Боя за коса - Blond50 - Клуб на блондинките

  • 34 303
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 597
Моят корен също е ужасно тъмен и с червен пигмент и забелязвам, че първата една седмица е супер след боя, но почне ли да се отмива и си лъсва топлия оттенък отдолу.. В петък съм в нов салон за боя, защото смених адреса, работят с Кюн. Ще разгледам каталога, тук преди в темата бях чела много добри мнения за боята и резултатите при много тъмен и упорит корен, но не помня.. 1517 ли или и в смес с 1511 беше..

# 61
  • Мнения: 1 926
...

Живанк, аз бих пробвала с 40 % оксидант, но имай предвид, че почти винаги остава лека разлика в корена, когато се изсветлява за първи път, т.е. винаги пигмента е по-силен и леко жълтее. Поне при мен.
Благодаря много, а лилавия коректор матира ли косата за по- дълго т.е без коректор по- бързо ли се отмива мата и косата започва да жълтее?

# 62
  • Мнения: 5 257
Не ползвам коректори на моята коса, защото се отмиват много бързо при мен. Така че, не мога да помогна. В корен и с пепелива боя да се направя, надолу ставам сива, а в корена златиста. Напоследък ползвам бежавеещо, за да не ставам с такава разлика в корена.

# 63
  • Мнения: 71
1517 ли или и в смес с 1511 беше..
1519 е най-силно неутрализиращото!

Благодаря много, а лилавия коректор матира ли косата за по- дълго т.е без коректор по- бързо ли се отмива мата и косата започва да жълтее?
Силно НЕ препоръчвам лилави коректори!

# 64
  • София
  • Мнения: 1 744
Защо не препоръчваш лилав коректор?

# 65
  • София
  • Мнения: 769
Moмичета, тези въпросни коректори при самото боядисване  ли се слагат? Или след това за поддръжка на цвета. Не съм позлвала досега. Гледах едни на керастаз. които обаче се смесват с маската им за коса /не се ползват самостоятелно. Тоест явно са за поддръжка на цвета след това,  вие така ли ги ползвате или добавяте в боя?  Предполагам те са малко по-действащи (силни) от ефекта на лилавите шампоани.

# 66
  • Мнения: 189
Здравейте. След не много успешен балеаж на естествения ми цвят коса, русите кичури жълтеят. Така беше още в салона, но тогава си мислих, че си въобразявам и не го направих на въпрос. Какъв продукт трябва да използвам, за да може цветът на боядисаната част да е по-пепеляво рус? Ползвам лилавия шампоан на lakme, но няма никакъв ефект. Фризьорката, която ме прави ми препоръча да поддържам цвета с l'oréal dia light 10.12 и висок процент оксидант, но щом в салона нямаше ефект, не вярвам вкъщи да има разлика.

# 67
  • Мнения: 942
Здравейте. След не много успешен балеаж на естествения ми цвят коса, русите кичури жълтеят. Така беше още в салона, но тогава си мислих, че си въобразявам и не го направих на въпрос. Какъв продукт трябва да използвам, за да може цветът на боядисаната част да е по-пепеляво рус? Ползвам лилавия шампоан на lakme, но няма никакъв ефект. Фризьорката, която ме прави ми препоръча да поддържам цвета с l'oréal dia light 10.12 и висок процент оксидант, но щом в салона нямаше ефект, не вярвам вкъщи да има разлика.
Аелита, без да съм специалист,  бих ти препоръчала да се тонираш с безамонячна боя. Аз имам Игора вибранс тон сюр тон и съм по-доволна от оцветяващите шампоани, които супер ми изсушават косата. Например 9.1+ 3% оксидант за няколко минути.  Първо ще стане малко тъмна, но след 2 измивания ще е ок.

# 68
  • Мнения: 5 257
На блондирана коса (ако е правена с блондор), аз лично не бих сложила боя, по-силна от 9 ка.
Но косата си е ваша и можете да опитате, разбира се.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 044
Г.Савова, и тук ли дойде да ни учиш кое как стои, кое е хубаво и кое не? Темата не е за естетичните критерии, които да следваме при избора на коса, цвят и прическа. И може би е една от най-неконфликтните теми във форума, защото тези, които пишем в нея, не целим да изпъкнем пред останалите. Върви се заяждай другаде, моля, никой няма нужда от непоисканите ти съвети.

Аз пък все се опитвам да избягам от силно светло русото, но след лятото ми е много трудно. Сега мешах 8 мица с 9 ка и потъмних леко, чакам да видя колко ще се измие.
И моята беше станала бяло-русо и с една маска бежава от рибата стана най-уникалният цвят и две седмици вече няма нужда от подновяване.

# 70
  • Мнения: 1 388
Даниела, коя е маската? И аз искам бежово русо, че и моята стана вече почти бяло и студено.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 044
Даниела, коя е маската? И аз искам бежово русо, че и моята стана вече почти бяло и студено.
ето я https://www.zlatnaribka.com/compagnia-del-colore/otsvetyavashti- … line-beige-250-ml Много съм доволна,преди две седмици се намазах за първи път и още има много приятен цвят.Тези дни ще я подновя.Идеална ми е защото хем искам много светло русо,хем да не е платинено,с боя много бързо пада,защото съм много светло бяло русо след лятото.Получава се много хубав бежав цвят,без жълти отенъци и много блясък има след това косата.След маската си сложих само финиши,без да слагам допълнително маска или балсам и ми беше много добре.Цветът много красиво се измива,бежав отенък се запазва дълго.Много е икономична ,малко количество сложих.Страхотно попадение ми е за бежава оцветяваща маска.Имам сигурно 20 оцветяващи пяни,балсами,маски,шампоани Smiley

# 72
  • Мнения: 1 787
Момичета, някоя от вас пробвала ли е боите на Медавита? Това е резултата при мен, толкова светло руса не съм била до сега, качвам снимка след второто измиване.

# 73
  • Мнения: 1 388
Даниела, мнооого ти благодаря! Точно този оттенък, който описваш търся и аз. Непременно ще я пробвам!

# 74
  • Мнения: 5 257
Момичета, някоя от вас пробвала ли е боите на Медавита? Това е резултата при мен, толкова светло руса не съм била до сега, качвам снимка след второто измиване.


Хубав е цвета, кой е номера боя?
Не я намирам като марка.

Общи условия

Активация на акаунт