Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 10

  • 73 202
  • 825
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 94
Здравейте,
Моля ви за мнение относно DHEA, която ми е предписана за увеличаване броя на антралните фоликули и OVABOOST за подобряване на качеството на яйцеклетките. Как ви подействаха и имахте ли желания ефект.
За съжаление при мен нямаше ефект, но аз съм ИЯР.... няма от къде да дойдат, ако резерва е изчерпан.
Ако проблема е липса на витамини или попълване на други елементи, може и ще има ефект.

Kris_80, а по колко милиграма пиеше и колко време?
На мен ми изписаха по 25 мг. три пъти на ден, но не уточнихме за какъв период.Освен това, четейки коментарите в темата за добавките, вместо ДХЕА, вземам 7-кето-дхеа, и не съм сигурна дали по този начин не се губи ефекта.

# 451
  • Мнения: 4 982
Аз също пиех 7  кето дхеа , но в комбинация с убиквинол и витамини. Приемах го до пункцията , доколкото си спомням. Не знам от кое точно е ефектът, но на 41 след 1 ЗЕТ съм бременна.

# 452
  • Мнения: 90
Здравейте, момичета😇
От доста време чета форума и най-сетне реших да се регистрирам. От година и няколко месеца правим опити за бебе и без успех. На 6тия месец от опитите отидох на профилактичен преглед (не живея в България) , изписаха ми прахчета за стимулиране на овулация, пих ги 3 месеца и без ефект. Два месеца правих тестове за ову и не засичах такава. Юли месец си бяхме в България и посетихме Д-р Минев в Селената. Направиха ми цветна снимка, оказа се че имам една запушена тръба,а другата проходима, но при високо напрежение. Изписа ми стимулация с фемара и това е първият месец, в който ги пия. На 2 ден от цикъла и така 5 дни. Вече ми е 14 ден, трябваше да започна с тестовете за ову от 12 ден и все още няма овулация, дори чертичките стават по-бледи. Четох, че след прием на фемара овулацията идва от 5 до 10 дни. Забравих да кажа на 26 години съм, а спермограмата на мъжа ми беше добра. Проблема е че няма как всеки месец да ходя на прегледи в България, а тук в чужбина просто не си разбират от работата, поне на тези които попаднах аз. Някой от вас приемал ли е фемара и как ви е подействала?

# 453
  • Мнения: 3 077
Не е редно да пиеш такива медикаменти без да те следят на ехограф, а понякога даже и кръвни изследвания пускат, за да следят хормоните. Тия тестове... Може да не ги правиш както трябва, да не успяваш да хванеш пика, а може и друг проблем да има. Така без да следи доктор има ли фоликули, колко са, как нарасват, пукат ли се.... Не е никак правилно. Да не говорим, че питането ти не е за тази тема, което май се приема за спам

# 454
  • Мнения: 273
Скъпа Midi24,

Напълно подкрепям мнението на AlisonParker. Абсолютно безумие е да те пратят вкъщи с Фемара в джоба и лентички за овулация….

Ако наистина имаш 1 запушена тръба и една проходима под налягане, няма как да забременееш с опити в къщи (защото няма как мъжа ти да създаде налягането, което те правят при ЦС)… Да не говорим, че се изследва защо са запушени тръбите. Ако имаш, например, хидросалпингс, и с ин витро не можеш да забременееш.

Моят съвет е при първа възможност да отидете в друга клиника за второ мнение.
На 26 години би трябвало да могат да ви помогнат навсякъде, освен ако не попаднете на особено некадърен лекар, каквито има навсякъде, за съжаление.

Успех!!


Здравейте, момичета😇
От доста време чета форума и най-сетне реших да се регистрирам. От година и няколко месеца правим опити за бебе и без успех. На 6тия месец от опитите отидох на профилактичен преглед (не живея в България) , изписаха ми прахчета за стимулиране на овулация, пих ги 3 месеца и без ефект. Два месеца правих тестове за ову и не засичах такава. Юли месец си бяхме в България и посетихме Д-р Минев в Селената. Направиха ми цветна снимка, оказа се че имам една запушена тръба,а другата проходима, но при високо напрежение. Изписа ми стимулация с фемара и това е първият месец, в който ги пия. На 2 ден от цикъла и така 5 дни. Вече ми е 14 ден, трябваше да започна с тестовете за ову от 12 ден и все още няма овулация, дори чертичките стават по-бледи. Четох, че след прием на фемара овулацията идва от 5 до 10 дни. Забравих да кажа на 26 години съм, а спермограмата на мъжа ми беше добра. Проблема е че няма как всеки месец да ходя на прегледи в България, а тук в чужбина просто не си разбират от работата, поне на тези които попаднах аз. Някой от вас приемал ли е фемара и как ви е подействала?

# 455
  • Варна
  • Мнения: 119
Имам следния въпрос. Изписан ми е дуфастон 7 дни по 3 таблетки. Обаче пропуснах целия трети ден. Продължих след това предписанието, но се чудя да спра ли след седмия ден или да вземам и осми?

# 456
  • Мнения: 703
Привет Денис,
моля за съвет: кога е подходящо да приемам добавката селен спрямо останалите медикаменти, които приемам (бременна съм в 30 г.с.): л-тироксин, желязо, б комплекс, вит. Д, магнезий, омега3
Благодаря!!

# 457
  • Мнения: 2 621
Записвам се с тежък дефицит на витамин Д. 8,4 рефентни стойности от 32 до 80. Какво трябва да пия и съответно като грама и?

# 458
  • София
  • Мнения: 35 817
Привет Денис,
моля за съвет: кога е подходящо да приемам добавката селен спрямо останалите медикаменти, които приемам (бременна съм в 30 г.с.): л-тироксин, желязо, б комплекс, вит. Д, магнезий, омега3
Благодаря!!
Здравей!
Селен - вечер, 2-3 часа след вечеря, за да е почти на гладно.
Ако приемаш МВ за бременни - в тях също има селен... внимавай за да не предозираш


Записвам се с тежък дефицит на витамин Д. 8,4 рефентни стойности от 32 до 80. Какво трябва да пия и съответно като грама и?
Ще ти посоча, но се консултирай и с лекар - така е редно Simple Smile
Вит. Д - 10 000МЕ/дн. след по-мазно хранене... поне 2 месеца -> 10 дни почивка -> контрола
Вит. К  - 240мкг/дн., след по-мазно хранене ...2 месеца  и след контролата на вит. Д, дозата може да се коригира.
+ Калциева формула ... защото тази стойност на вит.Д, показва, че може да е започнало да се дърпа калций от костите, зъбите...
Добре е да провериш и за други дефицити ... защото при този, тежък дефицит, много вероятно е, да има и други.

Последна редакция: пт, 17 сеп 2021, 17:31 от denis.

# 459
  • Мнения: 2 543
Эдравейте Денис и момичета,
бях питала и преди 3-4 седмици, но може би въпросът ми е потънал сред другите. Ще го побутна пак, че наистина много ме вълнува.

Какво мислите эа прием на колагенови пептиди(колаген на прах) по време на бременност? Много искам да си вэема, особено сега эа 3ти триместър, в който влиэам скоро. В края на 25 седмица съм.

Може ли препоръка эа марка? В нета няма много инфо и от части е малко противоречиво.

# 460
  • Мнения: 567
Денис, момичета,

Моля ви кажете дали ако на ден пия 20 mcg vitamin K2 (from natto/ as menaquinone- 7) + още 20 mcg  K1 от Garden of Life Living Calcium Advanced, ще има намаляване на действието на Клексан и Аспирин, които пък РАЗРЕЖДАТ кръвта?

Изписаха ми 2 капсули от Garden of Life Living Calcium Advanced дневно...

https://www.gardenoflife.com/living-calcium-advanced-bone-density-support-formula

# 461
  • София
  • Мнения: 35 817
Эдравейте Денис и момичета,
Скрит текст:
бях питала и преди 3-4 седмици, но може би въпросът ми е потънал сред другите. Ще го побутна пак, че наистина много ме вълнува.

Какво мислите эа прием на колагенови пептиди(колаген на прах) по време на бременност? Много искам да си вэема, особено сега эа 3ти триместър, в който влиэам скоро. В края на 25 седмица съм.

Може ли препоръка эа марка? В нета няма много инфо и от части е малко противоречиво.
Здравей!
Колаген и протеин трябва да се приема, почти задължително - преди и по време на бременност.
Това са белтъци - другите два основни макроелемента са мазнините  и въглехидратите.
Мазнините са ни основните депа за енергия, важни за синтез на хормоните и някои витамини... въглехидратите - дават енергия - на всички органи ( сърце, мозък, мускули) за да могат те да функционират нормално... а белтъците изграждат телата ни, за възстановяването на тъканите, за синтез на основни хормони,  ензими и т.н. . Те са основната градивна единица (АК) на кости, мускули, органи, съдове и т.н.
За да се изгради ново тяло ( в случая бебето) - му трябва голямо кол-во, точно от този елемент (протеин).
При бременност и кърмене, е много важно продуктите да са достатъчно добро кач-во, чисти и с висок %- колаген /протеин. От колаген/протеин до колаген/протеин има голяма разлика. На пазара се предлага какво ли не и ако някой не е сигурен в кач-вото на даден продукт е по-добре да не го приема.
Не съм фен на растителните продукти, защото те не са пълноценни и съдържат фитохормони (андрогени или естрогени)
Колаген- протеин, това е малко игра на думи, защото и двата продукта се изградени от АК, но в добавката Колаген, те са точно определени като брой и %-но съотношение, така че да може от тях да се синтезира точно определен вид колаген - тип 1,2,3.4.5 и т.н. около 20 типа са, като най-голям в човешкото тяло е %-та на колаген тип 1 и 3
Колаген пептиди - това означава че колагенът е хидролизиран до пептиди... а пептид е структира от няколко АК... а АК(аминокиселина) е най-малката структурна единица на колагена/протеина.
Колаген - не мога да препоръчам, не следя какво се предлага на БГ пазар


Денис, момичета,
Скрит текст:
Моля ви кажете дали ако на ден пия 20 mcg vitamin K2 (from natto/ as menaquinone- 7) + още 20 mcg  K1 от Garden of Life Living Calcium Advanced, ще има намаляване на действието на Клексан и Аспирин, които пък РАЗРЕЖДАТ кръвта?

Изписаха ми 2 капсули от Garden of Life Living Calcium Advanced дневно...

https://www.gardenoflife.com/living-calcium-advanced-bone-density-support-formula
Вит. К2 - не влияе толкова на кръвосъсирването, колкото вит. К1... но, дозите са много ниски - почти нищо.
Освен това К1 много трудно се усвоява и затова, той, най-често се приема в много големи дози, сравнено с К2.
К2 е с повече ползи за костната с-ма ( грубо казано).
По-добре се консултирай с лекаря си.

Последна редакция: нд, 19 сеп 2021, 07:47 от denis.

# 462
# 463
  • Мнения: 2 543
Денис, благодаря много эа отговора относно колагена! Аэ съм в Германия, бих си поръчала и от друг чуждестранен сайт, ако имаш конкретно предложение эа качествен максимално иэчистен колаген. Също ще се радвам на препоръка эа протеин (умишлено не ги слагам под един энаменател).

Като марки съм чувала эа Vital proteins Collagen и Primal Collagen (последната марка преди бр. съм я вэимала доста дълго эа красота...но не энаа ок ли е эа бременност, от grass fed телета е и с по-висока цена от повечето).
Ето това е едната марка: https://www.douglas.de/de/p/m000623025

# 464
  • София
  • Мнения: 35 817
Здравей!
Продуктите, които приемаш са много хубави.
Причини да се чувстваш отпаднала и без тонус може да са - хормоналния дисбаланс, който е нещо нормално и няма да трае дълго Simple Smile ( и който ви вкарва в т.н. следродилна депресия), недостатъчно сън, различни дефицити ( напр. от група В... а те дават тонус и енергия ... рутината около бебето и липсата на социалните контакти, храненето - ако приемаш повече въглехидрати и т.н.  За да си помогнеш - сама трябва да откриеш причината ... мое мнение  ... или ако очакваш от колаген и протеин да си по-бодра, тонизирана и с повече енергия, не е точно така.
Колаген, тези които посочваш - не.
https://www.iherb.com/pr/zint-grass-fed-beef-collagen-hydrolyzed … 16-oz-454-g/71745
има код за -25% , ще бъде валиден само 24ч.  - погледни в темата за Iherb
Протеин - тези, които посочваш не са ми известни ( не съм ги проучвала)  и това, че е посочено че могат да се ползват при бременност и кърмене - за мен, не е достатъчно, защото тази ниша е празна на пазара и последните години започна да се запълва, а не всички производители са коректни и предлагат качествени продукти.
ПП.
Погледнато набързо съдържанието:
1. в 30 грама прах има само 20 грама протеин или около 67% - това, показва че не е чист ( има добавени и други неща - какви, няма как да се разбере)  има добавен холин  ( форма с ползи за черния дроб)  ... и протеина е растителен ( грахов)...
2. този е растителен ... а той съдържа фитохормони и протеина е само 32% .. добавени са витамини и минерали - някои форми не са хубави, на тези които са хубави - дозите са никакви ... добавени са разни билки - червена детелина - повишава нивата на естрогените и респ. може да повиши андрогените... канела?! за копъра - ок... нещо не е много добре обмислен, като съдържание ... според мен
3. на 32,5 грама прах - само 22гр. протеин - също показва, че не е достатъчно чист продукт... и е също растителен
4. в този има всичко друго, но не и протеин - на 100 грама има само 17,8 грама протеин... в едно пилешко бутче  на 100 грама има 24 грама протеин Simple Smile
или ако от този протеин се приема 25 грама прах ( това е горе-долу една доза) ще има само 4,5 грама протеин... т.е. нищо като доза
И точно това имах предвид - много силна реклама, хубави картинки, с щастливи майки и бебета, лъскави опаковки, много силна текстова реклама... а самите продукти, най-общо казано боклуци и притеснителното е че дори и да не навредят, няма никаква гаранция че не са опасни за бебето, защото опасните, вредните, токсичните елементи, много голяма част, преминават /отделят се чрез кърмата. И ако една Х доза, може много да не се усети от майката, дори и да и вреди, то 1/10 напр. от нея може да навреди на бебето.

ППП.
от всичките - според мен 1. е най-добър избор... и пак с уговорката че растителния протеин не е добър избор Simple Smile... според мен

Общи условия

Активация на акаунт