НПМГ - тема 7

  • 55 538
  • 761
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 1 326
Т.е. да разбирам, че настоящите 11 и 12 клас от съответните паралелки не са искали история и затова не е предложен този профил? Ако има желаещи по-нататък, следващи випуски, би имало? Или не е така?
Така е. Паралелките са на база желания. Ако не се съберат 18 деца от випуск за определен профилиращ предмет, той не се организира. За трети профил може да се избира от почти всички предмети, които не са  основни профили за съответната паралелка. Всяка година е различен избора на децата.

# 751
  • Мнения: 11 575
Скрит текст:
Притеснява ме малкия брой часове по математика за физичната паралелка. Ще закъсат децата. Математическа паралелка с 3 часа математика втори срок, като брой учебни часове колкото обикновените езикови гимназии.
С ФУЧ стават 4. Толкова са предвидили МОН.
Тя не е математическа паралелка, а си е физическа.
МОН са предвидили еднакъв брой часове ООП за всички осмокласници. Броят на часовете във ФУЧ се определя от училището. А паралелката е профил Математически. Просто вторият профилиращ предмет е физика, а не информатика, както при другите две паралелки със същия профил.
Знам. И това го знам, казах, че паралелката е физическа, а не математическа, защото тези деца не учат само в 8 клас. В горните класове, след 8 клас, математическите паралелки имат повече часове по математика от физическата паралелка. 9 часа седмично срещу 6 за физиците в 9 клас. Това позволява на математиците да "дръпнат" здраво по математика пред физиците до 11 клас.

Последна редакция: пн, 18 юли 2022, 12:02 от petiaivanov

# 752
  • София
  • Мнения: 3 480
Ра2 децата сами избират кои профили да изучават. В завършилия 12 клас профилът "История" избраха доста деца. От всички паралелки се събират децата и образуват групичката. Ако в някой клас няма посочен профилът "История", това значи, че от този клас няма дете избрало "История", но всички са имали тази възможност.

# 753
  • Мнения: 4 192
Благодаря. Разбрах. Беше ми много полезно.

# 754
  • Мнения: 45
Паралелките по природни науки са иновативни. В какво се състои това?
С администрацията как се случват нещата? Лесно ли се комуникира по телефон/имейл?

# 755
  • Мнения: 11 575
Вече няколко пъти потребители написаха, че комуникацията е лесна.

# 756
  • София
  • Мнения: 12 366
От сайта не мога да схвана как точно се изчисляват стипендиите за осмокласниците за първи срок? Някой може ли да даде инфо?

# 757
  • София
  • Мнения: 3 480
А може ли връзка към документа, за да не го търся. От всичките пари за училището се отделят парите за осмокласниците - пропорционално на бройките ученици, които са в осми клас. И после ги класират по успех.
Мисля, че стипендиите са по около 20 лева някъде на дете.

# 758
  • Мнения: 45
Аз разбрах, че се определят от точките за класиране....
https://npmg.org/%d1%81%d1%82%d0%b8%d0%bf%d0%b5%d0%bd%d0%b4%d0%b8%d0%b8/
А дали ще са готови със служебната бележка за помощта за осмокласници в началото на учебната година?
Някъде вече ги дават.

# 759
  • София
  • Мнения: 3 480
То в т. 11 много подробно е описано. За първия срок за 8 клас се заделят средства, пропорционално на броя на паралелките в 8 клас. Средствата се разделят 2:5 за (А, Б) и (В-Ж) класове. Определят им по 30 лв. стипендия и докъдето стигнат.
The only one, за коя паралелка питате?

Последна редакция: вт, 19 юли 2022, 19:43 от Валя*

# 760
  • Мнения: 11 575
Едното ми е с пълно 6 и взема 35, а другото с непълно и взема 30, но сега не са в 8 клас.
В 8 клас (поне преди 2 години) пълна стипендия се получаваше само ако си приет с максимален бал 500. Иначе стипендията е 30 лв.

# 761

Общи условия

Активация на акаунт