COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 8

  • 969 530
  • 22 549
  •   1
Отговори
# 20 895
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Защото между първата и втората доза трябва лицето да се пази много.

Не трябва да се пази много, а така както до преди ваксината

Защо?

Защото, ако нямаш реакция- температура, втрисане,
нищо не се е променило
Ако имаш температура е друго-
добре е два дни, след реакцията да си по- предпазлив

Но това е мое мнение, специалистите казват, че няма нужда

# 20 896
  • Мнения: X
Скрит текст:
Ако това бяха направили всички държави още в началото на 2020 г. – за 2-3 месеца – може би нямаше да се пръкнат толкова варианти и пандемията щеше да се „свие“ и затихне – още повече и с ваксините, които бяха ефикасни и срещу предаването/разпространението на първоначалния вариант..Но сега цял свят е свободен да се заразява и да развъжда нови и нови варианти. След 3-4 месеца ще се разбере дали 3 дози са достатъчни..Естествено, че стратегията „нула ковид“ няма да работи, след като се следва само от няколко държави, а другите продължават да си затварят очите, че ваксините не спират разпространението  и „развъждането“ на варианти продължава.То е същото като „мерките не работят“ – няма да работят, разбира се, след като не се спазват от всички..Толкова ли не може да се излезе от щампата и кухите идеологически клишета и да се признае какво работи и какво не работи за ограничаване на вируса и пандемията..

Отменени полети, затворени училища - Китай се бори с огнище на зараза
https://www.msn.com/en-xl/asia/top-stories/flights-cancelled-sch … spartan-ntp-feeds
 
"Властите в Китай отмениха стотици полети, затвориха училищата и започнаха масовото тестване в четвъртък, за да опитат и потушат нова епидемия на Ковид-19, свързана с група туристи.
Пекин поддържа безмилостен подход нула-Ковид със строги затваряния на границите и целенасочени заключвания, дори когато други държави целенасочено се опитват да облекчават ограниченията.
Вътрешните епидемии до голяма степен са премахнати, но тъй като Китай регистрира пети прав ден от нови случаи -- най-вече в северните и северозападните райони -- властите подсичаха коронавирусния контрол.
Последното огнище е свързано с възрастна двойка, които са били в група от няколко туристи. Започват в Шанхай, преди да отлетят за Сиан, провинция Гансу и Вътрешна Монголия.
Десетки случаи оттогава са свързани с пътуването им, с тесни контакти в най-малко пет провинции и региони, включително столицата Пекин.

Скрит текст:
В отговор местните правителства са разгърнали масово тестване и затворени живописни места и туристически обекти, училища и места за развлечение в засегнатите райони, а също така са наложили целенасочени заключвания на жилищни съединения.
Някои региони, включително Ланжоу -- град от около четири милиона души в северозападен Китай - са казали на жителите да не напускат, освен ако не е необходимо.
Тези, които трябва да напуснат, трябва да представят отрицателен тест Covid-19.
Около 60 процента от полетите до двете основни летища в Сиан и Ланжоу са отменени.
В известие, публикувано в понеделник, Еренхот във Вътрешна Монголия каза, че пътуването в и извън града е забранено и жителите не трябва да напускат жилищните си съединения.
А в сряда държавният таблоид Global Times предупреди, че новите случаи на вируси във Вътрешна Монголия вероятно ще засегнат вноса на въглища от Монголия поради смущения във веригата на доставки.
Имаше 13 нови вътрешни случая, докладвани в четвъртък, каза Китайската Национална здравна комисия."

В Китай към 18 септември 2021 г. 78% от цялото население са с поне една доза, а 72% - напълно ваксинирани.

Само от любов към тоталитаризма и диктатурата си създават работа - с тестване, проследяване, карантини, затваряне..

# 20 897
  • Мнения: 21 619
Абе какъв клетъчен имунитет бълнува този, като от цифрите е видно, че нямаме никакъв и бройките са ужасни и все по-големи всеки ден? Научихме го по трудния начин. Не е време за наука и спокойни изследвания, ние сме чисто и просто във война. Че и обясняваше за имунен вал и естествен имунитет. Къде го това да го видим и използваме? Колко хора още трябва да умрат, за даса спокойни Чорбанов, Мангъров  и Слави шоу? Наистина трябва да въведат наказателна отговорност срещу разпространяване на подобна дезинформация.

# 20 898
  • Мнения: 653
Погледнах и данните за Малта - положението е същото. Коефициентът на смъртност през 2021 продължава да си расте, напук на успешната васкинационна кампания. А не трябва ли всъщност да отбелязва пик през 2020 и да намалява през 2021?
Няма смисъл да се коментират тези данни предвид бележката в самото начало, че данните за 2020 г. и след това са прогнозни и не показват влиянието на ковид вируса (NOTE: All 2020 and later data are UN projections and DO NOT include any impacts of the COVID-19 virus). Просто прогнозата е за повишаваща се смъртност поради, най-вероятно, повишаващо се население.

Последна редакция: чт, 21 окт 2021, 17:20 от Zizini

# 20 899
  • Мнения: X
Чета и се чудя аз на друга планета ли живея. Вчера го написах, изтриха ме, но пак ще опитам. Малта е малка по площ и население, но с 90%+ ваксинирани нито има вълна в момента, нито пълни болници или смъртни случаи. Хората се ваксинираха не само за да пазят себе си, но и обществото като цяло. Започна се с приоритетните групи и до средата на лятото минахме 70%. Учениците са присъствено. Малкото ваксинирани с положителен резултат се карантират за 10 дни, контактните с тях за 5. Все още има мерки - маски на закрито - всички ги носят, изискване за брой посетители в заведения или обществени мероприятия. Неваксинираните, които влизат на острова се поставят под карантина, тестове се правят задължително при симптоматика. Никой не се чувства ощетен откъм права и свободи - сигурно всички тук сме идиоти. Ваксината работи при висок процент на имунизирани, съответно пробивите са малко. Факт, който наблюдавам от месеци.
Стана ми интересно написаното от вас и реших да проверя статистическите данни за коефициента на смъртност в Малта. Направих го, защото отдавна следя подозрително ниския докладвани брой смъртни случаи от ковид-19 в страните-отличници по отношение на ваксинациите. Данните, които идват от страни като Ирландия, Великобритания, Испания просто ти крещтят "Видя ли как ваксините ни свършиха работа? Видя ли, а?"

Ами видях. Числата за периода 2019-2021 са следните - в нито една страна-отличничка във ваксинирането няма намаляване на коефициента на смъртност през 2021 г. И така, от една страна ни докладват нищожен брой на починали от ковид-19 (особено в последните месеци), а от друга страна няма намаляване на коефициента на смъртност.

Погледнах и данните за Малта - положението е същото. Коефициентът на смъртност през 2021 продължава да си расте, напук на успешната васкинационна кампания. А не трябва ли всъщност да отбелязва пик през 2020 и да намалява през 2021?

данните за Малта от 2020 г. насам са проекции на данни на ОН и не отчитат ефекта на САРС-КОВ-2 вируса.

# 20 900
  • Мнения: 4 623
Понеже виждам, че тук се слагат всвкакви копирани текстове на изказвания на лекари и вирусолози даюи в темата ще бъде допуснато да остане и това изказване на професор Чорбанов?
Скрит текст:
"За пандемията, мерките, ваксините и зеления сертификат

С развитието на световната пандемия и разпространението на коронавируса през последните 2 години станахме свидетели на множество както средновековни, така и иновативи подходи на световните правителства по отношение на крайно неуспешните опити за възпиране на вирусното разпространение. Нашите правителства – редовно и две служебни се включиха в общата вълна, копирайки доста от тези мерки с различна интензивност на приложение.
Средновековните подходи, като ограничение на хората да се придвижват в градовете, между градовете, на моменти да се разхождат по паркове и градинки, планини и плажове стигайки до пълни “локдауни“ по домовете с нищо не се отличаваха от подходите в мрачните векове на средновековието. Цялата ни технологична гордост от управляеми космически кораби, свръх-оръжия, изкуственен интелект и 5G технологии се сринаха пред гения на природата, концентриран в една не-толкова сложно-организирана група от молекули, които дори не са жив организъм. Тогава всички разбрахме, че усилията ни за луксозен и модерен живот са били за сметка на изследванията на заобикалящия ни свят, който не спира да ни изненадва с нови форми на съществуване и еволюция, понякога взимащи много човешки животи.
Тогава, на другия полюс се появиха иновациите под формата на нова генерация ваксини, която, обаче, никога не беше тествана в реални условия. Създадени за употреба само след няколко месеца тестване те бяха връчени на държавите с изричното условие фирмите-производители да не носят отговорност за каквито и да е последствия, юридически обосновани в документ за информирано съгласие, което всеки потенциален пациент трябва да подпише преди ваксинация. Този факт, естествено, доведе до скептицизъм в голям процент от хората в зависимост най-вече от доверието в институциите и управляващите авторитети. Тогава се случи това, което допреди 2 години изглеждаше невъзможно: използването на всякакви недемократични прийоми за натиск върху населенията, за да бъдат ваксинирани. Въведените зелени сертификати дадоха на имунизираните дискриминиращи предимства пред неваксинираните, заобикалящи всякакви конституционни норми и харти за правата на човека. Стигна се до бецпрецедентнната забрана за упражняване на работа – нещо, залегнато като абсолютно право във всяка конституция. Дойде ред и нашето правителство да се включи в този параноиден набор от мерки, притиснато от Европейските институции, учудващо загрижени за здравето на българския гражданин. Същата загриженост не беше наблюдавана по отношение на постоянното ни последно място в ЕС за средна продължителност на живота и най-висока смъртност на единица население, наблюдаватна през последните много години преди пандемията. Независимо от едва 20% ваксинирани хора у нас, здравните власти въведоха зелен сертификат за посещение на редица публични места, обричайки редица бизнеси на гарантиран фалит. Така наречените стимулиращи мерки по същество са дискриминационни и несъвместими с основни закони както в страната, така и в ЕС. Върхът на тази дискриминация е задължителното ваксиниране на здравните работници в замяна на правото им да упражняват своята професия.
Защо мерките са абсурдни и този зелен сертификат безполезен.
1. Идеята за ограничения е недопускането на разпространение на заразата от ваксинирани хора, което по презюнкция би трябвало да е така, а и предварителните заявки за ваксините бяха за невероятна ефективност. Това изобщо не се случи и всички сериозни научни изследвания показаха, че ваксинираните разпространяват вирусния товар напълно съизмеримо с неваксинираните, което автоматично изключва т. нар. обществена сигурност и опазване на обществото. В случай на посещение на обществени места като кино, театър, ресторант и прочее, вируса ще продължи да се разпространява между ваксинираните, които в последствие да го предадат на неваксиниранит си роднини, приятели и колеги. В случая пък със здравните работници – няма никакъв проблем ваксинираният медик да зарази пациент с тежко заболяване по горе-изложените причини, така че и този довод отпада.
2. Изключването от зелените сертификати на огромни групи хора, които на практика са реално безопасните и защитени от вируса индивиди. Прекаралите заболяването. И докато тези, които са регистрирани с положителен тест получават унизителните 6 месеца сертифициране, независимо от драстично по-високата защита спрямо ваксинираните, то тези с изтекъл срок, а и нерегистрираните прекарали заболяването нямат никакви права и биват притискани да се ваксинират. Независимо, че световната научна литература доказва, че прекаралите вирусната инфекция имат много по-силна и вероятно доживотна защита срещу болестта, то те са абсолютно дискриминари без даване на възможност по лабораторен път чрез анализ да се докаже, че те са защитени. На практика на всеки става ясно, че цялата идея е нацията да се ваксинира, независимо дали има нужда от това.

Аз категорично не съм съгласен с въвеждането на здравни сертификати като условие за каквото и да е ограничение и настояваме за премахване на ограниченията, наложени за хора непритежаващи този документ. Смятам, че здравните власти трябва да намерят абсолютно доброволен и недискриминиращ подход, аргументи и специалисти, които да представят ваксинацията по начин, убеждаващ колебаещите се, без да бъдат дискриминирани твърдо несъгласните.
За тази цел предлагам спешно въвеждане на здравна програма за изследване на населението за наличие на Т-клетъчен имунитет, който е най-добрия показател за момента за наличие на дълготрайна имунна памет, гарантиращ защита от заразяване от дълготраен характер. Това ще даде възможност за отдеференциране на групите хора, потенциално рискуващи заразяване от такива, които нямат подобен риск. Така ще бъде предоставена необходимата информация на здравните власти да направят необходимият анализ и разчети какво може да се очаква като ниво на евентуална вълна от заразени. Вярвам, че колабориращите с властите десетки математици ще имат възможност за обективна изява и прогнози.
Друг начин е закупуването в големи количества на бързи антигенни тестове, които да се използват за редовен и реален контрол на нивото  на заболеваемост сред населението и евентуалните последствя, които може да настъпят.
И накрая – настоявам хората, които ще преговарят закупуването на двата вида тестове да не са същите, които са преговаряли за закупуването на ваксините. Компетенцията на вторите е категорично компрометирана.

Проф. Андрей Чорбанов, ПП Има такъв народ"
Това не мисля, че е някаква новина, от която да научим нещо, просто отново да видим, че Чорбанов и ИТН живеят още в Средновековието и са издигнали в култ естествения имунитет, много са вредни за цивилизованото общество и народа..

# 20 901
  • София
  • Мнения: 16 210
До края на седмицата работят училищата за малките ученици 1-4 клас и предучилищна. Това поне беше инфото от вчера.

Държавните от днес са онлайн.

За частните ми е интересно.
Частните също са онлайн. Няма основание да не бъдат. Заповедта важи за всички.

# 20 902
  • София
  • Мнения: 34 873
"Отговорността е на избралия, а не на този, който интубира след него" – https://www.dnevnik.bg/analizi/2021/10/20/4267325_otgovornostta_ … #comments-wrapper

# 20 903
  • Мнения: 6 785
Наистина ли Чорбанов пише "презюнкция"! Да сбърка една буква в бързината и от недоглеждане, ама три!

# 20 904
  • Мнения: 4 623
Скрит текст:
Чета и се чудя аз на друга планета ли живея. Вчера го написах, изтриха ме, но пак ще опитам. Малта е малка по площ и население, но с 90%+ ваксинирани нито има вълна в момента, нито пълни болници или смъртни случаи. Хората се ваксинираха не само за да пазят себе си, но и обществото като цяло. Започна се с приоритетните групи и до средата на лятото минахме 70%. Учениците са присъствено. Малкото ваксинирани с положителен резултат се карантират за 10 дни, контактните с тях за 5. Все още има мерки - маски на закрито - всички ги носят, изискване за брой посетители в заведения или обществени мероприятия. Неваксинираните, които влизат на острова се поставят под карантина, тестове се правят задължително при симптоматика. Никой не се чувства ощетен откъм права и свободи - сигурно всички тук сме идиоти. Ваксината работи при висок процент на имунизирани, съответно пробивите са малко. Факт, който наблюдавам от месеци.
Стана ми интересно написаното от вас и реших да проверя статистическите данни за коефициента на смъртност в Малта. Направих го, защото отдавна следя подозрително ниския докладвани брой смъртни случаи от ковид-19 в страните-отличници по отношение на ваксинациите. Данните, които идват от страни като Ирландия, Великобритания, Испания просто ти крещтят "Видя ли как ваксините ни свършиха работа? Видя ли, а?"

Ами видях. Числата за периода 2019-2021 са следните - в нито една страна-отличничка във ваксинирането няма намаляване на коефициента на смъртност през 2021 г. И така, от една страна ни докладват нищожен брой на починали от ковид-19 (особено в последните месеци), а от друга страна няма намаляване на коефициента на смъртност.

Погледнах и данните за Малта - положението е същото. Коефициентът на смъртност през 2021 продължава да си расте, напук на успешната васкинационна кампания. А не трябва ли всъщност да отбелязва пик през 2020 и да намалява през 2021?
[/spoiler]
Не са ти верни анализите, изобщо, върни се назад в темата и  прочети каквото те интересува, всичко това е вече коментирано с графики и подробни данни, да не пълним темата пак безсмислено с едни и същи неща..

# 20 905
  • София
  • Мнения: 34 873
Защо, много добре му се получава.
Дава данни за висока смъртност преди ваксинирането, но след ваксинирането смъртността в същата държава пада. "Преди ваксините и след тях".

# 20 906
  • Мнения: 21 619
Наистина ли Чорбанов пише "презюнкция"! Да сбърка една буква в бързината и от недоглеждане, ама три!
Също така и "горе-изложените". В потрес съм, това е професор!

# 20 907
  • Мнения: 892
Наистина ли Чорбанов пише "презюнкция"! Да сбърка една буква в бързината и от недоглеждане, ама три!
Точно това щях да пиша. Там някъде спрях и да му чета глупостите.

# 20 908
  • Мнения: 69
данните за Малта от 2020 г. насам са проекции на данни на ОН и не отчитат ефекта на САРС-КОВ-2 вируса.
Точно така, данните след 2019 не били данни, а само прогнози. Защо за много други показатели си има данни вкл. и по месеци до септември 2021, а точно коефициента на смъртността не може да бъде даден за този така интересен период 2019-2021? Дали е случайно?

# 20 909
  • Варна
  • Мнения: 3 654
Как точно не се разбира, че антителата се елиминират от организма, те живеят сравнително кратко, особено когато Т супресорите подадат сигнал да се спре производството на антитела, понеже организма не обича да влиза в преразход. Бързината на вторичния имунен отговор се дължи именно на Т паметните клетки, а който не е наясно, по - добре да се въздържа от коментари поне по тези специфични моменти. Затова и при децата казваме, че като "изградят" имунитет боледуват по - малко. Какво означава това? Означава след 1 контакт с патоген, образуване на популация от Т и Б паметни клетки. Ами пороветр се малко в Google scholar, вместо постоянно да се слагат тук цитати на знайни и незнайни доктори, които не са специалисти   а в крайна сметка знанията са им от курса по имунология във ВУ/, а за Проф. Чорбанов мога да кажа, че беше единственият българин  изобщо на световен научен форум, организиран за Covid наскоро.

Общи условия

Активация на акаунт