Семейни отношения и пари

  • 10 539
  • 272
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 456
Много трудно един мъж би дал пари за ремонт на къща собственост на жената до него без да имат брак или дете.

# 91
  • Мнения: 15 033
Говоря за общия дом.
Бедняци без собствен дом ясно, че ще си стискат дупенцето да не се минат с някой лев.

# 92
  • Мнения: 1 403
Балансът трудно се постига, многофункционалността - също. Много мъже не могат или не искат да участват в поддръжката на дома. Ако и пари за майстори не могат да изкарат - да си ходят.

Разбира се, ако някой иска да се скатава в една област (домакинство) е редно да компенсира в друга (финансово). Просто аз лично такъв човек не бих търпяла до себе си. Парите си ги изкарвам сама и не съм слугиня.

# 93
  • Мнения: 107
Лично според мен финансите трябва да се разпределят по равно. Всеки изпада в трудни състояния и затова е половинката,да помага в такъв момент.
Но ако и двамата са здрави и работоспособни хора могат да се грижат за себе си. Но в никакъв случай не съм и да се цепи стотинката на две.

# 94
  • Мнения: 1 403
Лично според мен финансите трябва да се разпределят по равно. Всеки изпада в трудни състояния и затова е половинката,да помага в такъв момент.
Но ако и двамата са здрави и работоспособни хора могат да се грижат за себе си. Но в никакъв случай не съм и да се цепи стотинката на две.

Срещала съм вариант при който единият партньор беше с много по-високи доходи и си определиха семеен бюджет, като в една сметка внасяха равен процент от доходите си и от там плащаха всичко свързано със семейството. Останалите им доходи си бяха лични. Мисля, че е добро решение при голяма разлика в доходите, ако единият има собствен бизнес или пък просто харчи прекалено много за глезотии.

# 95
  • София
  • Мнения: 35 288
Парите са на този, който си ги изкара.
Не е редно жена, която не поддържа дома да иска издръжка от мъжа.

По цял ден да поръчва от сайтове дрехи и единственото й излизане да е до Еконт, за да получи дрешките, но да не е купила нищо и мъжът да трябва да мъкне дини и краставици за таратора, който иначе трябва да го посрещне на масата когато се прибере.


Много надребно гледаш Relaxed

# 96
  • Мнения: 456
Ето какво пише участничка от друга темата "Какво направих днес за себе си?":

"Приключих по-рано работа и си поръчах обувки "

Никъде не прочитам, че приключвайки работа по-рано е отишла на пазара и е купила домати или че направо се е прибрала у тях, за да приготви вечерята.

Дребно, дребно, но после сметките са големи.

# 97
  • Мнения: 6 930
Ами въпросът е какво е направила за себе си , не за домакинството или мрънкащия си мъж 😄. А може и да е изкарала достатъчно пари, за да поръча храна за вкъщи. Ама че дребнавост. 😂

# 98
  • Мнения: 15 033
Евала на жената.
Който не го кефи, да ходи да си купува булка от хасковския пазар. Или сливенски май беше, не помня.

# 99
  • Мнения: 313
Ето какво пише участничка от друга темата "Какво направих днес за себе си?":

"Приключих по-рано работа и си поръчах обувки "

Никъде не прочитам, че приключвайки работа по-рано е отишла на пазара и е купила домати или че направо се е прибрала у тях, за да приготви вечерята.

Дребно, дребно, но после сметките са големи.

Била е на работа. За домати могат да отидат заедно с мъжа й.

# 100
  • Мнения: 6 930
Евала на жената.
Който не го кефи, да ходи да си купува булка от хасковския пазар. Или сливенски май беше, не помня.
А и аз още не съм чула или видяла мъж да се впечатлява от жена заради това, че много хубаво, разумно и редовно пазарува от плодзеленчука и заради това да я е взел 😄...

# 101
  • Мнения: 456
Ето ме, аз се впечатлявам от тези жени.
Хубава, елегантна, с приятна рокля, която прозира на просвет и въпреки това пазарува от Женския пазар след работа, готова да влезе между хора от различни  етноси само и само да нахрани съпруга си.

# 102
  • Мнения: 10 998
Една жена трябва да обича и да глези себе си, а не да мъкне торбите и да се чуди как да изхранва домочадието. Евала на жената, само така.

# 103
  • Мнения: 15 033
И да хвана мазоли от торбите?
Носете си ги вие.

# 104
  • Мнения: 21 632
Ами впечатляват се. В смисъл, впечатляват се от жени, които им осигуряват комфорт.

Има и такива, дето се впечатляват от жени, които цял ден са по поддръжка, тип футболни съпруги, и маникюрът им не позволява носене на торби, но аз не контактувам нито с тях, нито с мъжете им, та са ми извън полезрението.

Общи условия

Активация на акаунт