Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 15

  • 42 782
  • 799
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 22 841
И аз само чета. Така си купих вечерната иглика, но после прочетох че трябва да има баланс между омега 6 и 3, та си купих и рибено масло. После пък прочетох че при завишени триглицериди не трябвало да се приема омега 3. И уж са само хранителни добавки, ама май не могат да се пият просто така🤔
Според моя лекар не и не пия нищо на своя глава аз.

# 211
  • София
  • Мнения: 38 476
Сега пък се оказа само зацапване, а не нормален цикъл...🙄

# 212
  • Мнения: 1 589
Обясни ми, че организмът ми има недостиг на прогестерон, и че другият вариант са хапчета прогестерон,.....
А биодентричен прогестерон?

Какъв е този биодентричен прогестерон?

# 213
  • Мнения: 22 841
Обясни ми, че организмът ми има недостиг на прогестерон, и че другият вариант са хапчета прогестерон,.....
А биодентричен прогестерон?

Какъв е този биодентричен прогестерон?
Не е химия , а извлек от растения.Аз също съм се мазала и пила.
https://detoxcenter.eu/vazvrasthane-na-hormonalniya-balans-chrez … titelna-terapiya/

# 214
  • Мнения: 39 305
Сега пък се оказа само зацапване, а не нормален цикъл...🙄
Споко. Няколко се оплакахме от това този месец.
Вечерната иглика помага и за косопад, но си е с естрогенна насоченост.

# 215
  • Мнения: 952
А аз откакто пия вечерна иглика , спя чудесно и нямам вълни, не знам дали е вредна, но не бих я спряла на този етап.

# 216
  • Мнения: 22 841
Не че са вредни, но може да влияят  както медикамент и да си вкараме автогол, смятайки, че хранителните добавки са безобидни.

# 217
  • Мнения: 1 432
Това, че е с естрогенна насоченост сигурно ли е?   Не го срещнах в съдържанието.
Тогава да не го вземам, че една от причината за м. възли, се предполага нисък прогестерон и висок естроген.

# 218
  • Мнения: 1 372
Аз да се оплача. След около 3 дни само зацапване, изведнъж сякаш се продъних. Вече 4-ри ден съсиреци падат от мен, а какви болки. На моменти направо с глас охкам, шашнах домашните. Главата ми е замаяна, горчи ми в устата, гади ми се. Какво пиете момичета, поне с болката да се справя. Аз пия спазналгон 3-4 пъти на ден, но помага за час и то само леко притъпява. Мислех да пия аулин или нимезил, но не знам дали не действат съдоразширяващо и съвсем да оплескам нещата. Препоръчайте ми нещо за болката, от което сте доволни, нещо силно.

# 219
  • Мнения: 39 305
Това, че е с естрогенна насоченост сигурно ли е?   Не го срещнах в съдържанието.
Тогава да не го вземам, че една от причината за м. възли, се предполага нисък прогестерон и висок естроген.
Мислех че някъде го бях чела, но сега не го откривам.

# 220
  • Мнения: 1 751
Мисля, че съдържа фитоестрогени.

# 221
  • София
  • Мнения: 1 109
На мене добре ми действа е аналгин. Не ми причинява теч. Но го пия за глава. Толкова силни болки, не знам. Витамин Ц.

# 222
  • София
  • Мнения: 3 880
Сали, аулин за силни болки. На мен и нурофен 400 ми помага, намалява и кървенето.
За обилния цикъл калциум-фосфор-ц 3x2

# 223
  • София
  • Мнения: 23 080
При силни менстуални болки пиех течен аналгин - много бързо ми действаше.
Откакто родих преди 13 г болките ми спряха. Ако знаех, щях да родя по-рано. Blush

# 224
  • Мнения: 20 157
Тонка, и една колежка така разказваше - всеки път много силни болки, и като се оплаквала на гинеколозите, все и казвали - като родиш, ще се оправиш, а тя две деца имаше 😄
Но иначе да, някакви канали там се разширявали, ала бала.

Общи условия

Активация на акаунт