За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 913
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 142
Здравейте кулинарни магьосници Simple Smile

Имам една кутия с пастьоризирани белтъци ( https://www.ebag.bg/iaichen-beltk-techen-balticovo/589418 ) и ми се иска да направя целувки Yum
Но….нямам никаква идея колко грама отговарят на един белтък Flushed

Моля за помощ Sweat Smile и няма да откажа някоя сигурна рецепта Relaxed

Благодаряяяя

# 61
  • In transit
  • Мнения: 11 988
Един белтък тежи средно около 30-35г.

# 62
  • Мнения: 330
На ММ похвалили джолан сварен в зелева чорба,Има джолан,но..няма идея как да се приготви.
Разчитам на вас.Благодаря.

# 63
  • Мнения: 9 593
да питам тези, които са правили най-вкусната шоколадова на купенска с крем-ганаш как са го направили - по нейната рецепта с глюкоза или стандартно?

# 64
  • София
  • Мнения: 11 745
да питам тези, които са правили най-вкусната шоколадова на купенска с крем-ганаш как са го направили - по нейната рецепта с глюкоза или стандартно?
За тази торта ли става въпрос - НАЙ - ВКУСНАТА ШОКОЛАДОВА ТОРТА НА ИРИНА КУПЕНСКА и ако е за нея копирам ганаша , но не е ганаш, а шоколадов мус, има разлика
ШОКОЛАДОВ  МУС
200 г - черен кувертюр с високо съдържание на какао  55 -   60 %
200 г - млечен шоколад с круши
400 мл - сметана 35 %
3 бр - яйчени жълтъци
3 бр - белтъци
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/10/blog-post_676.html

# 65
  • Мнения: 9 593
ха, пепчо, май точно ти каза, че твоите го харесват най-много с разбит ганаш. купенска е сложила рецепта, но е с глюкоза.

# 66
  • Мнения: 2 783
Аз я правя със стандартен ганаш - сметана и шоколад, този с глюкозата не съм го правила, та не мога да направя сравнение м/у двата

# 67
  • София
  • Мнения: 11 745
Не мога да разбера точно какво питаш, но ще ти копирам оригиналната рецепта на Купенска, точно за ганаша, ама не е ганаш, а  шоколадов мус - ето
200 г черен шоколад
200 г млечен шоколад
400 мл течна сметана
3 жълтъка
3 белтъка
Къде го е сложила Купенска, изваждам ти нейната рецепта и глюкоза няма.
https://sunshineskitchen.com/the-best-chocolate-cake/
с глюкоза се прави огледална глазура

# 68
  • Мнения: 2 783
Марчева, прочети цялата рецепта в блога на Купенска.
За варианта на крема с ганаш питат, за Муса стана ясно

# 69
  • София
  • Мнения: 11 745
Марчева, прочети цялата рецепта в блога на Купенска.
За варианта на крема с ганаш питат, за Муса стана ясно
Да, по надолу тя посочва вариации...може и  и не може, кой както вече си иска Аз съм я работила без глюкоза

# 70
  • Мнения: 9 593
И аз го правя ганаша без глюкоза, затова питам.

# 71
  • In transit
  • Мнения: 11 988
И аз го правя ганаша без глюкоза, затова питам.
Глюкозата в ганаша се слага за да стане по-лъскав, т.е дава блясък. Не знам дали го обясних добре Blush ...ще има значение дали е с глюкоза, ако разбития ганаш се ползва за заливане на тортата. Ако се използва за крем, може да се направи без него.

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Идеално го рече, Мики! Simple Smile

# 73
  • Мнения: 5 155
Здравейте, дайте рецепта за пълнено пиле с кисело зеле. Някъде бях видяла такава рецепта из нета, но така и не мога да я открия.

# 74
  • Мнения: 14 507
Имам нахут, който трябва да се вари. Като го сваря как и в какво мога да го съхранявам за да го ползвам по-късно?

Общи условия

Активация на акаунт