Една тема за любов, обич и още нещо

  • 5 054
  • 115
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 62 595
То хубаво порасване, ама друго си е да има гръб човек. Ей го на, Тръмп, и той на тате разчитал да му дава по някой милион след всеки фалит, а не е тръгнал да кОпа за пет лева, сакън, да не вземе да изглежда незрял!

# 76
  • София
  • Мнения: 38 499
И с две деца ... трябва бая зор да се оправя сама.

# 77
  • Мнения: 19 863
Тръмп е идиот късметлия. Joy Менталното здраве ням общо с милионите.

# 78
  • София
  • Мнения: 62 595
Да е само той, а на практика повечето хора го правят, независимо колко са бедни или богати. Децата/хората които имат подкрепата на родителите си са по-смели и с по-добра самооценка.

# 79
  • Мнения: 19 863
Така е, Анди. Ама докога? НА 50 годин да чакаш тате да те подпира ли за самочувствие?

# 80
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 880
Според Тръмп най-сигурният начин да станеш богат е да се родиш в подходящото семейство. Или нещо подобно. Запомнила съм го от биографията му.

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 09:39 от AIDA_N

# 81
  • София
  • Мнения: 38 499
Ами не се знае какъв ураган ще те удари на 50.
Ей ме на - мъжът ми де факто не е с мен. Поне трябва някой да прибира малкия от занималня. Ще започна работа, но може да се наложи да им поискам някой лев в близките 10 дни.
Пък и понякога вечер трябва помощ, за някое излизане, нали...

# 82
  • София
  • Мнения: 62 595
Особено е важно на всяка възраст тате да те подпира, стига да го имаш. Честно, разбирам защо ги пишеш тези неща, но не вярвам на такива приказки как не можело. Може, пък който ще да приказва как не било редно. В живота или има кой да помогне, или няма. В тежките моменти повечето хора се крият като мишки и остават шепа верни приятели и родителите. Да не говорим когато има и деца.

# 83
  • Мнения: 19 863
Не е ок, ако това ти пречи да създаваш здравословни отношения с мъже. Тц. Не съм ок. Помощта си е помощ.

# 84
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма как да знаем дали е заради бащата. Някои хора просто не умеят да ги създават. В някаква степен всяко момиче търси баща си в мъжете, защото той е най-близкият й пример за мъж като мислене и поведение. И да го обича, и да го мрази, пак търси някакви негови черти като типаж. Дали ще е спокоен като баща й, дали ще е избухлив като баща й - пак не можеш да го изключиш, дори когато липсва, пак го има.

# 85
  • Мнения: 19 863
Не, Анди! Не си чела достатъчно. Това е само повърхността на психологията.

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
Това са архетипи, как ще ги изкараш от човека като той си ги носи? Дори бащата да отсъства изобщо, да е неизвестен, момичетата пак изграждат някакъв образ, момчетата също изграждат образ. Нафантазиран, но го има. А ако е реален съвсем влияе.

# 87
  • Мнения: 19 863
Архетипът е базата. От там насетне имаш персоналност на всеки индивид. Говориш общи приказки.

# 88
  • София
  • Мнения: 38 499
Аз цял живот гледам мъжът да НЕ Е като баща ми. В резултат на това не знам какъв да е.
Абе, дали не се получава нещо такова и със съпруга? 😱

# 89
  • Мнения: 2 925
Не мога да кажа, че съм търсила припокриване на личностни качества.
По-скоро сега търся припокриване на краен резултат. Инак се получават едни сравнения, едни комплексарщини, не ти е работа. А, както казах, вариант да не се грижа за баща ми и да го елиминирам от живота си не съществува. Така че характерът е желателно да е различен, но не и социалният статус.
Инак човекът до мен или може да е използвач, или да не му харесва позицията на заврян зет, когато има разминавания в очакванията и реалното положение.
Аз нямам проблем да установявам връзки. Имам проблем (заради вътрешна борба) да ги задържам.

Общи условия

Активация на акаунт