Работа, CV-та, HR-и, съвети - 74

  • 40 932
  • 760
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 11 755
Marsala_  честито! Спокойно, ще ти уредят паркомясто, имат уговорка с България мол и има абонаменти, това изобщо не го мисли.

# 676
  • София
  • Мнения: 17 276
Аз имах ситуация с компания, която след интервюто ми връща отговор, че имат по-подходящ кандидат от мен. Добре, чудесно поне ми върнаха отговор. Преди няколко дни - година по-късно ми звънят да ме питат дали все още се интересувам от позицията, след като вече знам условията им…

Няма лошо, случвало ми се е и на мен и след това си работих доста години в тази фирма. Едната директорка ме беше харесала, но взимащият решение избрал друг, той започнал, изложил се и викнаха мен.
И като наемащ съм го правила няколко пъти.

# 677
  • Мнения: 8 795
Не трябва да си плаща паркомястото! Работодателят трябва да уреди въпроса! Въобще не изразявай готовност  да плащаш.

# 678
  • Мнения: 9 050
Не трябва да си плаща паркомястото! Работодателят трябва да уреди въпроса! Въобще не изразявай готовност  да плащаш.
Това не е вярно.

# 679
  • Мнения: 711
Не трябва да си плаща паркомястото! Работодателят трябва да уреди въпроса! Въобще не изразявай готовност  да плащаш.

Много категорично изказване. А какво би я посъветвала да направи, ако работодателят все пак не се съгласи? Wink

# 680
  • Мнения: 4 996
Разбира се,че не е вярно.Дано не им се върже и да ходи да търси каквото не и се полага,че ще си остане без работа.

# 681
  • София
  • Мнения: 3 029
Зависи от работодателя - някои уреждат безплатно, други - срещу заплащане, а трети - нищо не правят по този въпрос.

# 682
  • Мнения: 8 795
Не трябва да си плаща паркомястото! Работодателят трябва да уреди въпроса! Въобще не изразявай готовност  да плащаш.

Много категорично изказване. А какво би я посъветвала да направи, ако работодателят все пак не се съгласи? Wink
да се премести в чужбина, където хората ще се отнасят към нея с уважение, и приемат различните.  И дори и да не е длъжен, работодателят ще и предложи паркинг. Много ли струва  на  една работодател да  запази едно място на паркинг и колко служители с близък до нейния проблем има?

# 683
  • Мнения: 4 996
По-голяма глупост не бях чела.В чужбина само нея чакат.

# 684
  • Мнения: 9 050
Зависи от работодателя - някои уреждат безплатно, други - срещу заплащане, а трети - нищо не правят по този въпрос.
Не зависи само от работодателя. Всички бизнес сгради имат проблем с ограничените места за паркиране. Съответно на дадена компания се полагат места, съответстващи на наетите площи и няма възможност за повече. От сградата не дават повече, независимо дали и колко си готов да платиш. Особено пък в Инфинити сградите, които ползват паркинга на мола, познайте по колко места се полагат на етаж наета площ. Защото един и същ триетажен паркинг обслужва и мола, и бизнес сградите. А този паркинг не беше разширен, когато сградите станаха две. Две сгради с общо 30 етажа ползват ниво -3, където надали се събират и 200 автомобила. Е, откъде да го намерят това място?

# 685
  • София
  • Мнения: 3 029
Зависи от работодателя - някои уреждат безплатно, други - срещу заплащане, а трети - нищо не правят по този въпрос.
Не зависи само от работодателя. Всички бизнес сгради имат проблем с ограничените места за паркиране. Съответно на дадена компания се полагат места, съответстващи на наетите площи и няма възможност за повече. От сградата не дават повече, независимо дали и колко си готов да платиш. Особено пък в Инфинити сградите, които ползват паркинга на мола, познайте по колко места се полагат на етаж наета площ. Защото един и същ триетажен паркинг обслужва и мола, и бизнес сградите. А този паркинг не беше разширен, когато сградите станаха две. Две сгради с общо 30 етажа ползват ниво -3, където надали се събират и 200 автомобила. Е, откъде да го намерят това място?

Напротив, зависи. Старият ми работодател в Младост БП имаше паркинг, но даваше места срещу заплащане от 60 лв на месец, докато други в съседни сгради не искаха пари.

# 686
  • Мнения: 9 050
Говориш за напълно различна ситуация. Ако има места, зависи, да. В нейния случай обаче не зависи. Ние не говорим за ситуация, в която някой има паркоместа, но не желае да ги дава на служителите безплатно. Говорим за ситуация, в която няма места. Просто няма. Няма откъде да дойде това място, независимо кой ще го плаща. Знаейки квотата по договорите в тази сграда, Каргил имат преко сили 25 места за цялата компания. За да получи тя място, някой от мениджърите трябва да ѝ даде неговото. Това е положението в тази сграда. И не само в нея. Във всяка бизнес сграда е така. Работодателите са готови да плащат, но няма места. Служителите пък си мислят, че работодателя е стиснат. Ами не, не е. Ограничението на бизнес сградите. На етаж работят по средно 150-200 човека. От тези 150-200 човека, поне 50 са готови сами да плащат, но да имат място. Да, ама в паркинга има общо не повече от 300 места за 30 етажа. Нали не си мислиш, че само тя е готова да си плаща? Още поне 1000 са готови да си плащат.
От друга страна, знаейки цените на местата там, вариантът да ходи на работа със Спарк или такси може да се окаже дори по-изгоден. Ако има близо до дома си станция на Спарк, качва се, закарва се, там има места, на които го паркира и освобождава.

Последна редакция: сб, 31 юли 2021, 09:04 от Нищо лично

# 687
  • Мнения: 208
Повдигам отново въпроса си към ЧР - когато си на временен трудов договор, с предизвестие 3 месеца, какви са възможностите този срок да се съкрати? ако започна работа на постоянен трудов договор, какво е необходимо да представя, за да ме освободят веднага, без предизвестие? И по кой член от КТ?
Предстои ми да регистрирам собствена фирма, мога ли да се самоназнача в нея преди да приключване на отношенията със старата?фирма?

# 688
  • Мнения: 9 050
Повдигам отново въпроса си към ЧР - когато си на временен трудов договор, с предизвестие 3 месеца, какви са възможностите този срок да се съкрати? ако започна работа на постоянен трудов договор, какво е необходимо да представя, за да ме освободят веднага, без предизвестие? И по кой член от КТ?
Предстои ми да регистрирам собствена фирма, мога ли да се самоназнача в нея преди да приключване на отношенията със старата?фирма?
Чл.327. Трябва да представиш доказателство за безсрочния трудов договор.
Зависи като каква ще се "самоназначиш" и каква е формата на търговското дружество. И зависи какво пише в договора ти със сегашната фирма по повод друга работа.
Говори с хората и се споразумейте за прекратяване по взаимно съгласие. Това е моят съвет.

# 689
  • Мнения: 855
То в чужбина сякаш е панацея и не е същото - паркоместа предвидени само за мениджърските позиции, останалите се записват в списък и чакат с надежда някоя да излезе по майчинство или някой да напусне.

Общи условия

Активация на акаунт