Дали ще приеме детето?!

  • 8 794
  • 309
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 62 595
Авторката иска определени мнения на жени с опит, защото търси успокоение и някой да й каже "давай напред, всичко ще е наред, примен е наред, значи и при теб ще е наред".  И естествено повече ще пишат жени с такъв опит. Всяка, която напише нещо различно ще е неприемлива. Не може да има лош опит, него не го искаме, не го приемаме, игнорираме го, защото ни ядосва и ни кара да се чувстваме несигурни. А някой дали е фактор или не няма как да се знае и това всеки си го решава индивидуално за неговия си живот. Аз не съм фактор за твоя, ти не си фактор за моя, но и двете имаме мнение и отношение към някакъв въпрос.

# 286
  • Мнения: 1 008
Нали няколко потребителки ти написаха, че имат личен опит, аз също съм го виждала, защо отказваш да приемеш, че има и този вариант? И защо мислиш, че едно дете не е способно да оцени старанието и обичта на "новия" татко? Не са чак толкова примитивни децата. Има и тежки пубери, но дори те като им мине бяса след време пак са благодарни и ценят пастрока. Реално нещата са доста прости. Любовта е от ключово значение, привързаността. Няма общо кой е хвърлил спермата.

Така ли ?

Впрочем наистина е просто. Харесваш си някой за "татко", отиваш при мама и и казваш "ХаресАх си еди кой си. Що не му се пуснеш ?"

п.п. Какви ги мислите понякога - направо се пляскам по челото.

# 287
  • Мнения: 2 749
О, нека се споделя лош опит, но все пак да е опит, а не теория. Мога да дам и пример с лош опит - колежка преди много години оставила голямото дете при баба, защото новият мъж не го иска, а тя родила още 2. Е тук чия е вината? Не е мъжът виновен, а тя, нали? До човек си е. При мен е сработило, при други не. Но нищо не трябва да се отрича по принцип.

# 288
  • Мнения: 10 947
В мисля, че в темата се дадоха и добри, и лоши примери за втори бащи. И добри, и лоши примери за връзки с гърци. Но това натрапване на мнение без личен опит е малко прекалено вече.

# 289
  • Мнения: 2 677
Аз не съм сигурна, че е натрапване на мнение без личен опит. Толкова нападателно и яростно човек не би защитавал една теза, ако няма нищо общо с нея или пък негов близък няма.
Аз на мястото на Андариел бих внимавала какво говоря или пиша, животът поставя всекиго на мястото му, да не стане така, че внуците ѝ да казват на по двама бащи "татко" и на по трима "дядо". Wink

# 290
  • София
  • Мнения: 62 595
Ще го кажа така - всеки има примери за такава история, която хич не завършва благополучно. Нито новият мъж приема детето, нито детето приема мъжа, но дори когато възрастните го разберат, вече са хлътнали до уши в бозата и не искат да си признаят грешката.  Внимавайте кого водите в живота на децата си, защото те плащат всичко накрая.

# 291
  • Мнения: 3 350
Andariel,
Айде, спри се вече.
Не си доктор психиатър специалист по детско психично здраве. Що не си гледаш там как се изговарят звуците р, с, ч ш, кой съска и тям подобни...нали си логопедка ? Нямаш капацитета и компетенциите да коментираш детската психика. Занимаваш се с неща, дето не са ти работа.

# 292
  • Мнения: 18 407
Да... без Анди нямаше да се сетим, че трябва да подбираме и да проявяваме разум. Grinning
Щото без дете сме ходели безразборно с всеки срещнат, но сега малко трябва да се усмирим... Grinning
Дообре.

# 293
  • Мнения: 1 314
Олиото прегоря, тиганът почерня, никога не хващали въдица като ти обясняват как да я хванеш рибката, тъй ще си седиш гладна.

# 294
  • София
  • Мнения: 62 595
Коя рибка кой да хване? Мъжът ли е рибката? Морето е пълно с риба, който иска да си хваща каквото ще! На мен ми е все тая.

# 295
  • Мнения: 1 314
Рибката, Адариел, е неродения Петко, за когото обобщаваш на база на неопита си. Не може всеки да върви по стъпките ни, щото ние не знаем друго. Не е нормално. Животът не върви по този начин.

Последна редакция: пн, 16 авг 2021, 13:53 от Vasudevaya

# 296
  • София
  • Мнения: 62 595
Виж, не убеждавам никого в нищо. Беше ми интересно защо и какви са мотивите и разбрах. Всеки си живее както намери за добре. Ако ще и десет бащи да доведе на детето си - нейна си работа.

# 297
  • Мнения: 1 189
Андариел, констатациите ти и статистиките ти изобщо не са верни. Дай източници като пишеш нещо за общовалидно.

# 298
  • София
  • Мнения: 62 595
Виж, омръзна ми вече. Още преди сто поста зададох един въпрос относно това дали и доколко може да има сигурност, че един нов мъж ще приеме детето, а няма в един момент да превърти и да започне да го игнорира, да се отнася зле или да му перне един зад врата. Това беше въпросът. Досега никой не отговори направо, а се започнаха едни локуми как майката трябвало да е щастлива, пък с нея и детето, пък семейство, пък вторите бащи (веднага новият мъж стана втори баща) били по-добри, пък биологичният неструва.  Стана въпрос и за това дали потребностите на майката са потребности и на детето. Тук пак бурни реакции, но не и по въпроса директно. Да, реакциите също са някакъв вид отговор, даването на отговор, който не засяга зададения въпрос също е отговор. В общи линии разбрах как стоят нещата.

# 299
  • Мнения: 10 947
а няма в един момент да превърти и да започне да го игнорира, да се отнася зле или да му перне един зад врата. Това беше въпросът.

Щото биологичния баща никога няма да почне да отнася зле и да перне един зад врата на хлапето, или на майката. Колко теми има във форума... Последната даже за бягаща от Германия жена, щото свидния им баща ги тероризира нея и 3 деца. Светът е шарен. Хора всякакви, гаранция няма за нищо. Клише до клише, но нали ти сама каза, че те се базират на общия случай. То може и майката да превърти и да удуши детето си, нали...

Общи условия

Активация на акаунт