Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са правата на здравно осигурените бременни жени в България?
Какви са естествените източници на магнезий и защо е важен този минерал за нашето тяло?
Какви са правата на бременните жени в България по отношение на изследванията?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са правата на здравно осигурените бременни жени в България?
Здравно осигурените бременни жени в България имат право на безплатни изследвания за ХИВ, хепатит и сифилис, както и на безплатни ехографии и анти-RH антитела мониторинг. Повечето други тестове, като кръвна група например, се покриват от здравната каса. Повече информация може да бъде намерена на специализирани уебсайтове или чрез консултация с лекар.
-
Какви са естествените източници на магнезий и защо е важен този минерал за нашето тяло?
Магнезият е основен минерал за различни функции на тялото, като поддържането на нервната и мускулната система, регулирането на храносмилателната система, предаването на сигнали между нервните клетки и участието в производството на протеини. Естествените източници на магнезий включват черен шоколад, смокинги, бадеми, банани, ядки , семена , зеленолистни зеленчуци , пълнозърнести храни и плодове. При физическа активност или специфични състояния като бременност приемът на магнезий е от решаващо значение.
-
Какви са правата на бременните жени в България по отношение на изследванията?
Бременните жени в България имат право на безплатни изследвания за ХИВ, хепатит и сифилис, както и на безплатни ехографии и анти-RH антитела мониторинг. Повечето други тестове, като кръвни групи, се покриват от здравната каса. За допълнителна информация бременните жени могат да се консултират с лекар или да потърсят информация от специализирани уебсайтове.
-
Какви изследвания се покриват от здравната каса?
-
Какви са мненията за личните лекари и тяхната компетентност?


Честита нова темичка ,коремчета 
Дано имаме късмет да ни се случат свястни акушерки
и да родим живи и здрави бебоци без проблем

направо 4ак цялата бях настръхнала.сега ме е страх да легна пак понеже знам 4е пак ще по4на да го санувам този сън и края ще ме разтрои много.
става дума за моята бебка.искаха да ни наранят
, ама няма как - явно съм си доста отпочинала от физическо натоварване и с тези бушуващи хормони.... Абе ще ни "мине" след няколко месеца
.
, дано само да ни радват