Хепи Майски бебчета 2022г.

  • 44 819
  • 668
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 67
Аз все още не съм казала на работа, както и на други хора освен най-близките от семействата ни. Смятам да изчакам до прегледа ми на 26ти, макар че ако някой се досети и ме попита в никакъв случай няма да излъжа. Аз съм в 11та седмица в момента.

# 76
  • Мнения: 40
Момичета как са ви косите .
Моята е ужасна може би защото не съм я боядисвала но четох че в първото тримесечие не е хубаво .Използвате ли някакви домашни маски който са подходящи за бременни .
А и да питам някой правили пренатест в Плевен

Здравейте, момичета! Днес влизам в 9г.с и като че ли се чувствам малко по-добре. Пу-пу... не ми се гади нон-стоп.

Моята коса беше изключително лъскава, бляскава и мека през 4-5-6 седмица. После започна косопад ( но може да е и от сезона). Сега косопада намаля, не е толкова лъскава и бляскава, омазява се и седи по-сплескана. Не знам на какво се дължи това и дали има някакви предсказания/поверия по тази тема.

По отношение на болничните, аз вече съм една седмица вкъщи, да понякога ми става скучно, но пък винаги има работа...да се подреди...да се почисти...да се наготви... Grinning Бих искала да посветя повече време на четене на книги, на музика, на изкуство, да се обогатя. Да излизам на разходки, докато времето все още позволява.

А за Коледа и Нова година мислите ли? Как и къде ще празнувате? Аз си пресмятах, че тогава вече ще съм в 5ти месец, как ли ще изглеждам... какво ли ще обличам хахах. Много ми се пътува на някъде... но знам, че не е най-добрата идея.
Не мисля, че пътуването ще е проблем, стига да не е проблемна бременност и да изисква почивка и легло вкъщи. Аз мисля за празниците и определено искам да се насладя на последните няколко месеца що-годе спокойствие, че после доста от почивките ще са ми мираж за поне 1 година Simple Smile

# 77
  • Мнения: 113
Аз пътувах в 9 г.с. до Смолян. Бях притеснена как ще ми понесе. Нямах никакви грижи, не съм имала болки и кървене. Взехме разстоянието с повече почивки.

# 78
  • Мнения: 111
За пътуванията-от тук разбирам,че може да е проблем. Нито другаде ми е попадало, нито лекарите са предупреждавали мен или мои приятелки . Ако не е със самолет(май в първи триместър не се препоръчва, а и покрай вируса уж..) или диво подскачаща лодка-не намирам причина за притеснение.
Косата ми не проявява капризи. Боядисвам се с безамонячна. До момента-веднъж. Така или иначе нямам много бяла коса,само няколко косъма отпред по слепоочията(където напоследък кожата ми се бели Sad ). Домашна маска: жълтъци, разтворен желатин в малко вода, зехтин ,мед,малко сода и канела. На мен винаги ми е действала много добре. Количества-според количеството коса.
На работа не съм казала. Нещо не ми се бърза,че съм и нова... Със сигурност до регистрацията няма да кажа. После не знам кога е най-редно. Вие как мислите?

# 79
  • Мнения: 113
Аз казах след регистрацията т.е. в 10г.с. Този понеделник беше. Посрещнаха го много добре и буквално ме изгониха хоум офис. Предвид времето тия дни е добре, а и има да ходя по доста съпътстващи лекари което ми позволява време. Работя от 4 години във фирмата, работата ми позволява да съм хоум.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 153
На работа не съм казала. Нещо не ми се бърза,че съм и нова... Със сигурност до регистрацията няма да кажа. После не знам кога е най-редно. Вие как мислите?
Ако си в изпитателен срок, по възможност изчакай да приключи и тогава съобщавай.

# 81
  • Мнения: 252
Katya82, в чая има слез, листа от бамбук, кайсия, лотос и зелен чай. Сега видях че в сайта на фрамар не препоръчват прием по време на бременност.
Rafi аз избягвам да консумирам прясно мляко, но мога да пробвам с кисело мляко.
Иначе не знам как ще се справя с този проблем.

Не бих рискувала, пробвай с ментов чай, аз понякога слагам даже по 2 пакетчета на веднъж и ефекта е незабавен.

Момичета ето моя фейсбук - групата е създадена и скрита - искайте ми приятелство и ви добавям. Ще се радвам да има поне още един администратор, все пак съм с 2 деца, 3о на път и работя Simple Smile https://www.facebook.com/katya.kovacheva/

Тази вечер ще пробвам с ментовият чай, благодаря. (Пуснах ти покана в фб ще ме добавиш ли в групата)

# 82
  • Мнения: 102
Малее, колко много сте писали... 😂 Аз днес го давах "take it easy". В тази връзка, колко време ви продължи кафявото течение (на тези, които имат) и от какво ви казаха, че е? 🤔
Относно косата - аз вече година и малко не съм се боядисвала, с балеаж съм точно заради това. Вече има нужда да се вдигне, повече трябва да се подстрижа, но ще изчакам пола. 😂🤞
Вярващи ли сте? Днес е св. преподобна Петка (покровител на майките и бременните). Имаме и личен празник, та ходих да запаля една свещичка. 😊😊

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 16:56 от Viole7a

# 83
  • Мнения: 968
Малее, колко много сте писали... 😂 Аз днес го давах "take it easy". В тази връзка, колко време ви продължи кафявото течение (на тези, които имат) и от какво ви казаха, че е? 🤔
Относно косата - аз вече година и малко не съм се боядисвала, с балеаж съм точно заради това. Вече има нужда да се вдигне, повече трябва да се подстрижа, но ще изчакам пола. 😂🤞
Вярващи ли сте? Днес е св. преподобна Петка (покровител на майките и бременните). Имаме и личен празник, та ходих да запаля една свещичка. 😊😊

Моето кафяво течение вече мога в книга да го запиша. Първия път започна от 6 г.с. и продължи до 8 г.с. (две пълни седмици), като целия втори месец съм била по доктори и прегледи, никой не можа да разбере от какво е, само ми увеличиха прогестерона и това беше. После го изследвах и се оказа, че не е от него, защото е супер висок. После ми спря за една седмица и в 9 г.с. пак се появи за няколко дни,, един-два дни по-силно, после едвам забележимо. Сега съм в 10 г.с. има нещо като жълтеникаво. А ми явно си карам т.нар. цветна бременност. Никой не ми каза от какво е, докторите вдигат рамене и казват, че се случвало при всяка трета бременна.
Аз също имам нужда от подстригване и боядисване, но ще чакам. Суеверна съм относно подстригването.

# 84
  • Мнения: 62
Малее, колко много сте писали... 😂 Аз днес го давах "take it easy". В тази връзка, колко време ви продължи кафявото течение (на тези, които имат) и от какво ви казаха, че е? 🤔
Относно косата - аз вече година и малко не съм се боядисвала, с балеаж съм точно заради това. Вече има нужда да се вдигне, повече трябва да се подстрижа, но ще изчакам пола. 😂🤞
Вярващи ли сте? Днес е св. преподобна Петка (покровител на майките и бременните). Имаме и личен празник, та ходих да запаля една свещичка. 😊😊

При мен продължи 3-4 дни и малко ме боля корема. Но аз на първата капна звънях на АГ на пожар и на секундата се взеха мерки. Ти имаш ли? Как си?

Аз като разбрах, че съм бременна, отидох и запалих свещичка. Не съм набожна, но Ей така го почувствах Simple Smile

# 85
  • Мнения: 111
С иск да ми се посмеете, ама какво е това с подстригването?

# 86
  • Мнения: 379
За ФС групата е изцяло скрита нали, никой не знае че съществува такава група и няма да знае, че сме в нея? Извинявам се ако ми е глупав въпроса 😁

# 87
  • Мнения: 102
Salsera, Svetla, благодаря ви за отговорите. Аз "леко" си се побърквам иии много съм спекла. Днес ми е втори ден течение (кафяво). Онзи ден вечерта беше между бледо кафяво и прозрачно, вчера светло кафяво, днес вече е доста тъмно кафяво на цвят. Успокоявам се, че щом става все по-тъмно, трябва да е старо (нали така?) и защото вчера бях на АГ и каза, че всичко е нормално. Гледа ме, вдигна ми дуфастона на 3х2 и полижинакс да направя един курс + да спра аспирин протекта. Каза, че може да е от някаква част от матката, която още не е заета от бебето. Като цяло няма обяснение от какво е. Успокоявам се, че във вторник съм пак на преглед и гледам да почивам ( въпреки, че доки каза, че не вижда причина да се залежавам). Общо взето затова събирам мнения тук, защото ще се побъркам. Но пък щом всичко е наред... 😓😓

# 88
  • Мнения: 968
Viole7a, щом докторът е казал, значи всичко е наред. При мен и трите пъти започваше с оранжево-бледочервена кръв и веднага преминаваше в кафяво, понякога по-тъмно, понякога по-светло. Явно матката все още се чисти. Четох, че при някои жени, хормоните до 12 г.с. може да са разбъркани и матката да продължава да се чисти, както при цикъл. Щом е кафяво, няма проблем. Стига да няма болки. За твое успокоение може да си пуснеш изследване на прогестерон. В коя г.с. си? Док каза, че към края на 12 г.с. вече ще може да си отдъхнем една идея, не че тогава няма да се появят други симптоми, ама надявам се вече да можем да се почуствам бременни като по филмите Simple Smile И на мен ми казаха да лежа и да почивам, от опит нито лежането, нито почивката ми подействаха. То си решава, че ще тече или си спира и така. Разбира се, хубаво е да се пазим и да не се претоварваме.

Кокосче, аз съм чувала, че жените не било хубаво да се подстригват по време на бременност, ако носят момче, че да не му се скъси......Иначе, древните българи са смятали, че силата на човек е в косата му и бременните жени не се подстригвали, за да не " отрежат" силата или късмета на детето.

# 89
  • Мнения: 40
За ФС групата е изцяло скрита нали, никой не знае че съществува такава група и няма да знае, че сме в нея? Извинявам се ако ми е глупав въпроса 😁
Изцяло скрита е и по никакъв начин не може да се види, че сте в нея. Не може да се намери при търсене също.

Общи условия

Активация на акаунт