Мъжете и бракът

  • 41 889
  • 1 609
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 23 536
А пък жените искат брак ама и тях ги мързи и не им се правят разходи за сватби, дантелки и пеперудки. Според мен човек, когато иска нещо отива и го върши.
Бракът не е равнозначно на сватба. Аз съм абсолютно за брака, за сватбите нямам мнение, може и без сватба. Може да се подпише със свидетелите по дънки в работен ден. Хайде и най-близките може. И да се почерпите на ресторант после.

# 31
  • Мнения: 14 665
Е какво значение има, болничните да не са неплатени? Пак си имаш дохода.
Не говорим за дохода, все пак сме жени Wink Горе писах - и време, и нерви, и емоции влагаме. Насреща - визия около върха на собствения нос - сакън, можело да искаме пари.

Jerami, много ми приличаш на жребчето. Нямам намерение да те чета. Пък и с тази ипотека в енти пост явно се мъчиш да нападаш лично Елунария, пък иначе мрънкаш за лични нападки... Обстоятелствен си като жена. Нищо лично.

# 32
  • Мнения: 18 227
Не мога да кажа. Аз родих късно, вече си имах кариерата. Върнах се след две години отсъствие без проблем. Детето ми не боледува често, а си имаме и баба за помощ.

# 33
  • INFJ
  • Мнения: 9 131
jerami, аз пък ще ти кажа, че досега с един "финансово привлекателен" мъж не съм била в дългосрочните си отношения, а аз съм човек, който е бил предимно в такива. И честно ли? Щеше да е грешка да създам семейство там, не защото са ми много важни парите на някой, а защото знам, че аз щях да опъвам за всичко, а отсреща нямаше да се предложи много. Аз дори не искам много - искам сигурност, която смятам, че сключването на брак дава в много отношения.
Създаването на семейство не е само цветя и рози, трябва да имаш и топки да поемеш риска да бъдеш прецакан. Защо смяташ, че мъжът е по-прецакан заради кредит, от жената, която може да остане прецакана с деца, без покрив над главата?

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 23 536
Не мога да кажа. Аз родих късно, вече си имах кариерата. Върнах се след две години отсъствие без проблем. Детето ми не боледува често, а си имаме и баба за помощ.
Аз отделих 11 години за да имаме 3 деца. Ако мъжът ми не беше този, който е - щях да съм с едно. Сега работя на 8 часа и взимам над средната работна заплата (от сайта на НОИ). Заради тези 11 години обаче мъжът ми взима значително повече от мен. Тази дупка никога няма да мога да я затворя. Когато спрях да работя бяхме с приблизително еднакви доходи, на сходно ниво в кариерите.


Не ме разбирай грешно - не съжалявам, това е личен избор, който съм направила с пълното съзнание какво ще ми коства. Но нищо и никой не може да ми ги плати. Освен кариерно и финансово, тялото ми никога няма да бъде същото. Никой мъж не влага толкова.

# 35
  • Мнения: 18 227
А, така е. Три деца е сериозна работа. Все пак някои и на едно не се осмеляват. За тях обяснявам тук, че не е чак толкова страшно да имаш дете. Да почнат с едно, пък дали ще продължат до 3 и повече - божа работа.

# 36
  • Мнения: 14 665
Кой е казал, че е страшно да имаш дете? Аз видях мъж да обяснява как жената се връща след първата година майчинство, вместо да цоца от горкичкия си половин. Ей от такъв е страшно да имаш дете, ама страшното не е в детето.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 23 536
Кой е казал, че е страшно да имаш дете? Аз видях мъж да обяснява как жената се връща след първата година майчинство, вместо да цоца от горкичкия си половин. Ей от такъв е страшно да имаш дете, ама страшното не е в детето.
И после - ама те жените са меркантилни, аз влагам толкова много в брака и детето, никоя не ми връзва. Че как да стане?!?!?! Аз никога не бих им се вързала. Аз съм интелигентна и способна напълно да се самоиздържам, и едно дете мога прекрасно да отгледам и сама, за едно дете не ми трябва мъж. С три - е не мога, стандарта много ще ми падне, но нямаше да имам три, ако мъжът ми беше друг.

# 38
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Е какво значение има, болничните да не са неплатени? Пак си имаш дохода.
Не говорим за дохода, все пак сме жени Wink Горе писах - и време, и нерви, и емоции влагаме. Насреща - визия около върха на собствения нос - сакън, можело да искаме пари.

Jerami, много ми приличаш на жребчето. Нямам намерение да те чета. Пък и с тази ипотека в енти пост явно се мъчиш да нападаш лично Елунария, пък иначе мрънкаш за лични нападки... Обстоятелствен си като жена. Нищо лично.
Ами не ме чети, защото може би въпроса ми не ти хареса, което си е твой проблем мен ме питат аз отговарям, не обичам да лъжа хората, нито тук нито в реалността вярвам на хиляда процента в равноправието между мъжете и жените, но равноправие не само откъм привилегии, но и откъм отговорности, повечето жени които познавам обаче се страхуват да поемат отговорности, а в същото време непрекъснато ми се оплакват в какъв капан са (и омъжени), как се мъча да нападна елунария (много интересно име) не знам, тя даде пример със семейство което познава, където жената е дала пари за апартамента без да са женени и без да е вписана като наследник, аз дадох пример със семейство където мъжа е дал пари за апартамента без да са женени и да е вписан като наследник, разбира се след това беше коментара за страха да не ми вземат петте лева, та не знам кой кого напада Rolling Eyes
 за обстоятелствеността има нещо такова, ама аз съм си такъв човек, обикновено тоя, който е необстоятелствен ако заговори на 1--2 среща за развитие на връзката или за ценности, или как търсел Жената, или каквото и да е, което звучи тежко, сериозно и аз не съм тъпкач като другите - то с около 99.(9)% сигурност няма да се ожени за жената, на която го казва. Wink
п.с. не знам кое е това жребче и не ме интересува.
jerami, аз пък ще ти кажа, че досега с един "финансово привлекателен" мъж не съм била в дългосрочните си отношения, а аз съм човек, който е бил предимно в такива. И честно ли? Щеше да е грешка да създам семейство там, не защото са ми много важни парите на някой, а защото знам, че аз щях да опъвам за всичко, а отсреща нямаше да се предложи много. Аз дори не искам много - искам сигурност, която смятам, че сключването на брак дава в много отношения.
Създаването на семейство не е само цветя и рози, трябва да имаш и топки да поемеш риска да бъдеш прецакан. Защо смяташ, че мъжът е по-прецакан заради кредит, от жената, която може да остане прецакана с деца, без покрив над главата?
Мне, не казвам, че мъжа е по-прецакан, казвам, че и двамата са прецакани, но все пак предполагам, че тази жена има родители с жилище, където в краен случай би могла да отиде, докато мъжа, който трябва да изплаща тоя кредит няма откъде да намери парите за да го изплати, като признавам, че разсъждавам субективно, защото съм бил в тая ситуация. Относно тая така наречена сигурност, примера с двете двойки, които ти дадох, втората е в съжителство и са щастливи, първата е в брак и са нещастни (или поне жената е нещастна).
Кой е казал, че е страшно да имаш дете? Аз видях мъж да обяснява как жената се връща след първата година майчинство, вместо да цоца от горкичкия си половин. Ей от такъв е страшно да имаш дете, ама страшното не е в детето.
Страшно е мъжа да желае жената да поеме отговорност? Дообре Sunglasses
Кой е казал, че е страшно да имаш дете? Аз видях мъж да обяснява как жената се връща след първата година майчинство, вместо да цоца от горкичкия си половин. Ей от такъв е страшно да имаш дете, ама страшното не е в детето.
И после - ама те жените са меркантилни, аз влагам толкова много в брака и детето, никоя не ми връзва. Че как да стане?!?!?! Аз никога не бих им се вързала. Аз съм интелигентна и способна напълно да се самоиздържам, и едно дете мога прекрасно да отгледам и сама, за едно дете не ми трябва мъж. С три - е не мога, стандарта много ще ми падне, но нямаше да имам три, ако мъжът ми беше друг.
Не можеш, защото детето има нужда и от майка и от баща, за да израстне пълноценен човек. Самото мислене, че нуждите на едно дете са само да е нахранено и облечено за мен е плащещо.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 23 536
Кой е казал, че е страшно да имаш дете? Аз видях мъж да обяснява как жената се връща след първата година майчинство, вместо да цоца от горкичкия си половин. Ей от такъв е страшно да имаш дете, ама страшното не е в детето.
И после - ама те жените са меркантилни, аз влагам толкова много в брака и детето, никоя не ми връзва. Че как да стане?!?!?! Аз никога не бих им се вързала. Аз съм интелигентна и способна напълно да се самоиздържам, и едно дете мога прекрасно да отгледам и сама, за едно дете не ми трябва мъж. С три - е не мога, стандарта много ще ми падне, но нямаше да имам три, ако мъжът ми беше друг.
Не можеш, защото детето има нужда и от майка и от баща, за да израстне пълноценен човек. Самото мислене, че нуждите на едно дете са само да е нахранено и облечено за мен е плащещо.
Половин България отглежда деца като самотна майка ( и значително по-малко като самотен баща), а ти ми разправяш, че тези деца ще израстнат непълноценни. Божке.

# 40
  • Мнения: 14 665
Аз не просто мога, а се самоиздържам. И да, заплатата ми е кажи-речи колкото средната за страната. И да, допреди половин година нямах кредити, но реших да се набълбукам, за да си платя още едно висше, с което после да си вдигна дохода. А това ми трябва, за да мога евентуално някога да имам дете и да си го гледам сама, ако не ми спре часовникът дотогава, де, защото явно мъжете много ги притеснява хипотетичната им 30годишна ипотека, по време на която хипотетичната им жена цели две години майчинство ще кръстосва крак връз крак вкъщи на тяхна издръжка и покрай детето ще забрави да им обръща внимание, а в същото време същите мъже с хипотезите изкарват пари, колкото да преживяват сам-самички.
Съжалявам, секс и мусака на аванта такива мъже да търсят от - в духа на пост на Есме - жените, които се навиват на съжителство, понеже ги е страх да не ги вземат за селянки.

# 41
  • INFJ
  • Мнения: 9 131
Това с петте лева е страх на много мъже, не го приемай лично. Личи си кога някой ти няма доверие, и поне за мен, това е много отблъскващо. Понеже съм в процес на търсене, най- са ми любими тези, които ме канят на среща, в заведение и накрая ме гледат в ръцете дали ще си платя кафето. В този момент си мисля само едно - Абе смешо, елементарно отношение към жената, е да платиш сметката, щом си я поканил в заведение на среща. Дори да не ме е харесал. А пък ако се окаже и че всъщност ме е харесал, съм още по потресена от липсата на елементарно отношение.

До такава степен липсва желание на мъжете да си влязат в ролята на кавалери, да инвестират поне малко внимание. Да направят някой жест...

# 42
  • София
  • Мнения: 187
Половин България отглежда деца като самотна майка ( и значително по-малко като самотен баща), а ти ми разправяш, че тези деца ще израстнат непълноценни. Божке.

Да, така ще стане. Психолозите са го установили. Времето е пред нас, сами ще се уверите. Все пак е факт, че повечето семейства, според световни изследвания и статистики, са нефункционални, но това не отменя значението им за формирането на личността.

Elunaria, ами еманципацията?

# 43
  • Мнения: 14 665
Елу, този жест подозрително звучи като разход Joy
Като се замисля какво консумирам на такива срещи и какво изхарчвам, за да се приведа във вид за среща - на загуба съм. А съм всъщност от стиснатите на тема разкрасяване и облекло и не харча за такива неща. Преди време в една тема бях правила разбор на разходите по тунинг. Някоя 'манекенка' би получила удар да трябва да уравнява кафе за 5 лв с разходите си да изглежда добре.

# 44
  • INFJ
  • Мнения: 9 131
Няма еманципация до такава степен в отношенията между мъж и жена. Колкото повече отказваш да си влезеш в "ролята", колкото повече отричаш, че си има мъжка, че си има и женска енергия в отношенията, толкова по-малко вероятно е нещата да се получават добре.
За 50-100-200 години, няма да се промени природата ни, която си е такава от времето на пещерите.

Днес някакъв ми писал, като първо съобщение между нас, какво съм била харесала в профила му, че съм кликнала лайк. Не мога да разбера... комплименти ли очаква да му правя? Като първи обмен на каквато и да е комуникация? Ма майко мила... Joy

Общи условия

Активация на акаунт