Отговори
# 1 095
  • Мнения: 343
Здравейте!
Дъщеря ми е на 1г5м. Все още е на 2 дремки, но ми се иска вече да минава на 1, въпреки че тя май не дава признаци.
Режимът е: Ставане в 7ч.
Закуска: 8ч
Първа дрямка: 10:45 до 11:50
Обяд: 12:15ч
Втора дрямка: 15:40 до 16:30
СЗ: 16:40
Вечеря: 19:15
Нощен сън: 21:40/50
Будя я от всеки сън. Спи по цяла нощ или ако се събуди ѝ давам АМ и после я приспивам на ръце и тя заспива за 2,3 мин. За сутрешните дремки може да заспива в кошарата за около 10 мин., но ако видя, че наближи интервала, а тя продължава да се върти, да става и т.н я вземам на ръце, давам биберон, играчка, шъшкам и люшкам и заспива за 2,3,5 мин.
Пробвала съм да я слагам и за една дрямка като тогава режима е:
Ставане: 8ч
Сън: 13ч - 15/15:30 (спи без да се буди)
Нощен: 20:40/50
Проблемът тук е, че се буди през нощта и или будува половин, един час (като аз през това време я приспивам на ръце) или ако се унесе, като я оставя в кошарата се ококорва и пак се налага да я приспивам за по 10,15 мин.
Не знам това будуване дали е заради преумора или недоиграване, защото
при две дремки прави 12:30,13ч будно време, а при една само 9:30/10ч.
Не знам ако започна да съкращавам първата дрямка, втория и третия интервал трябва ли да останат същата продължителност или и те се съкращават? А дали ще заспива за дремките, т.к е свикнала на сегашните интервали- 3:45/3:50/5:15-20ч?
Какъв режим бихте предложили? Благодаря
Има 10 минутна рутина преди дневните дремки и 30 мин преди нощния сън.

# 1 096
  • Мнения: 747
Здравейте!
Сина ми е на 4 месеца и 1 седмица. От 3-4 дни съня  е кошмарен , а имах бебе с добър режим. През деня спи между 3 и 4 часа . Кърми се на поискване . През деня криво , ляво заспива бързо и добре . Будуването е около час и половина , два . Но вечерта е просто кошмар. Гледам от последната дрямка до вечерния сън да има час и 45минути или максимум 2часа . Ритуала е един и същ от раждането му . Ляга си всяка вечер по едно и също време , пак почти от раждането между 19:30 и 20 часа . До преди 3-4дни дори да се събуди 30-40минути след като съм приспала , заспиваше пак доста бързо . А сега изобщо не иска да заспива , реве , крещи , иска гърда , но след нея не се чувства спокоен . Наддава идеално , кърма има в изобилие . Обръща се от гръб по корем и обратно , не го боли нищо , защото преди да си легне е в настроение. В количка вече не иска да стои , в кошарата си вечер не мога да го сложа , усети ли я ,пищи . Вечер се буди по 100пъти да суче ( спи при нас в леглото през нощта) . Ясно ми е че е регресия , но кога минава ? По цял ден броя дремки , изчислявам будувания и пак вечерта е драма заспиването . Ето днес му се доспа след 1час будуване , държах го буден за да стане поне час и половина . Заспа за 30-40минути и се събуди пак с крясъци , спи му се , търка очи , но не заспива. До днес дневния сън му беше доста добър . Заспива почти сам в кошарата си , гледам да не кърмя преди сън , а след това . Въпроса ми е Защо вечерния сън е толкова сложен ? Какво да направим за да се оправят нещата ? Или е просто период и да чакаме да отмине ?

Здравейте,
Обикновено регресиите отминават за 7-10 дни. Звучи като такава, но бих посъветвала да предлагате повече "меки" асоциации, за да не излезете от регресията с две силни асоциации. Не се отказвайте от режима, (а и се уверете, че е подходящ),  именно той и ритуалите за сън, ще помогнат за по-лесното преминаване през регресията.

# 1 097
  • Мнения: 747
Скрит текст:
Здравейте! Просто не се получава с две дремки или има друг проблем, не знам. Първитв два дни беше ок и после почна мрънкнето. Ставаше към 7:30 и не издържа и три часа понеже не се е наспал, защото преди 22:30 няма лягане. Два пъти само сеслучи в 22:10. В колкото и да му се пафне втората дрямк, после няма заспиване. Един път само беше добре, но целия ден му беше поспалив и спа от 14:30 до 16:30 (това му беше втората) и заспа в 20:30 за нощен до 7:50 и така като се беше наспал после няма заспиване за първа дрямка, съответно втората става много късно и късно лягане и омагьосан кръг. Да пробвам ли пак с един сън? За тази цел трябва да спра да го будя. На всеки сън го будя и определено не се чувства добре.
Добре
А за почти 11 месеца какви трябва да са интервалите? И на първа дрямка колко време е най-добре да спи? Ако нр го събудя ще спи три часа..

Здравейте отново!
Най-вероятно е бил фалшив преход, защото стана пълен хаос... Изобщо не иска да спи. Само иска да играе и да ходи. Няма мрънкане. Снощи уж заспа в 20 за нощен сън и в 21:30 се събуди презареден. Едва в 11:30 успях да го "приспя" (заспива сам) - сложихме го на спалнята между нас и се правехме, че спим и накрая се предаде и си легна и заспа и той. Период ли е, мога ли изобщо нещо да направя? С будене, без будене, една или две дремки, все заспива в 23 часа. Нощем нямаме проблеми, става веднъж за мляко, много рядко два пъти, но пие и заспива. През деня много не се храни покрай зъбите и затова яде. Ако се е хранил добре не се буди. Ставаме в 8 тези дни. Днес заспа в 11:30, ще видим как ще продължи деня, но съм отчаяна 😭😭


Здравейте! Имам бебе момче на 10 месеца и 12 дни. До навършване на 9 месеца го приспивах на ръце, ходейки и с люшкане. В един момент просто спря да ми дава да го взема и приспиването стана доста трудно на дивана с едно одеяло и пак на ръце, но без да ставам. Преди 12 дни (точно като навърши 10м) за пръв път заспа сам. Метна се върху одеялото и заспа и до днес всеки път е така. Което е супер, но.. Бяхме на две дремки още от 5 и половина и категорично започна да отказва втора дрямка и значително си удължи интервалите. От няколко дни е на един сън. Навсякъде пише, че е доста рано, обаче никакъв шанс няма за втора дрямка. Последните дни режим е- ставане в 8:30, заспива в 12:30ч, спи три часа и после в 20:30 заспива. Снощи обаче реши да се събуди в 3 и искаше да играе, седя при нас на спалнята и накрая заспа като не го пуснах на земята. Това на какво може да се дължи? Седмицата преди да мине на един сън беше истински кошмар и будуваше по 6-7-8 часа. Сега са 4 първи интервал и 5 втори. Има ли други бебета, които толкова рано са минали на един сън? Мисля че и на две дремки доста рано минахме. Какво бихте ме посъветвали? Откакто заспива сам не мога изобщо да го приспя, ако той сам не пожелае 😭

Здравейте,
Възможно е да се е натрупала преумора.
Бих препоръчала все пак да опитате да върнете втората дрямка, но трябва да наблегнете и на по-ранно ставане, за да може да се сместите през деня.
По-дългите интервали може да са били вследствие на преумора.
Но, разбира се, винаги има изключения от правилото и ако държите да останете на 1 дрямка, на няколко дни редувайте с две, за да няма натрупване. Винаги казвам, че ако един режим не води до проблеми и всички се чувстват комфортно, няма нужда от промяна.

Здравейте,
Опитайте се да поддържате режима с две дремки, настоятелно, поне седмица. Нещата ще се подобрят, но трябва постоянство. За да се получават такива пробуждания, някъде изпускате интервала, така че експериментирате с тях.

Здравейте,
Ориентовъчни интервали биха могли да бъдат 3.20/3.40/4-15, но имайте предвид, че колкото по-големи стават децата, толкова е по-възможно да има разлика в интервала, т.е трябва да откриете точните интервали за Вашето дете.

Здравейте,
Не се ориентирам на колко точно е детето.
Възможно е и да има и преспиване.(дрямката трябва да е не повече от 1-1:15), два часа определено са много.
Имайте предвид, че за да се каже дали един режим е подходящ, трябва да е минала поне седмица.
Не бих препоръчала преход към 1 дрямка преди навършване на поне 11 месеца.
Вечерният сън, дори при две дремки,  не трябва да е толкова късно - доста е възможно да пропускате интервала и детето да се преуморява.

Последна редакция: вт, 18 апр 2023, 22:01 от Рaдост

# 1 098
  • Мнения: 747
Христос Воскресе! Бебето ми е на 5 седмици и имаме проблем с дневния сън. През деня спи само веднъж по час и половина-два, основно на разходка в количката. През останалото време само яде. Часове наред... Направо не съм вярвал, че е възможно. Плаче си доста, предполагам, защото е преуморен, но не иска да спи, иска само гърдата. Не знам всъщност дали с консултант по хранене или сън трябва да се консултирам, просто имам нужда от помощ. Може би аз изпускам момента да го приспя, не знам и как точно да се случва, понеже той си заспива на гърдата. Вечер сме изградили някаква рутина, 20:30 къпане, 21:00 започва да суче и към 22:00 заспива на гърдата. От няколко дни се буди към 02:30-03:00, хранене около час, после се буди към 06:00, хранене още час-два, може да поспи половин-един час и се почва целодневното хранене. Моля, помогнете ми! 😢

Здравейте, Воистина Воскресе!
Детето със сигурност не се храни в продължение на два часа - доста по-вероятно е просто да си подремва на гърдата, съответно да цока като от залъгалка.
Консултирайте с педиатър, съответно времето за хранене вече би следвало да е намаляло поне малко.
Отделно, опитайте се да изградите режим със следване на интервали на сън, подходяща среда и ритъм сън-хранене-бодърстване-сън

# 1 099
  • Мнения: 747
Здравейте!
Дъщеря ми е на 1г5м. Все още е на 2 дремки, но ми се иска вече да минава на 1, въпреки че тя май не дава признаци.
Режимът е: Ставане в 7ч.
Закуска: 8ч
Първа дрямка: 10:45 до 11:50
Обяд: 12:15ч
Втора дрямка: 15:40 до 16:30
СЗ: 16:40
Вечеря: 19:15
Нощен сън: 21:40/50
Будя я от всеки сън. Спи по цяла нощ или ако се събуди ѝ давам АМ и после я приспивам на ръце и тя заспива за 2,3 мин. За сутрешните дремки може да заспива в кошарата за около 10 мин., но ако видя, че наближи интервала, а тя продължава да се върти, да става и т.н я вземам на ръце, давам биберон, играчка, шъшкам и люшкам и заспива за 2,3,5 мин.
Пробвала съм да я слагам и за една дрямка като тогава режима е:
Ставане: 8ч
Сън: 13ч - 15/15:30 (спи без да се буди)
Нощен: 20:40/50
Проблемът тук е, че се буди през нощта и или будува половин, един час (като аз през това време я приспивам на ръце) или ако се унесе, като я оставя в кошарата се ококорва и пак се налага да я приспивам за по 10,15 мин.
Не знам това будуване дали е заради преумора или недоиграване, защото
при две дремки прави 12:30,13ч будно време, а при една само 9:30/10ч.
Не знам ако започна да съкращавам първата дрямка, втория и третия интервал трябва ли да останат същата продължителност или и те се съкращават? А дали ще заспива за дремките, т.к е свикнала на сегашните интервали- 3:45/3:50/5:15-20ч?
Какъв режим бихте предложили? Благодаря
Има 10 минутна рутина преди дневните дремки и 30 мин преди нощния сън.

Здравейте,
Нормално е да има признаци за сън в еднакъв Час, но това е по-скоро по навик.
На първо място фиксирайте събуждането, 1 час разлика е доста е трябва да ограничите до +-30 минути.
Моята препоръка е да вървите към фиксиран режим и дни с редуване на 2/1 дремки. Доста по-лесно е като подход.

# 1 100
  • Мнения: 115
Здравейте, дъщеря ми е на 4 години и от бебе заспива много късно вечер-преди 11 часа изобщо не може да заспи, а ако следобедният сън е продължил до 18 ч, още по-късно заспива. Искам да премахна обедния сън събота и неделя, когато е вкъщи и да заспива по-рано вечер, но не се получава, защото си го търси. Например изкарала е до 17 ч и точно си казвам хайде в 19 ще вечеря и ще я сложа в 20:00 за сън, а тя се отпуска и заспива 17:30-18 за следобеден сън..

# 1 101
  • Мнения: 747
Здравейте, дъщеря ми е на 4 години и от бебе заспива много късно вечер-преди 11 часа изобщо не може да заспи, а ако следобедният сън е продължил до 18 ч, още по-късно заспива. Искам да премахна обедния сън събота и неделя, когато е вкъщи и да заспива по-рано вечер, но не се получава, защото си го търси. Например изкарала е до 17 ч и точно си казвам хайде в 19 ще вечеря и ще я сложа в 20:00 за сън, а тя се отпуска и заспива 17:30-18 за следобеден сън..

Здравейте,
Трябва постепенно да коригирате цялостно режима, с плавно изместване на времето за лягане
На тази възраст не трябва да имат въобще обеден сън, а ако имат такъв, следва да е с продължителност не повече от 45-60 минути, и събуждането да е не по-късно от 14:30.
Нормално е детето да си търси дрямката така, защото часовете нощен сън надали са достатъчни.

# 1 102
  • Мнения: 843
Привет, бебе на 12 м и 10 дена го пуснах на една дрямка по Ваша препоръка. Първият интервал е 5.00 часа, а вторият е 5.30. На обяд обаче спи повече от 2 часа, понекога може да стигне и до 3 часа. Това проблем ли е ? Да я оставям ли да спи над 2 часа? Вечер понякога се буди след заспиването с рев, но предполагам е от зъбите. Защото и на две дремки е имало събуждане с рев. Нощно време си спи. Също така ще се радвам да споделите своето мнение отностно бибероните залъгалки. Според Вас до каква възраст са подходящи?

# 1 103
  • София
  • Мнения: 46
Здравейте! Дъщеря ми е на 9 месеца.
Режимът и е следният:
Ставане: 7.00- 8.00ч.
Първа дрямка - от 10.30/11.00ч. до 12.00ч.
Втора дрямка - от 14.30/15.00ч. до 16.00ч.
Лягане вечер - 20.30ч.
От около седмица имаме проблеми със заспиването през деня и нощният сън. През деня не иска да заспи в креватчето си и затова или я возим с колата или в количката. Когато я сложим в креватчето започва да мрънка и да се върти да седне и не иска да лежи, въпреки че й се спи много. Пея песнички, галя я по главичката, но не, иска да седи. В количката или в колата заспива веднага. В момента избиват зъбчета и се надявам да е от това. До скоро си спеше без проблеми.
Другият проблем е нощният сън. Ако не задреме по време на хранене пак се започва едно въртене и сядане и с много мъки заспива. През нощта се буди доста често и пак сяда и не иска да заспи, затова понякога я местим между мен и таткото и там заспива.
Както казах, до скоро си заспиваше самичка и нямахме никакви проблеми, но сега е нещо страшно.
Ще Ви помоля за съвет какво да направим.
Благодаря Ви!

# 1 104
  • Мнения: 747
Привет, бебе на 12 м и 10 дена го пуснах на една дрямка по Ваша препоръка. Първият интервал е 5.00 часа, а вторият е 5.30. На обяд обаче спи повече от 2 часа, понекога може да стигне и до 3 часа. Това проблем ли е ? Да я оставям ли да спи над 2 часа? Вечер понякога се буди след заспиването с рев, но предполагам е от зъбите. Защото и на две дремки е имало събуждане с рев. Нощно време си спи. Също така ще се радвам да споделите своето мнение отностно бибероните залъгалки. Според Вас до каква възраст са подходящи?

Здравейте,
Не, не е проблем, дори е чудесно. При сън на една дрямка е нормално тя да е между 2-3 часа.
Спрямо препоръките на зъболекарите е хубаво да премахнете залъгалката до 1.6 години.

# 1 105
  • Мнения: 747
Здравейте! Дъщеря ми е на 9 месеца.
Режимът и е следният:
Ставане: 7.00- 8.00ч.
Първа дрямка - от 10.30/11.00ч. до 12.00ч.
Втора дрямка - от 14.30/15.00ч. до 16.00ч.
Лягане вечер - 20.30ч.
От около седмица имаме проблеми със заспиването през деня и нощният сън. През деня не иска да заспи в креватчето си и затова или я возим с колата или в количката. Когато я сложим в креватчето започва да мрънка и да се върти да седне и не иска да лежи, въпреки че й се спи много. Пея песнички, галя я по главичката, но не, иска да седи. В количката или в колата заспива веднага. В момента избиват зъбчета и се надявам да е от това. До скоро си спеше без проблеми.
Другият проблем е нощният сън. Ако не задреме по време на хранене пак се започва едно въртене и сядане и с много мъки заспива. През нощта се буди доста често и пак сяда и не иска да заспи, затова понякога я местим между мен и таткото и там заспива.
Както казах, до скоро си заспиваше самичка и нямахме никакви проблеми, но сега е нещо страшно.
Ще Ви помоля за съвет какво да направим.
Благодаря Ви!

Здравейте,
На първо място фиксирайте събуждането +- 30 минути, един час е твърде широк интервал.
От там насетне, работете по премахването на асоциациите, най-вероятно именно на тях се дължи проблемът, тъй като са не една и все силни

# 1 106
  • Мнения: 84
Здравейте, Даниела!
Пиша за втори път. Преди година ми помогнахте да си видя грешката в режима. Сега имам малко по-различно питане - ако успеете да ме насочите, направо ми спасявате следобеда и вечерта Simple Smile Дъщеря ми е на 2 години. Срещаме голям протест при заспиването.
Събуждане 7-7:30. За обеден сън слагам между 12-12:30, защото започва да дава признаци, че й се спи, но заспива чак след 13:30, най-често в 14 часа, а понякога изобщо не заспива. Вижда се, че се съпротивлява на заспиването. Започва да тропа с крачета по леглото, да търси начин да се заиграва буквално с всичко, не иска да ляга в креватчето, плаче или просто излиза. Пробвах да я слагам по-късно, по-рано. Не успявам да постигна резултат. Ако е по-рано, се удължава чакането да заспи и пак не заспива по-лесно и по-бързо. Ако е по-късно, явно се преуморява, после не иска да става, измества се вечерното лягане, с една дума - ужас.
От една седмица обаче сме при баба й и макар че през деня е само с мен и аз я слагам за дневната дрямка, поведението й е съвсем различно. Не протестира, не излиза от креватчето, не се бори всячески да остане будна, като започне да я наляга сън. Ляга, завива се, върти се и си говори тихичко и до 30 минути максимум е заспала. Явно не е до това дали е с мен или с баба си. Не сме излизали от два дни навън, защото вали дъжд, т.е. не е по-уморена от обикновено.
Става в 7:30, заспива 12:30/13:00 до 14:30/15:00, после заспива в 20:30-21ч.
Въпросът ми е къде да търся причината на едното място да е толкова трудно, а на другото всичко да е наред? Знам, че няма как да знаете категорично, но ако имате такъв опит в практиката си, ще съм ви благодарна да споделите някаква насока!

# 1 107
  • Мнения: 3 283
Скрит текст:
Здравейте Даниела,
Имаме детенце на 1 год и 4 месеца, което мина на едно спане преди два месеца - точно като навърши 1 год и 2 месеца, проходи преди 20 дена. До преди няколко дни заспиваше много лесно и на обяд и вечер, като вечер след като се успокои в креватчето излизаме и го оставяхме сам да заспи.
Режим става 7:30-8, ако не се събуди до 8 го будя, обеден сън от към 13 до макс 15:30, вечер заспива към 20:30-20:40.
Премина на лятното време без проблем за 3 дни.
Последните три вечери обаче реве на вечерно заспиване, понеже е с хрема, първо мислехме, че му е зле, че трудно се диша със запушен нос и биба. Също и кучешките са тръгнали да избиват. Но снощи ми светна, че май протестира и не се успокоява, за да си заспи. Ако стоим при него и двамата с баща му е горе долу спокоен, ма хич не ни се ще така да се учи. Накрая е супер уморен и реве вече от преумора, едната вечер чак до 21:30 се проточи заспиването. Като заспи спи непробудно.
Може ли да се преуморява заради ходенето или пък някакъв страх от изоставяне да го е хванал, че май сега му е времето ?

Здравейте,
По-скоро имате струпани изключително много емоции накуп – боледуване, прохождане и зъби накуп са доста неща и е нормално да доведат до лека регресия.
Съкратете с 15 минути обедния сън, ако проблемите продължават, тренирайте много новите умения през деня, а ако се налага, за кратко предлагайте "меки асоциации" или краткотрайно присъствие в стаята. До 7-10 би следвало да има подобрение (стига здравословното състояние да го позволява).
Имайте предвид, че запушен нос винаги може да доведе до леки сътресения при съня.

Пиша за обратна връзка, стана както казахте - наистна в рамките на 9-10 дена се нормализираха нещата.
Благодаря

# 1 108
  • Мнения: 747
Здравейте, Даниела!
Пиша за втори път. Преди година ми помогнахте да си видя грешката в режима. Сега имам малко по-различно питане - ако успеете да ме насочите, направо ми спасявате следобеда и вечерта Simple Smile Дъщеря ми е на 2 години. Срещаме голям протест при заспиването.
Събуждане 7-7:30. За обеден сън слагам между 12-12:30, защото започва да дава признаци, че й се спи, но заспива чак след 13:30, най-често в 14 часа, а понякога изобщо не заспива. Вижда се, че се съпротивлява на заспиването. Започва да тропа с крачета по леглото, да търси начин да се заиграва буквално с всичко, не иска да ляга в креватчето, плаче или просто излиза. Пробвах да я слагам по-късно, по-рано. Не успявам да постигна резултат. Ако е по-рано, се удължава чакането да заспи и пак не заспива по-лесно и по-бързо. Ако е по-късно, явно се преуморява, после не иска да става, измества се вечерното лягане, с една дума - ужас.
От една седмица обаче сме при баба й и макар че през деня е само с мен и аз я слагам за дневната дрямка, поведението й е съвсем различно. Не протестира, не излиза от креватчето, не се бори всячески да остане будна, като започне да я наляга сън. Ляга, завива се, върти се и си говори тихичко и до 30 минути максимум е заспала. Явно не е до това дали е с мен или с баба си. Не сме излизали от два дни навън, защото вали дъжд, т.е. не е по-уморена от обикновено.
Става в 7:30, заспива 12:30/13:00 до 14:30/15:00, после заспива в 20:30-21ч.
Въпросът ми е къде да търся причината на едното място да е толкова трудно, а на другото всичко да е наред? Знам, че няма как да знаете категорично, но ако имате такъв опит в практиката си, ще съм ви благодарна да споделите някаква насока!

Здравейте,
Децата се държат различно на различните места, в този смисъл това е нормално.
При по-големите деца е нормално сънят да е около 13ч, със сигурност вече не трябва да е повече от 2 часа и другия много важен фактор е наистина да има качествено, активно будуване, т.е тичане, каране на баланс колело, тротинетка и др. Активните дейности са основен фактор.
Възможно е и да имате фалшив отказ от дрямка, типичен за възрастта и свързан с активното проговаряне, затова не се отказвайте от режима и опитите.
Друг основен фактор е, ако присъствате по време на приспиването - при по-големите деца това е по-скоро стимулиращо, отколкото успокояващо и влияе негативно на заспиването.

Последна редакция: нд, 23 апр 2023, 09:49 от Рaдост

# 1 109
  • Мнения: 747
Скрит текст:
Здравейте Даниела,
Имаме детенце на 1 год и 4 месеца, което мина на едно спане преди два месеца - точно като навърши 1 год и 2 месеца, проходи преди 20 дена. До преди няколко дни заспиваше много лесно и на обяд и вечер, като вечер след като се успокои в креватчето излизаме и го оставяхме сам да заспи.
Режим става 7:30-8, ако не се събуди до 8 го будя, обеден сън от към 13 до макс 15:30, вечер заспива към 20:30-20:40.
Премина на лятното време без проблем за 3 дни.
Последните три вечери обаче реве на вечерно заспиване, понеже е с хрема, първо мислехме, че му е зле, че трудно се диша със запушен нос и биба. Също и кучешките са тръгнали да избиват. Но снощи ми светна, че май протестира и не се успокоява, за да си заспи. Ако стоим при него и двамата с баща му е горе долу спокоен, ма хич не ни се ще така да се учи. Накрая е супер уморен и реве вече от преумора, едната вечер чак до 21:30 се проточи заспиването. Като заспи спи непробудно.
Може ли да се преуморява заради ходенето или пък някакъв страх от изоставяне да го е хванал, че май сега му е времето ?

Здравейте,
По-скоро имате струпани изключително много емоции накуп – боледуване, прохождане и зъби накуп са доста неща и е нормално да доведат до лека регресия.
Съкратете с 15 минути обедния сън, ако проблемите продължават, тренирайте много новите умения през деня, а ако се налага, за кратко предлагайте "меки асоциации" или краткотрайно присъствие в стаята. До 7-10 би следвало да има подобрение (стига здравословното състояние да го позволява).
Имайте предвид, че запушен нос винаги може да доведе до леки сътресения при съня.

Пиша за обратна връзка, стана както казахте - наистна в рамките на 9-10 дена се нормализираха нещата.
Благодаря

Здравейте,
Много благодаря за което! Пожелавам успех и спокойни нощи!

Общи условия

Активация на акаунт