Дали ще приеме детето?!

  • 8 803
  • 309
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 62 595
Клишетата дават някаква обобщена картина на най-често срещаните варианти. Да, тези клишета винаги се случват на другите, а ние сме различните, ние сме по-добрите.

# 271
  • Варна
  • Мнения: 5 421
..........Но няма как да знаеш дали щеше да се чувстваш добре, ако майка ти ти беше представила нов татко, нито що за екземпляр щеше да бъде.

Не, ти няма как да знаеш, защото не си имала втори татко и не си водила втори татко на децата си, но форумът е пълен с такива случаи и сто пъти ти казахме, че този вариант може да сработи.

И какво решаваме на база личния опит?
Решаваме, че животът не е само черен и бял. Съществуват много варианти по средата и щастието е постижимо всякак, за различните семейства. Не разбирам защо се опитваш да отречеш това вече няколко страници само защото ти не би поела този излишен за теб риск. Ок, разбрахме за твоите предпочитания, стига вече!

Какво да кажем, когато се разлюби с новия мъж? Тогава какво става с тази любов, която така щедро приписваме на мъжа и на детето? А третия? И към него ли любов? Има жени и мъже, които се влюбват и водят новата си любов за мама или татко на децата си през година-две. Колко бащи и колко майки имат тези деца?

Същото, което става, когато се разлюби с БНД. Вчера една жена ти даде пример как се е разделила с втория си мъж, но детето ѝ продължава да поддържа връзка с него вече 7 години. Защо задаваш въпроси, на които вече е отговорено?

# 272
  • София
  • Мнения: 62 595
Нищо не отричам. Всеки да си живее както иска, но да бъде така добър да не приписва своите желания и потребности на децата си. Възрастни хора сме, много добре знаем кога какво искаме. Ако искам да съм с един мъж, то е защото аз искам да съм с него, а не защото детето ми има нужда от нов баща или нова мъжка фигура. Няма нужда да се обяснявам как детето ще има ново семейство и как ще се изсипе рогът на изобилието и любовта върху него. Не, детето просто ще трябва да се приспособи, защото няма къде да ходи - дали защото е малко, дали защото другият родител не може или не иска, дали защото не осъзнава някакви неща, дали защото трябва някой да се грижи за него, дали защото новият мъж го подкупва или просто защото ми има доверие.

# 273
  • Варна
  • Мнения: 5 421
Оф, няма смисъл.....

# 274
  • Мнения: 10 948
Всеки да си живее както иска

Именно. Остави жените да си решават дали ще водят големия лош мъж при децата си и спри да им вменяваш вина, че са лоши майки.

# 275
  • София
  • Мнения: 62 595
Да водят когото си искат. Авторката и тя така - пита дали мъжът ще приеме детето, а за самото дете дума не отвори дали то ще приеме мъжа. Тя е нещо като представител на представителна извадка как върви логическата верига и веригата на потребностите.

# 276
  • Варна
  • Мнения: 5 421
Не знам Andariel каква майка е, но разбрах какъв партньор е - за нея мъжът трябва да прави секс и да дава половината пари. Толкоз. Няма лошо. Това обяснява до голяма степен защо така разсъждава. Пожелавам ѝ никога да не се озовава на мястото на авторката.

Да водят когото си искат. Авторката и тя така - пита дали мъжът ще приеме детето, а за самото дете дума не отвори дали то ще приеме мъжа. Тя е нещо като представител на представителна извадка как върви логическата верига и веригата на потребностите.

JoyJoyJoy Никаква представителна извадка не е. Авторката е една, а поне 20 съфорумки ѝ направихме забележка именно че би трябвало да пита обратното - детето дали би приело новия.

# 277
  • София
  • Мнения: 62 595
Глупости, нищо не си разбрала. Представям нещата в ролята на една жена като обобщен образ на мотивите и желанията и емоциите й. Единствената връзка с мен е, че аз не бих довела нов мъж при децата си.

# 278
  • Варна
  • Мнения: 5 421
Коя си ти, че да обобщаваш?

# 279
  • Мнения: 18 409
Мисля, че нейните са вече отгледани, но нов дядо при внуците - не!!! Sunglasses

# 280
  • София
  • Мнения: 62 595
Сега на заяждане ли минаваме? Не даваш ли да обобщавам? Хубаво, няма да обобщавам.

# 281
  • Варна
  • Мнения: 5 421
Да, недей.

# 282
  • София
  • Мнения: 62 595
Да върна ли въпроса "Коя си ти, че да решаваш аз какво да мисля?". Спокойно, няма. Не ми се изпада в някакви негативи, просто си говорим по темата.

# 283
  • Варна
  • Мнения: 5 421
Мисли си каквото искаш. Не съм те спряла. Но недей да обобщаваш.

# 284
  • Мнения: 2 749
В случая авторката я интересува мнението на жени с опит в подобни ситуации. Тези, които няма да водят друг мъж при децата си, просто не са фактор.

Общи условия

Активация на акаунт