Какъв пол искате да детето ви?

  • 4 045
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 511
Каквото и да си говорим, с момичета е много по - лесно. По- оправни са,  ученолюбиви, кротки, е има и палави, но не са като момчетата, не съм видяла момиче да вдига предница на колело и да кара на задна гума, докато не си тресне главата, по - бързо се развиват, самостоятелни от малки, по може да помагат, социални и още 1000 подобни. Мечтала съм за момиче, имам 2 момчета, моля се за внучка искрено.
Но пък живота на мъжете е по- лесен.
Самостоятелността се възпитава. Аз не съм родител, който ще се занимава с неща, които едно дете може да прави. И да реве, и да се тръшка, не може да ме трогне.
За ученолюбиво - и тук не ми излезе късметът.
А за диви изпълнения, моето още на година и нещо си счупи предните зъби. След около година ги дотроши. Като излязоха постоянните им се радваме само няколко години, после и тях "оправи". като гледам момчетата от нашето обкръжение, направо деца-мечта.

# 46
  • Мнения: 558
Какво значи искам?!? Божа работа,не е ли по-важно да е живо и здраво?!? Аз живот и здраве другия месец чакам момиченце и съм щастлива,ако беше момченце пак щях да съм.
Няма майка на света, за която да не е най-важно детето й да е живо и здраво. Но отделно от това част от майките си имат някакво предпочитение или са си представяли едното или другото. Нещо лошо ли има в това?

# 47
  • Мнения: 4 843
Няма лошо, но нека не се твърди, че всеки има предпочитания за пол. Някои имаме само предпочитания за  живо и здраво бебе.

# 48
  • Мнения: 318
Няма лошо,но при толкова двойки с проблеми и чакане с години... За мен е глупаво,това е.Всеки има право на мнение Simple Smile

# 49
  • Мнения: 4 843
Да, в годините преди да дойде време и ние да имаме дете, покрай нас имаше двойки, които не успяваха дълго време и това със сигурност ми е повлияло на мисленето. Отделно, че имам един спонтанен аборт, та при следващата бременност си мечтаех само за здраво дете. Сигурна съм, че и с момче, и с момиче ще има предимства и недостатъци, важното е да са ни живи и здрави 🙂

# 50
  • Мнения: 46 511
При мен не. Бяхме млади и около нас почти никой нямаше деца, още дори не мислеха за семейства. Но може би това, че сме много страхливи и просто искахме успешно да избутаме някак тези 9 месеца и да не го мислим Laughing

# 51
  • Мнения: 3 307
Искахме момиче, защото съм носител на хемофилия. В крайна сметка ми се роди здрав син, и съм безкрайно щастилива.
Но няма сила, която да ме навие за второ, това през което минах цялата бременност и после след като се роди докато излезнат изследванията не мога да опиша с думи.
Може да нямам никога момиче, но имам 3 прекрасни племенници, на които да се радвам Simple Smile

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
Не ме кефи тази идея за превъзнасянето на златната мъжка рожба, на разочарованоето ако не е момче и второто дете, това не го разбирам.
Аз си искам момичета, три дъщери(това в границите на мечтите и фантазиите).
Сега, живот и здраве ако се реша на второ някога ще видим, че може и две да са, две момчета😀що не
Така, че не знам, аз не мога да съдя никоя жена, че има предпочитания към пола, съвсем нормално е.
Значи, не го разбираш това, някой да има предпочитание към мъжкия пол, но иначе към женския е повече от естествено? Wink В частност - ако предпочитанието е от страна на майката?

Цитат на: Snowche
Въпросът е, че повечето пъти, когато някой има предпочитания към мъжка рожба, то е от мисоджинистки сентимени. Обратното не е вярно - ако някой иска момиче, обикновено не е заради омраза към мъжете...
Тъй шъй - никой не може да има никаква причина да иска момче, освен от мизогиния (това е вариантът на думата на български). Хич може ли нормален човек да иска по друга причина момче, кво му е хубавото на момчето, да не е като момичето, я! Wink
Това, на всяка крачка да виждаш мизогиния и обидно отношение към жените, според мен не се раличава принципно от отношението на онези мъже, за които жените масово са к*ви и използвачки, свестните са малко.

Последна редакция: вт, 08 юни 2021, 16:40 от Магдена

# 53
  • Мнения: 18 552
Не ме кефи тази идея за превъзнасянето на златната мъжка рожба, на разочарованоето ако не е момче и второто дете, това не го разбирам.
Аз си искам момичета, три дъщери(това в границите на мечтите и фантазиите).
Сега, живот и здраве ако се реша на второ някога ще видим, че може и две да са, две момчета😀що не
Така, че не знам, аз не мога да съдя никоя жена, че има предпочитания към пола, съвсем нормално е.
Значи, не го разбираш това, някой да има предпочитание към мъжкия пол, но иначе към женския е повече от естествено? Wink В частност - ако предпочитанието е от страна на майката?
Не, всичко е напълно естесвено, да имаш предпочитания. Аз говорех тук за друго. Това омаловажаване на женската рожба пред мъжката, крайности, реплики от сорта"е, второто ще е момче" и подобни неща не ми допадат и ме дразнят. То сякаш е концерт пожелание.
Мисля че съвсем ясно обясних. 
Защо да се търси под вола теле. Който както иска може да си тълкува.
Аз знам какво съм казала и какво съм имала предвид.😊  Това за себе си, как аз виждам нещата.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
Разбрах те, ама така написано, ми звучи малко смешно. Simple Smile

Другата потребителка не я разбирам съвсем, тази, към която допълних поста си. Flushed

# 55
  • Мнения: 2 122
Разбрах те, ама така написано, ми звучи малко смешно. Simple Smile

Другата потребителка не я разбирам съвсем, тази, към която допълних поста си. Flushed

Благодаря за поправката, вече ще знам, че се казва мизогиния на български. Мислех, че изобщо нямаме термин.

Ясно е, че не сте ме разбрала. Говорех за по принцип, че повечето пъти, когато някой предпочита момче пред момиче, то е защото не харесва женските рожби (или жените) като цяло, а обратното не е винаги е вярно - не всички, които искат момичета имат някаква скрита (или открита) ненавист към мъжете. Дори дадох за пример моя приятелка, която е изключение от това правило, защото не иска момче, понеже не знае дали ще може да го обича (мизандрия). Изобщо не е нужно да се напрягам да търся насякъде мизогиния, защото тя така или иначе ние вади очите ежедневно.

# 56
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Моя супер близка приятелка има 4 деца-2 момичета и после две момчета.Страшно много им се кефя на голямото семейство и като съм я питала какви точно ги е искала ми каза,че за нито едно са нямали предпочитание(първото им детенце момче е починало при раждането и след това идват другите 4).
Сестра ми и зетя и двете деца ги искаха момичета-еми такива са,кумът ни също искаше дъщери и има две.Аз исках второто да е момиче най вече заради свекървата, защото около нея са все мъже,а и през 2016-та изгубих едно момиченце и все се надявах да я имам някой ден,но засега това ми е писано.Като тийн си мечтаех за 3-ма сина,тъй че явно човек трябва да внимава какво си пожелава Simple SmileММ искаше първото момче за второто и той се надяваше на момиче,но мисля че вътрешно е много щастлив ,че ще имаме още един син.

# 57
  • Мнения: 2 239
С мъжа ми бяхме сигурни, че един ден като имаме детенце първото ще е момиченце. Може да се каже, че е било нещо като предпочитание. Е, роди ни се момченце съвсем наскоро. И двамата сме влюбени до уши и благодарни за това дете. Няма лошо човек да има желания, но и те да не се сбъднат в този им вид не е фатално. Любовта е една и съща, независимо какво дете ще имате. А и така е трябвало да бъде, за да ни научи на нещо. Blush

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
Сноуче, според мен пък е напълно възможно и сигурно - нерядко срещано, мъж да иска момче по подобна причина на тази, по която жена иска момиче. По-близко му е, да си играе с него, да го води на риба, да играят футбол. Когато е от презрително отношение към жените, то ще си личи и по много други неща.
Да, не е забранено момичетата да ловят риба или да играят футбол, но много по-рядко го правят, и то не защото обществото не го одобрява.

Прекалява се с търсенето на обидно отношение и онеправданост на жените напоследък според мен.

-----

И ние не сме имали предпочитания за пол сам по себе си - само да е здраво и нормално дете. Иначе мъжа ми ако го чуят някои какви изказвания прави редовно за жените (в насока, че жените са психически незрели, не че са враг на мъжете или използвачки), ще го обявят за завършен мизогин. Grinning

Последна редакция: ср, 09 юни 2021, 11:09 от Магдена

# 59
  • Мнения: 2 352
Моя мъж искаше момче, точно по тази причина. Казваше, че не знае как ще се справи с момиче, как да си играе, че са по- чувствителни пък той е пълно дърво от към чувства. Сега 2г по- късно се справя отлично с дъщеря си и вече му отминаха тези притеснения до голяма степен.

Общи условия

Активация на акаунт