Една тема за любов, обич и още нещо

  • 5 000
  • 115
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 19 675
Кой нормален човек няма да се погрижи за родителите си?
За друго ти говоря. Simple Smile Имаш проблем с връзките, емоционалните.

# 91
  • Мнения: 2 921
Кой нормален човек няма да се погрижи за родителите си?
За друго ти говоря. Simple Smile Имаш проблем с връзките, емоционалните.
Нямам такъв проблем, ама щом ти казваш...
Приеми, че не всички са емоционални шарани в любовта и има хора, които избират с главата си, не със сърцето. Сърцето е само помощен орган, който захранва с кръв мозъка. Нищо повече от мускул.

# 92
  • София
  • Мнения: 34 938
Е, чудни ги избра……

Да ти имам акъла Joy

# 93
  • Мнения: 19 675
Акълът дава посока в живота, не дава любов.

# 94
  • Мнения: 2 921
Акълът дава посока в живота, не дава любов.
Дава всичко.
***
Какво за избора? Бившият не беше лош.
Трябваше да се подбутва, но не беше лош.
Ако беше лош нямаше да го издържа 28 години.

# 95
  • Мнения: 4 593
Търпелив човек😉

# 96
  • Мнения: 10 611
Дебелокожието не е залиняваме. Защитна преграда е. Човек си има граници. Никой няма право да ги прекрачва. Те са нещо лично. Престъпването им нарушава на личната свобода.

# 97
  • Мнения: 19 675
Дебелокожието го разбирам аз като вид нисък праг на реакция на външни стимули и не го приемам за решение за защита. По-скоро притъпяване на усещанията. Заяитна преграда можеш да си изградиш, ако се научиш да рафинираш външната информация/стимул и имаш критерий. Ситото става все по-ситно с годините. Със затваряне на очите не ставаш по-защитен.

# 98
  • Мнения: 10 611
Дебелокожието е липсата на реакция към външни стимули до определен праг.

# 99
  • Мнения: 19 675
Не съм съгласна, влагаме различен смисъл в думата, но няма да споря. Ок.

Раве, понякога от твърде много акъл човек страда. Тъжен живот, печал. Трябва да разрежда малко.

# 100
  • Мнения: 3 703
Така е, Анди. Ама докога? НА 50 годин да чакаш тате да те подпира ли за самочувствие?
Може и мама. Може и аз тях да подпирам, комунизъм, един вид : от всекиго според възможностите, всекиму според нуждите. Така разбирам аз la famiglia, за късмет и цялото ми семейство е с моето разбиране, вече второ поколение работи безотказно.
 На Равена най-малкия проблем ѝ е връзката с тати, така мисля. Връзка със себе си да установи трябва основно, да седне на две очи и бутилка вино и да се разбере с Аз-ът, какво аджеба иска и какво дава, че и какво всъщност ѝ трябва.
 ММ ме е търсил близо 50 години, обаче съм точно копие на майка му. Дори като житейски опит се припокриваме на едни 90%, забавно.

# 101
  • Мнения: 2 921
Така е. Ама той-Азът ми е много труден и не знае какво иска. Joy
Днес му се ще едно, а като го получи почва да ми шепти в ухото: "Що ли ти трябваше?"
Някой като ме гледа отстрани ми казва: "Не искай неща, че като ти се случат искаш още, и още и накрая уйде коня у ряката!" Joy

# 102
  • Мнения: 19 675
Противоречиш си. Ем искаш, ем не ти стиска. Stuck Out Tongue

ММ ме е търсил близо 50 години, обаче съм точно копие на майка му. Дори като житейски опит се припокриваме на едни 90%, забавно.
Това е много интересно. А ти как се чувстваш с подобно сравнение?

# 103
  • Мнения: 3 703
Както споменах, забавно ми е. Любопитно ми е клишето работещо ли е, а всъщност аз харесвам и уважавам майка му, което май означава, че харесвам и себе си.
Между другото той не е правил подобни изказвания, но приликите особено на база житейски сполуки и несполуки, въпреки че сме живяли при различни условия и поколения ( мама Роза е на 70+, аз на 40+, освен това в различни държави, но пък и двете упорито сме избягвали "чужбината" до доста зряла възраст) се набиват на очи.

# 104
  • Мнения: 2 921
Противоречиш си. Ем искаш, ем не ти стиска. Stuck Out Tongue
Не си противореча. Искам, ама имам изисквания, защото на тая възраст, на която съм нямам нужда да създавам семейство. Мога и сама. Ама, ако си заслужава, защо пък не?!
Евреинът ми харесва, защото се пази. (Парадокс, нали? Ама аз не смятам така.) Това е добър знак. Пази се само и единствено човек, който има какво да губи в личен план. Това е нормалната реакция. Не другата, да скачаш смело с двата крака! Златотърсачките го практикуват. Даже играят сценки с припадъци за да събудят закрилника в мъжа. Не при всички минава обаче. Като цяло успешните мъже са доста обрани. Не плащат данък обществено мнение, освен ако не са егоцентрични идиоти като Д. Тръмп. Има и други като него, които гледат на жените като на трофей. На мен такъв не ми трябва, защото трофеите остаряват с времето и лесно биват заменяни с други.
Аз залагам на дългосрочност, защото нямам време за грешни ходове.

Общи условия

Активация на акаунт