11 клас - първа тема, изпълнена с надежда

  • 37 030
  • 762
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 896
Първата лястовица изпълни плана на 100. Браво!

# 736
  • София
  • Мнения: 12 015
Току-що се прибирам от ресторант /италианска вечер - много моето беше Simple Smile / и прочетох заповедта на директора /преди само резюме от наборката получих/. Учениците, които остават вкъщи ще са на асинхронно обучение.

ТМ, сигурно се притесняват как ще тръгне в началото. Но съм сигурна, че няма да има проблем с големите ученици и бързо ще се откажат от родителското съдействие. Дори и по-малките се справят сами.

# 737
  • София
  • Мнения: 1 109
Асинхронно, демек никакво ли?

# 738
  • Мнения: 4 915
Демек, ще си учат сами offline, евентуално онлайн консултации по различните предмети, тестове и оценки не знам точно как ще се пишат.
Да не споменавам името на ОНЗИ, дето не се споменава, че споделил идеята:
Цитат
на онези родители, които не желаят да тестват децата си, училището би могло да им осигури онлайн обучение с редуциран брой часове - 3-5 седмично и то на групи.
Но не вярвам да се осъществи наистина.

# 739
  • София
  • Мнения: 12 015
Асинхронно, демек никакво ли?
Доколкото разбирам от заповедта, няма да е никакво. Пише, че ОРЕС ще се осъществява групово, асинхронно в сутрешните часове /а иначе са 2-ра смяна/, а за 8-ми клас, които по принцип са първа смяна, ОРЕС ще е следобед, по временно седмично разписание, като присъствието им в тези часове е задължително. Подробности ще получат от класните ръководители. Т.е. ще имат онлайн часове, но няма да са синхронно с присъствените.

# 740
  • Мнения: 8 781
А пък ние имаме писмо в школо, с което ни уведомяват,че учителите имат право и ще се възползват задължително от него да привикват учениците за устни изпитвания и тестове.Без да се налага да се тестват за ковид.Уот дъ фак??????Какъв е смисълът на цялата гимнастика? 
  От понеделник нашите са на даскало,не знам колко класове, и колко човека от класа .Нищо не знам,никой нищо не качва като инфо,само че са на у-ще.А моичкият даже е забравил коя смяна трябва да са,ама го е срам да пита класната.

# 741
  • София
  • Мнения: 12 015
Имат право да ги привикват на индивидуални изпитвания и тестове, без да се смесват с останалите ученици.

# 742
  • Мнения: 8 781
Да, но ако хипотетично са болни ,заразяват учител,който влиза в часове.
   То цялата работа е една безмислица и недомислица.

# 743
  • София
  • Мнения: 1 109
То малко асинхронното става като задочното при студентите. Резултатът не е добър, за които са го избрали. Може би само за 12 клас, за да имат време да учат за изпити, евентуално.
Иначе от понеделник с песен. Чакат ги наборите изпитвания. Техните онлайн тестове бяха доста жестоки. Трудни и с ниски оценки. Да видим как ще е присъствено.

# 744
  • Мнения: 5 386
Моята не е наясно в понеделник дали да иде присътвено или не! Няма яснота, защото класният е нов и неопитен , но възрастен човек.
 Има над 50 процента нежелаещи, несъгласни за присъствено, но класният не е подал тази информация към ръководството. Това е нашият случай. Очаквах да се объркат нещата, от самото нач.на уч.год.е кашотина.Точно заради и без друго кашотината, хората не искат да се съгласят на присъствено. Ако всичко бе наред, щеше да има повече съгласили се, вкл.и аз.
Няма да се оплаквам от класния, но и не искам нещо, на което съм декларирала НЕ заради чужда грешка да стане ДА. Над 50 процента - пак го казвам, са подали несъгласие. Не са 1-2-3 човека.

# 745
  • Варна
  • Мнения: 1 412
И нашите тръгват от понеделник. Само пет класа  от училището нямат необходимите 50%.

# 746
  • София
  • Мнения: 12 015
Наборката е с втора доза ваксина от днес и напълно готова за училище. Аз си сложих едно бустерче, ей тъй, да има. Тя в момента е седнала с малкия да му помага за домашното по математика и едновременно с това учи за утрешния урок по биология /вируси и бактерии - много скучно било, няма да става вирусолог явно Joy /.

# 747
  • София
  • Мнения: 7 063
И аз съм с бустер от вчера. Бях легнала и зачакала реакции, с надеждата да си полежа. Нищо не се случи и днес се заех с пазаруване, чистене и коледната украса. Наборът в сряда вечер е на ваксина, първа игла. Трябваше да е миналата седмица, но не се събра група.
Санака, наборката имаше ли някаква реакция? Моето се притеснява да не се наложи да си стои у дома за ден. 😂

# 748
  • София
  • Мнения: 12 015
След първата доза нямаше никаква реакция, освен лека болка в ръката. Засега няма никаква и след втората.

# 749
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Набора от вчера е с първа доза.
Сам си реши и отиде да се ваксинира. Искаше да ходи на тия мобилните в метрото, но на мен не са ми много "състоятелни" и по мое настояване отиде в Пирогов.
Само ръката го наболява молко. Даже снощи ходи на купон, тъй че Слънчева успокой го младежа

Общи условия

Активация на акаунт