Мартенски мами 2022 ❤️💙

  • 26 006
  • 729
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 825
И аз съм така плодовете много добре ми действат, хапвам кайсии, праскови, череши и диня (ама след нея прекарвам цяла нощ в тоалетната Simple Smile, за това я избягвам хахах ). Иначе газирана вода с лимонче и оранжадка пийвам, за гаденето както казах и във Февруарската тема мама ме е заредила с компоти от дюли и сладко(защото много помогат ) предпочитам да не прибягвам до лекарства Simple Smile ще разчитам на бабините методи Simple Smile Мен друго ме мъчи стомаха ми е адски подут все едно е 5м хахах и задържам много вода, а и не ям много Sad

# 76
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Момичета, който е ходил скоро как се движат размерите на ембриона, при мен в 5+6 беше 22мм, а в 6+5 41мм

# 77
  • Мнения: 307
И аз съм така плодовете много добре ми действат, хапвам кайсии, праскови, череши и диня (ама след нея прекарвам цяла нощ в тоалетната Simple Smile, за това я избягвам хахах ). Иначе газирана вода с лимонче и оранжадка пийвам, за гаденето както казах и във Февруарската тема мама ме е заредила с компоти от дюли и сладко(защото много помогат ) предпочитам да не прибягвам до лекарства Simple Smile ще разчитам на бабините методи Simple Smile Мен друго ме мъчи стомаха ми е адски подут все едно е 5м хахах и задържам много вода, а и не ям много Sad


И моя корем е много подут, вече започва да ми личи и хората ме заглеждат, аз не бързам да се хваля, искам да мине и 2рия преглед в събота

# 78
  • Мнения: 5 563
И аз на никой не съм казала, само на бабите казахме. На мен ми изписаха Деган за гаденето и колкото пъти го пия (сутрин на гладно), толкова пъти съм като парцал и повръщам по няколко пъти. От два дни не пия нищо освен Фемибион и съм супер. Почти не ми се гади, имам енергия и желание да се разхождам и да хапвам неща, различни от кашкавал и хляб..

# 79
  • Мнения: 288
Здравейте и от мен. Моя термин е 21.03. Имам и момченце на 2г.което е осмаче. Не бързам да ходя на лекар мисля да изчакам. За сега ми се гади но лошото е че е през целия цен и се чудя дали е възможно от толкова рано. Първата ми бременност нямаше гадене и дискомфорт, много лека бременност. Пожелавам на всичкини лека бременност и здрави и пухкави бебета

# 80
  • Мнения: 5 563
С първата ми бременност, още в първите дни на 5 г.с. започна да ми се гади, а до края на седмицата започнах и да повръщам постоянно. Сега пак между 5 и 6та започна да ми се гади, но не е толкова силно, колкото с първото ми дете.. (дано и така си остане)

# 81
  • Мнения: 44
Здравейте мами! Вчера бях на преглед и видяхме сърчице. Но до плода има някаква сянка, която не се сетих каква е и опасна ли е. Докторът ми каза повече леженое и 3 х утрогестан и нош па. Четох много и не знам но по сходни снимки ми прилича на хематом. Също ми казаха болничен да си взема от ЛК за някаква измислена диагноза, че било рано и ако те ми издъдат нямало да ми стигнат до края, което ми звучи безобразно, при положение, че изрично ми казаха да лежа и почивам от къде да си намирам болнични Има ли дами със същия или сходен проблем. Прикачвам и снимка.

# 82
  • София
  • Мнения: 591
Здравейте мами! Вчера бях на преглед и видяхме сърчице. Но до плода има някаква сянка, която не се сетих каква е и опасна ли е. Докторът ми каза повече леженое и 3 х утрогестан и нош па. Четох много и не знам но по сходни снимки ми прилича на хематом. Също ми казаха болничен да си взема от ЛК за някаква измислена диагноза, че било рано и ако те ми издъдат нямало да ми стигнат до края, което ми звучи безобразно, при положение, че изрично ми казаха да лежа и почивам от къде да си намирам болнични Има ли дами със същия или сходен проблем. Прикачвам и снимка.
отивате при Л. Л и си взимате болничен за вас, напр. с бронхит. За 12 дена -напр. от 19.07-30.07. Ползвали ли сте болничен тази год?

# 83
  • Мнения: 1 399
Miracle то не зависи от тях. Има си определен брой дни болничен за годината. Има и вратички, разбира се. Но имаш право на болничен от личен лекар, а после вече ще взимаш от комисия. Накрая 45 дни преди раждането не влизат в 180 дни, които са за годината.

Аз още нямам кой знае какви неразположения, но мисля, че е рано. 4 седмица и 6 дни съм. Изключително рядко ми се гади, само болки в корема имам и това е. Нямам търпение утре да мине първия преглед.

# 84
  • Мнения: 44
Miracle то не зависи от тях. Има си определен брой дни болничен за годината. Има и вратички, разбира се. Но имаш право на болничен от личен лекар, а после вече ще взимаш от комисия. Накрая 45 дни преди раждането не влизат в 180 дни, които са за годината.

Аз още нямам кой знае какви неразположения, но мисля, че е рано. 4 седмица и 6 дни съм. Изключително рядко ми се гади, само болки в корема имам и това е. Нямам търпение утре да мине първия преглед.
Аз не съм тръгнала да търся болничен просто така, а защото изрично трябва само да лежа за да се изчисти въпросната сянка. Взех си болничен от ЛК за сега после ще видим. Благодаря! ❤️

# 85
  • Мнения: 1 825
Хера дано види нещо, защото е доста рано.. нали казват поне 10 дни закъснение

# 86
  • Мнения: 1 399
Miracle ясно, просто исках да обясня, че има варианти, да не се притесняваш.

Милена раничко е и според мен, но АГ ми каза да отида, пък да видим. Мисля, че би трябвало поне да се види плодно сакче.

# 87
  • Мнения: 5 563
Плодно сакче ще се види и ще кажат ориентировъчен термин, ще проверят дали бременността си е в матката. Рано е да се чуе сърдечна дейност, вероятно ще Ви извикат отново след около 2 седмици.
Може да споделите за болките. Аз все още имам придърпване ниско долу, но пък и постоянно нося малкия напред-назад или го вдигам, а той си е едни 13-14кг

# 88
  • Мнения: 8
Аз да ви попитам има ли причина да се притеснявам тъй като онзи ден се видя само плоден сак и не се чу сърдечна дейност, а тогава бях в 6+3 и ме вика утре, когато ще съм в 6+5 седмица. Тия дни почти не спя и ми е адски притеснено да не би нещо да не е наред или просто е рано. Стискайте палци утре да чуя пулсацията и да се уверя, че всичко е наред. Heart Heart Heart

# 89
  • Мнения: 1 825
Heartbeat
Аз да ви попитам има ли причина да се притеснявам тъй като онзи ден се видя само плоден сак и не се чу сърдечна дейност, а тогава бях в 6+3 и ме вика утре, когато ще съм в 6+5 седмица. Тия дни почти не спя и ми е адски притеснено да не би нещо да не е наред или просто е рано. Стискайте палци утре да чуя пулсацията и да се уверя, че всичко е наред. Heart Heart Heart

Ако е била по - късна О може още да не се чува сърчице, понякога зависи и от апаратурата на АГ-то дали е коремен или вагинален и колко е "модерен" апарата . Не се притеснявайте, стискам палци всичко да е наред! Gift Heart

Общи условия

Активация на акаунт