Документите Пандора и какво мислите по въпроса

  • 3 822
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Кешовите плащания без документи са проблем в целия свят.

# 76
  • Мнения: 8 916
Как ще купите кеш кола втора употреба за 10 000лв.,когато ограничението е 5 000лв.? И какво можете да купите с 5 000лв.? Кажи-речи нищо съществено. Само някой и друг хладилник,телевизор или почивка на морето.

# 77
  • Мнения: 6 868
А другите не са, така ли? Пишем един документ, че ти правя дарение, щото си ми помогнал много  и ето ти го основанието. Или ти връщам заем, или друга щуротия. И от кешово плащане, минава по банков път.

deaf, от тук 5 к, от там 5к, ще ги докараш, колкото са ти наличните и внасяш в банката. Нали доказваш произход.

# 78
  • Мнения: X
Как ще купите кеш кола втора употреба за 10 000лв.,когато ограничението е 5 000лв.?
Като слюча договор за покупко-продажба за 4999 лв но броя на ръка 10к.
Остатъка до 10 го връщам обратно на малки части в оборот или го внасям през банкомат в продължение на три месеца.

Дарение само до 5к - другото през банка

Когато става дума за големи средства в кеш се процедира мааалко по друг начин. През офшорна фирма може да си спестиш едни 10% корпоративен данък например, който да ти остане като оборотен капитал в банковата сметка или да ти даде един "заем" на който да плащаш "лихвите" за да си докараш печалбата до нулеви нива. И разни други такива...

# 79
  • Мнения: 8 916
Уфф,и преди сме коментирали тази тема! Няма как да купите/продадете нещо с мръсни пари над 5 000лв.,ако преди това не сте ги изпрали,тоест извършили престъпление. Което престъпление (пак казвам) може да стане само със съучастието на държавата,(данъчни,митничари и т.н.). Става дълга,широка и опасна...!

# 80
  • Мнения: 6 868
Не зная какво сте коментирали преди. На прима виста ми хрумва това. Продавам имот, официална цена 200к, реална по НА 110к. Заедно с купувача внасяме парите в моята сметка - той 110к, аз додавам останалите 90к, но всичко е от негово име и постъпва в моята сметка. Ето как си узаконявам още 90к. Колкото до документи за произход, той може и уж да е взел заем, разни други варианти.

Mr. Smith, дарение от X, Y, Z и т.н., не само едно. А и не пречи да се минат даренията през банка, ще се намери вариант.
Станаха ми интересни тези банкови въртележки при офшорките. Не съм икономист и не ги зная.

# 81
  • Мнения: 40 752
Не зная какво сте коментирали преди. На прима виста ми хрумва това. Продавам имот, официална цена 200к, реална по НА 110к. Заедно с купувача внасяме парите в моята сметка - той 110к, аз додавам останалите 90к, но всичко е от негово име и постъпва в моята сметка. Ето как си узаконявам още 90к. Колкото до документи за произход, той може и уж да е взел заем, разни други варианти.

Първо, така прецакваш него, защото той губи 90 000 бели пари и ако реши да си купи после кола вече на хартия няма с какво. И второ, в банката те карат да попълваш декларация от къде са парите, чии са... Той дали ще се навие да рискува?

# 82
  • Мнения: 6 868
Нали се сещаш, че купувача може да е изцяло подставено лице. Що фирми изпопродадоха така. При всяко положение купувача си го подбираш. А и доста хора подписват с лекота, щом парите не излизат от техния джоб. Ако знаеш колко вързани като поръчители на шефа си служители има и сега ги гонят тях за парите. Да се чудиш как са се подписали.

# 83
  • Мнения: 8 916
Не знам доколко е вярно,но таксата за да ти изперат пари е кожодерска - 70%! Тоест,ако дадете за "пране" 100лв.,ще ви вземат 70лв. от тях. И няма никаква сигурност,че някой прекрасен слънчев ден,някой данъчен заедно с полицаи няма да цъфне пред вратата на дома ви...

# 84
  • Мнения: X
Те затова са изпрани. Като цъфне данъчен всичко е точно.
Не е 70%. Такава може да е за кешова наличност в чували. За да препереш 100к ти ще загубиш макс 30на процента и още 5% ако тръгнеш да ги вадиш като дивидент.

Diorela. При дарение произхода на парите се доказва от дарителя. Дори и да му ги дам за да ми ги "дари" той пак ще трябва да докаже откъде ги има. Дори и да са под 5к

Говорим за офшорките. Още чакам някой да ми обясни как са изнесени от България 5миларда и нещо през офшорки, както твърди  онзи в едно интервю по телевизия.

Още едно допълниние. В България данъчните закони са такива, че ако правиш плащане за услуга например, 10% данък върху сумата се плаща от платеца. Данък при източника е по ЗКПО. Т.е. през сделки, лихви, наем, лицензи, франчайз, договори за управление или консултация не може да си спестиш данък в "данъчния рай" на BVI например Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: пн, 11 окт 2021, 14:56 от Анонимен

# 85
  • Мнения: 40 752
Не знам доколко е вярно,но таксата за да ти изперат пари е кожодерска - 70%! Тоест,ако дадете за "пране" 100лв.,ще ви вземат 70лв. от тях. И няма никаква сигурност,че някой прекрасен слънчев ден,някой данъчен заедно с полицаи няма да цъфне пред вратата на дома ви...

Няма такава такса. Това може да е само таксата за изпиране на фалшиви банкноти и замяната с истински. Или прането на пари от наркотици, и пак е много.
Някога изпирането на пари с непрестъпен произход, просто с неплатени данъци, се движеше около 10%. Точно затова плоският данък от 10% направи безпредметно неплащането на данъци и вдигна приходите - щом ще ти струва все еднакво, по-добре да имаш поне легални пари.


Говорим за офшорките. Още чакам някой да ми обясни как са изнесени от България 5миларда и нещо през офшорки, както твърди  онзи в едно интервю по телевизия.


Пари се изнасят лесно - с официален банков превод срещу фактура за доставка или услуга. Естествено, сумата във фактурата може да е завишена. Също така брутният дълг на България е висок, защото всяка инвестиция в България се оформя като заем. Това дава право на местното юридическо лице да "върне" заема по всяко време. Също така може да се превеждат навън пари за лицензи, роялтита, печалба и всякакви трудно проследими причини. Това не е сложно.  А самото препиране се състои в това, че парите не отиват по сметката на Иван Петров, а по сметка на някаква анонимна офшорка. И после тази офшорка през втора и трета фирма инвестира в България  и няма никаква връзка с Иван Петров.
Прането на пари от престъпления (наркотици, проституция и т.н.) вече е по-сложно и често е свързано с физическо изнасяне на пари в куфари и кашони. Пак има начини.

Последна редакция: пн, 11 окт 2021, 16:55 от Черна станция

# 86
  • Мнения: 14 591
Шефа на най-голямата банка в Нидерландия се извинява, че без да иска създал таксов рай свързан с Пандора Simple Smile
Миличкия, целта не била да се крият данъци, а искрено да се инвестира в бизнеса на приятел, който винаги си плащал данъците.
https://nltimes.nl/2021/10/05/abn-amro-chair-apologizes-tax-have … m_medium=facebook
Каква ужасна грешка, от съвсем невинни намерения.И всичко това на фона на огромните данъци и всякакви такси,за които гонят всеки обикновен човек в кралство Нидерландия.Дебнат ги до дупка.Да,този шеф нито е първият,нито е последният мошеник на мнооого висок пост,с много власт и най-вече пари.Впечатлявам се,защото както вече писах,там го играят много принципни и честни.Не като ''крадливите'' източноевропейци,на които гледат като на потенциални мошеници.Това е страната,в която осъдиха хиляди чужденци да връщат детски надбавки.Взимали са им имущество,докарали са някои до просешка тояга.Хора са завеждали дела и неправомерно са ги губили.В отчаянието,че са без вина виновни и длъжници на ''честната и принципна'' държава и третирани като измамници,много хора са посегнали на живота си.И след сума ти години дела и разправии,изведнъж,ау ама те били сгрешили.Сега ще платят компенсации.И какво след целият тормоз от институции и колекторски фирми,как ще компенсират съсипаните човешки животи?Ама,дай ще го заметем под килима.Случват се грешки,нали?
И като гледам не Панама,не Пандора,всичко пак бързо,бързо ще се забрави.

# 87
  • Мнения: 6 166
За повечето страни -да. За САЩ тази информация дава достатъчно основание за разследване, а в САЩ който и да си чичко Сам си търси своето.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
За повечето страни -да. За САЩ тази информация дава достатъчно основание за разследване, а в САЩ който и да си чичко Сам си търси своето.
Подхождай критично. И там не са чак толкова принцпни.

Общи условия

Активация на акаунт