Тема за напълно ваксинирани, но разболели се от Ковид- истории от първо лице

  • 28 220
  • 141
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 41 959
Но производителите услужливо бяха освободени от отговорност.

Услужливо спрямо кого? Услугата не е ли за хората, да имат навреме ваксина, а не след 5 години?

# 121
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Естествено, и все пак при милиардите, които правят не е ли редно да има и някакъв фонд за компенсация на пострадалите, които според собствените им уверения за безопасност не би трябвало да са чак толкоз много? Че сега чета и трета доза препоръчват, в разрез с препоръките на СЗО, което още би им вдигнало печалбите. Можеш да осъдиш МакДоналдс за горещо кафе, а не можеш да бъдеш компенсиран, ако бъдеш увреден от ваксина? Интересно.

# 122
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Може би, когато станат задължитлни. В момента са длъжни да спомен за странични ефекти и който иска

Все пак научните екипи, които са ги разработвали са сред първите, които са си ги сложили, ако не можеш да възприемаш медицинска информация, поне това трябва да ти говори нещо

# 123
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Роузи,
винаги има риск от странични реакции. Би трябвало да го знаеш. Ако са толкоз алтруистично настроени производителите и целта им е "да спасят човечеството" защо да не обезщетят пострадалите, нали ваксината е безопасна, едва ли ще са толкова много? Ще им намалее печалбата ли? Какво значи "не са задължителни ваксините и само ако са задължителни да има обезщетения"? Талидомидът навремето не е бил задължителен, това освободило ли е производителите от отговорност? Много странни разсъждения, честно.

# 124
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако Файзър го създадат, си представям каква конспиративна помия ще се излее върху тях. Че например си признават непряко, че ваксините са опасни

А и всеки бедняк ще започне да твърди, че болестта му е следствие на ваксина, за да гушне някой лев. Как се доказва, че не е? Което значи дела, дела, дела, изследвания, разследвания и прочее

Кой би искал това, като знае човечеството що за стока е

Само който не е направил добро, не е изял ла_но. Такива са хората

Случаи бол- с Бил Гейтс, Сорос и кой ли не

# 125
  • Мнения: 41 959
Аз не знам за обективен научен метод, който да доказва вредите от ваксини. Та си представям какво щеше да стане, ако всеки имаше право да ги съди. Най-напред нямаше да има ваксини на първо място.

# 126
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Честно, не мога да разбера защо толкова яростно отричате правото на пострадалите да получат обезщетение, сякаш от джоба си ще го вадите или сте акционери във Файзер. Защо да няма такъв фонд, бихте ли споделили мотивите си?
И разбира се, че има начини да се установи дали ваксината може да причини дадено усложнение, как установиха, че Астрата може да предизвика тромби или Файзер - миокардити? Ето например как преди години са установили, че както свинският грип, така и ваксината срещу него Pandemrix може да причини нарколепсия.
http://inspiro-bg.com/sanna-bolest-pritchinena-ot-svinski-grip/

# 127
  • София
  • Мнения: 3 846
Идеята на темата отново се измести и пак се почна За и против ваксините. Време е модератор да се намеси. Има си отделна Ковид тема, в която този спор върви вече от януари

# 128
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нито едно лекарство не е напълно сигурно, всичко е в процес на изследване. Всичко, което си пила и пиеш също

# 129
  • Мнения: 1 033
Малко ми е странна тази всеотдайна защита на Файзер. Има ли някой да не му е ясно, че бързането им беше и към споменатите милиарди за колко там месеца бяха ? И не само на тях де.

# 130
  • Мнения: 973
Щом различни държави и работодатели налагат и притискат определени групи да си поставят Ковид ваксина, която не е минала пълни изпитания и производителите са освободени от отговорност, тогава кой трябва да я поеме, ако нещо се обърка и как?!?

Когато ваксинирането или каквото и да е не е регламентирано коректно и контролирано след това, то навлизаме в теми от медицинското право и зоната на здрача.. Не искам да съм на мястото на инвалидизиран след ваксина човек в България. Close

# 131
  • Мнения: 5 643
Аз не мога да разбера обаче какво ви топли "отговорността", която биха поели производителите. Имам чувството, че някои хора бъркат отговорност с гаранция - едва ли не, ако стоката, която предлагат е прецакана, ще ви върнат парите или ще поправят щетите. Не дай Боже да имате увреждане от ваксината или което и да е друго лекарство - здраве е това, не могат да ви го върнат с отговорност. Да не говорим как точно ще се докаже от ваксината/лекарството сте получили инсулт, а без съответния препарат, не бихте. Риск е, решавайте сами. На мен рискът от тежък ковид ми е по-страшен и съм взела решение. Ама ако чакате гаранция - няма да стане.

# 132
  • Мнения: 671
Аз все още чакам, ваксиниран и болен от ковид да се включи.
Повечето май сте объркали заглавието на темата.

# 133
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами, да Диорела, няма как да се е излекувала от Ковид и да не е образувала антитела.

# 134
  • Мнения: 4 122
Честно, не мога да разбера защо толкова яростно отричате правото на пострадалите да получат обезщетение, сякаш от джоба си ще го вадите или сте акционери във Файзер. Защо да няма такъв фонд, бихте ли споделили мотивите си?
http://inspiro-bg.com/sanna-bolest-pritchinena-ot-svinski-grip/

Защото е практически недоказуемо. Ако се получаваше миокардт или тромбоза само и единствено от ваксина - добре. Но след като състоянията имат и друга етология, практически е невъзможно да се установи причинна връзка с ваксината. Може да се докаже поредност във времето, но не и причинна обусловеност. В същото време някъде по света някой човек на приблизително същата възраст е получил миоардит/перикардит, но не е бил ваксиниран. Няма лекар, който да подпише експертно заключение с пълна убеденост, че ако не би била ваксината, състоянието не би се проявило. Медицината не е математика.

Общи условия

Активация на акаунт