Октомври с есенни листа света нашари, послушно бебе ще люлея през ЯНУАРИ!!!

  • 11 879
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 405
Добрютро Joy
Надявам се, че днес сте в добро настроение, а и деня обещава да е хубав и слънчев Hug
Ним, Ели, успокоихте ли се вече? Всичко ще е наред, само бебетата да са ни здрави, а и ние, че нали сега сме (както казава една форумка) временни колички Joy Трябва да си возим наследниците в спокойна среда Wink

# 16
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
моми4ета да ви питам нещо:
аз допреди няколко ден ставах посред нощ по малка нужда по 3-4 пъти в ноща,а сега ставам само по веднъж.това е ве4е 4 ве4ер. newsm78 при вас как е?нормално ли е това?

# 17
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Здравейте мами и честита нова темичка.
мен от вчера ме е хванал някакъв стомашен вирус, бях решила че раждам. Много гадни болки в областта на стомаха съпроводени с повръщане и диария. Направо ужас Sick Аз разбира се първо в Шейново се изтъпанчихи като ми казаха, че всичко е наред ми падна камък от сърцето. Та вчера цял ден спах, едвам успях да си отворя очите към 20 да хапна. Дано не ви хване тая гадост, че доки каза, че било вирусно и сега имало бум ooooh!
Аз пак отивам да си легна, че май няма ме пусне за 1 ден както ми се искаше. Приятен уикенд  bouquet

# 18
  • Мнения: 333
Страхотна тема, както всички останали! Браво Добиbouquet

Ние днес се събудихме към 9 и гледахме ТВ в леглото. Аз всяка събота гледам малките таланти в "Кой е по по най?" Много ме радват децата, представям си как и нашето бебе пее. Сега ще свърша малко домакинска работа и после смятам да излезем с мъжо на разходка насам натам.
 
На всички приятен ден и който е болен да се оправя, а на останалите да се пазим.

# 19
  • Мнения: 7 418
mimi_81,благодаря ти за изчерпателната информация по повод Магнезий!Добре,че храните са съвсем приемливи,особено шоколада!
   KLEMY,и аз съм болна от същото нещо вече няколко дни.Ужасна хрема и кашлица!Опитвам се да се лекувам с бабешките средства,но състоянието ми се влошава.Престраших се да ползвам и БИОПОРОКС,но няма никакъв ефект!Постепенно започвам да паникьосвам.Не искам да стигам до по-сериозни лекарства.Бебчето ми най-малко е заслужило да го тровя сега!
  Но какво друго да направя?

# 20
  • Мнения: 388
Обаче да ви кажа, според мен част от проблема се корени именно в "протежирането". Години наред практиката е била да си платиш на доктора или акушерката. А раждането не се води само от 1 лекар или 1 акушерка. Ами следродовия период? И останалите се озлобяват! За това е добре, че вече има регламентирано плащане за избор на екип! Ако плащам, бих искала да платя срещу документ! Живот и здраве да е, ще почерпим, но пари на ръка и под масата няма да дам! Защото вярвам, че само това е правилният път и само така ще се върви към по-добро обслужване и отношение.
Ако щете ме наречете идеалистка или ме оплюйте, ама аз така си мисля, че е редно. Надявам се да не разбунвам духове с това си изказване.
Браво НИМ, плътно зад теб съм. Всеки иска добро отношение за себе си и за детето си, но с това насърчение на корупцията нищо не правим...
vesni и аз роптая безмълвно точно за същите неща (вкл. тези от старата тема). Направих си извод тези дни за това, че в никой период от живота си не съм била по-стресирана от сега. А ядовете ми не са били малко, вярвайте ми.
Аз вчера отново бях в болницата за поредния болничен, слава Богу ме пуснаха за почивните дни. Та сега като чета форума и направо ми се реве, няма ли край - писна ми от доктори, акушерки, санитарки и тем подобни неща  Close Close Close

# 21
  • Мнения: 7 418
Момичета,правихте ли изследване за Хепатит Б?Казаха ми ,че е задължително,но не се е поемало от здравната каса.Вие плащали ли сте за това изследване,както и за кръвната група?

# 22
  • Мнения: 3 405
Аз пък знам, че се поема от касата, но не е задължително, също и за ХИВ.
А кръвната група е задължително и се поема. Аз си правих само за кръвна група, но смятам да си издействам направление за ХИВ и хепатит.

Ето линк с изследванията по Здравна каса:

http://www.biberonbg.com/info/izsledvaniq.htm

# 23
  • Мнения: 7 418
Аз пък знам, че се поема от касата, но не е задължително, също и за ХИВ.
А кръвната група е задължително и се поема. Аз си правих само за кръвна група, но смятам да си издействам направление за ХИВ и хепатит.

Ето линк с изследванията по Здравна каса:

http://www.biberonbg.com/info/izsledvaniq.htm
  A направлението за кръвна група кой ти дава личен лекар или гинеколог?Защото личния ми лекар отказа да ми даде направление даже и за кръвната група.Между другото аз й отпринтирах този линк,който ти даваш сега,тя го видя и пак каза ,че нямала право да даде такова направление!!Защо ли.......? newsm78

# 24
  • Мнения: 104
Момичета този месец не ми пуснаха никакво изследване-НОРМАЛНО ЛИ Е?

# 25
  • Мнения: 304
Момичета този месец не ми пуснаха никакво изследване-НОРМАЛНО ЛИ Е?
ами да нормално е на мен досега са ми пускали три пъти  Peace

# 26
  • Мнения: 104
моми4ета добро утро Hug
сабудих се от такъв кошмар newsm45 smile3514направо 4ак цялата бях настръхнала.сега ме е страх да легна пак понеже знам 4е пак ще по4на да го санувам този сън и края ще ме разтрои много. smile3518става дума за моята бебка.искаха да ни наранят smile3514
сега си пия кафето с мъжо и ще го изпращам на работа а после да му мисля какво да правя цял ден. newsm78
дано поне вие да не сте санували лоши сънища и да абудите в по добро настроение от мен newsm51
Доби и аз санувам почти всяка вечер ужасни кошмари,към 9 месец ще изчезнат!

# 27
  • Мнения: 3 405
  A направлението за кръвна група кой ти дава личен лекар или гинеколог?Защото личния ми лекар отказа да ми даде направление даже и за кръвната група.Между другото аз й отпринтирах този линк,който ти даваш сега,тя го видя и пак каза ,че нямала право да даде такова направление!!Защо ли.......? newsm78

На мен ми ги даде гинеколожката, при която съм на консултация. При нея се записах с едно направление от личния. Същия списък има в консултацията на бременните, така че те много добре знаят какво е по каса. Simple Smile

vessi78, и на мен ми ги пускат през месец, имат определен брой талони за една бременност и ги разпределят до края. Последните месеци трябва на 2 седмици да ни ги правят, ако не се бъркам.

# 28
  • Мнения: 689
Здравейте!
Във връзка с изследванията, по здравна каса ми правиха само като отидох да се регистрирам - 11 седмица. След това чак като влязох в болницата (ако не бях влязла сигурно нямаше да ми пуснат изследвания).
Тази седмица съм на консултация и съм решила да питам, колко често трябва да се правят и какво точно ни се полага по здравна каса. Май ако не попиташ си премълчават, както и за ехографа.

# 29
  • Мнения: 3 405
По здравна каса се полагат 2 ехографии за цялата бременност.
Останалите се заплащат спрямо тарифата на акушер-гинеколога. Още като се регистрирах ми дадоха разпечатка от таблицата на линка, който посочих, и ми обясниха какво ми се полага по Здравна каса, останалото е по мое желание, срещу заплащане.

Общи условия

Активация на акаунт