Чакаме с трепет и вълнение всяко ново ОКТОМВРИйско попълнение - Тема 17

  • 30 086
  • 582
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 409
Добро утро!
Аз се чувствам като пред изпит, толкова объркана и уплашена.😀
Снощи може би за 2 часа бях с регулярни контракции на 10 Мин, продължаващи около средно 1.30 Мин.
След последната в 22 часа, нямаше повече.Взех си душ и съм заспала та чак досега.Не ми се чака и чуди вече, искам да си гушна бебето.

# 211
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
При естественото ми раждане имах 3-4 см.разкритие още на 6-ти юни,а родих чак на 24-ти.Като до обяд в деня на раждането ми бе толкова,а водите ми изтекоха на втората система окситоцин.Имах 2-3 външни шева и около 5 вътрешни.Външните се оправиха за около 2 месеца,но вътрешните ми направиха проблем и ми бяха нужни 5 месеца за пълно възстановяване.
Сега като ме приеха в Шейново на 20.09 имах контракции на около 5 минути и нито грам разкритие.И т.к.бе много рано за раждане останах в болницата,където ме наляха с достатъчно магнезий,за да дочакам до 1.10(по ПРМ терминът ми е чак на 22.10).

# 212
  • Мнения: 1 838
Първия път контракциите ми започнаха в 3 сутринта, в 9 ме приеха с 4см разкритие, в 16ч родих, нямах шевове. Втория път контракциите започнаха в 14ч, приеха ме в 17,отново с 4см и родих в 22:30. Имах 2 вътрешни шева, които паднаха още в болницата.

# 213
  • Мнения: 648
Добро утро!
Аз се чувствам като пред изпит, толкова объркана и уплашена.😀
Снощи може би за 2 часа бях с регулярни контракции на 10 Мин, продължаващи около средно 1.30 Мин.
След последната в 22 часа, нямаше повече.Взех си душ и съм заспала та чак досега.Не ми се чака и чуди вече, искам да си гушна бебето.
Палдора, то си е изпит и още как 😀 Пожелавам ти да го вземеш с отличен! ❤️

# 214
  • Мнения: 1 266
Когато раждах нормално, отидох с 4 см разкритие в болницата и нямах все още болезнени контракции. Болезнени станаха от тези 4 до 8 см., когато са много силни и почти непрекъснати. Предродилна ме вкараха на 6 см., а на пълни 10-в родилна. Има щастливи жени, които така и не разбират, че раждат, но при мен контракциите си бяха мнооого силни и болезнени, та затова си мисля, че няма как да се объркат родилните болки с подготвителните контракции, но това си е спрямо моя опит.
Нашата кака днес има рожден ден и ще хапна малко торта, но изготвя план за хранителен режим, който да ми помогне хем за кърмата, хем за сваляне на шестте килограма, които ми останаха. Твърдо съм решена до Нова година да ги няма, за да мога да се възстановя колкото може по-бързо. А от началото на следващата вече ще мога и да тренирам по малко. И това не е суета, повярвайте ми, колкото по-бързо физически сме ок, толкова по-добре и за децата ни. Тези години тренировки се от плащат сега. Трето раждане на 36 години, а вече всичко ми става и ми остана един корем, който е все едно съм преяла. Няма по-добра отплата за усилията, които съм положила в дисциплина в залата и в храната 😊

# 215
  • Мнения: 1 111
Аз като се прибрах от родилното кантарът показа, че имам 4 за сваляне. Общо качих 13. Почти нямам корем, леко издут е, всички около мен в болницата бяха с много по-големи кореми. Но вече мина почти месец и тези килограми не мърдат, започвам да се тормозя. А мъжът ми пък вика, че съм отслабнала и да се храня добре, че кърмя. Ами, казвам му, ти ме гледа дебела няколко месеца Grinning затова сега така ти се струва Grinning но е доста поощряваща към шоколада реплика Grinning

# 216
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Буба Мара, напълно съм съгласна с това, което казваш. Аз не спазвам хранителни режими, просто когато реша ограничавам пакетирани сладки, солетки и т.н. Не, че много ям пакетирани соленки, ама ММ редовно нещо си купува и се изкушавам. Но знам, че ако изобщо не хапвам такива, има резултати. Дълги разходки и тренировки в домашни условия и се чувствам добре. Сега, разбира се, още чака да се възстановя преди тренировките, понякога леко ме наболява и корема, ако вдигна малката например, пък тя на килограми хич не е малка. 😃 Иначе дрехите ми стават, през цялата бременност си носех клинове и панталони отпреди бременността. Сега имам коремче, но хич не ме дразни и усещам, че се възстановявам много по-бързо от първата бременност, а това е, защото не съм спирала да се движа.
Да ти е жива и здрава рожденичката и много щастлива! ❤️🥰

Аз родих преди 16 дни и не ме болят вече шевовете, но ме сърби. Ужасно е. Мия се сутрин и вечер, кисна се в тетра, сменям навреме превръзките, ама е ужасен тоя сърбеж.
Хемороид също имах първите дни ОГРОМЕН. Никога не съм имала такова чудо. Но за 2 дни се прибра, помогна кисненето и го мажех с кокосово масло.
Аз се чудя кога ще ми паднат шевовете, първият път не помня кога са паднали.

# 217
  • Мнения: 286
Една приятелка наскоро роди в Окръжна и ми обяснява, че било доста студено, постоянно правели течение заради ковида, според нея и на бебето е било студено. Аз от АГ имах други спомени, общо взето за някакви доста високи температури, помня как съм се потила Smiley та стягам багажа вече и се чудя на какви дрехи да наблегна. Най-вече имам само родилни нощници с къс ръкав, мислех и за жилетки, ама то ако е пак такъв студ, да купувам дълги ръкави Thinking В темата за АГ и майчин дом някой беше писал, че нямало постоянно топла вода, от началото на месеца е коментара, как стоят нещата? аз ще съм на 6-тия етаж.
Писанка, в понеделник вечерта родих в АГ, нямаше парно и топла вода. Вторник на обяд пуснаха парното и от тогава нямаше проблем и с водата. Определено е за нощници по къс ръкав и някоя жилетка може да си вземеш.
Сега ще ви разкажа за моето раждане. В неделя вечерта имах леки менструални болки, понеделник сутринта се засилиха. Към 13ч започнаха  контракциите. В 18ч тръгнах към болницата, в 19 ме приеха. Бях 4-5см разкритие, спукаха ми водите и супер бързо в 20:10 се роди Михаил. До тук добре, НО ми казаха че не изхвърлям плацентата и ще ме приспят за малко. Д-ра след това беше много озадачен, каза че е нямал такъв случай. Изписаха ми АБ и казаха че ще ме видят на ехограф следващите дни. В четвъртък ме извика д-ра и само като видях, че звъни по телефона ми стана ясно, че нещата не са наред. Извика д-ра при който щях да раждам и казаха че допълнително ще се наложи да ме изчистят. Извикаха ме на обяд, бяха се събрали един куп д-ри, казаха че последни са имали такъв случай преди 7-8години. Та минах и през това, сега продължавам в къщи с АБ и чакам следващия преглед след 10тина дни и се надявам всичко да е изчистено.

# 218
  • Варна
  • Мнения: 633
nikeli10, благодаря за отговора. Честито бебче! Желая ти бързо възстановяване! Кой е този доктор? Аз съм чувала доста случаи, при които плацентата "не се ражда" и ми е странно, че е бил чак толкова очуден. Аз си мисля, че се случва да се наложи намесата на доктор за това....

# 219
  • Мнения: 286
nikeli10, благодаря за отговора. Честито бебче! Желая ти бързо възстановяване! Кой е този доктор? Аз съм чувала доста случаи, при които плацентата "не се ражда" и ми е странно, че е бил чак толкова очуден. Аз си мисля, че се случва да се наложи намесата на доктор за това....
По принцип трябваше да раждам при Г. Георгиев, но той беше под карантина още и ме насочи към Липчев. В четвъртък Георгиев като дойде и той ми каза, че е имал такъв случай преди 7-8 години, 3дни са чистили жената. При мен самата плацента остава цялата и е била като хрущял и буквално са я стъргали. Иначе втория път Николов извърши абразиото, като най-опитен. Танев също присъства, като цяло по-старшите, аз не ги познавам всички.

Последна редакция: нд, 17 окт 2021, 17:23 от nikeli10

# 220
  • Варна
  • Мнения: 633
Дано вече всичко е наред!!!

# 221
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 296
Относно килограмите за 3 седмици свалих 12кг. Бях качила 11кг. Имам 1 кг повече свален. Но имам още 8 от преди бременността. Та тях ще боря. Но изглеждам и се чувствам много по-добре отколкото, когато забременях 😁

Мен ме мъчат разни емоционални неща😩 името не мога да го усетя като неговото. Чувствам вина, че не го кръстихме с буквата на родителите ми.
Първият носи буквата на свекървата, макар и името да няма нищо общо тя с гордост казва, че на нея е кръстен. Тогава аз избрах името. Мъжът ми искаше на баща му името дословно, но прие. Сега малкия носи уж неутрална буква, но е всъщност пак е от неговото семейство - на бабата на мъжа ми.😩 Мъжът ми отхвърли всички имена, които бях харесала.

Знам че това са глупости, но не мога да го превъзмогна. Тъпо ми е, чувствам се зле, че за едно име се сърдя и страда малкото човече.
Иска ми се да имаме още едно дете и да го кръст както аз искам😆 а осъзнавам, че това едва ли ще се случи.

Последна редакция: нд, 17 окт 2021, 19:28 от La Libellule

# 222
  • Мнения: 523
Напълно те разбирам за името на детето. Първото ни дете е кръстено на свекъра макар че аз не бях много съгласна . Беше ми много трудно да му казвам името в началото, но нямах друг избор, трябваше да свикна. Но това остана и до днес, вече 12 год.  Сега за второто мъжа каза че няма да се меси, каквото реша.

# 223
  • Мнения: 82
Момичета,аз съм в болницата, приеха ме с 3 см разкритие, тапата ми падна, спукаха ми водите и се почва моя екшън. Молете се за мен🙏🙏🙏 Имам контракции силни, но не са регулярни! Слава богу с бебчо всичко е наред! Ще пиша с резултат се надявам💙

# 224
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 296
Напълно те разбирам за името на детето. Първото ни дете е кръстено на свекъра макар че аз не бях много съгласна . Беше ми много трудно да му казвам името в началото, но нямах друг избор, трябваше да свикна. Но това остана и до днес, вече 12 год.  Сега за второто мъжа каза че няма да се меси, каквото реша.

Ох, значи не е  само при мен така.

Чувствам най-вече разочарование от самата себе си, че не уважих родителите ми, а те ни помагат най-много. Те са тези, които ни гледат децата Disappointed Най-вече в моята глава е проблема, някак не мога да си простя, че се съгласих. След раждането не знаех къде се намирам и не мислих много трезво. Поне не носи името на някой конкретно. Нямаме познати с това име.

Boliana, успех! Не  е страшно, дори е много вълнуващо.

Общи условия

Активация на акаунт