Нормално ли е младо семейство да живее при родителите на мъжа?

  • 19 523
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 005
Не е нормално , хляб и сол ще ям , ако трябва , ама с неговите / моите родители няма да живея . На квартира сме , но непрекъснато чувам от " маминка "  : " Ама не може ли да отидете при вашите ? " . С един такъв нежничък тон , загрижен , все пита . Ми не , не може да ходим при никой , достанъчно сме големи сами да се оправяме . Колкото и да се обичаме с всички роднини , в един момент ще започнем да се гледаме на криво . Уважавам личното пространство на всеки , както уважавам себе си и спокойствието си , няма значение дали сме в един апартамент , в къща на различни етажи и т.н. - всеки да си знае къщичката и да си носи отговорностите .

# 46
  • Мнения: 3 505
Цитат на: Al_Bundy link=topic[url=http://
[/url]=1368570.msg43478035#msg43478035 date=1631784743]
Считам, че основният ти проблем е, че не зачита мнението и желанията ти. Ако слушаш и изпълняваш, ще сте заедно, ако ли не - друм! Сори, ама в нашата къща котаракът има повече права от теб във вашата. Помисли дали изобщо си струва да оставаш с човек, който деспотично ти налага волята си.

Каква тяхна къша ? На квартира са.

Не зачитал мненията и желанията и.
А тя неговите ?

Налагал волята си. А тя не му я налага, ама хич.

Мъжът е преценил, че ако не плащат наем ще имат повече пари, ама не, нейно величество не иска на село.
Да си 'фанела дърмите. Ми да ги 'фане.
Мъже много и се едни послушни, послушни, каквото им каже - това ще правят. Кеф !
И в квартира човек може да си спретне дом, а къде да е домът се решава заедно и предварително. В конкретния случай мъжът иска да се мести на село, а жената не е много ок. Няма информация какви са мотивите за това местене.

# 47
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Зависи-
не е честно да живееш при техните и при неговите условия,

при положение, че ти можеш да предложиш по- добри условия
 или си се борила за това да имаш жилище.

Имам предвид изтеглила си кредит, работиш и правиш вноски, с идеята някой ден да сте независими....

Ако не е така, а това което искаш е просто твоя мечта да бъде сбъдната ...

или не искаш баш този мъж

или си много глезена

или имаш нереални очаквания към човека

# 48
  • Мнения: 1 008
Бънди, неговите мнения и желания не са градивни за техните отношения, има разлика от земята до небето.
Скрит текст:
И да, ако аз съм положила нужните усилия да отида да живея някъде, да работя, не знам какъв трябва да е тоя мъж, който ще ме накара да отида да живея на село с родителите му. Със сигурност няма да е такъв, който ме държи под 24/7 напрежение, че ако не съм каквато той иска, ще ме напусне. Айде у лево с тоя психически тормоз.

Ми да го напуска. Що се мъчи с него. Да си ходи на нейното село - сама Wink

# 49
  • Мнения: 46 545
Каква тяхна къша ? На квартира са.

Не зачитал мненията и желанията и.
А тя неговите ?

Налагал волята си. А тя не му я налага, ама хич.

Мъжът е преценил, че ако не плащат наем ще имат повече пари, ама не, нейно величество не иска на село.
Да си 'фанела дърмите. Ми да ги 'фане.
Мъже много и се едни послушни, послушни, каквото им каже - това ще правят. Кеф !
Без оглед на пола, винаги ще съм на страната на този, който е пораснал достатъчно, че да се стреми към самостоятелност. Големи хора са, могат да си осигурят покрива, тичането към мама и тати, въпреки това, не е добър знак.
А и в случая става дума за друго населено място, което значи редица неудобства. Всеки ден по-малко сън, за да има време да пътува до работа и много време, загубено по пътищата.
Тя не търси мама, иска независимост от родителите, което е разбираемо на тази възраст.

# 50
  • Мнения: 14 905
Мъжът е преценил, че ако не плащат наем ще имат повече пари, ама не, нейно величество не иска на село.

Двамата ще имат повече средства, или той ще има?
Пък и кви повече средства? Като сложиш ГО, каско-маско, гориво...ей ти наема. Е, ако ще работят, де. Ако се очаква принцът да лежи и пърди, докато тати носи, мама меси, и има нещо за секс - друга бира е вече.
То не става само до п....олата на мама. Като иска п...олата на някоя жена - да се държи като мъж.
Като гледам, никой не го спира да си ходи на село.

# 51
  • Мнения: 1 008
Тя не търси мама, иска независимост от родителите, което е разбираемо на тази възраст.

Не. Тя иска да е на нейното, но тъй като форума е женски, това се третира като нормално.

# 52
  • Мнения: 14 905
Тя не търси мама, иска независимост от родителите, което е разбираемо на тази възраст.

Не. Тя иска да е на нейното, но тъй като форума е женски, това се третира като нормално.
Ал, пусни аналогична тема във форума на Ауди и във форума за лов и риболов и дай линк. Да видим в предполагаемо мъжки форум как мислят мъжете.

# 53
  • Мнения: 10 993
Бънди, казахме и да търси друг, а не да се налага на става на нейното. Това е различно. Ако искаш да става на твоето, тогава си токсик. Както стана ясно мъжът не е влюбен, така че тя нищо не губи.

# 54
  • INFJ
  • Мнения: 9 399
Нейното в случая е доста по-здравословно за отношенията им, от неговото. Освен, ако някой от тях не е инвалид и има нужда от постоянни грижи, не виждам друга адекватна причина да не се стремят към самостоятелност.

# 55
  • Мнения: 46 545
Не. Тя иска да е на нейното, но тъй като форума е женски, това се третира като нормално.
Това не е първата тема по този въпрос. Мненията са абсолютно същите и когато жената иска да живеят с родителите. Няма значение кой от коя страна е, а кое е по-добре за двойката.
Всъщност това е една от малкото теми, по която отговорите винаги са еднакви, без значение кой дърпа към някоя от родителските двойки.

# 56
  • Мнения: 1 005
Имам чувството,че за него не е важно моето мнение.т.е,както каже той,ако не ми харесва да си ходя. Все още нямаме деца,но сега ако не си отделяме време заедно ,то кога?
Че и условия вече има , като не ти харесва да си ходиш , така ли ? Ми ходи си , тези неща се обсъждат от двамата , без условия . На мен така ми казваше бившият - " Като не ти харесва , ето я вратата ! " . И аз си намерих вратата . Ако твоя човек държи на отношенията ви , ще седне с теб и нормално ще обсъдите ситуацията , без заплахи . Да , случва се да имате тежки моменти ( финансови )  или да има в предвид нещо , но и ти имаш мнение по въпроса и то също е важно . Какво семейство ще създавате , ако нещата не са равнопоставени ?

# 57
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 294
Тя е права в случая.
Иска да бъдат самостоятелни.
Две поколения в една къща означава проблемни отношения.
Нито за едните е добре,нито за другите.
На село?И това е проблем.
Какво ще работи тя на село?
Как ще гледат деца на село?
Много зависи къде точно и какво е селото-близо ли е до голям град,има ли лекар,аптека,детска градина,има ли роми....?
Защото не във всички села има подходящи условия за млади семейства.

И не на последно място-що за мъж е този,който стои до полата на мама?

# 58
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не е здравословно да се живее с родителите

Но, когато хората са един за друг, всичко си става естествено и взимат правилни за връзката си избори

В случая- тя иска от него да ѝ осигури апартамент, а той от нея- да иде на село при свекървата. И двамата не са готови на отстъпки.

И двамата не са прави

Ако момчето не може да осигури жилището, какво правим ?

# 59
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 294
Нали в момента живеят на квартира-значи могат да плащат наема.
Но на него явно му е писнало.
Защо да плаща,той къща си има-на село при мама.
Аз оставам с впечатлението,че тя е готова и иска да живее самостоятелно,но той не е.

Общи условия

Активация на акаунт