Смесен брак с чужденец/обмисляни предбрачни договори

  • 5 115
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 976
 Всеки адвокат ще помогне на брат си.

# 31
  • София
  • Мнения: 13 508
Коя е тази държава,в която децата могат да бъдат обезнаследени на базата на договор между родителите си? Евентуално може би някоя от Арабския свят, но тогава трудно би могла да изведеш децата в чужбина.
В голям брой страни деца могат да бъдат обезнаследени само със завещание (от страна на родител и то само до техните т.нар. запазени части).
Семейните им имоти явно са на бабата и дядото и те могат да обезнаследят само сина си.
Или ти говори приказки с цел сплашване, или нещо друго има сбъркано тук.
Този чуждоземен принц защо е тръгнал да се жени, набутвайки жена си при майка, баща, сестра? Има ли вероятност да се отделите от роднините?
Много странен казус.
С такъв съпруг обаче аз самата бих поискала да подпиша режим на разделното.

Причина, явно целта не е да помогне на брат си,а да го подхлъзне всичко да е на нейните (на сестрата) деца.

# 32
  • Мнения: 709
Аз пък мисля, че в поредния скандал е решил да се направи на “ето виж ме какъв съм свестен и колко ти имах доверие” и от чисто юридическо невежество е изръсил тая глупост, като е използвал професията на сестра си за повече тежест. Жената може и да не знае, че го е казала. Ако е посъветвала брат си да оформи предбрачен договор е едно, но като адвокат да
говори за “лишаване на децата от наследство с договор” - ахам, добре.
С две ръце и два крака подкрепям мнението на Сийка - на тоя брак разговорите за предбрачен договор в миналото са му най-малкият проблем.

# 33
  • Мнения: 32 138
Живейте си отделно.

# 34
  • Мнения: 1 590
Или темата е за сеир...
Едно с едно няма навързано в тая история.

# 35
  • Paris, France
  • Мнения: 14 180
Коя е тази държава,в която децата могат да бъдат обезнаследени на базата на договор между родителите си? Евентуално може би някоя от Арабския свят, но тогава трудно би могла да изведеш децата в чужбина.

В повечето арабски държави семейното право и особено наследственото се базира на ислямските закони, според които дете, родено след 6 месеца законен, признат в тяхната държава брак не може да бъде обезнаследено по никакъв начин, нито от майка, нито от баща. Техните брачни договори могат да включват всякакви клаузи, които в Европа се вписват в предбрачния договор.

Деца трудно се извеждат ако другият родител се възпротиви, а ако държавата е ратифицирала Хагската конвенция и авторката я напусне с децата, но без съгласието на бащата, то децата могат да и бъдат отнети и в България и върнати насилствено, против нейната воля там, откъдето ги е извела. И 100% ще бъде лишена от родителски права като виновна за родителско отвличане. Може и в затвора да иде. Това, разбира се няма да я лиши от родителски задължения и ще дължи издръжка докато децата учат или навършат 25г. Издръжката ще я определи съдията в държавата на мъжа и. Това е добре да се знае преди да се раждат деца.

# 36
  • France
  • Мнения: 12 974
На този брак предбрачният договор е най-малкият проблем. Карате се за основни неща, явно не се познавате достатъчно добре. Имам лошото предчувствие, че МТ те лъже най-долнопробно.

# 37
  • Мнения: 7 428
Не мисля, че чужбината е някъде в Европа. Не знам струва ли си усилието този брак.

# 38
  • Мнения: 3 350
Това пък ще е най-голямата смешка- ориента да се мери с европейския съюз ?! Ще падна от смях.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 14 695
Такова мнение може и да е имало преди години, към днешна дата не мисля. За жените от Източна Европа вече отдавна не само брака с чужденец е билет към Запада, образованието и работата навън са достъпни за всеки желаещ.
Изобщо не е нужно едно разпространено мнение да почива на истината. Дори и на запад. Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 152
И на мен ми прилича на турска или арабска тази история. Те поставят такива условия и препятствия за напускане на страната на децата.

# 41
  • Мнения: 12 867
Авторке, а скандалите за какво са? Какви теми са толкова взривоопасни?

# 42
  • Мнения: 2 710
Тая булка нещо ни будалка. Направи си профил, пусна темата и изчезна без коментар.

# 43
  • Мнения: 2 605
Когато непознат и безпристрастен човек каже някои неща отстрани, в известна степен те приземява.
Та може да се е оттеглила да размишлява. Наистина проблемът не е само зълвата.

# 44
  • Мнения: 2 710
Когато непознат и безпристрастен човек каже някои неща отстрани, в известна степен те приземява.
Та може да се е оттеглила да размишлява. Наистина проблемът не е само зълвата.
Или се е оттеглила до гледа сеир.

Общи условия

Активация на акаунт