В безизходица - как бихте постъпили?

  • 5 837
  • 154
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 764
Много драма за нищо.
Първо, на 18 си хващаш приятел, че то по ресторанти, официални запознаства, ще кажеш, че годежа вече е уреден.
Било е предостатъчно да споменеш, че имаш приятел и толкова. Къде си тръгнала на родата да го представяш и защо, аз не разбирам.
Баба ти я остави. Като си решила да го запознаваш с вашите, просто го правиш. Лълага ги била, каква лъжа, какво престъпление точно си извършила? Филмите са в твоята глава и тази на баба ти. Виждала си се с някой, не си споделила, защото не си смятала, че е сериозно, сега вече мислиш, че е станало времето да ги запознаеш и толкова.
Стига драмарозира и се тормози.
Сама си правиш филми. По-спокойно и по-обрано го давай. На 20 си само, живей си живота, какво си се закъхарила за на баба ти глупостите.

# 46
  • Мнения: 2 486
Добромира, баба ти те манипулира като ти вменява чувство за вина. Не ѝ се вързвай. Чудесно е, че баща ти те подкрепя. Живей си живота и не се измъчвай. Бабата ще реве, ще мрънка и накрая ще се примири.

# 47
  • Мнения: 238
С баба си говориш по 4 пъти на ден, а с майка си по колко?

# 48
  • Мнения: 24
С баба си говориш по 4 пъти на ден, а с майка си по колко?

Майка ми звъни веднъж през деня или аз , ако я потърся, не ме напряга, не ме тормози, дори ме успокоява, зарежда ме с положителни емоции когато я чуя. Нямам никакъв проблем с нея, за всичко и винаги ме разбира, много е мила и е добра жена.

# 49
  • Мнения: 21 408
Тогава защо не каза на нея за приятеля си, ами на бабата?

Стига драматизира, аз не видях нищо толкова страшно - имаш приятел и искаш да си смениш специалността. Достатъчно голяма си и за двете без да ти се бърка никой.

# 50
  • Мнения: 24
Бабата, та бабата....Като толкова те е страх от нея, кажи, че сте подновили връзката си наскоро и вече смяташ, че е време да го представиш на родителите си. Пробвала си да се разделени, но не се е получило. Голяма драма.

Обмислях и това, но има ли смисъл ?
Така ще излезне, че той е несериозен.
Пък и не са глупави, ще се сетят сами.

# 51
  • Мнения: 31 556
4 пъти разговори не ден с бабата. Ужас.
Отрежи я. Ако за мрънка. Имаш си работа, учиш, работиш и т.н.
Като се видите твърдо и обясни, че си голям човек и си имаш свой живот.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 781
Малеее, каква ужасна майка съм била - 1 път в седмицата (евентуално)  говорехме със сина. Е, 1-2 вписвания у сураттефтера. Че то кога успява да ви се случи нещо, че да го споделите в тия разговори....

Това да оставим, ама детко, време е да си заявиш позицията като голям човек. Не е хубаво да си с всички приятел (добра), както каза, че си. Нарича се с доста нелицеприятни думички, ама меко казано, безкритична си.

# 53
  • Мнения: 1 000
Най-големия проблем е, че той е помак ли? Аз не виждам друго. А, другото е, че бабата май командори всички. Най-важно в случая е мнението на родителите ти. Ако и те смятат произхода за проблем, жалко. Тогава ти ще се разкъсваш между любовта си и връзката със симейството, а ако постоянно ти се натяква как са разочаровани, то ще ти вгорчат щастието с него така или иначе. Ако си достатъчно силен характер( какъвто е трудно да бъдеш край баба си)тогава си живей както прецениш,без угризения. Във всички случаи отвей мача бързо, че е унизително за момчето. Така е в живота.

# 54
  • Мнения: 24
Най-големия проблем е, че той е помак ли? Аз не виждам друго. А, другото е, че бабата май командори всички. Най-важно в случая е мнението на родителите ти. Ако и те смятат произхода за проблем, жалко. Тогава ти ще се разкъсваш между любовта си и връзката със симейството, а ако постоянно ти се натяква как са разочаровани, то ще ти вгорчат щастието с него така или иначе. Ако си достатъчно силен характер( какъвто е трудно да бъдеш край баба си)тогава си живей както прецениш,без угризения. Във всички случаи отвей мача бързо, че е унизително за момчето. Така е в живота.

Не знам дали ще приемат това какъв е, което изобщо не знам дали е вярно, но дори да е, не искам да го нараня, не искам да нараня и себе си. Ако и те не ме разберат и се опитат да ме убедят, че не е за мен и смятат, че ще е най-добре да си намеря друг човек би ми било тежко да го чудя, защото ще съм сама срещу всички, но знам, че не бих се отказала от него.

Вие как бихте посъветвали децата си, в този случай да са щастливи с човека или щом не е за тях да потърсят по-подходящ?

# 55
  • Мнения: 499
Защо да не е за тях? Аз не разбрах с какво толкова това момче не ти е на нивото?

# 56
  • Мнения: 24
Защо да не е за тях? Аз не разбрах с какво толкова това момче не ти е на нивото?

Заради слуха, че е помак. Макар, че според моите наблюдения, не е.

# 57
  • Мнения: 31 556
Не е трудно да бъдеш силен.
И аз съм имала баба, която много обича да командори, но още като малка съм и свила сърмите.
Опитвала се е да ми нарежда с кой да си играя като малка, като порасна с кой да излизам.
Но всеки път просто и казвах да не ми нарежда и че ще правя каквото си искам. И го правех. Свикна жената, какво да прави.
Опитваше се и да ме манипулира. Била ме хранела и не знам си още какво. И това не помогна.
Случвало се е да отказвам да ям. После се оплаках на майка ми и обясних как се държи. И тя я понасоли да внимава.

# 58
  • Мнения: 499
Ох момиче, в кой век живееш? Уж си млада пък се тормозиш за пълни тъпотии.
Мъж ми е германец, да взема ли да се сдухвам, че не съм синеока арийка ами съм чернокоса българка?

# 59
  • Мнения: 5 832
Защо да не е за тях? Аз не разбрах с какво толкова това момче не ти е на нивото?

Заради слуха, че е помак. Макар, че според моите наблюдения, не е.
И искаш да ми кажеш, че за две години ти не си разбрала помак ли е, не е ли? На какъв език говори с близките си, празнува ли Коледа, Великден, Рамазан, вярващ ли е, ако да, в кой бог? Това не са секретни тайни, а нормални теми на разговор.

Общи условия

Активация на акаунт