Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 37

  • 51 456
  • 737
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 85
Мерси, Елора!
На мен  и е по-лесно да пропускам закуската, защото цял живот съм я избягвала, но ще обмисля и вариант с ранна вечеря. Simple Smile

Аз също се мъчих доста време да отказвам вечерята или да вечерям рано, а сутрин да ям насила. Е, не ми се получи.
След това започнах да следвам позивите за глад и установих, че по естествен път ми се получава само сутрешното гладуване. После четох от различни източници, говорих с лекар по въпроса и всички съвети са да се прави, когато ти е най-добре на организма и толкова дълго, колкото ти е комфортно. Примерно вечерям в 8, а на другия ден се храня около 11-12, зависи кога ми пригладнее. В събота и неделя спя до по-късно и пак по естествен път не се храня до 15-17 часа. На мен ми се случва да пропускам вечерята, ако тренирам късно, защото просто ми се гади от храна - тогава фастът ми е от 16 до 10 на другия ден или когато огладнея.

Така че, не се мъчи, а опитай да не се храниш, когато ти е най-добре. Ако вечерята ти е ранна и обилна, можеш да фастваш вечер. Ако пък сутрин ти е по-лесно да не закусваш - не го прави. Просто следи как се чувстваш и яж, когато усетиш глад - не е драма да прекъснеш фаста и преди да си направила 14/16 или колкото там часове планираш.

# 46
  • Мнения: 31 539
На кой както му е удобно.
За мен късното ядене не е ок.
Организма вечер вече си забавя функциите и ако ям късно не ми е ок. Това и лекар ми го е казвал.

# 47
  • Мнения: 7 059
Така е , вечер организмът иска почивка и забавя оборотите, а ти го "товариш" с още работа - храна.

# 48
  • Мнения: 417
Елора, благодаря за статиите. Много коприва пиех, почти 4 пъти седмично, нали е полезна Simple Smile. Ако не коприва, то комбинация от други билки, в останалите дни вземам витамини.

Скрит текст:
По-точно и аз не бих могла да го кажа: The results show that the blood lowering effect of the extract was due to the enhancement of insulin secretion by Langerhance Isletes.

Иначе изследвания не съм си правила. Аз съм от скоро в играта, от април. Миналата седмица си направих първата контрола обстойни изследвания, които скоро ще обсъдя с ендокринолог как ми влияе терапията. Понеже не останах доволна, започнах да чета едно по едно отново. Като стана старо куче може и да мирясам.
Мисля, че 3 месеца е ок на този етап за контроли, това без да съм го обсъдила с лекар. В крайна сметка страхът от К-19 по опашките в лабораториите се компенсира от това, че кръвопускането е най-стария метод за лечение и поне не е вредно. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 31 539
inka5, аз не съм добре с инглиша, но едната статия мисля, че твърди едното, а по-новата, че нямало увеличаване.
Може и да греша де.
Ама ти си пиела много. А аз я изпия два чая в седмицата, я не.
Иначе си го купих заради анемията и алергични състояние.
Имам 5-6 кутии. Абе все ще ги джурна Grinning
Щом пиеш и други билки си помисли дали е ок. Може и самото съчетаване да ти влияе.
Щом си го спряла, отиди след 2 месеца да си видиш кз и инсулин на гладно.

# 50
  • Мнения: 596
Момичета, аз имам едно питане. Не е полезно да се яде вечер, по-добре по-раничко да е вечерята. Което е така, естествено, съгласна съм. Но не трябва ли да се вземе предвид все пак и часът на лягане, нали уж се броят часове преди заспиването и затова се яде по-рано? Естествено не се яде 1-2 часа преди заспиване, ама 4 часа например не е ли ок, как мислите?
Аз винаги от дете съм заспивала късно, даже работя много по-добре късно вечер, отколкото рано сутрин (ако се наложи да стана да наваксвам нещо с работата).
Та по някои стандарти вечерям късно към 20.00-20.30 ч, но е при всички положения повече от 4-5 часа преди лягането ми. На другия ден не закусвам никога и ям към 12.00-13.00 ч най-рано.

# 51
  • Мнения: 31 539
Аз редовно лягам към 12 или към 1. Но пак си вечерям рано.
Както си решите.
Случва ми се в зависимост от графика за работа и аз да ям към 8, но не ми е редовно. Просто се стремя когато мога да е рано. Обяда ми е обилен, вечерята ми е по-лека.

# 52
  • Мнения: 1 408
Подкрепям мнението на Нора. Аз лягам към 22-22:30, а вечерям към 19:30-20 часа. Пробвала съм да изнеса вечерята 4-5 часа преди сън, но огладнявам много и взимам грешни решения, затова предпочитам да се храня в прозореца 12-20 часа. Не виждам нищо лошо в яденето вечер, ако не става въпрос за преяждане с джънк. Нека всеки прилага фаст според начина му на живот.

# 53
  • Мнения: 85
Не виждам нищо лошо в яденето вечер, ако не става въпрос за преяждане с джънк. Нека всеки прилага фаст според начина му на живот.

Това съветват и всички експерти, които пишат за фастването.
Наистина е строго индивидуално. Има хора, които чувстват тежест и не могат да спят дори 4 часа преди лягане да са вечеряли. Има хора, които си вечерят и си лягат без да ги притеснява нищо.

Да не говорим за лягането - едни си лягат в 22 и стават в 6, а други стоят или работят по нощите и си отспиват на другата сутрин.  Най-хубавото е, че когато започне човек да се храни с добра храна, няма пикове и спадове на кръвната захар, тогава най-лесно си "чува" тялото и може да действа интуитивно.

# 54
  • Мнения: 5 364
Nora, вечерята зависи и от това, как си разполагаш с времето.
Синът ми ляга между 19:30-20:00.
Сега, в хубавото време, до последно сме навън на разходки, по площадки, сега се учи да ходи и не го свърта на едно място в къщи.
Аз преди да го оправя него няма как да седна да ям.
Вечерята ми в най-най-добрия случай е към 19:30.
Снощи не можах да се организирам и вечерях към 21.
Лягам си след полунощ. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 271
Доколкото разбрах тук се препоръчва кокосовото брашно и реших да купя. Намерих на 4 различни марки в няколко магазина, от които два само за здравословни храни. Учуди ме, че съдържанието на захар е относително високо - между 18 и 22 гр. на 100 гр. Бадемовото и лененото имаха под 2 гр. и купих от тях. Вие какво брашно използвате?

# 56
  • София
  • Мнения: 6 246
Лично аз имам в къщи кокосово, фъстъчено, ленено, сусамово, бадемово съм взимала май само веднъж, че цената му е тройна-четворна; а и бадемите предпочитам така да си хапвам от време на време.

Редувам ги, според каквото ми се яде/готви и не на всяко хранене. С фъстъчено брашно + хуск си правих 2 пъти блат за пица; от време на време в офиса си правя кексче в чашка (без захар) и слагам 10г кокосово брашно. В неделя правих в къщи руло стефани и на 1.3кг кайма сложих сигурно 2-3с.л. сусамово брашно (че сложих повечко яйца).
Предвид, че не консумирам други въглехидратни храни (освен марули и краставици), мисля, че не са проблем по тези 10г протеинови брашна на ден.

# 57
  • Мнения: 60
Здравейте момичета!Дъщеря ми е  с диагноза инсулинова резистентност , но не иска да пие метформин.Чета че може да се замести с берберин, може ли да ме насочите на коя фирма е по-добър?Ще съм ви много благодарна!

# 58
  • Мнения: 16
А приемате ли метформинови таблетки, докато фаствате? С удоволствие ще пропусна закуската, но ако взема таблетката няма да ми е добре. И още един въпрос вземате ли и Иногинол заедно с Метформин?
Извинявам се за многото въпроси, но имам час за ендо чак през август.

# 59
  • Мнения: 5 364
Здравейте момичета!Дъщеря ми е  с диагноза инсулинова резистентност , но не иска да пие метформин.Чета че може да се замести с берберин, може ли да ме насочите на коя фирма е по-добър?Ще съм ви много благодарна!

Ако дъщеря ви успее да контролира нещата без лекарства, може би е по-добрият вариант.
И аз не исках хапчета и с ендокриноложката се разбрахме, че ще пия само Инозитол (не го пия въпреки това) и ако не се справям, тогава пак ще гледаме пак.

Общи условия

Активация на акаунт