През НОЕМВРИ мама и татко ще си гушкат бебче сладко!!!

  • 14 413
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
Разпис  Mr. Green

Добре дошла на mira smbouquet Заповядай на срещата утре ! Grinning

bebonina, какъвто и модел столче да избереш е по-добре от нищо. Пък и аз съм на мнение, че и най-евтините марки държат ниво на качество, така че...важното е бебето да е в столче и да е завързано. Peace

# 16
  • Мнения: X
Роси, честит рожден ден! На цялото ви семейство пожелавам успешна година едно здраво и хубаво бебе!!!

Привет, Мира! Весело прекарване с нас!

Аз днес цял ден се разхождах на хубавото време и завиждах на мамите с колички. Като си представя какво ще е времето ние като зараждаме и че сигурно няма да можем да се разхождаме дълго, дълго...
Снощи за първи път с мъжа ми имахме сухи тренировки по неспане от детски плач - братовчедка ми си беше оставила 4-месечното бебе при майка си, които живеят на етажа под нас и това бебе като започна да ревееееее. През половин час. Ама да си кажа честно, много сладко гласче имаше и въобще не се дразних. Даже ми беше някак си миличко. Но през цялото време си мислех, че съвсем скоро ще съм на този хал и аз, размислих се за раждането и така докато приспят бебето.

# 17
  • Мнения: 289
Честита ни нова темичка - дано устискаме с появата на бебчета в нея, макар че тези, които сме за началото на номември.....кой знае newsm78
Честит Рожден ден, Роси! ЗДраво бебче и леко раждане ти желая!
Хубаво да си изкарате на срещичката утре и после да разказвате!
И бързо оздравяване на смъркащите!
Аз няма да се оплаквам от зачестилите конктракции - май повечето сме на този хал...само си казвам: "Дано поне още седмичка, ама то - Божа работа" Та затова миналата седмица минах през църквата за молитвата - да съм подготвена, за всеки случай  Praynig. Сигурна съм, че миналия път и това е помогнало за лекото раждане на Радето и бързото ми възстановяване!
Мина, и мен ме хваща яд, като си помисля какво обличане ще бъде зимата, докато докараме бебчо в подходящо състояние....за половинчасово излизане.  ooooh!...друго си е сега на слънчице за изкараш часове навън. Ама да са здравички, ще се оправим! Peace
Лека нощ!
 Hug

# 18
  • Мнения: 2 274
   Хайде и аз да се разпиша  Mr. Green!
   Днес цял ден с мъжо правим размествания из апартамента! Най-после сглобихме детското легло и му намерихме место в детската стая! Оказа се, че матрачето трябва да е 135 х 65! Добре че още не сме купили, че щях да се чудя какво да го правя / мислех че е 140х70 /! От шетането целия ден обаче по едно време адски ме заболя корема ниско долу  ooooh!! Нямах контракция, но болката беше безумна и наложи пиенето на папаверин  Tired! Утре съм на ЖК и ще ми дадат обменната карта, а в сряда съм при доки и ще си поговорим за раждането!
  Момичета, я кажете, вие мисли ли сте какво ще правите, ако контракциите ви започнат през деня или пък ви изтекат водите, когато половинката ви е на работа? Моят мъж много се притеснява как ще успея да стигна до болницата! Офисът им е чак на Сточна и докато дойде от там до Младост и ме закара до Шейново може и в колата да си родя  Whistling! Единият ми вариант е такси - да но ако съм само с контракции! Ами ако ми изтекат водите? Как ще тръгна с такси? Те нали изтичат продължително време, та неща шофера на таксито да ме гледа на кръв, щото съм му намокрила колата  Close! Пък и аз няма да се чувствам много комфортно! Другият вариант - линейка! Не става! Те докато се дотътрят и те от Сточна, мъж ми вече 5 пъти ще ме е закарал в Шейново! Трети вариант  - една позната, която ми е и съседка! Само се притеснявам да не се ошашка и да... ooooh!! Казвайте момичета какво и как да го измисля newsm78! Направо съм в шок  #Crazy! Моля се пак да зараждам през ноща, че да не се притеснявам и за това  Praynig!
   Цвети, стискай, стискай! Рано ни е още! И аз стискам, ама да видим доколко ще успеем да ги устискаме  Joy!
За срещата утре - ако вали, мен не ме бройте! Ще се видим обаче с тези, които отидат на лекцията в четвъртък  Peace!
   Добре дошла на мамата октомврийка! Весело изкарване в нашата компания   bouquet!
   Бебонина, това Галкси не е ли на Бертони или аз нещо се бъркам? Иначе аз в продавалника видях една обява за кошница на Чиполино! Оказа се че мамата ми е съседка и утре ще ходя да я видя! Сега с новия закон трябва и на баткото да му купим повдигаща седалка, че нали от половин година сме с кола и до сега не сме купували такива неща!
   Мина, за една вечер сухи тренировки - дбре, ама представи си тоя терор няколко месеца  #Crazy! Тогава хич няма да ти е миличко  ooooh!! Не искам да те плаша - просто споделям най - съкровенните си страхове  Mr. Green!
      Лека нощ на всички   bouquet! пак прекалих с писането

# 19
  • Мнения: 247
Привет и от мен!  Grinning

И аз стъпих в 9-тия месец от днес, но искрено се моля да прескоча октомври, та чак тогава да се срещнем с бебчо!!!   Praynig

Честито на мама Тали - да им е жив и здрав юнака!
  Hug

benighted, аз ще задам сигурно много тъп въпрос, ама понеже нали не съм раждала още и не знам...
Та, ако тръгнат да изтичат водите и трябва да тичаме към родилното, а нямаме моторизиран татко наоколо, то една стабилна дамска превръзка от сорта на нощните на Либрес, не би ли свършила работа?!  newsm78

# 20
  • Мнения: 2 274
benighted, аз ще задам сигурно много тъп въпрос, ама понеже нали не съм раждала още и не знам...
Та, ако тръгнат да изтичат водите и трябва да тичаме към родилното, а нямаме моторизиран татко наоколо, то една стабилна дамска превръзка от сорта на нощните на Либрес, не би ли свършила работа?!  newsm78
  Ми незнам  Embarassed! Аз отидох с контракции и разкритие в болницата и там ми спукаха околоплодния мехур! Бая нещо изтече доколкото помня, но бях легнала и с подлога под дупето  Embarassed! Най-добре Цвети да каже или някоя друга мама на която са и изтекли водите и така е отишла да ражда, щото аз идея нямам!

# 21
  • София
  • Мнения: 3 064
Здравейте среднощно и от мен Simple Smile

Честито на мама Тали!!! Да е жив и здрав Виктор и да побеждава с коквото и да се захване, а на нея - бързо възстановяване и да се връща да разказва Peace

При мен - нищо ново... Вчера установихме, че креватчето, което ни предлагат няма да свърши работа, та ще купуваме. Но решихме да е от сгъваемите, за за сме по-мобилни и да си върви детенце с кревата  си, за  да спи уютно навсякъде... Тази седмица, живот и здраве ще попазаруваме! Утре рано, в 10!, съм на една делова среща, та стискайте палци Peace

# 22
  • Мнения: 167
  Роси,честит рожден ден! Много щастие и усмивки!  bigdance2
Малко позакъснях с пожеланията,но пък са от сърце!

Да се отчета и аз.В събота бях на дофтор да правя уговорката.Щеше ми се бебо да се роди на 1.11 - идеална дата/има ли мами вярващи в нумерологията?/ , ама той щял да отсъства и затова решихме на 24.10 в 10 ч. да извадим бебко на бял свят!16 дни преди термин е , но щом докито казва ,че е ок...Та Цвети ,ако постискаш още поне седмица...предвид ,че и термина ти е по-напред...дано всичко е наред!!!Само за кг се притеснявам аз - докито казва,че юнака е голям,но с тези отклонения,които дават апаратите - да не се окаже мъничък,а аз да съм го изтормозила толкова рано!

Та така,ще раждам в Майчин дом -Варна.Не знам как стои въпроса с посещенията,но ако някоя мама желае,ще се радвам да дойде да побъбрим Hug

Въпрос:Предвид,че ще раждам 2 седмици по-рано,дали ще имам кърма?!И още нещо - трябва ли да съм абсолютно изчистена за операцията?! BlushИ какви гащурки да си взема - плитки или дълбоки newsm78

Добре дошла на мамата - октомврийка  bouquetРазменяме местата,май Simple Smile

# 23
  • Мнения: 667
Момичета, вижте какво открих в друга тема за една наша ноемврийка, която нека не ми се сърди, че я издавам:
 
Цитат на:  link=topic=128378.msg2525054#msg2525054 date=1160806634
Забравих да пиша, че Амелиа има момиче Юлиана, да и е жива и здрава и много да я слуша.   bouquet  bouquet  bouquet

Amelia, да ти е честито бебенцето!
Да сте живи  и здрави и двете!

# 24
  • Мнения: 667
Сега видях, че Amelia пише при октомврийките и всъщност там се е отчела:

Привет и от нас
 Hug
...
Днес ни изписаха от болницата и вече сме две.
Малката изпревари, изненада ни всички, но всичко е ок.

Та да се представим за протокола - бебе Юлиана, родена на 12.10., 2,700кг,48см
...

# 25
  • Мнения: 2 274
   Лина, благодаря  Hug!
   Тя Ameliа по едно време пишеше и при нас / нали терминът и беше 31.10, но явно бебка е имала желание да е Везничка  Mr. Green! Е, щеше да е хубаво да се похвали и при нас, но имайки предвид хамалогията около едно бебе - простено и е  Wink!
      bouquet Честито бебче на мама Амелия, да и е живо и здраво и много послушно!    bouquet
  Точка, ще стискаме палци! Той твоя юнак, май последно беше над 3 кг., нали? Дано наистина да е толкова Peace! Ти заради тесен таз ли ще си секцио или по желание? Питам да се намирам на приказка; ако не искаш - не отговаряй!
   София, стискам палци за срещата  Wink!

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 09:32 от benighted

# 26
  • Мнения: 334
здравейте,
Относно пукнатия мехур и пътуването в кола: аз си бях сложила превръзка -  от онези огромните, стигащи до ушите, но ефект особен нямаше, добре, че в последния момент грабнах пелена-памперс и я постелих на седалката. Така пристигнах в болницата без да намокря седалката на любимата кола на съпруга, за което той ми беше искрено благодарен.
За превоза до болницата: мисля, че варианта със съседката е добър, стига да сте сигурни в качествата и на добър шофьор. Само трябва предварително да я подготвите, че тя ще е водача, на когото ще разчитате, когато моментът настъпи, а любимият го няма. Жените сме много по-спокойни и реагираме трезво в извънредни ситуации, особено когато става въпрос за раждане. Аз лично вече бях "линейка" - в 1 през нощта /преди година и половина/ закарах моята съседка в родилното с контракции на 5 мин.. Пристигнахме нормално, без шашкане и екшън, приеха я и след 45 мин. проплака прекрасната и щерка. Добре е да изберете маршрут до болницата и да засечете, приблизително, за колко минути се стига. Така ще сте много по-спокойни. 
Като зная как реагира милия, когато трябваше да ме заведе в болницата.....  Sick, искрено се надявам да е на работа и да се закарам сама - ще съм много по-спокойна и ще стигна по-бързо.
желая на всички днес повече положителни емоции   bouquet

# 27
  • Мнения: 3 034
Amelia, Честито бебе ! Да сте живи и здрави и двете ! Бързо възстановяване !  Two Hearts

Точка, не се притеснявай, ще имаш кърма  Peace На една от лекциите го обясниха - кърмата "слиза" в гърдите след "раждането" наплацентата, независимо кога ще стане това. Така че - спокойствие и силна храна, както казва Карлсон и ще имаме сладка кърма... Laughing

# 28
  • Мнения: 301
Честито бебче на Амелия   bouquet Да е здраво и послушно!
benighted,  хубава тема подхвана с водите ... наистина май е по-добре да се уговорим допълнително с някого, защото нашите татковци не винаги ще са до нас.
Аз пък се присетих нещо друго - моята приятелка ражда преди година по същото време (и сега ми е направо безценна Simple Smile) .. та тя първо прокървила през нощта и като отишли в болницата й казали, че тапата й е паднала, но е с малко разкритие. Включили я на системи и тогава ..о, ужас, здравей... Имало е и "опция" да се прибере и да чака у дома ... Само, че си мисля като е паднала тапата, може ли да се прибереш вкъщи и да чакаш, сигурно има голям риск и от инфекции?? И затова се змаислих, ако на мен се случи, дали бих се съгласила д аме включат на ситеми или бих предпочела да изчакам ... Вие как бихте постъпили?
Все пак, ако имаш болки поне можеш да се разхождаш, да клякаш, да ставаш, а това на системи, привързана с колан .. никак не ми звучи добре.

# 29
  • Мнения: 301
А за лекциите за пренатално възпитание -  днес от 5 сме на лекция в Окръжна за възстановяване на родилката и с другите мами от Варна ще сглобим заедо една лекция, която ще ви пуснем онлайн Simple Smile))
Засега само мога да ви кажа, че Пренаталното възпитание на детето, е всъщност възпитание на родителите, който опознавайки себе си да предадат и възпитават по най-добрия начин своите деца, а защо не и да ги усещат докато са още в утробата на мама.

Общи условия

Активация на акаунт