Рецепти за Airfryer фритюрник - трета тема

  • 81 191
  • 783
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 370
Обръщам се към вас с въпрос относно избор на Airfryer. Моделът е Essential
Airfryer HD9200/10 на Philips. Благодаря предварително на отзовалите се.

Има го в Кауфланд за 139, ако държите на него.
Аз имам Филипс HD9200/90. Не знам дали разликата между ../10 и ../90 е само в цветът. Тъкмо пържа картофи в него. Много е хубав.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 14 окт 2022, 20:36 от мама-ени

# 181
  • Мнения: 8 991
Как така готвите в някакви тавички?
Моят еърфрайер е на Тефал. Има само решетка с дупки.
Не е ли задължително да може да минава въздуха и да се върти?

Ползвам го предимно за месо, картофи и гъби, моркови.

Веднъж правих по рецепта от тук нещо с яйца, които сложих върху хартия за печене, но въпреки това ми се разтекоха...

# 182
  • Мнения: 48 196
Има различни модели
Може в нашите да се слага тавичка, или силиконова формичка

# 183
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 727
Като слагате силиконово форма, Махате ли решеткатаили върху нея?

# 184
  • Мнения: 14 170
Вчера пекох ябълки и ги сложих в огнеупорен съд, даже налях половин пръст вода в него. Каквото си е за тавичка (пържоли, карначета, крем карамел, мъфини и др.) пека в съд, другото - върху решетка (замразени банички, сандвичи, кюфтета, пилешки хапки, панирани сиренца и т.н.).
Сегашният ми  уред е тип фурна, та решетката слагам на най-долното ниво и върху нея тавичката. При филипса не ставаше да се ползва без кошницата, затова директно в нея.
Утро, най-удобно е с алуминиевите форми, макар аз да ползвам и керамични.

# 185
  • София
  • Мнения: 15 510
Как така готвите в някакви тавички?
Моят еърфрайер е на Тефал. Има само решетка с дупки.
Не е ли задължително да може да минава въздуха и да се върти?

Ползвам го предимно за месо, картофи и гъби, моркови.

Веднъж правих по рецепта от тук нещо с яйца, които сложих върху хартия за печене, но въпреки това ми се разтекоха...
Аз го ползвам като мини фурна.На решетката пека сандвичи, а в съдове разни кексчета, крем карамел, картофи, патладжан, чушки, тиква,  пиле цяло два пъти пекох, гъсти манджички. Съдовете слагам на решетките и въздуха си се движи спокойно през решетките и покрай тях.. Веднъж опитах хрупкави пилешки филенца- станаха сухи, а "пържени картофки" как ли не опитвах, стават меки, дори във въртящата се решетка за картофи, дори купешки замразени. А кексчетата в чашките се изкривяват настрани, защото явно се надуват откъм по-топлото повече, а топлия въздух нали се върти вътре и явно откъм стеничките  е по-топло.

# 186
  • Мнения: 7 856
Аз съм с фурничка и пека много неща в съд. Слагам на най-долната решетка съда и въздухът минава и от долу.
Освен други съдове, използвам и алуминиеви еднократни. Често пека солен кекс в тях.
Както се говори какво ни чака от януари с цената на тока, тези уреди ще станат незаменими - много по- икономични са от огромните фурни. Отделно загряват до нужната температура много по-бързо, което пести и време за приготвяне.
Добавям: в момента в ЕМАГ всички фрайери са с 24% намаление.

Последна редакция: чт, 20 окт 2022, 12:50 от Недоволна

# 187
  • Мнения: 1 467
Някъде по фейсбук групите за airfryer ми беше попаднало за сушене на чушки в уреда, но не мога да го намеря. Някоя от Вас пробвала ли е?  От село ни пратиха огромно количество и ми се иска ако успея за Бъдни вечер да изсуша, че време да ги нанизвам не остана.

# 188
  • София
  • Мнения: 15 510
Някъде по фейсбук групите за airfryer ми беше попаднало за сушене на чушки в уреда, но не мога да го намеря. Някоя от Вас пробвала ли е?  От село ни пратиха огромно количество и ми се иска ако успея за Бъдни вечер да изсуша, че време да ги нанизвам не остана.
Има програма  за сушене, но времето е много/часове/, а продукция събира малко.

# 189
  • Sofia
  • Мнения: 1 457
Получава се, да, НО... При мен за един цикъл на програмата не се изсушиха добре и ги пусках втори път. За голямо количество зеленчук не бих се наела, ще отнеме дни Simple Smile Аз пробвах с 15-20 броя чушки.

# 190
  • Мнения: 7 856
А какви са чушките? Ако са капия, трябва да се сушат в уред и наистина ще е доста дни и ток, дори във фрайер фурничка.
Ако са по-тънки и тънколюспести, се сушат и на въздух. Или ги нанизвате с дебела игла с дебел конец през дръжките и ги провисвате някъде да висят или ги разстилате някъде на един пласт.
В този случай се сушат поне месец, но не е нужен ток.
Ето една полуизсъхнала на  въздух:

Проснала съм селски чушки и люти рибки да се сушат, без да са нанизани.

Последна редакция: чт, 20 окт 2022, 21:56 от Недоволна

# 191
  • Мнения: 14 851
Аз искам да изсуша смокини и резенчета дюля,но не знам на коя програма/градуси/време. Моят уред е един бюджетен,закупен от Кауфланд. Дайте насоки,моля. 😊

# 192
  • София
  • Мнения: 16 208
Имам програма за сушене - от 30 до 50 градуса и до 4 часа, може да се настройва. Но трябва да се наблюдава. Уреда е фурна.

# 193
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 765
Ени, колко са минималните градуси на твоя уред?
На моя са 80 и няма да стане.

# 194
  • Мнения: 381
На 80 градуса суших червени месести чушки за около 5 часа.

Общи условия

Активация на акаунт