Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 54

  • 37 911
  • 757
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 22 777
Моля. не цитирайте толкова  , за да не стават чак такива чаршафи.
Биопсия е едно от основните изследвания за диагностициране на проблем и няма никаква зависимост с ПАП .Прави се по преценка на лекаря и снета анамнеза при преглед.

Последна редакция: ср, 28 юли 2021, 12:14 от ДХ3

# 61
  • Мнения: 116
Здравейте искам да попитам на някой провеждано ли му е лечение с Изопринозин? При мен случея е следния аз съм с ЦМ 3А и с папилим които е добър, но ЦМ е 3А и ми Назначи лечение с Изопринозин 14 дни пия и 14 почивка и така 6 месеца като на 3 тия трябва да направя изследвания, навярно ЦМ, може ли да ми кажете нещо повече. Благодаря.

# 62
  • Мнения: 761
Ваня Дерменджиева, правили ли сте типизиране за ЧПВ? Гледаха ли ви на колпоскоп, предполагам да, но какво каза д-р след него?

Преди доста време на мен ми бяха изписали Изопринозин за лечение на ЧПВ (нискорисков тип). А преди няколко месеца разбрах, че имам и високорисков, за който пих други добавки, но това е друга тема.

# 63
  • столицата
  • Мнения: 3 790
Дарлинг, какво бихте и имаше ли ефект?
На мен ми препоръчаха Генферон вагинално. Но не мога да го открия и закупя.

# 64
  • Мнения: 761
За първи път чувам за Генферон, за какво ви го изписаха?
А за високорисковият пих 3 месеца АНСС, на 4-тия направих типизиране и отново си беше положително, но д-р казва ново изследване чак след 8-12 месеца.
На колпоскопията поне и преди, и сега всичко е наред.

# 65
  • Мнения: 34
Здравейте,

Относно връзката между ЧПВ и атипичните образувания по шийката - при наличие на ЧПВ, който не се премахва от организма, а просто се подтиска, възможно ли е след време пак да се активира и нанесе поражения? Има ли изобщо начин да се овладее това?
Също така попаднах на доста противоречиви мнения - при постоянен партньор, който евентуално също е носител на ЧПВ, ако жената се лекува, а той не, се твърди, че вирусът се предава като пинг-понг; други мнения пък не са такива.. Според вас как е най-редно да се подходи?

# 66
  • Мнения: X
Здравейте,

Относно връзката между ЧПВ и атипичните образувания по шийката - при наличие на ЧПВ, който не се премахва от организма, а просто се подтиска, възможно ли е след време пак да се активира и нанесе поражения? Има ли изобщо начин да се овладее това?
Също така попаднах на доста противоречиви мнения - при постоянен партньор, който евентуално също е носител на ЧПВ, ако жената се лекува, а той не, се твърди, че вирусът се предава като пинг-понг; други мнения пък не са такива.. Според вас как е най-редно да се подходи?

Редно е и двамата да се лекуват.

# 67
  • столицата
  • Мнения: 3 790
Нали именно партньорите заразяват. Естествено, че следва да се лекува и партньорът.
Генферонът е противовирусно, което, обаче, вече няма разрешение вече за продажба в Бг. Моята лекарка счита, че давал добри резултати при положителен тест за ЧПВ.

# 68
  • Мнения: 22 777
При мъжете активната инфекция минава много по-бързо и реално те са само преносилели за един момент.Това се дължи на различната физиология между половете.
Затова няма как много дълго време да си предават вируса в двойката.При мъжете вирусът бързо излиза от тялото след заразяване.Разбира се последващо един мъж може да се зарази с друг щам.
При дамите има активна фаза и латентна, които са дълги.В повечето случаи имунитетът приспива вируса и може никога повече той да не се събуди , а нерядко го елиминира напълно.
Така че ако двойката не прави секс извънбрачно 😀 , малко вероятно е да си предава инфекцията.Това не е както при бактериите.
За справка- моят мъж е имал тип 11 на младини , кондиломи.Тества се няколло години след това заради моя проблем к се оказа, че вирус вече няма.От своя страна аз му бях предала тип 16( това излезе при теста) , но не е имал никакви проявления , а аз след лечение , вече 14г нямам проблем, а преди няколко години се тествах и нямам и ЧПВ.
Така че нищо не сме си предавали като
пинг-понг.

Последна редакция: чт, 29 юли 2021, 11:43 от ДХ3

# 69
  • Мнения: 34
@ДХЗ,

Много хубаво се почувствах, като прочетох хубава развръзка - след лечение и 14 години всичко да е наред 😄 Дай Боже всичко да е наред и при мен, и при други хора - аз съм полудяла в момента с това чакане на резултати и съм като някой психопат вече 🙃😅

# 70
  • Мнения: X
Стискам палци на всички момичета.

Последна редакция: чт, 29 юли 2021, 17:37 от Анонимен

# 71
  • Мнения: 761
При нас пък ситуацията е такава… случайно ми правят типизиране, аз мислех, че все още имам нискорисковите и дори не се притеснявах (за тях), но се оказа, че те са изчезнали, а сега имам активен високорисков. Решихме да тестваме ММ и той беше отрицателен…
Заедно сме от години, не се знае кой на кого го е предал, но явно аз си го нося доста време активен, а при него, ако е имало заразяване, се е справил с него по-бързо без лекарства и добавки преди.

HeyySun, ако на колпоскопа и цитонамазката всичко е чисто, няма какво да го мислиш толкова. Аз бях много зле емоционално като разбрах и доста след това, но в крайна сметка на колпоскопа всичко е добре, днес чакам поредно цито, пих добавки… е, да, не съм се изчистила още, но едно време когато имах нискорисковите, се изчистих от тях, а честно казано тогава бях дете, малка, несериозна и не съм пила редовно Изопринозина, пък след толкова години, съм го подтиснала (без лекарства реално), така че вярвам, че и високорисковият ще се махне все някога, просто не трябва да го мислим толкова щом няма други “поразии” в момента.

# 72
  • Мнения: 34
Супер 💐,

При мен проблемът е, че си има атипизъм от колпоскопия и сега чакам резултати от всичко - биопсия, ЧПВ генотипиране. Почти убедена съм, че нещо ще излезне, защото съм си по принцип песимист, та затова се чувствам и зле, но пък поне вече се примирявам лека-полека със ситуацията и ще действам.

# 73
  • Мнения: 5
Здравейте прекрасни момичета!Току що си взех цитонамазката и съм съсипан,групата е 3А-Б.Посочено ми е да направя колпоскоп, биопсия и цервикално абразио,но  точно днес ми дойде цикъла и трябва да изчакам да ми спре.Не знам какво следва от тук нататък ,изпитвам ужас и страх .На 33 години съм с две децата.Знам че цитаномазката е много лоша.Можите ли да ми препоръчате специалисти в Пловдив,засега съм се насочила към Торакс доктор Кичеков,но той е акушер гинеколог и се притеснявам дали ще може да изчисти всичко както трябва.Объркана съм много .Моля ви някой който е минал по този път да ме насочи към кой да се обърна

# 74
  • Мнения: 781
Здравейте. Доколкото имам спомен точно това означение 3 а-б може да тежко възпаление /инфекция/.
Микробиология пусната ли е? Важно е да се направи още повече предвид предстоящото абразио и биопсия.

Общи условия

Активация на акаунт