Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 44

  • 17 644
  • 749
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 18 542
leia2015, имаш напредък, браво! Гликираният ти е такъв, защото вероятно през деня глюкозата ти скача повече отколкото трябва. Ще отнеме време докато се нормализират нещата. Важното е че посоката е правилната Simple Smile

tays, е ми какво да ти кажа, тези 1000 единици са малко. За К2, за тази доза, аз не бих взимала. Яж повече яйца.

# 736
  • Мнения: 14 966
То пък толкова и тях ще слушам ☹.
Беше ми интересно те какво ще кажат. Уж взаимно си мислим доброто.
Утре почвам, докато се натуткам, и ще се повредя от размисли.

# 737
  • Мнения: 1 430
leia2015, имаш напредък, браво! Гликираният ти е такъв, защото вероятно през деня глюкозата ти скача повече отколкото трябва. Ще отнеме време докато се нормализират нещата. Важното е че посоката е правилната Simple Smile

Скача до 5-5,5 когато съм на нввмх, а когато съм на кето е до 4,8.

# 738
  • Мнения: 18 542
Явно има моменти, в които ти скача повече, за да е средно аритметично 5,4. Така или иначе, такъв гликиран не е лош и все пак отразява състоянието на гликиране на протеините в рамките на около 3 месеца. Тази стойност се променя бано. Важна ти е посоката, а тя е положителна, така че може да се радваш.

# 739
  • Мнения: 12 705
leia2015, три месеца изобщо не е чак толкова дълъг период, дай си време и виж след още толкова примерно как е положението. С метаболитните проблеми дето сме си ги развивали и отглеждали с години повечето... оправянето също не става бързо. Прогрес си имаш доколкото може да се види от тия изследвания, не е като да нямаш.

tays, 2 капки Вигантол е доза за бебенца през зимата. Като превенция, не след изследвания. За голям човек с установен дефицит, не знам как си я мислят тия хора да стане нещо с толкова. Дори за профилактика не са много 2 капки, камо ли ако трябва да се вдигат нивата. Иначе принципно за тия смешни 1000 единици наистина няма нужда от К2.
Ама пък не се учудвам особено защото честичко чувам фармацевтка как казва на хората да вземат Вигантол сутрин на гладно... защо на гладно, не ме питайте, за мен това е глупост. Ама не, в чаша вода да капели капките, на празен стомах. При цялото ми уважение към всичкото им учене, не ги считам за безусловно компетентни за нещо такова. Още повече когато става дума за дефицит и там те няма как да знаят колко трябва.

# 740
  • Мнения: 14 966
Скрит текст:
leia2015, три месеца изобщо не е чак толкова дълъг период, дай си време и виж след още толкова примерно как е положението. С метаболитните проблеми дето сме си ги развивали и отглеждали с години повечето... оправянето също не става бързо. Прогрес си имаш доколкото може да се види от тия изследвания, не е като да нямаш.

tays, 2 капки Вигантол е доза за бебенца през зимата. Като превенция, не след изследвания. За голям човек с установен дефицит, не знам как си я мислят тия хора да стане нещо с толкова. Дори за профилактика не са много 2 капки, камо ли ако трябва да се вдигат нивата. Иначе принципно за тия смешни 1000 единици наистина няма нужда от К2.
Ама пък не се учудвам особено защото честичко чувам фармацевтка как казва на хората да вземат Вигантол сутрин на гладно... защо на гладно, не ме питайте, за мен това е глупост. Ама не, в чаша вода да капели капките, на празен стомах. При цялото ми уважение към всичкото им учене, не ги считам за безусловно компетентни за нещо такова. Още повече когато става дума за дефицит и там те няма как да знаят колко трябва.
Точно тъй ми рече, капи в мляко сутрин на гладно, те ще стоят капките отгоре. Викам ми не може ли на езика, тя ме гледа насреща и мисли Blush
Явно не им е силата това, както и да е.
Пак си казвам, оттук слушкам и папкам, така че няма какво да умувам повече.

leia2015, на мен за пет месеца гкх ми спадна от 5, 70 на 5, 20, и ми се струва по килата ми, жизнеността ми, общото ми състояние, че започнаха да се оправят нещата в последните два месеца, та бъди търпелива, само се придържай към режима и ще се похвалиш и ти поне 6 месеца след началото.
И аз съм нетърпеливец, но не стават така нещата тук- хоп и готово.

# 741
  • Мнения: 12 705
А да, то с ИР само мляко сутрин ти е кусурът Grinning Да не говорим че чаша мляко и "на гладно" са две различни неща. Млякото си е храна, ако и да не я дъвчеш...
Доколкото знам, не е въпросът само че е мастно разтворим витамин, той си е вече в мазнина в самите капки или капсули, разтворен си е. Но съм срещала на доста места обяснения че с храна се усвоява по-добре, тъй като и самите процеси на храносмилане играели роля в усвояването му. И че хора които с вземане на гладно не са успели да вдигнат нивата, имат после по-добри резултати със същите дози но вече по време на хранене. Лошо правя че не запазвам линковете за такива неща и после я ги намеря пак, я не... Щом ми е направило впечатление, ще да ми се е видяло логично това, със сигурност бяха по-подробни обяснения от това дето го написах аз - защо и как, помня че имаше тук там и по някой термин дето трябваше да го търся допълнително да съм сигурна какво е. И в разни клипчета из тубата имаше пак същото обяснявано, ама там не винаги се доверявам на някого просто щото си е сложил вратовръзка и застанал пред камерата и казва че е доктор еди кой си.

# 742
  • Мнения: 18 542
Аз Д-то си го пия с мазното кафе когато се сетя. Не спазвам някакви правила, освен задължително да е с нещо мазничко.

# 743
  • Мнения: 31 664
Джереми, що така затри поста?  Много несериозно поведение и отношение. Бая дълъг беше, не успях всичко да прочета, работех все пак. Много не помня, но прочетох, че питаш за щитовидната ми. Също така твърдеше, че не си заплювал всички меса.
За месата. Цитирала съм те,стига писа глупости. Ако не помниш какво пишеш, чети си постовете. Че и го увеличих. Очила ли носиш? Joy
За щитовидната ми.
Темата  е за ИР. Оправила съм си ИР с този режим. Отслабнала съм, смъкнала съм кз и инсулин. Хормоните на щитовидната ми вече не играят.
Веганския режим ми е втълпен от леля ми някъде на 12 години, който грам не ми помогна и както е видно от многобройните ми разказвания, ми влоши състоянието. Така че няма смисъл да ми го хвалиш.
Иначе за самата ми щитовидна щом толкова те интересува. Пия еутирокс. До живот ще е.
Имам хашимото и хипофункция.
Хашимото е открито с 15 години закъснение. Щитовидната ми е атрофирала и изключително трудно се открива на скенер или ренген, не помня какво беше.
Според не един ендокринолог, заболяването ми е от детските години. Сигурно предвид размера и симптомите.
Сега пак очаквам да кажеш, че сигурно не съм яла достатъчно растителни нещица, ама си в груба грешка. Яла съм месеци наред само това. Тоя филм съм го гледала, тъжен е Grinning
Иначе с нетърпение чакам теста ти след 2 банана. Ако може на гладно, без кафе. Сериозно, любопитна съм. Кефят ме такива експерименти. Нищо, че касаят само теб.
Най-много ме изненада теста с картофите.
Аз също съм публикувала тук своя тест след плодове, но с уточнение, че това е моето изследване, касаещо моят организъм и моята толерантност към плодовете. И съвет към всеки да се съобрази със себе си.
Демек не съм като теб, щом на теб ти се получава и на другите ще е ок.

Пак да напомня. Като тестваш храна, яж само нея. А не банани, шоколад, сладолед и тям подобни и после произволно да обвиниш сладоледа.
Имам позната се е е тествала след сладолед. Час и половина. Нямаше нито много вдигане на инсулин, нито на кз. Реши, че щом е така може да го яде. Не и се получи отслабването. Влоши се.






Хаха, Елора, спираш стреса, дай рецепта Wink
Шегувам се, аз начини за намаляването му търся безуспешно над 10 години.

 
Натискаш бутона. Нямаш ли бутон Mr. Green
За някои неща не можем да не се стресираме, но съм сигурна, че има неща можеш да си помислиш дали пък няма смисъл да се ядосваш. Теглиш една тънка интелигентска псувня и толкоз.
Сега кажи кафе пиеш ли? Колко.
Невено, я кажи как се смъква кортизол?

leia2015, гликирания показва средна стойност на кз през последните три месеца.
Второ ниско желязо също може да повиши гликирания.
И ако си отскоро на режима, ще трябва да почакаш за тоя гликиран.
Също така през деня може да ти скача от някоя храна.
Нещата стават бавно. Особено в началото.Година преди операцията гликирания ми беше 4. Ама после почна да скача. Аз знаех за миомата, ама откъде да знам, че имало липса на желязо.
Януари ще се тествам, че не съм от пролетта. Пропуснах тая есен да пусна. А сега не ми се прави покрай празници.

Някой да драсне след мен нещо, че след 20 минути ще пусна нова тема.
Редакция на първия пост няма. Нямах време. Другия път.

# 744
  • Мнения: 14 072
'Айде, драсвам.
Аз оплесках режима. Мъча се да се върна в правия път, но не ми се получава.

# 745
  • Мнения: 18 542
Дара, как така не ти се получава?

# 746
  • Мнения: 2 161
Елора, първия пост можеш да редактираш по всяко време.

# 747
  • Мнения: 12 705
Мисля че само до 24 часа можеше, а когато човек е зает по принцип и при обема информация в началото на тази тема... иска си да се отдели време специално, ако трябва да се прави нещо а не само да се копира.

# 748
  • Мнения: 31 664
https://www.bg-mamma.com/?topic=1395337


Готова е.

fillme, знам, но нямам време, а за редакция има само 24 часа. И няма да мога утре.
Покрай празниците може и да стане номера.

# 749
  • Мнения: 14 072
Дара, как така не ти се получава?

Спазвам през деня, а вечер освирепявам за сладко. От вчера пак захванах берберин и вит. Д, дано се мотивирам, че тъкмо имах подобрение на резултатите и всичко прецаках. Гъз глава затрива е моето.

Общи условия

Активация на акаунт