Чакаме с трепет и вълнение всяко ново ОКТОМВРИйско попълнение - Тема 17

  • 29 687
  • 582
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 84
Момичета, днес в 11 и 40 часа се роди Никола! Тежи 3.790кг, 50 см. Родих естествено, без упойка за 1 час, с 2 вътрешни и 2 външни шева съм.

# 226
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Happy*mama, Честито бебе! Да е жив и здрав Никола! Бързо възстановяване! Smile

# 227
  • Мнения: 670
Напълно те разбирам за името на детето. Първото ни дете е кръстено на свекъра макар че аз не бях много съгласна . Беше ми много трудно да му казвам името в началото, но нямах друг избор, трябваше да свикна. Но това остана и до днес, вече 12 год.  Сега за второто мъжа каза че няма да се меси, каквото реша.

Ох, значи не е  само при мен така.

Чувствам най-вече разочарование от самата себе си, че не уважих родителите ми, а те ни помагат най-много. Те са тези, които ни гледат децата Disappointed Най-вече в моята глава е проблема, някак не мога да си простя, че се съгласих. След раждането не знаех къде се намирам и не мислих много трезво. Поне не носи името на някой конкретно. Нямаме познати с това име.

Boliana, успех! Не  е страшно, дори е много вълнуващо.

При нас е обратното, имахме много силен натиск да го кръстим на баща ми и в началото бяхме твърдо против, но накрая вече не издържах и склоних. Наистина нашите много ни помагат, дължим много на тях, в семеен бизнес сме, живеем заедно, на отделни етажи, но все пак под техния покрив… но не мога да го нарека така, не ми идва от вътре, наричаме го с какви ли не прякорчета, даже се шегувахме че ще получи раздвоение на личността и няма да си знае името като порастне.
Дано с времето свикнем да го наричаме по име и се отърся от това чувство..

# 228
  • Мнения: X
Точно поради изброените причини не бих кръстила никое от децата си на роднини. Семейството на мъжа ми много ни натискаха да го кръстим на баща му, но ние бяхме твърдо против. Много ни помагат, разбираме се с тях, но смятам, че уважението не се изразява в това да кръстиш детето на някого. Не виждам смисъл. А и най-логичното е, че другата част от родата остава пренебрегната и няма да е приятно. Второто на тях, ама ако няма второ? И колко деца да направим, за да може най-сетне да го кръстим  с име, което ни харесва на двамата с мъжа ми. Grinning

Сърдеха се в началото, но вече се примираха с името, което сме избрали. Ще видим как ще са като се роди. Едва ли няма да си обичат внучето, защото не носи името на някого...

# 229
  • Мнения: 82
Да се похваля и аз! На 17.10 в 22:22 часа се появи моето щастие Владимир 3100 кг и 50 см. 💙💙💙
Сърцето и душата са ми пълни!
Всичко се случи бързо, болезнено, но бързо!
Веднага ми го дадоха и си стоя при мен, аз съм добре с няколко шева, но най-важното е,че той е добре! 🙏🙏🙏 Родих нормално, беь упойка, за около час, с няколко напъна имам и няколко шева...и това е то. 💙💙💙

# 230
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Ох, олекна ми като знам, че има и други, които не могат да свикнат с имената. Мислих, че само в мен е проблема.

Boliana, честито! Наистина бързо е станало! Бързо възстановяване! Много здраве и щастие!

# 231
  • Мнения: 82
Снимка и от нас:

# 232
  • Мнения: 1 038
Честит Владимир 💙 да е здрав и мноооого щастлив Simple Smile

# 233
  • омъжена
  • Мнения: 589
Цитат на: Monika08
Съншайн, аз няма да правя вероятно погача, но знам, че 6.11 е Задушница, а на такъв ден погача не се прави..
да благодаря за инфото,даже и по рано не се правело ми казаха не знаех. Една приятелка тя ми каза,че след църквата имало традиция да не се прибират майката и бебето веднага вкъщи ,а на три гости да ходели на някой.Май няма да го спазим това,само до църквата за молитвата ще отидем пречистващата и на бебчо да прочета молитва за представяне на младенец ми каза,жената от църквата се чете и толкова. Да ви споделя позабравила съм вече подробности, Даже тя и Кръстницата на децата също ми сподели,че не е препоръчително да се прави на Задушница все пак ден на починалите😔как се падна гадно . И аз не съм се замислила като избрах 27.09 за раждането дата,че други работи после ще са кофти,както и да е маловажни са все пак. Да ви разкажа как се вълнувам  Решихме да е на 7.11 женското ми парти. Поканих от сега приятелки,коя ще дойде с бебе,някоя с малко дете и бебчо да го запозная тъкмо,че изгарят от нетърпение да им го покажа вече.  И най близки роднини,майка ми,свекървата, сестрата на майка ако не е заминала и така мисля стига да ми вкъщи.  Предвид нали Ковид епидемичната обстановка. И сезона е такъв не много за събирания . Но се изкушавам и вече две приятелки идваха да го нагушкат мъника честно казано. За партито мисля до Джъмбо да ходим да купим там има много готини украси за РД ,за празници пиняти ,балони, 🎊 конфети,свещи фоерверки и мн др. работи, който ми харесват. Направих списък и за почерпката ни вкъщи. За другите деца имам спомен,че нещо като аперитив си направихме итиетата например  ще взема ликьорче диня или др.  и Бейлис, 🥂 шампанско или розе се чудя дали да взимаме с  ММ, и кола,сок. за похапване ако не направя моята и на децата любима баклава (ако имам време ), сладки, бонбони, за децата другите нещо бонбони m&m s.,маршмалоу да избират те. И сако харесам още нещо... Питката ще си замеся аз заедно с голямата ми дъщеря от сутринта на 7.11,меда ще приготвя,кърпичка, и това е. После ме чака нна19.11 и на по голямата кака Рожден ден ...
Честито и добре дошло бебе Владимир Да ръсте щастлив и обичан и да слуша мама и тати за напред. Бързо възстановяване .И успех на оставащите мами д кажа и тук освен в групата в ФБ.

# 234
  • Мнения: 381
Честити да са Никола и Владимир ! Да са здрави, силни и много щастливи! 🧸💙🎈

# 235
  • Мнения: 398
Честити да са Никола и Владимир да са живи и здрави и много , много късмет ! Бързо възстановяване на мамите .🍀💐💝
Ние сме си вкъщи от 2д но нямам време да пиша ,че напред назад покрай децата .

# 236
  • Мнения: 107
Привет дами!!! Чесито на всички мами и техните малки бебенца,живи и здрави да сте и Бог да ви закриля,успех на тези които чакате малкото човече!!🤗  Аз съм от ноемврийките и реших да ви попитам като по-опитни. От известно време имам доста чести втърдявания в корема,сутрин най-често и по време на разходка. В 34г.с съм. Кръста ме боли,но мисля че е защото преди два три дни леко се сецнах в банята и оттогава е така. Бях на преглед миналия понеделник и тогава ги нямах. После на тонове във вторник и тогава другата ме следяща аг каза,че засича контракция. Пия алеракт,утрогестан и когато усетя втърдяване по 2 хапчета ношпа.. Възможно ли е да са подготвителни,много рядко имам някоя болка подобна на менструална. Преди 4 седмици ми гледаха шийката и беше напълно ок.

# 237
  • София
  • Мнения: 1 369
Добре дошли на всички нови прекрасни бебенца! Heart Eyes Да растат здравички, невероятно щастливи и с много много късмет!
А пък снимките колко ми пълнят душата... Grinning Heart

Тези дни толкова се потопих в коледна подготовка и финално чистене вкъщи, че няколко дена не бях оправяла списъка. Сега уж минах да добавя, но все пак- моля, който чете и е родил вече, да хвърли едно око на първа страница да не съм пропуснала някого.

# 238
  • Мнения: 207
Нямам много време да пиша, само ви чета от време на време и за това, за да не пропусна някой и аз искам да честитя общо на всички нови мами и бебенца! Бъдете здрави!
От няколко дни си прибрахме Алекс и свикваме един с друг. Каката е много ентусиазирана, чак пречи понякога. Опитвам се да се владея, понякога и се карам за глупости, после много е гушкам и говорим. За сега всичко е наред, надявам се така да си остане.
Относно погачата на 40 ден, мисля да пропусна за сега толкова много контакти директно с бебето, защото ме е страх. Нищо, че каката ходи на градина, но е друго като са директно към него. От няма и как дойдоха бабите и дядовците. Аз искам само майка ми да идва, защото ми е помощ и упора, но тя се притеснява какво щели да кажат родителите на ММ, което мен много ме ядосва, общо взето историята е дълга, както и да е.
Добре, че е ММ, той е страхотен, помага много и не спира да ми говори само положителни неща.
Не знам за вас, но мен това време много ме напряга и ще се побъркам вкъщи. Надявам се на малко слънце поне на двора да излезем за 20-30мин.

# 239
  • Мнения: 1 266
Добро утро! Честито на всички мами и да са ни здрави бебчетата 🤗
Нашата госпожица взе да спи по 4 часа между храненията и се притеснявам малко, защото беше много малка при изписване 2700. Но пък щом спи значи не е гладна 🙄 В сряда сме на контрола и ще разбера дали е ок с качването.
За погачата реших, че ще сме с двете баби и двете лели и толкоз. Така или иначе тях ги виждаме често, че са ангажирани с водене и взимане на големите, та така. Няма да каня приятелки, просто само семейство 😊 Така хем ще има погача, хем няма да е драматично 😄

Общи условия

Активация на акаунт