Обсъждане на имотни обяви-21

  • 30 525
  • 779
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 598
И разбира се, като на всеки търг, ще има 1-2 подставени лица, които ще вдигнат на място цената до исканата от продавача.

# 706
  • Мнения: 166
Благодаря за всички, които се включиха по темата за имотите в Лагера!
За съжаление освен Ваклин, гледах и Тюлип и Старлайт и всичко май е разпродадено. Sad Пък тип комплекс не мисля, че е нещото, което бих искала .. не се впечателявам от басейни и т.н. .. понякога и месечните такси за подобни комплекси на твърде високи.
Продължавам търсенето ...
Ще трябва по-отрано да се хващат новите строежи, но това си е май, май късмет.

# 707
  • Мнения: X
Доро и Хепи харт бийт, тези търгове.не работят както онези при съдебна делба. Тук наддаването е тайно, даваш  оферта с цена и условия на плащане, в плик, собственика събира и отваря плисовете и си избира офертата, която му харесва. Тук няма смисъл от подставени лица или фиктивни оферти, те не носят полза за вдигане на цената. Защото ако дадеш в плика оферта за 75 К примерно, никой от другите наддаващи не го знае това, че да дава над твоята. А ако твоята се окаже най-висока, трябва да го купиш на нея или да се откажеш, и тогава собственикът отива на следващата.

Това е съвсем нормална практика в Канада и работи добре. Така хем продавачът е сигурен, че не е пропуснал ползи, хем купувачът е казал колко е готов за даде за имота.

Последна редакция: ср, 07 апр 2021, 10:47 от Анонимен

# 708
  • София
  • Мнения: 29
А има ли законова пречка да си направят търга открит? Не говоря как се правят подобни търгове в момента в другия сегмент, а дали в България нещо спира да се правят с открито наддаване както е в Щатите?

# 709
  • SF
  • Мнения: 21 564
Благодаря за всички, които се включиха по темата за имотите в Лагера!
За съжаление освен Ваклин, гледах и Тюлип и Старлайт и всичко май е разпродадено. Sad Пък тип комплекс не мисля, че е нещото, което бих искала .. не се впечателявам от басейни и т.н. .. понякога и месечните такси за подобни комплекси на твърде високи.
Продължавам търсенето ...
Ще трябва по-отрано да се хващат новите строежи, но това си е май, май късмет.


Точно така! И аз продължавам с моето. Не търся шадраван в хола, а антре. Не търся въртящ се под и басейните няма да ползвам, но ще ми трябва място, където да си държа куфарите. Ако може да не е зад пердето и върху гардероба. Затова казах, че ми трябва антре с гардероб, дрешник, място за нещо, което не изглежда добре, облегнато на дивана.

# 710
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 649
Не пише в обявата дали търгът ще е явен или таен.
Няма законова пречка и явен да бъде - и подозирам, че ще е точно такъв, за да се организира наддаване на купувачите. Wink

За този имот според мен това си е чист опортюнизъм, но явно хвърлят "кукичката" с надеждата някой да се хване, особено под влияние на големите приказки колко е хубав имотът и как трябва да се купи днес, непременно сега, веднага, иначе ще се изпусне!
Обективно погледнато, локацията и блокът не са изобщо топ, а от реалните снимки на банята, и кухнята на терасата се вижда колко точно е трагично положението вътре. Брокерът е наясно, че всеки купувач ще иска да сваля от началната цена и се опитва да приложи обратната практика.
И на мен ми е много интересно доколко ще сработи.

# 711
  • Мнения: 18 806
Есме, предложението на Мандаринка беше най-реалистично. Търсиш НС - там при едноспалните вероятността да има отделна гардеробна е малка, и ако има такива, вероятно са в сегмента на Ред епъл. Затова по-реалистично е двуспално, с малка втора спалня, която да бъде гардеробна.

# 712
  • Мнения: X
Няма пречка да е явен, разбира се, но се съмнявам да бъде такъв.  Доколкото знам за такива търгове (и у нас, и в Канада), те винаги са били с оферта в плик. И брокерите го рекламират като "добра практика от чужбина". А и епидемичната обстановка не помага за явен търг. Но и на мен ще ми е интересно как ще се развият нещата.

Есме, предложението на Мандаринка беше най-реалистично. Търсиш НС - там при едноспалните вероятността да има отделна гардеробна е малка, и ако има такива, вероятно са в сегмента на Ред епъл. Затова по-реалистично е двуспално, с малка втора спалня, която да бъде гардеробна.
+1

# 713
  • Мнения: 3 598
Аз мисля обратно.
Конкретно този тип търгове, които коментираме напоследък, очаквам да са явни. Точно защото ги виждам само като маркетинг трик, а не като налагане на онази практика, която познаваме от чужбина и от ЧСИ.
Да не надценяваме нашите брокери и техните анадолски похвати.
Някой да иде и да каже после 😀

# 714
  • Мнения: X
Скрит текст:
Извинявам се за дългия пост, но просто е реакция на изчетени натрупаните няколко седмици мнения:

1. На панелите проблемите им не са конструктивни по начало и е меко казано несериозно да се коментира 50-годишен срок на годност и очаквано масово събаряне. Комбинацията от многогодишна лоша поддръжка, остарели вик и електро системи и лоши изолационни качества бяха моят основен аргумент да ги изключа от търсенето по дифолт. ЕПК-тата са в общия случай огромни сгради, в които не исках по никакъв начин да живея. Тук вече говорим за предпочитания, аз и подобни сгради НС тотално отсвирих. По-малките ЕПК (има едни с тухлички по фасадата в Редута, баш на хълма до парка, 6-7 етажни, бях си ги харесала) се предлагат малко и държат цени за нещо, което ще изриваш. Нищо против старо тухлено строителство, гледах такива апартаменти с кеф, но и те вървяха с определени минуси - високи цени и нужда от як ремонт преди въобще да се стигне до начална точка Ш и З. НС дават шанс за избор на качество, разпределение, изпълнение, но трябва да се гледа, търси и дори може би да се рискува с покупка в по-ранен период на строителство. Евтино, хубаво НС във вътрешен квартал на София няма. Но и не изборът само между Марвълхаус и масовките тип Бароко, както и между Обеля и Изгрев.

2. Ако някой влезе на случаен принцип в този раздел и почете популярните теми във времето,
ще остане с впечатлението, че масовият българин е израснал в апартаменти, в които всяко дете има своя стая, спалните са по 15 кв. минимум и са имали отделни просторни кухня, трапезария и хол. Не го пиша това да държа сметка на хората какво имат или в какво са живяли, наясно съм, че житейските обстоятелства са различни, но ми се струва, че се създава изкривена картина на имотния фонд в България като цяло и след това се чудят някои хора кой си давал парите за кутийки със спални от 11 кв. и холокухни от 24 кв. Ами купуват хора, деляли стаи с братя и сестри в апартаменти или градски къщи с малки отделни кухньо-трапезарии и холове, събирали диван и два фотьойла, обърнати към секцията с телевизора. За тези хора подобни апартаменти не са компромис, особено за първо жилище.
Скрит текст:
Апропо, спални под 11 квадрата с чупки и холокухни под 16 кв., стават за много малко неща, със сигурност не за пълноценен живот на повече от един човек. Но не мисля, че това са размерите на масовото НС в София, по мои наблюдения.

3. София е добър град за живеене. Живяла съм по половин година в командировка в два големи европейски града, единия столица на най-богатия европейски регион. София не може да се мери с тях по някои критерии (красивата Виена никога няма да стане), но пък си има определени изконни плюсове, за които не се замисляме често - на първо място сигурност и безопасност, сравнително ниска цена на живот, възможност за добре заплатена работа и професионално развитие, на практика почти безплатен достъп до добро образование. Че е мръсна, прашна и има дупки е факт, срещу който трябва да се борим, но това тотално отричане на града почва леко да ме дразни. Казвам го като човек, израснал в малък областен град, който въобще на харесваше София при честите си посещения като дете през 90-те и като млад студент в началото на века. Поживяхме обаче, попътувахме, помъдряхме, София се попромени и сме способни да не виждаме само лошото, а да оценяваме и хубавите черти на столицата.

4. Има разлика между правописни грешки и очеизвадно неграмотно, неразбираемо, накъсано написани мнения. Вторите говорят сами по себе си за капацитета на пишещия ги и нивото на съдържанието им. Толкова.

Ако имаш предвид съботно-неделния диалог "северно ателие vs панел" - всъщност авторите на спора се чудеха на тези, които живеят в и харесват панели, и обсъждаха финансовите им възможности. Никой не е задавал въпрос "защо купувате малки спални НС".

Относно това какво с какво впечатление остава човек за имотния фонд и пазар - на мен обратно - струва ми се, че масово с пускат за обсъждане първи и последни етажи, с чупки, скосявания, странни архитектурни решения, в квартали без инфраструктура и пр.
Рядко се обсъжда обява на среден етаж, с нормално изложение, статут, големина на помещенията и т.н.
Да не се приема за критика, защото не е. Ясно ми е, че бюджетът е водещ.
В много страни по света последен етаж е най-скъп и предпочитан. Партер с двор също има доста почитатели. Партер без двор май никъде не е приоритетен.

# 715
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 787
В много страни по света последен етаж е най-скъп и предпочитан. Партер с двор също има доста почитатели.
Мислиш че последен етаж винаги е един огромен луксозен пентхаус защото такова показват по филмите? Satisfied Партер с двор и в София си има почитатели, ама рискът от летящи космърлаци и фасове е доста голям. Основната разлика с "чужбината" е че в София няма обособени лукс квартали където като отидеш знаеш че няма да имаш проблеми с битовизми. Където и да вземеш тук рискът от мърлявщина си остава общо взето същата, по-скъп имот не ти гарантира нищо.

# 716
  • Мнения: X
Прекарай известно време в пентхаус и ще разбереш за какво става дума. Страхотно е. Не случайно на последните етажи е най-скъпо. П.П. Не е задължително на последния етаж да има само един апартамент. В повечето случаи са повече от един. Това не пречи там да е най-хубаво.

# 717
  • София
  • Мнения: 4 668
Масово новите сгради строят най-големите си апартаменти с най-голяма квадратура на последен етаж. И вече масово са без скосявания.
Ако сградата е направена добре, покривът е добре изолиран, това са най-хубавите апартаменти. Аз живея в такъв.

# 718
  • Мнения: 366
Масово новите сгради строят най-големите си апартаменти с най-голяма квадратура на последен етаж. И вече масово са без скосявания.
Ако сградата е направена добре, покривът е добре изолиран, това са най-хубавите апартаменти. Аз живея в такъв.

Тангра Тангра ти без да се обадиш не може Wink но за доста работи си права. Имам познати на последен етаж в голям апартамент от около 7 - 8 години ами за сега нямат проблеми а тераса, гледка, всичко е супер кеф Simple Smile

# 719
  • Мнения: 3 322
Колкото и добре да е изолиран  последния етаж, нито зима, нито лято е като на друг не последен етаж.

Общи условия

Активация на акаунт