Готвени яденета в буркани

  • 4 323
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте! Тъй като много обичам да пътувам и реших това лято да обикалям за 2 месеца с кола или бус. Малко като хипитата едно време  😀  Крайна точка ми е Норвегия и Финландия,  а там си трябва топла и силна храна.
Искам да си направя малко готвени неща в буркани, за да не карам предимно на суха храна. Какво мога да консервирам? Колко време издържат?
Приемам всякакви идеи. Благодаря

# 1
  • Мнения: 2 615
Аз редовно си запечатвам буркани, със супи и манджички.Просто докато е горещо,сипвам в буркана с винтова капачка,и обръщам да се получи вакуум.Само без неща с кокал.Трябва да е здрава капачката,и да се затваря добре.

# 2
  • Мнения: 12 725
А ако си купиш готови консервирани храни, като сарми, боб и от сорта? И ако си вземеш малка тенджерка и газово котлонче, ще можеш да претопляш консервите, изсипани в тенджерката.
Опасявам се консервите в буркани, ако е топло времето, дали ще издържат.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз редовно си запечатвам буркани, със супи и манджички.Просто докато е горещо,сипвам в буркана с винтова капачка,и обръщам да се получи вакуум.Само без неща с кокал.Трябва да е здрава капачката,и да се затваря добре.

Колко време издържа храната по тоя начин? "Без кокал" означава ястия без месо ли?

Не трябва ли бурканите допълнително да се варят?

# 4
  • София
  • Мнения: 11 977
Здравейте! Тъй като много обичам да пътувам и реших това лято да обикалям за 2 месеца с кола или бус. Малко като хипитата едно време  😀  Крайна точка ми е Норвегия и Финландия,  а там си трябва топла и силна храна.
Искам да си направя малко готвени неща в буркани, за да не карам предимно на суха храна. Какво мога да консервирам? Колко време издържат?
Приемам всякакви идеи. Благодаря

В колата/буса ли ще спиш или ще отсядаш в квартири/къмпинги?
Ако си с палатка на покрива примерно, ще имаш достатъчно място в МПС-то за скромно кухненско оборудване.
И ще можеш да си готвиш някои неща.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 062
Продават готови консервирани ястия /и в буркани/, които са с дълъг срок на съхранение. Като свинско с грах, кюфтета в бял сос, шкембе и подобни.

Вие може да си сготвите и стерилизирате, но ще ви трябва хладилник за съхранение въпреки всичко.

# 6
  • Мнения: 2 615
Аз редовно си запечатвам буркани, със супи и манджички.Просто докато е горещо,сипвам в буркана с винтова капачка,и обръщам да се получи вакуум.Само без неща с кокал.Трябва да е здрава капачката,и да се затваря добре.

Колко време издържа храната по тоя начин? "Без кокал" означава ястия без месо ли?

Не трябва ли бурканите допълнително да се варят?
Не,не се варят.Когато продукта е горещ,като се обърне буркана с капачката надолу,когато изстине капачката се стяга и вакуумира гърлото.Месо може,но без кокал.Примерно не може боб с ребра.Може,ако са обезкостени,и само месото.Не знам с точност колко издържат,но аз гледам да ги употребя в рамките на 6 месеца.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 984
Препоръчват, когато се правят консерви или когато се прибират меса във фризер, да не се слагат кокали. Те правят продукта по-нетраен. Но, както са те посъветвали по-нагоре, ястията затворени топли, имат доста голяма трайност. Аз дори така затварям прясно мляко- горещо и ...в буркан с винт. Надупено докато изстине и после го прибирам в хладилника., защото навън е студено и ще замръзне. Издържа няколко седмици, макар че е прясно мляко. Този вариант го предпочитам , вместо да слагам бутилчици в камерта или фризера,защото после, по незнайни причини, после ми се пресича.

# 8
  • София
  • Мнения: 527
При продължително "возене" на бурканите в кола е възможно от вибрациите при пътуване да се разхерметзират независимо от начина на затваряне: с обръщане или варене на затворените буркани.

# 9
  • София
  • Мнения: 38 431
Тираджийски опит. Приготвяш си храна за около седмица от тук. Вземи си малък газов котлон и касерола. В чужбина е пълно със супермаркети, с колата спокойно паркираш и си пазаруваш. И после си готвиш нещо лесно.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз редовно си запечатвам буркани, със супи и манджички.Просто докато е горещо,сипвам в буркана с винтова капачка,и обръщам да се получи вакуум.Само без неща с кокал.Трябва да е здрава капачката,и да се затваря добре.

Колко време издържа храната по тоя начин? "Без кокал" означава ястия без месо ли?

Не трябва ли бурканите допълнително да се варят?
Не,не се варят.Когато продукта е горещ,като се обърне буркана с капачката надолу,когато изстине капачката се стяга и вакуумира гърлото.Месо може,но без кокал.Примерно не може боб с ребра.Може,ако са обезкостени,и само месото.Не знам с точност колко издържат,но аз гледам да ги употребя в рамките на 6 месеца.

Наистина ли храната в буркан може да издържи толкова дълго? В хладилник ли съхраняваш бурканите през цялото време?

# 11
  • Мнения: 2 615
Аз редовно си запечатвам буркани, със супи и манджички.Просто докато е горещо,сипвам в буркана с винтова капачка,и обръщам да се получи вакуум.Само без неща с кокал.Трябва да е здрава капачката,и да се затваря добре.

Колко време издържа храната по тоя начин? "Без кокал" означава ястия без месо ли?

Не трябва ли бурканите допълнително да се варят?
Не,не се варят.Когато продукта е горещ,като се обърне буркана с капачката надолу,когато изстине капачката се стяга и вакуумира гърлото.Месо може,но без кокал.Примерно не може боб с ребра.Може,ако са обезкостени,и само месото.Не знам с точност колко издържат,но аз гледам да ги употребя в рамките на 6 месеца.

Наистина ли храната в буркан може да издържи толкова дълго? В хладилник ли съхраняваш бурканите през цялото време?
Че какво може да и попречи,за да не издържи? То си е стерелизация без варене.Прочетете в Гугъл,и ще разберете.
Както вече споменах, капачките са много важен фактор за качеството на стерилизацията. Най- разпространени са тези от метал, с гумено уплътнение (винтови).Това уплътнение омеква от високата температура, като обхваща ръба на буркана, а после при изстиване, то се втвърдява и запечатва самия буркан.Самото охлаждане на бурканите трябва да става плавно, на стайна температура за около 24 часа. Държа бурканите обърнати с капачките надолу върху кърпи,цяла вечер.После ги съхранявам или в някой шкаф (тъмно и сухо място),или в хладилника.

# 12
  • Мнения: 7 899
Преди време през лятото правех заготовка за миш-маш - запържени чушки и домати се насипват горещи в сухи винтови буркани и се обръщат надолу с капачките за една нощ. Съхранява се като обикновен буркан в маза, а през зимата загрявам на тиган, чуквам яйца и сирене - за 10 минути готова манджа.

# 13
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
По спомени от преди 7г, в Норвегия храната е доста скъпа. Плодовете и зеленчуците бяха гадни, рибата беше отлична.

Вземи си малко газово котлонче и тенджерка. Зареди се със сухи неща - спагети, овесени ядки за поридж, арабски кус-кус (само се залива с вряла вода).
Аз като пътувам искам да опитам и местните храни и гледам да си купувам нещо. Към тези засищащите винаги можеш да купиш риба или да добавиш доматен или зеленчуков сос, бобови (има в консерви).
Погледни по форумите за Backpacker  има много идеи

# 14
  • Мнения: 462
Една година така се подлъгах и направих за детето домашни супи и гозби в бурканчета,даже ги заварявах.Всички се бяха вакуумирали много добре.Пътувахме около 500км и като пристигнахме на половината буркани капачките се бяха развакумирали.Другата половина на втория ден и те.Всичко изхвърлих

Общи условия

Активация на акаунт