Всичко за етеричните масла -тема 2

  • 29 815
  • 315
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 386
Аз започнах да се интересувам от ЕМ за перорална употреба и установих, че изборът е изключително  ограничен.

# 211
  • Мнения: 6 697
Етерични масла за прием през устата има много малко в страната. В аптеките мисля че само една фирма се предлага и то само във веригите.

# 212
  • София
  • Мнения: 1 832
Аз искам в дифузер да ги ползвам. Имам масла  Tisserand. Стават за пиене. Пиех преди да ме диагностицират с рак на дебелото черво. Исках да оптам да лекувам невралгия с тях, защото вече година ме боли и не издържам вече.
За задната хрема е за детето, и аз имам, но няма да ги ползвам при мен.
Благодаря за отговорите. Ще се консултирам с лекуващият ме онколог.

# 213
  • Мнения: X
verabel, има книги по темата. Ето тази например: https://link.springer.com/book/10.1007/978-3-319-19144-7?source= … lNwRoCVAYQAvD_BwE. И от хора, които са ги прилагали на своя отговорност: https://www.amazon.de/gp/aw/d/1519240538/ref=tmm_pap_swatch_0?ie=UTF8&qid=&sr=.

# 214
  • София
  • Мнения: 891
Ароматерапия в болница - абсурд! Основно лечение на рак с ЕМ - пак абсурд!
Ароматерапия се практикува легално в Бг в рамката на конкретна наредба. Перорална ароматерапия - само от лекар. Потърсете, пък сигурно ще откриете.
Wink

Еми от първия ви пост, аз точно това разбрах - да се търси специалист по аромaхимиотерапия, който има дълъг опит с лечение/клинични изпитания в тази област. И какъв да е този специалист, ако не е лекар и не лекува в болница.  Във Франция, специалистите по арометарапия завършват фармация и допълнително учат за ароматерапефти. Там препоръчват ЕМ за справяне със стеса,  за намаляване на страничните ефекти на химиотерапията, за по-бързо заздравяване на оперативни рани, но никой не лекува рака с ЕМ

Търсила съм и не намирам, за това ви питам конкретно къде да ги търся и какво образование, и квалификация имат тези специалисти.
Имайте предвид, че човек в такава ситуация, както и близките му са толкова объркани и стресирани, че нямат време да проучват, дълго да четат и търсят и ако наистина искате да бъдете полезна, споделете вашия опит и информация

# 215
  • София
  • Мнения: 1 832
Аз не искам да лекувам рака с етерични масла. Нямаше да ходя на химиотерапия. По скоро да ги ползвам, като допълнение  за намаляване на страничните ефекти от химията и за успокоение на нервната ми система.  Както и за задната хрема на детето ми. Благодаря ви за отговорите?

# 216
  • София
  • Мнения: 229
Има етерични масла, за които се твърди, че предпазват клетките. Тамян например, но той пази както добрите, така и раковите клетки и не се препоръчва по време на химиотерапия.
Според мен дифузирането на масла няма да навреди на химиотерапията. Може и персонално инхалерче да си направите.

# 217
  • София
  • Мнения: 9 920
Кое масло за масаж е най-неутрално, т.е. с малък риск за реакция към чувствителна кожа?
Има ли тема за ДМ?

# 218
  • София
  • Мнения: 891
Кое масло за масаж е най-неутрално, т.е. с малък риск за реакция към чувствителна кожа?
Има ли тема за ДМ?

За масаж може да ползвате много от базовите масла - повечето от тях няма да причинят проблем, дори и на чувствителна кожа. Например бадемово. В аюрведа много се използва сусамово масло, което загрява.

# 219
  • Мнения: 2
Здравейте дами. От скоро се интересувам от етерични масла, разбира се съм свръх боса. Но малката ми дъщеря на 4 год има непрекъснати проблеми с оголена трета сливица и бактерия Мораксела, с която се борим от ноември. Та вече търся всякакви алтернативи да подобря положението. Изчетох доста за маслата и разбрах за риган, мащерка и тамян, че са силно антибактериални. Ще съм благодарна ако ме насочите като опитни, дали дифузиране или масажи с тези масла биха помогнали за моракселата и третата сливица. 😔

# 220
  • София
  • Мнения: 229
За Моракселата може да опитате с бленд от 4-5к чаено, 2к мащерка и 2к тамян в 10мл базово масло. Мажете синусите на често може през час, успоредно прочиствайте нослето. Направете имунна бомба с по 2к лимон, 2к чаено и 2к тамян в 10мл и масажирайте стъпалцата и гръбче. Дифузирайте лимон и чаено дърво.

# 221
  • Мнения: 2
За Моракселата може да опитате с бленд от 4-5к чаено, 2к мащерка и 2к тамян в 10мл базово масло. Мажете синусите на често може през час, успоредно прочиствайте нослето. Направете имунна бомба с по 2к лимон, 2к чаено и 2к тамян в 10мл и масажирайте стъпалцата и гръбче. Дифузирайте лимон и чаено дърво.

Много Ви благодаря за отговора ❤️❤️❤️

# 222
  • Мнения: 554
Къде мога да намеря масло от роза, зюмбюл, жасмин. Има ли на цени под 20 лв 🙄 не знаех че розовото масло, което като малка хвърлях било толкова скъпо 🙈🙈🙈🙈

# 223
  • Мнения: 6 697
Най-евтиното розово, което съм виждала, е 25 лв в кварталната аптека 1 милилитър.

# 224
  • SF
  • Мнения: 21 167
Къде мога да намеря масло от роза, зюмбюл, жасмин. Има ли на цени под 20 лв 🙄 не знаех че розовото масло, което като малка хвърлях било толкова скъпо 🙈🙈🙈🙈

Вероятно си хвърляла розова вода в мускалчета, есенция, която е струвала 20 стотинки. Доскоро беше 50, вече сигурно е 3 лева в сувенирните магазини. От къде си имала достъп до розово масло като дете?
Последно, когато търсех розово масло в магазините в центъра на София, беше 45 лева за 1 мл. Сега може да е 80. За съжаление на производителите им е много трудно и сега ще започнат репортажи за унищожаване на розови полета.

Общи условия

Активация на акаунт