Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа ... през септември

  • 84 907
  • 3 033
  •   1
Отговори
# 2 025
  • Мнения: 2 170
Вероятно съм ви втръснала, но отново ще се оплаквам от децибели и чалга.

Скрит текст:
Наясно съм, че съм хейтър без грам толеранс и вярвам, че  липсата ми на търпимост, ще бъде наказана в специален кръг на ада, където 24 часа ще звучи радио „Веселина“, а на всеки кръгъл час ще пускат златните хитове на Миле Китич.
Нали помните кас‘тофонЯ на „моя“ майстор? Е, днес антиката се сдоби с тонколонка! И това чудо, в комплект с гласовития си собственик, успяват да „надвикат“ къртача, който руши банята, хилтито на електричарите и машината, с която бъркат мазилката! Но това не е най-лошото. Драмата ми идва от това, че днес за 7865 чух шедьовъра – ТЕЖКО МИНА МОЙТА МЛАДОСТ, ДОКТООООРЕЕЕ… И понеже в грохота другите думи почти се губят, се чува само едно протяжно – ДОКТОРЕЕЕ, ДОКТОРЕ, ДООООКТОООРЕЕЕ… В един момент взех решение да си направя сепуко. Но притежателят на кас‘тофона  така жалостиво припява „докторе, докторе…“, че реших, че има нужда от спешна помощ. Не зная само при какъв специалист да му уредя прием. Зъболекар- да му изкърпи разбитото чененце, ортопед – да му загипсира  счупените ръченца, с които включва допотопната машина или да не се занимавам с глупости и направо да го водя при патоанатом?
За щастие, девата от Гваделупе ме дари с търпение и понеже е събота в 16:00 човекът оркестър напусна обекта. От гърлото ми изклокочи изтерзан рефрен – ТИШИНА, ТИШИНА, САМО ТЯ МИ ОСТАНА СЛЕД ТЕБ.ТИШИНААА… Последните звуци още не бяха се разсеяли във въздуха, когато слухът ми бе пронизан от – ЕДНО, ЕДНО, ПРОБА, ЕДНО, ПРОБА, ПРОБА. ГРАДИЛ ИЛИЯ КИИЛИЯ ОХ АМАН, АМАААН…
Мдаам, музикалните ми съседи  са извадили тежката артилерия (разбирай професионална озвучителна техника) и се готвят да отбележат подобаващо навечерието на  уикенда.
Викам си, ще се мре, посегнах към една вилица, с намерението да си я забия едновременно в окото и ухото, но я изтървах, щото се разтресох от мощни гърмежи  на пиратки, придружени с оглушителни ревове -  БАААМ!  УРАААААА! КОЙ СЕГА Е НОМЕР ЕДНОООО???
И в този момент ме осени прозрение. Карамело, клетнице, хората се радват на живота, а ти твоя го измъчи! И признай си, сухар безподобен, че им завиждаш, че умеят да се веселят, а ти се държиш сякаш си на поклонение. Ма, стегни се бе, стрък маносан, кръстоска между кактус и люта чушка. Стегни се сдуханячке, па си пусни, тва Преслава, тва Азис, тва Шабан Шаулич, па се качи да потанцуваш на масата, па джасни и ти една пиратка, па развей трикольора… Стига пози и превземки. Животът е кратък! Изживей го с музика и танци!
И понеже ви обичам, призовавам ви общество - Искам ви всичките на масата! Да видя как се радвате, да чуя да пеете и после ми кажете, че така не се разпуска. Това е истината! Това е животът!
Айде, наспорт, дружина.
Аз ще пия двоен ... ацефеин.

# 2 026
  • Мнения: 5 701
Карамел, съчувствам! Не ми пука да съм "маносан стрък",нито "кръстоска между кактус и люта чушка",нито "сдуханячка",но нито Преслава ще слушам ,нито Азис, които и да са те! Чуя ли някой да вие на умряло или всякакви производни на гагаузки фолклор бягам на далеч!

# 2 027
  • Мнения: 12 985
Куклани, време е за кафе, книжка, цигарка, навън се сипе дъжд! Чисто, дълго, без никакви добавки!
Тъй я,ама аз вместо книга правя мусака 😂.И дано при Жаклинова вали,па и да ме е послушала!
Честита ти радост, Веселинкова!Дълго да ѝ се радваш!

Е, как бе думата тиЙ закон за мен🤭 Чистх кат лисицата с опашката, демек само в средата 🤭🤭😂😂😅 Видимо е топ, ма по кьошетата.. тераси, прозорци… иначе бани и кухни готови.
И верно валя, 10 Мин, ма буря, щеше да ми съсипе джамовете,  слушайте Рената, страшно познава🤭😂😅❤❤

# 2 028
  • Мнения: 2 170
Сис, има една такава порода хора, че като ги гледаш /слушаш си даваш сметка, че "Планетата на маймуните" не е само фантастичен филм... Не ми остава нищо друго, освен да се примирявам и да включвам сарказъм и автоирония.

# 2 029
  • Мнения: 12 124
Моят инструктор Данчо Кръстев от Пв на левия завой от Руски към Гладстон / момичетата от Пв знаят мястото, едно време не беше регулирано и се чакаше на ляв завой/ ми казваше така: Тука сега, мойто момиче, на завоя се изнасяш като леко ранено диво прасе от сериала 'Птиците умират сами' Joy
Заради този ляв завой, преди трийсет години за малко да ме скъсат. И то защото дъртия джуган осмак го надух до дупка и докато подмина входа на Търговската гимназия вече бях на трета по тепето. Ама умилостивих след това катаджията (тогава се държеше пред тях изпита), с виртуозното спиране и тръгване на ръчна по ул. Мечников.

# 2 030
  • Мнения: 4 892
Сисун,може да раздрусаш грива на Kiss. Танца е важен.



Добри,Кютек коуча, дава ефект.Laughing

# 2 031
  • Мнения: 1 633
Ма, стегни се бе, стрък маносан, кръстоска между кактус и люта чушка. Стегни се сдуханячке, па си пусни, тва Преслава, тва Азис, тва Шабан Шаулич, па се качи да потанцуваш на масата, па джасни и ти една пиратка, па развей трикольора…

Повтарям се, но, Кара Миа, твоята болка докарва истерични пристъпи на кикот у мене си  Joy
Половинката ме гледа с подозрение и недоумение. Явно има сериозни съмнения за психическото ми здраве.

Между другото, покрай твоите музикални страдания, разбрах кой е Миле Китич. Ми съчувствам ти.... Това и мене би ме докарало до мисъл за самоубийство....

# 2 032
  • Мнения: 5 701
Аз още не го знам този господин кой е!
Кроте,мерси,но и те не са ми по вкуса! Не съм от клишето хора, които не обичат чалга и се правят на върли металисти,не съм носила никога кожени гривнички,нито черни дрехи с черепи и кожени якета с капси.
Песента не е лоша, трябва да се отбележи!

# 2 033
  • Мнения: 4 892
И аз не съм носила черни гривни и кожено яке.Пораснах с две момчета,едното слушаше Майкъл Джексън,другото Кис.Знам кой Миле,знам Лепа Брена,ходила съм на концерт и на Сигнал и на Драгана Миркович.
Телефона ми звъни така.



Но сега ми е кеф да надуя това.Smiley



Карамел,ида! Laughing

# 2 034
  • Мнения: 2 170
Гери Hug За теб смях, за мен плач. Живея така от десетилетия и промяната е мираж. И поколението им се възпитава в същия дух. Аз нямам нищо против музикалните им вкусове и предпочитания, възмущавам се само от факта, че насилствено ги натрапват на мен.
П.П.Не съм запозната детайлно с творчеството на г-н Китич, знам го по име от вицовете и ми е станал нарицателно на всички от гилдията.
Кроти, чакам те! Heart

# 2 035
  • Мнения: 5 701
Аз нямам нищо против музикалните им вкусове и предпочитания, възмущавам се само от факта, че насилствено ги натрапват на мен.
Точно!
Вкусовете ни са различни и за музика,и за обувки, както видяхме по-рано,и за мъже 😂🤣😜. Слава Богу,че е така и съветът е шарен и весел! Кроте ,и аз ида ,заради вас и бейлис ще пия ,и господин Миле под съпровода на Кис ще слушам 🤗

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 18:53 от Sissy

# 2 036
  • Мнения: 12 008
Ох бе, стръко маносан Heart
На масата няма да ме качиш, но като се налага и Миле и Азия ще слушам. Идвам!

Ренко, не съм била аз с чадърите. Моята лютеница е мързелива. Във фурната сама се прави.

За Сисун https://www.google.com/search?q=purple+rain&prmd=ivmxn&s … :TvnYmWpD_T8,st:0

# 2 037
  • Мнения: 5 701
Леле,Сирос,чак такъв ценител не съм !
Простички неща харесвам аз- Келси Кимберлин,Пинк, Селена...
https://youtube.com/watch?v=nBDJzYx34HU&feature=share

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 18:37 от Sissy

# 2 038
  • Мнения: 1 493
Кротева, що дивяне беше на Кис на младини, на бригади, на военно, ехеее, върна ме! Благодарско за което! Обичам всички музикални жанрове без чалга! Обожавам Модърн токинг и Сиси Кеч, сори, не знам как да ги сложа тук!
Всъщност само лопам менчето по темите, а как става това с пускането на музика.... ни нам! 😀Ша требе да се обучавам!

# 2 039
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 833
Другарки, ша ва замола да постнете пак картинките на йогата с виното. Да ги пратя на онзи хаймана, дет ша ми оди чак на Тоскана.
Тази ли?


Връщам се да ви чета, общество.

Общи условия

Активация на акаунт