Първокласници- 2021/2022

  • 30 225
  • 715
  •   1
Отговори
# 600
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Будя в 7, ако не е станала сама преди това. Засега може и я взимаме веднага след занималня. Заспива вкъщи, за не повече от час и я будя. Вечер ляга към 10. Ако не спи следобед няма да издържи и до 19.00

Последна редакция: вт, 21 сеп 2021, 08:11 от elliee

# 601
  • Мнения: 12 031
Буда каката към 6,50. Първокласникът се събужда по-лесно за сега. Облича се и си играе на телефона до 8ч, когато тръгва за училище. Кака му е от 7,30, живеем до училището. Лягат 21-21,30, все още им е трудно да заспят бързо. Делят една стая и си приказват и закачат понякога. Видимо не е изморен след училище.

# 602
  • Мнения: 6 185
Събуждане 6.30.Закуска вкъщи, тръгване 7.30. Заспиване, като ми свършат Игри на волята, тогава Innocent. Значи към 22.30.

Последна редакция: вт, 21 сеп 2021, 07:20 от elpi

# 603
  • Мнения: 2 521
Будене в 7,
Тръгват с баща й към 7,30,
Училището е на 5 мин, с кола даже повече , че няма къде да спира,
Взимам я от занималня към 17,15, играем на парка до 19,30 ( вчера даже окъсняхме, та до 20), лягаме след 22,30, даже 23, но тя бързо заспива.

# 604
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Ха, а аз мислех, че нашите 10 часа сън са малко… Започваме приготовления за сън към 8 и нещо, до 9-9.30 заспива, в 7.30 се събужда, ама адски кисел. Досега не се е налагало да го будим насила и му е трудно. Според мен на огромната умора (имат много спорт и много учене) трябва да спи 10-11 часа, което не се получава винаги, но това е до тип нервна система. На мен не ми стигат общоприетите за възрастни 8 часа.

# 605
  • Мнения: 685
Изглежда нашият първокласник май спи най-много:
6:45 събуждане
7:00 закуска
7:45 излизане (училището е непосредствено до блока ни)
15:00 прибиране вкъщи и приготвяне на раница
19:00 приготвяне за сън, четене на книжка
19:30  е заспал

# 606
  • Мнения: 2 521
Как успявате да легнете толкова рано? След училище не ги ли водите да поиграят? Ние използваме хубавото време все още, че после цяла зима вкъщи. А лятото седяхме на парка след 21, лягаха след 23,30, ама спяха сутрин до късно.
В сряда и петък е на танци до 19, после пак си иска парк, после къпане, хапване, малко да се видим и то станало поне 22,15...

# 607
  • Мнения: 685
След като приготвим раницата излизаме да играем. В момента съм по майчинство и имам възможност да го взимам в 15.00 и времето стига за всичко. Моето дете обаче има разстройство на съня още от бебе, първо с нощни терори, след това със сумнамбулизъм. Поради тази причина полагаме старание стрикно да спазваме режима на сън, защото така контролираме пристъпите. Никога не ми се е налагало да го будя насила нито за градина, нито сега, защото просто се е наспал и се събужда естествено.

# 608
  • Мнения: 11 478
Стават в 7:00, в 7:35 излизат от вкъщи. Малкият закусва в градината, големият - след първия час им е голямото междучасие, тогава. Взимам ги към 17:30, в хубаво време задължително сме в парка, прибираме се към 19:30, вечеря, къпане, пехливански братски борби, и най-късно в 21:30 гледаме да са в леглата

# 609
  • София
  • Мнения: 4 560
Мъка, мъка. Още са с лятно, ваканционно настроение.

Към 20.30 започвам с напомняннето, към 21 са виковете, до 21.30 има някакъв шанс двамата по-малки да са в леглата. Каката със зор я изритваме в 22 от хола. Подозирам, че по-натам с нея ще е по-лесно щото тази седмица почват курсовете (7 клас) и ще е гърч.

Сутрин будя малката в 7.15, за да може до 7.30 да е станала. В 7.55-8 излизат с баща й. Искат ги в 8.10 в училище.
А другите двама горките са от 7.30 и затова стават в 6.30 и излизат в 7.

# 610
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Здравейте!
Как успявате в 19:30 или 20:00 часа децата да си лягат...та ние към това време още не сме се прибрали,или сме на площадка да поиграят или на спорт..
 В 7:30 става  ,пие само чай ,не иска да закусва,в 8 излизаме .
Прибирам го към 5 часа , оставаме раницата и излизаме отново ,ако е хубаво времето.
Заспива към 22:30- 23:00,след "Игри на воля"Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Последна редакция: вт, 21 сеп 2021, 22:49 от Velina_p

# 611
  • Пловдив
  • Мнения: 14 431
Моите си лягат към десет-десет и нещо, по-рано няма начин. Големият дори не искаше да заспива снощи, само ставаше и отиваше в любимата си "стая" - банята, баща му също ставаше да го връща. Случва му се от време на време. Никога никой от тримата не е лягал редовно в осем или девет.
Сутрин ги будим насилствено. Стават, де. Някъде към седем и нещо. Каката най-рано, защото най-рано е на училище. Сама се облича и си мие зъбите, аз и правя сандвич за обяд, защото още не е записана на стола. Баща и я води, аз приготвям момчетата. Той се връща и взима дребния за градина, а аз - големия за училище. За да съм в училището в осем и половина, трябва да съм тръгнала преди осем. Днес запалих колата точно в осем за новините по "Хоризонт" и пак закъснях. Нито един ден дотук не съм отишла съвсем навреме. В девет при следващите новини тъкмо излизах от града, за да тръгна към моята си работа. Колко хубаво би било всички други, дето задръстват града, да не карат коли, а аз да карам, ама не може... Wink
Вечерта около десет ги изстрелваме - големите към детската, малкият все още спи при нас.

Оплаквам се. Wink
Скрит текст:
Имам кростренажор. Откак са тръгнали на училище, всъщност дори малко отпреди това, не съм го подкарвала нито веднъж (или май веднъж, в събота). Сутрин, докато би имало малко време, малкият, че и таткото, още спят в спалнята, към която в една ниша-килер ми е уредът, вечер... абе, вечер... Други упражнения също не съм правила. За тях има място сутрин - в хола, но пак не остава време. То не че толкова не би оставало на друг със същия режим, но аз не мога да се прежаля да стана в пет или шест сутринта. Wink

# 612
  • Мнения: 1 602
Сутрин аз будя баща ѝ към 6,20 и излизам, той ги буди към 6,30.
7,10-7,15 са излезли. Оставят първо нея, после брат ѝ, и двамата с от 8 ч.
Събота и неделя ляга късно. Вчера беше заспала в 19 ч. в колата докато ме чакат от работа.
Няма начин да си легна 19-20 ч. у нас. Обикновено вечеряме около 20 ч., може и по късно, зависи как се приберем.
Още напасваме режима.

# 613
  • Мнения: X
Че аз за първи път чувам някой да си ползва кростренажора за спорт 😄 Тоя уред се ползва за закачалка на дрехи, хавлии след баня 😄 Нашият го разкарахме година или малко повече след като го купихме. Гиричките пък са чудесни стопери за вратите!

# 614
  • Мнения: 475
Здравейте! При нас голяма драма с лягането. Снощи с разправии 21,45 тръгна към леглото. Иначе я будя към 6,50. В къщи пие чай с мед, закуската е в 8,35 в училище. Мислех да закусва у дома, но то става едно нон стоп хранене, което не знам дали е удачно. Излизат 7,30, защото 7,45 трябва да е в училище. Още ми е напрегнато и неорганизирано, но ще влезем в ритъм.

Общи условия

Активация на акаунт