Брекети – къде, какви, за колко? -тема 15

  • 59 350
  • 750
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 5 095
На мен ми казаха, че може и за постоянно Grinning Но минимум 3 години, колкото бях с брекети. Времето ще покаже.

# 226
  • Мнения: 605
Didi168, абсолютно същия отговор получих и аз и затова си мисля не е ли по- добре да не ги свалям изобщо, за да не вземат отново да се изкривят зъбите, така поне съм спокойна, че са стопирани, затова исках да чуя и други мнения. Много благодаря.

# 227
  • Мнения: 2 263
До живот или докато не се счупи.

# 228
  • Варна
  • Мнения: 5 095
Не знам, не съм ортодонт. Имам пълно доверие на моята. Каквото каже тя - това.

п.п. Soft_Rain, счупване може да стане и на третия ден. Ако се счупи или отлепи нещо, се отива веднагически в кабинета за корекция. На мен вчера за пръв път ми се наложи да отида, заради една тъпа семка от боровинка, която така заседна между ритейнъра и зъба, че нямаше махане. Три пъти си мих зъбите, ръчках с конец, със зъбен душ - тцъ. Отидох и я махнаха за секунда с едно остро, но бая натиснаха.

# 229
  • Мнения: 141
Аз съм и с постоянни и  снемаеми.На мен ми казаха до живот,ако искам да задържа резултата.Долния постоянен 2 пъти вече ми се отлепя (а го имам от 2 седмици),но не на цяло,а само на резците.Общо взето много кофти и голямо пазене.Така не съм се пазила с брекетите както с ретайнерите

# 230
  • Мнения: 2 263
Didi168, повечето тук са наясно, че като се счупи се ходи да се залепи по най-бързия начин. Писала съм го многократно през годините. Който иска, да чете. А и няма "срок", носи се, докато искаш прави зъби и добра захапка. Като ти омръзне, преставаш да носиш каквото и да било и зъбите тръгват нанякъде. 

# 231
  • Варна
  • Мнения: 5 095
Didi168, повечето тук са наясно, че като се счупи се ходи да се залепи по най-бързия начин. Писала съм го многократно през годините. Който иска, да чете. А и няма "срок", носи се, докато искаш прави зъби и добра захапка. Като ти омръзне, преставаш да носиш каквото и да било и зъбите тръгват нанякъде. 

На ваше място не бих обобщавала така некоректно и не бих пълнила интернет с митове и легенди. Да, в някои случаи може да се налага доживотно носене на ритейнъри, но в други е достатъчно да се носят само определен срок, без да има последващо разбутване на зъбите.
Имам не една или две познати, които носиха брекети в гимназията и ги свалиха още тогава. Това е преди над 10 години. Отдавна са без ритейнъри и все още са си с перфектни зъби. Сега... след 50 години като станат бабички и започне да им се топи костта, може да се разкривят, но... нали... по същество.

# 232
  • Мнения: 2 263
Не знам за какви "митове и легенди" говориш, аз говоря с факти и имам немалко информация и примери защо, как, кога. А и собствен опит. Всеки да си преценява колко ще ги носи и дали изобщо ще ги носи. И не, няма определен срок. Никой не може да ти каже "носи ги 2, 3 или 5 години и няма да имаш разместване". Сори, ама ако беше толкова просто, хората нямаше да имат второ и трето лечение. А и постоянните ритейнъри нямаше да съществуват.

# 233
  • Варна
  • Мнения: 5 095
Няма за какво да ми казваш сори, имай си мнението. Но нито си ортодонт, нито си видяла всички случаи на света. Няколко изчетени статии не те правят специалист.

# 234
  • Мнения: 2 263
Де да бяха само "няколко статии" Grinning
От години се занимавам задълбочено по темата. Теб, ако ти се иска да не носиш нищо след това или да носиш 2 години и да приключиш, ехеее... Зъбите са непредсказуеми, запомни го.

# 235
  • Варна
  • Мнения: 5 095
На мен ми е ясно, че най-вероятно ще нося ритейнър доживот и съм предупредена още на първата ми среща с ортодонтката. С тясно чене и широки зъби съм, отказах да ми вади четвъртите зъби и постигнахме леко компромисен резултат, но аз си го обичам. Ако трябва два живота ще си ги нося телчетата, ако това е цената да са ми прави зъбите. Но лично познавам момичета, които са със свалени ритейнъри от години и нямат никакво разместване. Всичко е индивидуално.

# 236
  • Мнения: 204
Здравейте, пак съм аз с питанка Simple Smile в момента оправям основно зъбите за слагане на брекети (имам консултация само), но вече имам 7 умъртвени зъби през годините, а най-вероятно ще се наложат и още 1-2.. и се замислих има ли други провели лечение въпреки мъртвите зъби, не е ли пречка, примерно от натиска да се изпочупят? 

# 237
  • Мнения: 381
Здравейте, бихте ли препоръчали добър ортодонт за гр. Пловдив? В краен случай може и за гр. София?

# 238
  • Сф
  • Мнения: 10 639
Здравейте, бихте ли препоръчали добър ортодонт за гр. Пловдив? В краен случай може и за гр. София?
Д-р Хунджев , от Пловдив е, но ходи и по други градове. Ние сме в Сф при него.

# 239
  • Мнения: 157
Каква е цената на брекетите при доктор Хунджев ?

Общи условия

Активация на акаунт