Кандидатстване с рисуване след седми клас - тема 8

  • 38 207
  • 850
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 96
Малко статистика от мен.
Първо класиране в НГПИ "Свети Лука" за 2020г. и за 2021г.
Скрит текст:
П (простр. дизайн) - мин.бал за 2020г.:  5.00 ; за 2021г.: 4.40
Г (рекл. графика) - мин.бал за 2020г.:  5.00 ; за 2021г.: 4.65
Д (моден дизайн) - мин.бал за 2020г.:  4.75 ; за 2021г.: 4.20
С (силик. дизайн) - мин.бал за 2020г.:  4.50 ; за 2021г.: 4.00
М (х.о. на метали) - мин.бал за 2020г.:  4.25 ; за 2021г.: 4.20
Т (худож. тъкан) - мин.бал за 2020г.:  4.33 ; за 2021г.: 4.10
Р (х. дърворезба) - мин.бал за 2020г.:  4.33 ; за 2021г.: 4.10 
И (дет. играчки) - мин.бал за 2020г.:  4.67 ; за 2021г.: 4.15

Последна редакция: пн, 21 фев 2022, 13:36 от Мама_Вили

# 16
  • Мнения: 8 850
И аз ги гледах лятото тези списъци на приложното. Интересно ми стана, че приетите пространствен дизайн и рекламна графика са имали само по едно желание или бъркам?

# 17
  • София
  • Мнения: 96
Да, така е. Но да се пише само едно желание (или две) е много рисковано, защото ако детето не влезе на първо класиране, няма как да се бори за второ. Директно отпада.
Да не говорим, че през 2008г., както и 2007г. беше бейби бум и се очакват много кандидати.

Последна редакция: пн, 21 фев 2022, 15:56 от Мама_Вили

# 18
  • Мнения: 8 850
Да, знам че е рисковано, дискутирахме го с учителката на дъщеря ми още лятото, като гледахме списъците, точно затова ми стана странно.

# 19
  • Мнения: 192
Не е сигурно, че са имали по едно желание. Просто се показва специалността, в която са приети и ако има други желания преди нея. Т.е. децата просто влизат по първо желание и най-вероятно назад са били подредили и други.

# 20
  • София
  • Мнения: 353
Аз също съм майка на дете, което кандидатства миналата година и беше прието във Фотографското училище. Надявам се да съм полезна с нещо на настоящите и бъдещите кандидати Simple Smile

Би било полезно за децата, насочили се към училища по изкуствата, да занесат свои рисунки за мнение в НУИИ или Приложното. Миналата година имаше такива консултации в Изящното по график и детето ходи на тях със свои неща. Получи доста ценни насоки какво да подобри или да промени в работата си.
Надявам се, че тази година епидемията ще затихне и подобни консултации ще се провеждат в повече училища.

Не знам дали и Фотографското има такава практика. Миналата година нямаше.

# 21
  • софия
  • Мнения: 118
В 51во сега ще почват подготвителни всяка сряда . В сайта им има инфо.

# 22
  • Мнения: 8 850
Аз нещо не намерих това в сайта им. Може ли да пуснете линк?

# 23
  • Мнения: 40
Аз нещо не намерих това в сайта им. Може ли да пуснете линк?
https://www.facebook.com/art.51.SU/photos/a.139617082851890/1738228499657399/

# 24
# 25
  • Мнения: 262
И аз ги гледах лятото тези списъци на приложното. Интересно ми стана, че приетите пространствен дизайн и рекламна графика са имали само по едно желание или бъркам?

В класирането са изписани само желанията, до които е прието детето - тоест, ако е прието по първо желание се вижда само то, ако е по четвърто - първите четири и тн.

Много е важно да се пишат всички специалности, за да не се окаже, че оценката стига за някоя специалност, а тя просто не е включена в желанията. Защото училището е много готино и си заслужава Simple Smile
Освен това е хубаво да се информирате точно какво се учи във всяка специалност. В осми клас се оказва, че някои от специалностите са много интересни за децата, макар да са били сред по-малко желаните при кандидатстването. Например в играчките работят с всякакви материали, останалите им "завиждат".
В силиката също имат всички специални предмети и е много интересна специалност, макар да беше с най-нисък бал. В някои от специалностите не се учи например скулптура или живопис.

Още малко статистика - за най-ниския бал на второ класиране (НГПИ):
 рекламната графика и пространствен дизайн - 4.35;
 моден дизайн - 4.00
силикат - 3.90
детски играчки - 4.00
тъкан - 3.90
метали - 4.00
дърворезба - 3.95

На трето класиране е паднал още, но нямам информация.

Последна редакция: сб, 26 фев 2022, 09:26 от Paper moon

# 26
  • София
  • Мнения: 96
На 16 април 2022 г., събота от 10.00 до 14 ч. ще се проведе Ден на отворените врати в НГПИ "Св. Лука".

# 27
  • София
  • Мнения: 659
Здравейте,
 не съм влизала във форума от години, но търсенето на инфо за училищата, в които се кандидатства с рисуване ме доведе пак тук.
 Синът ми рисува от малък и ходи на рисуване в Културен дом Средец. Решението какво и как да рисува винаги е било негово, а преподавателката му помага с насоки и съвети. Ходи веднъж седмично по 2 астрономически часа.
 Вкъщи рисува и на графичен таблет и си прави анимации. В училище като му е скучно си рисува по тетрадките и с течение на времето сглоби цял комикс.
 След възстановяване на присъствените занимания в началото на годината започна да се готви за кандидатстване. Реши главната цел да са училищата към МК и се готви конкретно за този изпит - графична композиция. Вероятно ще се яви и на проверка на способностите, за да се пробва и в училищата с профил Изобразително изкуства към МОН, понеже трябва и резервен вариант да има за всеки случай.
 Избрал е три специалности от НГПИ - Пространствен дизайн, Рекламна графика и Дърворезба.
 От НУИИ му харесва само Илюстрация и оформление на книгата и от НПГПФ естествено Компютърна анимация и Графичен дизайн.
 За НПГПФ позната на мъжа ми му е споделила, че по общообразователните предмети не им дават много зор и моят синковец е във възторг. Четох из старите теми, че организацията им куца и не развивали много добре потенциала на децата. Inanna, твоето мнение ще ми е много ценно също.
 Мама_Вили, много благодаря за споделеното инфо за отворени врати. Аз уж разглеждах сайтовете на училищата и ги следя във ФБ, но не го бях видяла. Надявам се и в другите училища да организират. Дебна и за дати за консултации...
 Следя сайтовете и страниците във ФБ на училищата, надявам се да не пропусна
 Старите теми ми бяха много полезни, благодаря на всички за споделеното.

# 28
  • София
  • Мнения: 390
Здравейте,
 не съм влизала във форума от години, но търсенето на инфо за училищата, в които се кандидатства с рисуване ме доведе пак тук.
 Синът ми рисува от малък и ходи на рисуване в Културен дом Средец. Решението какво и как да рисува винаги е било негово, а преподавателката му помага с насоки и съвети. Ходи веднъж седмично по 2 астрономически часа.
 Вкъщи рисува и на графичен таблет и си прави анимации. В училище като му е скучно си рисува по тетрадките и с течение на времето сглоби цял комикс.
 След възстановяване на присъствените занимания в началото на годината започна да се готви за кандидатстване. Реши главната цел да са училищата към МК и се готви конкретно за този изпит - графична композиция. Вероятно ще се яви и на проверка на способностите, за да се пробва и в училищата с профил Изобразително изкуства към МОН, понеже трябва и резервен вариант да има за всеки случай.
 Избрал е три специалности от НГПИ - Пространствен дизайн, Рекламна графика и Дърворезба.
 От НУИИ му харесва само Илюстрация и оформление на книгата и от НПГПФ естествено Компютърна анимация и Графичен дизайн.
 За НПГПФ позната на мъжа ми му е споделила, че по общообразователните предмети не им дават много зор и моят синковец е във възторг. Четох из старите теми, че организацията им куца и не развивали много добре потенциала на децата. Inanna, твоето мнение ще ми е много ценно също.
 Мама_Вили, много благодаря за споделеното инфо за отворени врати. Аз уж разглеждах сайтовете на училищата и ги следя във ФБ, но не го бях видяла. Надявам се и в другите училища да организират. Дебна и за дати за консултации...
 Следя сайтовете и страниците във ФБ на училищата, надявам се да не пропусна
 Старите теми ми бяха много полезни, благодаря на всички за споделеното.
Специално за НУИИ да кажа - дъщеря ми е втора година там. Разпределението по специалности става чак в края 10ти клас. До тогава учат абсолютно всичко, което е много хубаво. Учудващо за всички се оказа например, че дъщеря ми е страшно добра по скулптура, при положение че никога не беше пипала глина през живота си. Най-хубавото на училището е че можеш да опиташ от всичко и тогава да решиш какво ти харесва. Тя влезе с нагласа също за илюстрация, но все повече клони към друга специалност вече. Също така това е идеално място за подготовка на портфолио за кандидатстване в чуждестранни университети. Желая успех на младежа, където и да го приемат ще се чувства добре, убедена съм.

# 29
  • Мнения: 13 618
Моят син е 8 клас. НУИ. Не мога да кажа че не държат на общообразователните предмети. Просто който не иска да учи  не учи и от там си има слаби бележки. Но то навсякъде е така, който не иска да учи и в езикова ще слаби бележки. За моят син осми клас се оказа доста натоварен. Много общообразователни предмети и 5 специални. Опитва се да свари по всичко. Надява се 9 клас да отпуснат малко общообразователните като обем взет материал и да имат повече време за лично творчество. В момента от специалните предмети Графика и перспектива са му най-любимите , но него си го влече натам. Общо взето с всички специални предмети се справя без проблем. Неочаквано, като при детето на  Ивка, се оказа и доста добър в скулптурата. Дори ще участва с творение на годишната изложба, което за мен е тотална изненада.

Последна редакция: ср, 16 мар 2022, 00:58 от _re_ge

Общи условия

Активация на акаунт