В момента чета ... 72

  • 45 999
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Iveto_11, ще ми е интересно мнението ти за "Нежна песен".
Ох, направо ме е страх да се изкажа. Засега съм едва на 1/4 от книгата, но
Скрит текст:
не знам дали ще мога да изпитам симпатия към майката, въпреки че още от самото начало е ясно, че ще загуби децата си. Просто в живота изпитвам непоносимост към повлекани. Тя е мърла, децата са невъзпитани хуни, къщата е запусната и разхвърляна. Обаче ми е любопитно да разбера повече за детегледачката.
Скрит текст:
Не изпитах никаква симпатия към майката, но някак тя не ми беше на първо място в този роман.
На хартия съм на "След края" на Клеър Макинтош, твърда петица за момента, а на аудио "Среднощната библиотека" - и тя така. Уникални са и двете, препоръчвам ги с две ръце!
Искам да направим Спамо-чат + Тема Читателски клуб, в която да коментираме книга за месеца. Готова съм да ги пускам, стига да има желаещи.

Последна редакция: ср, 06 окт 2021, 11:48 от Анонимен

# 61
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
т.е. цял месец да се коментира една книги ли как?

# 62
  • Мнения: 10 686
Бяхме пробвали веднъж да направим нещо като читателски клуб и да коментираме книга. По спомен - една книга на Лийла Мичъм, която аз я добутах до 30-тина процента Grinning
Аз бих участвала в подобен клуб, но като се замисля, има си и известни трудности около избора на книга:
- книгата трябва да е провокативна и да предполага дискусии и различни мнения.
- книгата трябва да я има електронно, за да се включат повече хора.
- да се предлагат няколко поне книги, отговарящи на тези критерии, за да се избере книга на месеца.
- субективен момент - възможно е в момента да не ти се чете точно тази книга.
Ще са ми интересни вашите идеи за подобен клуб? Simple Smile

# 63
  • Мнения: 3 342
Аз със сигурност ще се включа в темата за четенето, но си признавам, че макар и с удоволствие да бих следила такава за конкретна книга, не съм сигурна дали на практика бих се включила в дискусиите. Съображенията ми са напълно идентични с тези на Happy Mijjj ツ

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Звучи интересно, но практически едва ли ще се получи, най-малкото не всеки чете с еднакво темпо, не всеки би посегнал към конкретна книга и т.н.

# 65
  • Мнения: 352
Аз предлагам друго-да си направим книжен маратон. Всеки месец ще избираме по няколко теми (4-5), а читателят сам ще подбере книгите си и ще обсъждаме. Според мен така ще се включат повече хора, защото всеки предпочита различни жанрове.

# 66
  • Мнения: X
И това е интересно.
Скрит текст:
Аз не съм участвала досега в читателски клуб, но ги гледам в гудрийдс, не съм и се интересувала много, пускам тука просто сондиращо да видя има ли интерес. Иначе съм съгласна, че трудно би се избрала книга, но пък и защо не. Например както напоследък коментираме - "Нежна песен", "Зебрата", т.е. забелязвам, че когато няколко потребителя похвалят книга и някак започва да представлява интерес и лавинообразно се включват и други, които да я прочитат. А, другат от този тип, която коментирате тук, е трилогията на Баркър - У4М.

И за да съм по темата, продължавам си с "След края", ми много е готина, ама много!

# 67
  • Мнения: 10 686
"След края" е една от малкото ми книги, които съм си запазила на хартия Simple Smile

# 68
  • Мнения: 1 648
Изслушах "Малки пожари навсякъде". За мен беше предвидима, но все пак ми хареса. Добре написана, искаше ми се да се развият повече последствията за Мия след  откритието на Елена и бих се радвала разни други неща да се доизяснят.

Започнах да слушам "Дамска агенция N1 на Алекзандър Макол-Смит по похвала в групата. В началото съм още, но за момента поне очаквах нещо по-различно.

Усещам напоследък как се измързеливих и предпочитам аудио книгите пред другите, понеже докато ги слушам успявам да си свърша и други неща вкъщи.
Интересно ми е вие смятате ли изслушаните книги за 'прочетени'? Примерно в гудрийдс няма опция за 'изслушани' книги и затова си ги отбелязвам като прочетени. В една страница наскоро се създаде точно такава дискусия и ми стана интересно .

# 69
  • София
  • Мнения: 65
Почти към края на ''Градината на пеперудите'' на Дот  Хъчисън съм.  Сюжетът е изключително оригинален и пленяващ, което рядко бих могла да кажа. Женската красота е представена по един извратено ужасяващ и същевременно интригуващ начин през очите на злодея в историята. Определено един от най-оригиналните трилъри, които съм чела и го препоръчвам на всички любители на този жанр.

# 70
  • Мнения: 6 149
Примерно в гудрийдс няма опция за 'изслушани' книги и затова си ги отбелязвам като прочетени.
Създай си нов рафт, примерно аудиобукс, и си ги отмятай там. Така ще знаеш кои са ти слушаните.

# 71
  • Мнения: X
Аудио книга никога не съм слушала, или ще заспя, или ще ми остане на фонов режим и нищо няма да запомня. Имам огромен проблем с концентрацията и вече чета книги само на ноутбука си.
В момента съм в режим "препрочитане" на любимия У. Гибсън - разказите му.

# 72
  • София
  • Мнения: 7 805
И аз се убедих, че аудиокнигите не са за мен. Абонирах се за безплатен тестов период в Storytel за 60 дни - промоция върви с картата на Lidl Plus - ами не мога да слушам книги и това е. Винаги ми е било проблем да възприемам информация на слух, предпочитам да я прочета, а се оказа, че художествена литература пък някой да ми чете на глас направо ме дразни. Та ще си послушам на Storytel малко книжки на английски с учебна цел и ще приключа с експеримента.

# 73
  • Мнения: 1 578
Имам огромен проблем с концентрацията и вече чета книги само на ноутбука си.

И аз имам проблем с концентрацията, затова и чета доста по-бавно, отколкото ако съм съсредоточена само в четенето, но не съм. Постигам по-добра концентрация ако съм с тапи в ушите.
По въпроса с аудиокнигите считам, че изслушана книга = прочетена. Една и съща информация е възприета и обработена, така че е без значение за крайния резултат.
Чета си "Никога не ме оставяй" и просто сърцето ми потръпва, много прочувствена история, много въпроси, може би ще пиша повече, когато я довърша, не е лесно да се говори за тази книга и не е лесна за четене. Т.е. лесно се чете, но изисква търпение и внимание към детайла, доскучава на моменти. "Клара и слънцето" се възприема много по-лесно, сега съм я дала на сина ми в 6 клас.
За отделна тема спамо-чат не знам - ще е трудно да се синхронизираме, то и сега спонтанно възниква нещо подобно тук. Свалих си "Любовницата на Фройд" заради коментарите, планирам и Юкио Мишима натам, а също и "Животът ми като тиквичка" по препоръка на съфорумка.

# 74
  • Мнения: 4 382
Аудиокнигите са ми възможност да пестя време и да чета книги, които не бих купила или бих намерила трудно. От няколко години ползвам две приложения Audible и Storytel на английски, италиански и руски език. Редувам ги, защото редовно ми пускат оферти от Storytel. Почти нямам време за четене и затова “крада” всяка възможност. Финансово също са изгодни. Та на въпроса, да, смятам аудиокнигите за “прочени” книги. В Storytel има и електронни книги.
В момента слушам книга за Япония “Япония без вранья” на Юлия Ковалчук. Допада ми, защото не търси евтина сензация и авторката има богати лични впечатления, но не звучи пристрастно.

Общи условия

Активация на акаунт