Обсъждане на имотни обяви-21

  • 30 465
  • 779
  •   1
Отговори
# 720
  • SF
  • Мнения: 21 395
Есме, предложението на Мандаринка беше най-реалистично. Търсиш НС - там при едноспалните вероятността да има отделна гардеробна е малка, и ако има такива, вероятно са в сегмента на Ред епъл. Затова по-реалистично е двуспално, с малка втора спалня, която да бъде гардеробна.

Ами то не е точно така - двуспално и втората спалня да е гардеробна. Кой прави спалня от 4 кв метра и си мисли, че може да я продаде за спалня на някой, който иска спални, а не гардероби. Освен това, за да мине за гардеробна, трябва да е и съседно, може и преходно, помещение. Идеята на гардеробната не е да се мине през целия коридор или да се преходи хола, за да се облече човек. Нито да си намята дрешки на столче в спалнята.
Както и да е. Ако няма място за багаж, няма да купя апартамента.
Засега продължава търсенето с двете или трите изисквания, които имам - етаж, изложение и антре с място за палта и якета.

# 721
  • София
  • Мнения: 259
Esmee, бях на гости в апартамент, какъвто търсиш. Ще помоля да ми пратят инфо за инвеститора/ строител ако е възможно. Огромно антре с много място за дрехи или друго ( врати като на гардероб), доста голям хол с кухня, голяма спалня и 2 тераси. Банята с тоалетна също беше много голяма. Цялостно е много широко, малко тип американските жилища, които са модерни, не знам как точно да го обясня. 2020 е сградата. 

# 722
  • Мнения: 3 591
Ако се пусне търсачката за двустайни "над ХХ квадрата" не излизат ли апартаменти с достатъчно големи помещения, за да се прегради гардеробна от спалня или от коридор?
При мен беше в коридора, а сега една приятелка си направи голяма преходна гардеробна между спалнята и тоалетната - в нов блок до Америмед Младост - много яко изглежда, като по филмите. Така че има строителство с големи помещения, не ми изглежда толкова невъзможна задача човек да си прегради.

# 723
  • София
  • Мнения: 259
Двустайните, които се строят от тези, които аз следя, нямат такива възможности, но този, който споменах доста ме впечатли. Строителите, които съм си харесал са с доста еднотипни и правилни апартаменти и обикновените двустайни са тип ЕПК гарсониера ( няма и 50 кв). По- големите двустайни са така разположени, че трябва да се лишиш от простора на хола, за да си направиш килер или гардеробна. Поне при тези, които аз гледах , нямаше много варианти за изменения, защото се влиза директно в дневната ( хол с кухня ). Тоест трябва да се прегради коридор + дрешник, което според мен ще направи цялото жилище доста по- сбутано. Те пак са към 60 квадрата де, аз това си го представам в поне 65-70 кв. апартамент, за да изглежда добре. Няколко сгради съм им гледал на 2-3 компании и са все еднотипни жилища. 

# 724
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 649
Поне при тези, които аз гледах , нямаше много варианти за изменения, защото се влиза директно в дневната ( хол с кухня ). Тоест трябва да се прегради коридор + дрешник, което според мен ще направи цялото жилище доста по- сбутано. Те пак са към 60 квадрата де, аз това си го представам в поне 65-70 кв. апартамент, за да изглежда добре. Няколко сгради съм им гледал на 2-3 компании и са все еднотипни жилища. 

Според мен това е страшно неудобно. Всички хора, които познавам и са в така устроени жилища, много се оплакват от това. С мръсните/кални обувки влизаш директно в хола или кухнята; другият вариант е да ги държиш в общия коридор, което също не е ок; или трябва да минеш през целия апартамент, за да си закачиш палтото, или трябва да имаш палта и якета накачени в хола; отделно, за дамите - няма къде да си оставиш чантата, докато се събуеш и т.н.
Трябва много добре да помислиш дали можеш да приемеш негативите на такъв тип жилище. За мен дори един кв.м. коридор/антре, което с оптимизация на пространството по вертикала може да служи за всичките тези неща, е по-добър вариант.

# 725
  • Мнения: 6 315
Поне при тези, които аз гледах , нямаше много варианти за изменения, защото се влиза директно в дневната ( хол с кухня ). Тоест трябва да се прегради коридор + дрешник, което според мен ще направи цялото жилище доста по- сбутано. Те пак са към 60 квадрата де, аз това си го представам в поне 65-70 кв. апартамент, за да изглежда добре. Няколко сгради съм им гледал на 2-3 компании и са все еднотипни жилища.  

Според мен това е страшно неудобно. Всички хора, които познавам и са в така устроени жилища, много се оплакват от това. С мръсните/кални обувки влизаш директно в хола или кухнята; другият вариант е да ги държиш в общия коридор, което също не е ок; или трябва да минеш през целия апартамент, за да си закачиш палтото, или трябва да имаш палта и якета накачени в хола; отделно, за дамите - няма къде да си оставиш чантата, докато се събуеш и т.н.
Трябва много добре да помислиш дали можеш да приемеш негативите на такъв тип жилище. За мен дори един кв.м. коридор/антре, което с оптимизация на пространството по вертикала може да служи за всичките тези неща, е по-добър вариант.
Напълно подкрепям това мнение. Синът и снахата имат такъв апартамент в центъра на София и го зарязаха. От вратата влизаш в холо-кухнята. Малко портманто с висящи  палта, обувки, чанти и т.н., които са ти пред очите нон-стоп. Има обаче по-голямо неудобство. Като почнеш да готвиш трябва всички дрехи да ги преместиш в някоя от стаите, иначе целите се умирисват. Отделно до вратата вечно трябва да бършеш след всеки влезнал, за да не се разнася кал и вода, ако навън вали. Води се тристаен, но едната спалня е толкова малка, че като сложиш легло, малко бюро и гардеробче и няма къде да се разминеш. Относно така харесваните големи тераса -точно такава имат. Зимно време е ужасно. Вали ли сняг се натрупва и се чудиш как да го изгребеш. Сложиха тента и е пусната, за да може снегът да не се задържа, но така пък нямат светлина в хола Изключително нефункционално жилище.

# 726
  • Мнения: 1 280
Нагоре Doro го е казала - търси апартаменти с над 70-75 кв.м. (по новия стандарт). На първо четене се сещам за Сикрет гардън (знам,че може да се повтарям,но просто това е един от малкото проекти,които съм гледала в последно време и ми харесват). Там има двустаен 85 квадрата с общите части с доста голям коридор.
Иначе съм ходила на огледи преди време на такива големи двустайни-точно те изоставаха,защото са с почти цената на тристаен,а нямат достатъчно прозорци да се прегради 3-та стая.
Ходила съм на оглед в такива големи двустайни в Дианабад/Студентски град-зад хотел Вега, във Витоша на ул. Леа Иванова, в Лозенец частта над Д. Хаджикоцев. Но цените на всички бяха доста високи като за двустаен, единият беше и с огромна тераса отпред и гараж. Така че със сигурност такива апартаменти има и има шанс да излязат за продан:)
 И наистина, търси в търсачката и тристаен, до 95 кв.м. да речем,защото някой път брокерите пускат такива непродаваеми жилища като тристаен, а търсещите истински тристаен подминават офертата като видят две стаи и килер, така че имаш реален шанс да си една от малкото,заинтересували е от такъв имот:)

Последна редакция: пт, 09 апр 2021, 08:15 от HappyHeartbeat

# 727
  • SF
  • Мнения: 21 395
Според мен това е страшно неудобно. Всички хора, които познавам и са в така устроени жилища, много се оплакват от това. С мръсните/кални обувки влизаш директно в хола или кухнята; другият вариант е да ги държиш в общия коридор, което също не е ок; или трябва да минеш през целия апартамент, за да си закачиш палтото, или трябва да имаш палта и якета накачени в хола; отделно, за дамите - няма къде да си оставиш чантата, докато се събуеш и т.н.
Трябва много добре да помислиш дали можеш да приемеш негативите на такъв тип жилище. За мен дори един кв.м. коридор/антре, което с оптимизация на пространството по вертикала може да служи за всичките тези неща, е по-добър вариант.

Именно, именно! Не че ми се плаща за коридори, които да обхождат всички помещения, но да се облягам на пералнята, за да си сваля ботушите и да си държа шапките до кафемашината... Мога, но за ден-два.
Аз не мисля, че ви посочих кой знае какви претенции. Направо съм учудена какво прочетохте. За нови маратонки мога да ви изброя повече от 3 изисквания. Не че за апартамента нямам повече от 3, просто 3 написах - двустаен с място за дрехи и обувки и по-висок етаж. Иначе модата на лофтовете с гледки и тераси ме кефи, но да е на приятели, пък аз да им гостувам и да им се радвам. Аз си искам входно помещение, в което да си сложа огледало, чист шкаф за обувки и с място за пералня.

# 728
  • Мнения: 1 541
Есме, не са ти толкова странни предпочитанията. Строителят, от когото ние си взехме последното жилище строи точно такива. Спалня, антре, дневна и склад. Но това е продиктувано от изискването за сервизно помещение към всяко жилище. Такива апартаменти се намират, просто не толкова често и обикновено се изкупуват на зелено. Просто трябва да знаеш при кого да търсиш.

# 729
  • Мнения: X
Хепи Харт Бийт, Сикрет гардънс бяха на цени ОТ 2000 е/кв още на изкоп, дори и да приемем, че.и сега са на тази цена, 85 кв са 170 К минимум, плюс ДДС си стават 200 К, колкото е и онзи в Ред Епъл, който дадох за пример. Да, има и такива жилища, но са с голяма квадратура и съответно тези квадрати се плащат от купувача. Ако са в Лозенец или Иван Вазов, 200 К евро им е приблизителната цена за 80-90 квадрата. В по-евтин южен район ще е по-ниска, но под 150 К не мисля, че може да се намери. Есме назад даде южни райони като условие

Мисля, че цялата дискусия няма особен смисъл, без да се знае предвидения бюджет.

Hearty, вече бяха посочени такива оферти и тук, само че.складът в тях беше под 1 кв. Той е само за да се води апартамент, както и ти си отбелязала, защото нямат мазе. А се търси 3,4 квадрата склад.

Всичко може да се намери, зависи къде е и на каква.цена.

Последна редакция: пт, 09 апр 2021, 10:36 от Анонимен

# 730
  • Мнения: 1 541
Изобщо нямам предвид като посочените като теб оферти, Poppea. 1кв. склад не е склад, то е ниша. Говоря за сервизни помещения от порядъка на 3-4кв. Просто тези жилища не са с площ от по 60кв., там е уловката. На всички в тази тема им е ясно, че на 60кв. НС няма как да се "съберат" подобни екстри.

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15820356128973 … =6knovp&f1=20 Овча Купел ми е Лозенец. Bowtie

# 731
  • Мнения: X
Изобщо нямам предвид като посочените като теб оферти, Poppea. 1кв. склад не е склад, то е ниша. Говоря за сервизни помещения от порядъка на 3-4кв. Просто тези жилища не са с площ от по 60кв., там е уловката. На всички в тази тема им е ясно, че на 60кв. НС няма как да се "съберат" подобни екстри.

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15820356128973 … =6knovp&f1=20 Овча Купел ми е Лозенец. Bowtie
Напълно съм съгласна с това мнение. И аз казах същото, трябва да е с голяма квадратура. Само че Есме постави условие назад да е в южни райони. Ако се е отказала.от него и е готова да купи в Овча купел (примерно) или в Дружба (пак примерно), това променя изцяло дискусията. Защото променя изцяло цената.
Овча.купел субективно за теб може и Манхатън да е. А обективно си е все Овча купел.

Последна редакция: пт, 09 апр 2021, 11:23 от Анонимен

# 732
  • Мнения: 1 280
Всъщност,има и с малка квадратура за тези, на които гардеробна им е топ изискване:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b161350630221929
Но при малка квадратура винаги има компромиси с нещо друго, в случая спалнята е 9 кв.м. Ако бюджетът е ограничен,това също е идея-просто да се прегради ниша в спалня над 12 квадрата  с гипсокартон.  Да,качеството на живот не е като в апартамент 85 кв.м., но пък и цената е по-поносима.

# 733
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 158
Изобщо нямам предвид като посочените като теб оферти, Poppea. 1кв. склад не е склад, то е ниша. Говоря за сервизни помещения от порядъка на 3-4кв. Просто тези жилища не са с площ от по 60кв., там е уловката. На всички в тази тема им е ясно, че на 60кв. НС няма как да се "съберат" подобни екстри.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15820356128973 … =6knovp&f1=20 Овча Купел ми е Лозенец. Bowtie
Цитат
Напълно съм съгласна с това мнение. И аз казах същото, трябва да е с голяма квадратура. Само че Есме постави условие назад да е в южни райони. Ако се е отказала.от него и е готова да купи в Овча купел (примерно) или в Дружба (пак примерно), това променя изцяло дискусията. Защото променя изцяло цената.
Овча.купел субективно за теб може и Манхатън да е. А обективно си е все Овча купел.

Е ти остави Манхатън, ама поне тоя кюнец да бяха махнали! Направо съм в потрес всеки път когато попадна на такива обяви.

# 734
  • Мнения: 288
Ако е ново определено трябва да е над 80 кв., за да покрие изискванията. Само се замислете в ЕПК-тата двустайните са по 70 кв и това е по старите стандарти. Имат си и ниша за пералня/сушилня и място за огромен гардероб в коридора.

Общи условия

Активация на акаунт