Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 46

  • 22 876
  • 733
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 12 466
Когато ще ти е най-лесно да се задвижиш веднага и да изгориш тая захар от плодовете - тогава ти е най-подходящо. Доколкото изобщо е подходящо цяло хранене само от плодове за някой дето пише тук, но казваш че си имаш съображения, дано да са солидни. Не се сещам дори здрав човек защо би си причинил това, камо ли с ИР. Тая фруктоза минава директно през черния дроб, товариш го все едно че алкохол си пийнала, а на човек с метаболитен проблем обикновено и там му е слабо място.
Ако нямаш как да си активна физически след такава храна, поне аз по-скоро не бих ги яла тия плодове.

# 436
  • Мнения: 667
Здравейте! Яденето на сладки води ли до покачване на кръвното?

# 437
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Искам да ви питам нещо. Ако се яде 3 пъти на ден през 4 часа и едно от яденията е плодове, кога е най- уместно да е от гледна точка на това, че ще качи захарта? Първото или средното за деня според вас. Знам, че не е оптималното, но имам своите причини.
Мисля да започна да се храня в 8- часов интервал с горе- долу определени часове.
Сутрин е най-добре, но никога веднага след ставане, ако ще смесваш с ядки със сладки месести плодове, с кисели не. Освен ядки можеш да добавиш и сурови какаови зърна както и малко канела и/или джинджифил.
Когато ще ти е най-лесно да се задвижиш веднага и да изгориш тая захар от плодовете - тогава ти е най-подходящо. Доколкото изобщо е подходящо цяло хранене само от плодове за някой дето пише тук, но казваш че си имаш съображения, дано да са солидни. Не се сещам дори здрав човек защо би си причинил това, камо ли с ИР. Тая фруктоза минава директно през черния дроб, товариш го все едно че алкохол си пийнала, а на човек с метаболитен проблем обикновено и там му е слабо място.
Ако нямаш как да си активна физически след такава храна, поне аз по-скоро не бих ги яла тия плодове.
Между плодове и фруктоза приликата и действието им върху тялото е толкова, колкото между месо и кренвирши.
Здравейте! Яденето на сладки води ли до покачване на кръвното?
Зависи от сладкото, ако са плодове не, дори точно обратното нормализират го, обаче ако е неестествено сладко е възможно.

# 438
  • Мнения: 667
Не са плодове, вафли са.

# 439
  • Мнения: 14 039
Вдига се, да. Поне при мен след продължително тъпчене с боклуци и покачване на кръвната захар, скача в небесата - 170/180 на 110.

# 440
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Не са плодове, вафли са.
Ей ти научно обяснение:
"Яденето на твърде много захар може да инхибира производството на азотен оксид в кръвоносните съдове. Азотният оксид обикновено помага при вазодилатация (разширяване на кръвоносните съдове). Без АО може да доведе до вазоконстрикция (стесняване на кръвоносните съдове), което да доведе до високо кръвно налягане."

# 441
  • Мнения: 31 487
Здравейте! Яденето на сладки води ли до покачване на кръвното?

Естествено. Както и много други неща се вдигат. Кила, кръвна захар, инсулин, всякакви възпаления, възможни са кисти на яйчниците, проблеми с бъбреци, черен дроб и всякакви други болести, които невежи хора не биха свързали с ир.
И аз бях невежа и не знаех, че сладкото било вредно. Купища проблеми + това високо кръвно дето те притеснява.
Вече нямам такъв проблем.

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 22:11 от Елора

# 442
  • Мнения: 27 364
По темата с дефицита на желязо и Б 12. 🙂
https://theironmaiden.ca/vitamin-b12-plays-a-role-in-iron-deficiency/
И по-специално, въпросът и отговорът под статията:


И най-вече:

Най-накрая нещо, което по простичък начин да обяснява защо при прием на Б 12 като добавка (т. е. висока доза) може да се понижи желязото! При високите дози Б 12 се "използва" желязото, за да се образува повече хемоглобин...Доколкото разбирам, може да се получи дори и понижаване на феритина.

# 443
  • Мнения: 2 161
Това вече е полезно инфо заслужаващо място на първа страница.

# 444
  • Мнения: 27 364
Да, и аз мисля, че заслужава да е на първа страница. 🙂 На сайта има и други интересни неща, написани на достъпен език. Понякога наистина ми омръзва да чета проучвания, изследвания, сложни фрази... 😃

# 445
  • Мнения: 31 487
Оф, от вас накрая символи няма да ми останат Joy
Запазих поста, ще го сложа по някое време.

И какво е решението тогава?
И какво е висока доза В 12.
Моя е 1000 mcg.
Да се приемат и двете тогава или да се прави почивка?

# 446
  • Мнения: 27 364
Не съм съвсем сигурна за решението...Със сигурност, първо, човек трябва да си следи стойностите и на Б 12, и на железните показатели и да знае какви са още преди да приема добавки. После да си има едно на ум и да си ги проследява как се движат. И второ, ако се приемат и двете неща, да се следи за по-голям интервал между тях. Дамата препоръчва, ако се бият инжекции с Б 12, да се взима повече желязо 1 седмица след това (пише го, да не бъркам, че карам по спомен). Предполагам, за да има от какво да се изгражда още хемоглобин и да не се дърпа от запасите и "оборотното" желязо. Или да се минимизира този ефект...За желязото също препоръчва да се приема поне 2 часа преди или след хранене (ако се понася така)- за по-добро усвояване. А ако се приема с храна, да се избягват обичайните храни и вещества, които пречат на усвояването- зърнени храни, чай, млечни, кафе, кока кола, шоколад/какао и интересно- яйца (това го пише и в упътването на Сорбифер, но не разбрах защо яйцата "пречат"- дали защото са източник и на Б 12?🤔). Предполагам, че най-удачно е (особено при ниско желязо) да се приема и желязо успоредно с Б 12- с голям интервал обаче между двете. И след приключване на добавката с Б 12 да се проследят контролно и железните показатели и при нужда да се навакса с още желязо. При хора с лек дефицит на Б 12 и без отклонения в железните показатели може и да няма нужда от допълнителен прием на желязо и да е достатъчно само да наблегнат на "железните" храни. Но при хора, които ще приемат по-голяма доза Б 12 (мисля, че има таблетки и по 2 000, и по повече, но и 1000 на мен ми беше достатъчна, за да се сдобия с поднормен феритин и капеща коса), трябва да се следи по-внимателно желязото и да не се допуска значителен спад. От друга страна, Б 12 пък е важен и за образуването не само на хемоглобин, но и на нови еритроцити (и такива, които да са "качествени", с нормална форма, а не "немощни" ако мога така да се изразя). 😃
Друг вариант е Б 12 да не се приема чак всеки ден. Но тогава, ако има голям дефицит, няма да се навакса бързо...

# 447
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Което доказва, че дори промишлените количества черен дроб, от които почва да му се повдига на човек, са за предпочитане пред инжекциите. Проблема с яйцата е протеина им.

# 448
  • Мнения: 27 364
Ами, от всичко прочетено 😅, явно съм си отгледала хубави дефицити на Б 12 и желязо по време на бременността (2011 г), раждане със секцио, 37 дни след раждането супер (необичайно) обилен цикъл и кърменето (3 г и 7-8 месеца- първата година почти изцяло на кърма, до около година и половина отказваше да пие вода)...Междувременно, излизания с малко излагане на слънце, все по-неприятна слънчева алергия с всяка следваща година и др. 🙂

# 449
  • Мнения: 31 487
Оф, стига си ми плюл яйцата   Crossing Arms   
Аман вече. Не те разбирам. Месото плюеш, яйцата плюеш. То нищо да не ядем тогава.
Една храна може да стане и вредна, ако мислиш, че е такава. Сам каза, че емоциите са много важни.
То може и да си преструктурираш така храната с негативна енергия. Както с водата става.

Долче, и аз така мисля. Чат пат В 12, чат пат желязце.
И каквото стане.

Общи условия

Активация на акаунт