Съревнование в семейството

  • 5 880
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 407
Никакъв проблем, ще го оставя да плаща толкова повече от сметките с колкото му е по-гояма заплатата 😁

# 16
  • Мнения: 12 867
Чакайте, че аз даже не мога да включа каква е целта на занятието ... И състезавате си се, той е победител и после какво става?
И аз малко бавно загряващите. Не си представям тази динамика. Гаджета, обичате се, заживявате, цветя, рози, и като се жените, почва да ти намира кусури ли, какво?
Ами бих му казала да е гледал, като се е женил.

# 17
  • Мнения: 571
Как ще реагирате, ако съпругът ви се съревновава с вас? Сравнява ви заплатите, работните часове, кой какво е свършил вкъщи и т.н.
Какво е това и така нататък дай повече детайли. Може да иска да напуснеш тази работа, може да работиш повече часове от него за много по-малко пари а той да иска да си с него, да му се струва че си прецакана, а и той прецакан че те няма при него.

# 18
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 072
Той е от тия токсични хора, които само могат да ти стъжнят живота. Няма оправия с него. Ще се съревновава докато работиш и изкарваш пари, ще натяква колко е велик, ако не работиш и не изкарваш. Ще те мачка по всевъзможни начини, защото така се храни емоционално. Не го приемай лично, ти не си причината, не е заради теб конкретно, просто е такъв човек. Само един съвет мога да дам от собствения си опит - далече от такива. Ама много далече, през девет планини в десета ако е възможно.

# 19
  • Мнения: 1 848
Идеята на семейството е да сте едно цяло-кой колкото изкара влиза в общ бюджет за "доброто на семейството", като започнем да избиваме комплекси не е на добро...
Зачетох се назад в мененията ви човека го играе "бизнесмен", вие с 2 г дете и работите. Гледайте си детето и не му се връзвате, ако ще си мерите п..ш..к.те освен раздори не виждам до какво ще донесе. Пълен комплексар вместо да се състезава със себеподобни от бранша с бизнеса си толкова го е затънал със собствената си жена ще избива комплекси.

# 20
  • INFJ
  • Мнения: 9 450
Доста токсично звучи тази история. Аз не бих искала да живея с човек, който не ми се възхищава, както не мога и да живея с човек, на когото аз не се възхищавам. Това поведение, не буди възхищение, а точно обратното - жалка картинка е тоя мъж.

# 21
  • Мнения: 2 237
Как ще реагирате, ако съпругът ви се съревновава с вас? Сравнява ви заплатите, работните часове, кой какво е свършил вкъщи и т.н.
Фърли един коз... - "И на комшията от втория етаж заплатата му е по-малка от твоята, но пък оная му работа е два пъти по-голяма".

# 22
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Ще пия противозачатъчни, това ще правя. Като за начало. Има и още неща, които бих му причинила ама ще си спестя коментарите.

# 23
  • Мнения: 460
Виж сега, съревнованието ни е в кръвта на нас мъжете. Но обикновенно е с другите мъже.
Твоя или избива някви комплекси или по някаква причина се чувства застрашен от теб.
По скоро борбата е кой ще е главата на това семейство, не толкова кой колко пари носи или кой колко прахосмукачки е пуснал.
Може би си мисли, че не оценяш приноса му.

# 24
  • Мнения: 8 301
В много от отговорите се говори за напускане, за раздяла, за това как не биха живяли с такъв човек. Но повечето живеят в много по-кофти ситуация. В това бъди сигурна. Преди маса години, когато се събрах с моя прекрасен мъж и у нас имаше такъв период. Човека цял живот се беше борил да се доказва най-вече в семейството си. Там бащата е най-най и всичките деца са се опитвали да се доказват пред него. За съжаление когато ние се събрахме аз бях вече човек с работа, имоти и съвсем самостоятелна. Отне ни време, аз да се науча да разчитам на него, той да се научи че за мен е най-прекрасният.
Просто хората трябва да говорят и да анализират грешките си. Всеки си носи товара от собственото детство и е нужно време да го остави и да продължи напред в развитието си. Идеални семейства няма, въпроса е да извървят заедно пътя на промяната. Успех!

# 25
  • Мнения: 9 812
В много от отговорите се говори за напускане, за раздяла, за това как не биха живяли с такъв човек. Но повечето живеят в много по-кофти ситуация. В това бъди сигурна.
Интересно ми е как стигна до това генерално умозаключение?

# 26
  • Мнения: 41 462
На мен не ми стана ясна картинката. Отделно, че ние жените често виждаме някакви сложни неща в дефакто съвсем просто мотивирани мъжки действия и после сами си създаваме сценарии. С толкова малко информация не се наемам да го съдя, честно казано, защото имам само твоята гледна точка.

# 27
  • Мнения: 18 349
Предполагам, че картинката е "Аз работя повече и нося повече пари, затова ти ще вършиш домакинската работа и ще се занимаваш с детето, докато си почиваш." 🙄

# 28
  • Мнения: 6 738
А каква му е целта с това съревнование? Какво иска да постигне? Аз първо това бих си изяснила. Вече според отговора, ще си взема решение. Ама ако е това
Предполагам, че картинката е "Аз работя повече и нося повече пари, затова ти ще вършиш домакинската работа и ще се занимаваш с детето, докато си почиваш." 🙄
не е добре работата.

# 29
  • Мнения: 14 997
Предполагам, че картинката е "Аз работя повече и нося повече пари, затова ти ще вършиш домакинската работа и ще се занимаваш с детето, докато си почиваш." 🙄
След инфото за бебето и на мен така ми се струва.

Общи условия

Активация на акаунт