Купуване на имот само на единият съпруг-права на другия?

  • 4 096
  • 98
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 40 931
Пък после защо хората ставали дребнави и възникват дрязги Simple Smile
За мен е много тъпо инвестицията в имоти да е СИО, а в други инструменти да не е. Ама карай, само ми е странно.

# 76
  • Мнения: 10 503
Пък после защо хората ставали дребнави и възникват дрязги Simple Smile
За мен е много тъпо инвестицията в имоти да е СИО, а в други инструменти да не е. Ама карай, само ми е странно.
Затова имотите на децата и накрая за родителите по една студена вода.

# 77
  • Мнения: 12 790
Не че е тема това и че авторката в момента се чуди, но и за мен е безумно да се купува апартамент на дете. Купи си ти на теб апартамент (в случая - на името на мъжа ще е СИО до доказване на противното, с всичките му допълнителни доказателства за това, с какви пари е изплащан кредита) и си свиркай. Нека един ден детето да живее в него, ако вие прецените, ама на негово име е крайно, крайно неразумно.

Нека да дам един пример: едни хора купиха апартамент, записаха го на сина, за да не плаща той един ден някакви митични данъци наследство. Той го продаде и си похарчи парите и няма апартамент.
Друг пример: Прехвърлиха къщата си на името на сина, той се ожени и със снахата изгониха бабата, че им пречи, дядото беше починал, и тя живееше (истински случай отпреди пет години) в нежилищна постройка в двора.

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 4 068
Когато се купува имот на дете, най-разумното е за бащата и майката да се запази пожизнено право на ползване, така докато са живи, иначе има случаи, когато да се прехвърля на дете е наложително

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
Аха - най-често това е, когато се наложи някой да бъде преметнат с някоя врътка.

И аз съм на мнението, че да се прехвърля собственост на дете в повечето случаи е или глупаво, или непочтено. Изключвам случаите на т.нар. делба приживе.

# 80
  • Мнения: 9 033
Не може ли тайно да го прехвърли на детето си? Тайно от него.

# 81
  • Мнения: 18 530
??? Кой да прехвърли тайно на детето си? Жената тайно от мъжа си ли? Божееее

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
Ако детето е малолетно, до 14-годишна възраст - може. Но и то един ден все ще разбере.

Бианка, тайно от детето, поне така го разбрах аз.

# 83
  • Мнения: 40 931
А и да не разбере, те неудобствата си остават.

# 84
  • Мнения: 18 530
Майката да прехвърли само своя дял на детето ли?

# 85
  • Мнения: 9 033
Тайно от детето. Но проблемът е плащането на режийни,данъци и т.н. на имота - те са на името на собственика. И детето наистина някой ден може случайно та нарочно да разбере,че то е собственик.

# 86
  • Мнения: 18 530
Какви разправии за нероден Петко...апартамент тоест.

# 87
  • Плевен
  • Мнения: 984
Не е нероден вече...Днес мина сделката при нотариуса, записан е на мъжа ми, но иначе си знаем, че е наш. Довечера отиваме да видим какво трябва тепърва да се ремонтира, купува, сменя,че да действаме...Започваме със смяна на патроните, че мераци имаше от агенцията да взима някои неща, но никой не е виновен, че не сме уцелили брокер. Детето също ще види апартамента за пръв път, надявам се всичко да е наред. Според предварителните ни планове, оправяме новия апартамент, стягаме стария и отива под наем, като за парите от наема сме се разбрали да заделяме, а колкото ни стигнат силите ще се справим без тях, поне да имаме резерва. Мисля, че нещата се наредиха, странно колко се вдигнаха цените в този опустяващ град, и то за кратък период от време. Благодаря на всички за мненията, да минат и изследванията в края на месеца, че да се успокоя и да дишаме спокойно. Бъдете здрави!

# 88
  • Мнения: 18 530
Аз съм май също точно в "опустяващия" според вас град и нямам подобни впечатления Simple Smile Ние си живеем и не виждаме тук разруха, даже си разширяваме бизнеса Simple Smile По-ведро, давайте под  наем стария и си живейте живота! Здравето е безценно Simple Smile

# 89
  • Мнения: X
Ако не е разписано ясно каква ще е подялбата, някой ако хване ново семейство, старото ще има да се съди до нз кой съд за дела си при лоши взаимоотношения.
Ако имате съмнения за такъв изход, подсигурете си децата да вземат вашия наследствен апартамент и да има едни пари за вашата част от кредита да се покрие, щото 100% сте съкредитоискател. Не да си давате всичките пари да изплатите целия общ кредит, а сметка на детето. И мъжът ви да я пълни тая сметка също. Застраховка също в полза на детето.

Общи условия

Активация на акаунт