Нормално ли е младо семейство да живее при родителите на мъжа?

  • 19 491
  • 760
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 993
Бел, мъже много. Тоя не е твоят.

# 31
  • Мнения: 1 008
Здравейте!Според вас нормално ли е младо семейство да живее при родителите на мъжа?
Да.

# 32
  • Мнения: 14 835
Имам чувството,че за него не е важно моето мнение.т.е,както каже той,ако не ми харесва да си ходя. Все още нямаме деца,но сега ако не си отделяме време заедно ,то кога?
Моето момиче, с живот на село при родителите на мъж, който не зачита твоето мнение, последното, което ще ти е проблем, е че няма да си отделяте време със селското ергенче.

Здравейте!Според вас нормално ли е младо семейство да живее при родителите на мъжа?
Да.
Трол Trollface

# 33
  • Мнения: 1 992
Не мисля, че е чак ненормално, въпросът е дали ще успеете да съжителствате без разправии и интриги, което не винаги е възможно. Една двойка винаги трябва да са сами. Дори да живеят с друго семейство приятели, роднини и т. н. се губи идеята за лично пространство, трябва да се съобразяваш с другите. Тези, които живеят така, винаги се месят в решения, проблеми и не дай се боже живота ти да зависи от тях. Освен ако това не ви пречи.

# 34
  • Мнения: 10 993
Абе то и аз ще съм свекърва един ден живот и здраве, ама ако моите синове искат при мен с момите, аз ще избягам бе. Той хубаво иска при мама и тате,ама тях той питаш ли ги е: дали те ви искат. Щото аз искам да си ходя гола у дома и не ща снааа...нито син да ме гледат и притесняват.

# 35
  • Мнения: 7 907
Да не би да се опитва да те разкара, знаейки, че ти няма да отидеш с него на село?

# 36
  • Мнения: 3 505
Имам чувството,че за него не е важно моето мнение.т.е,както каже той,ако не ми харесва да си ходя. Все още нямаме деца,но сега ако не си отделяме време заедно ,то кога?
Считам, че основният ти проблем е, че не зачита мнението и желанията ти. Ако слушаш и изпълняваш, ще сте заедно, ако ли не - друм! Сори, ама в нашата къща котаракът има повече права от теб във вашата. Помисли дали изобщо си струва да оставаш с човек, който деспотично ти налага волята си.

# 37
  • София
  • Мнения: 12 632
Имам чувството,че за него не е важно моето мнение.т.е,както каже той,ако не ми харесва да си ходя. Все още нямаме деца,но сега ако не си отделяме време заедно ,то кога?
Считам, че основният ти проблем е, че не зачита мнението и желанията ти. Ако слушаш и изпълняваш, ще сте заедно, ако ли не - друм! Сори, ама в нашата къща котаракът има повече права от теб във вашата. Помисли дали изобщо си струва да оставаш с човек, който деспотично ти налага волята си.

Много точно мнение, прочети го няколко пъти и го осмисли внимателно, авторке. Изключителен емоционален натиск и тежка манипулация е постоянно да те държи на тръни, че всяка грешна крачка означава, че ще изхвърчиш през вратата. Ако наистина прави това, се спасявай о време.

# 38
  • Мнения: 1 992
Имам чувството,че за него не е важно моето мнение.т.е,както каже той,ако не ми харесва да си ходя. Все още нямаме деца,но сега ако не си отделяме време заедно ,то кога?
Още по-лошо, значи е готов да те напусне ако ти имаш мнение и си го защитаваш. Това би трябвало да ти говори нещо.

# 39
  • Мнения: 25 589
Нормално е само ако имаш зълва и успееш да изриташ свекървата от село и я пратиш при дъщеря ѝ в София.
Питай тази мома да ти разкаже...

# 40
  • Мнения: 1 008
Считам, че основният ти проблем е, че не зачита мнението и желанията ти. Ако слушаш и изпълняваш, ще сте заедно, ако ли не - друм! Сори, ама в нашата къща котаракът има повече права от теб във вашата. Помисли дали изобщо си струва да оставаш с човек, който деспотично ти налага волята си.

Каква тяхна къша ? На квартира са.

Не зачитал мненията и желанията и.
А тя неговите ?

Налагал волята си. А тя не му я налага, ама хич.

Мъжът е преценил, че ако не плащат наем ще имат повече пари, ама не, нейно величество не иска на село.
Да си 'фанела дърмите. Ми да ги 'фане.
Мъже много и се едни послушни, послушни, каквото им каже - това ще правят. Кеф !

# 41
  • София
  • Мнения: 7 990
А какво ще работите, ако отидете на село при неговите родители? Като цяло тези решения се вземат от двамата във връзката. Ако единият е против изначално, няма как да се наредят нещата.

# 42
  • Мнения: 1 326
Ако живеете при тях, докато строите свой дом - да. Ако е против твоето желание - не.

# 43
  • Мнения: 10 993
Бънди, ако няма разбирателство и любов в една връзка, по-добре всеки да си е сам. Ако ще градиш семейство, трябва поне единият да направи компромис. Понеже аз съм жена, бих предпочела това да е мъжът, понеже ти си мъж, бих предпочел това да е жената.
Аз обаче категорично не ща да живея със снаха и тя да ме критикува и съди. Не бих го допуснала никога. Един живот живея все пак.

# 44
  • INFJ
  • Мнения: 9 344
Права е Лъвицата, това е едно от най-токсичните и ограбващи поведения, които могат да се случват в една връзка. Ден и нощ да го мислиш тоя, как да не те изгони, как все да става на неговата, защото, ако не става - няма да сте заедно. Да живеш с усещането, че ако ти нещо не промениш, той ще те напусне... Покрай грижите да не те изгони, остава ли ти време да мислиш за нещо друго - развитие, хобита, забавления...?

Бънди, неговите мнения и желания не са градивни за техните отношения, има разлика от земята до небето. И да, ако аз съм положила нужните усилия да отида да живея някъде, да работя, не знам какъв трябва да е тоя мъж, който ще ме накара да отида да живея на село с родителите му. Със сигурност няма да е такъв, който ме държи под 24/7 напрежение, че ако не съм каквато той иска, ще ме напусне. Айде у лево с тоя психически тормоз.

Общи условия

Активация на акаунт