
  • Мнения: 284
Амели, много ти благодаря за подробната презентация 😉. Не знам дали осъзнаваш колко много ми помогна, в полза на колежа разбира се 🤗. Утре ще й разкажа на девойката. На другите момичета също огромно Благодаря за споделеното.
Връзката с настоящ колежанин наистина е много важна и е голям стимул. Точно един такъв разговор миналата година я накара да се запали по идеята да кандидатства в АК. Всъщност всичко тръгна от баща й, който преди да почине й каза какво образование иска за нея и много би се радвал да я види да учи в колежа. Сега се е разколебала, но се надявам да успея да върна искрицата. Ако пък не, здраве да е, важното е детето да е доволно от избора си.

# 85
  • софия
  • Мнения: 5 017
Амели, много ти благодаря за подробната презентация 😉. Не знам дали осъзнаваш колко много ми помогна, в полза на колежа разбира се 🤗. Утре ще й разкажа на девойката. На другите момичета също огромно Благодаря за споделеното.
Връзката с настоящ колежанин наистина е много важна и е голям стимул. Точно един такъв разговор миналата година я накара да се запали по идеята да кандидатства в АК. Всъщност всичко тръгна от баща й, който преди да почине й каза какво образование иска за нея и много би се радвал да я види да учи в колежа. Сега се е разколебала, но се надявам да успея да върна искрицата. Ако пък не, здраве да е, важното е детето да е доволно от избора си.
Ако съм била полезна по някакъв начин - благодаря за приятното усещане да съм помогнала Simple Smile
Съжалявам, че се е наложило да преминете през такава сериозна загуба!
Тук съм, с каквото мога, а вярвам и всички останали, ще помагам/е.
Може би малко се е поуплашила девойката от това да не би да не се справи на изпита?! Милси ли, че има такава възможност?! Пожелавам ви от все сърце да я приемат и да можеш да се се ориентираш по реакцията и. Сигурна съм ,че дете, което харесва училището и тайно се надва да го приемат, ще си покаже искрената радост.

Това ме навежда на друга тема за бърборкане:
Как реагхираха децата ви като разбраха че са приети в колежа?
При нас беше голяма радост. Ама голма радост. Децата от стария и клас се радваха с нея, тичаха по коридорите, учителите  и се радваха на радостта по коридрите, поздравяваха я....Тя не искаше да чуе за никакво друго място, което мен ме оставяше в ужасен ужасон Simple Smile

# 86
  • софия
  • Мнения: 26 002
Как реагхираха децата ви като разбраха че са приети в колежа?
При нас беше голяма радост. Ама голма радост. ....Тя не искаше да чуе за никакво друго място, ... Simple Smile
И се разплака. Всъщност и двете се разплакахме. (Беше почти толкова емоционално, като когато се роди. Сама беше постигнала една от мечтите си.) Три пъти проверявахме какво пише на сайта и какви са нейните резултати. Първоначално не вярваше, че е приета. След това напери перата Laughing
И след това дойдоха съмненията - това ли е нейното място, какви деца ще има, дали ще срещне приятели, дали ще се чувства добре. Като всяко ново начало.

# 87
  • Мнения: 818
Хехе Звънче, и при нас беше подобна ситуацията. Отварям аз резултатите и виждам 16%, казвам си е, колкото толкова, можеше да са поне 20-30% ама толкова е могло детето.. След това погледа ми се мести към друга графа, която не видях първоналчално... общия резултат и описанието че е приета. Бяхме хоум офис и баща й седеше срещу мен на масата и ми каза "кажи й ЕГН-то и номера да вляза и аз", ама защо, нали аз виждам резултата, а той, абе може да си сбъркала нещо Smile
Всичките й учители много се зарадваха, приятелките й също, макар нито една от тях да не успя да влезе, общо 4 момиченца кандидатстваха.
За роднините да не отварям дума, те бяха на седмото небе. Братовчедка ми завърши един от първите випуски на колежа след повторното му отваряне. Вуйна ми се радваше повече от нас Simple Smile
Та, макар да не й беше голямата мечта, точно след 2 мин. размисъл рече и отсече, че е направила своя избор.

# 88
  • София
  • Мнения: 284
Амели, благодаря 🤗
По-скоро се уплаши от това, че няма да се справи с ученето в колежа и може да отпадне. А за самия изпит се чувства уверена, особено по литература.
Има ли откъде да намеря материали за подготовка, примерни тестове, освен примерните от сайта на АК. Попрегледах темата назад, но не попаднах на нищо такова. Моля ви за съдействие 😗

# 89
  • Мнения: 7 190
Има ли откъде да намеря материали за подготовка, примерни тестове, освен примерните от сайта на АК. Попрегледах темата назад, но не попаднах на нищо такова. Моля ви за съдействие 😗
В първи пост от темата. В скрития текст на "Откъси от реални изпити, проведени през 2013 и 2018г."

Общи условия

Активация на акаунт