Съревнование в семейството

  • 5 877
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 359


Никой ли не прочете, че след "победа" той си ляга и заспива доволен и после се хвали на маминка и колеги?

# 31
  • Мнения: 32 138
Идеята на семейството е да сте едно цяло-кой колкото изкара влиза в общ бюджет за "доброто на семейството", като започнем да избиваме комплекси не е на добро...
Зачетох се назад в мененията ви човека го играе "бизнесмен", вие с 2 г дете и работите. Гледайте си детето и не му се връзвате, ако ще си мерите п..ш..к.те освен раздори не виждам до какво ще донесе. Пълен комплексар вместо да се състезава със себеподобни от бранша с бизнеса си толкова го е затънал със собствената си жена ще избива комплекси.
Мда, и аз видях.
Имат дете, че и той имал проблем с алкохола.
Няма как тия грозни черти да не ги е видяла. Тя си го е избрала, сега ще си търпи.
Е, ако иска може и да не търпи и да си ходи.

На мен не ми стана ясна картинката. Отделно, че ние жените често виждаме някакви сложни неща в дефакто съвсем просто мотивирани мъжки действия и после сами си създаваме сценарии. С толкова малко информация не се наемам да го съдя, честно казано, защото имам само твоята гледна точка.


Ей това ни качество много ме дразни. Аз мога Оскар да взема.
Такива сценарии трябва да се мъчим да игнорираме, спираме.
Трудно е, но се получава понякога.

# 32
  • София
  • Мнения: 13 498
Това с маминка не го написа авторката.
Тя още не е уточнила какво точно е съревнованието и дали е в посока нагоре, надолу или равенство.
Без да се изясни дали той иска всичко да им е 50:50, той да прави всичко, той да не прави нищо, той да печели - тя да чисти, тя да печели - той да лежи на дивана. Или тя да печели, гледа бебе, шета и т.н., докато той ходи на работа. Или пък я мека да се "развива". Или ревнува, че тя е на по-добра позиция.
За всеки от тези варианти аз бих дала различен отговор, а в случая липсва конкретика.
Има и забавни надпревари в семейството. Ние, например, се "конкурираме" кой ще направи по-вкусно определено ястие, кой ще прочете по-бързо започнатите книги, кой ще преплува по-бързо 2 дължини и подобни.
Видях в последното мнение, че мъжът си пийва. Може пък да иска да се конкурират по чашка?

# 33
  • Мнения: 18 347
Ами тя се оплаква. Ако я караше да си почива повече и да върши по-малко неща, щеше да се хвали.

# 34
  • Мнения: 8 301
В много от отговорите се говори за напускане, за раздяла, за това как не биха живяли с такъв човек. Но повечето живеят в много по-кофти ситуация. В това бъди сигурна.
Интересно ми е как стигна до това генерално умозаключение?
Ами по постовете Simple Smile
Няма как да се съберат двама. Всеки живял в различно семейство. Обикновенно с различна ценостна система и разичен бит. И всичко между тези двама да е цветя и рози. Е освен ако не си вземеш някой путьо, дето само ще се съгласява.
Та събирането на двама различни изградени характера, неминуемо води до сблъсък. Въпроса е как се преодоляват тези сблъсъци и проблеми.
Вариантите, ще го напусна, ще ги убия, ще го ругая, не показват и грам емоционална интелигентнист която е в основата на разрешаването на проблемите и изграждането на семейство.

# 35
  • Мнения: 14 992
Оле, ама това е жената с пияндурника. Ама така кажете.

# 36
  • Great Britain
  • Мнения: 2 209
Ако родиш авторке, ще ти се стъжни.
Ще те мачка и ще ти брои всеки лев за памперси и пюрета, пък ти ще му благодариш.

Ако мъж не може да троши по теб кинти с кеф, трудно ще живееш.
Горджи 2022.
М,да не само да може да троши,но и да го прави с кеф.

# 37
  • Мнения: 32 138
От смешките, резонира с темата.



Ама авторката няма да направи нищо. Тя е дошла да помрънка.

# 38
  • Мнения: 17 409
Разведох се. Причините в моя случай ги знам какви са. Женски черти в мъжки образ. Още по-неприятно. Това, което не ми харесва е, че историята прогнозно се повтаря с най-голямата ни дъщеря. Обаче никой не е казал, че изборът е за цял живот.
Simple Smile

# 39
  • Мнения: 20 074
Как ще реагирате, ако съпругът ви се съревновава с вас? Сравнява ви заплатите, работните часове, кой какво е свършил вкъщи и т.н.
Не приемам за нормално това поведение и не ми е приятно, смятам, че сме заедно, за да вървим заедно напред и нагоре, а не да се сравняваме кой, колко е направил. Разбира се, че като мъж е нормално да работи повече, да изкарва повече и няма място за сравнение, а напротив - да се радваме, че има работа и добри доходи, но при нас става някаква мания.
Каква може да бъде причината? Вие как ще постъпите в подобна ситуация?
Мъж, който се състезава с жена, не е мъж.
А ако го прави съзнателно, значи ептен комплексар.
Това е характер, няма да се промени. Вземай мерки.

# 40
  • Мнения: 41 454
Разведох се. Причините в моя случай ги знам какви са. Женски черти в мъжки образ. Още по-неприятно. Това, което не ми харесва е, че историята прогнозно се повтаря с най-голямата ни дъщеря. Обаче никой не е казал, че изборът е за цял живот.
Simple Smile

90% от семейните проблеми произтичат от глупавата вяра, че "пеперудите в стомаха" са НДУ (необходимо и достатъчно условие) за щастлив брак. Ми не, не са. Нужни определено са, но не и достатъчни. Достатъчни са за любовна афера. И затова все пиша - ако в стомаха ви пърхат пеперудки, но трезвият анализ сочи, че това не е мъж за "остаряваме заедно", ми изживейте си любовта, бре. Изстискайте всички възможно удоволствия от нея и после скъсайте и търсете правилен човек. Но никой не ме слуша. Нещо повече, намесват се "ама той ще се промени" (да, бе, да Wink ) или най-лошото - "като родим едно-две деца той ще стане отговорен" (или тази с пеперудките самотна майка).

# 41
  • Мнения: 17 409
Беше подходящ да си родя децата и да ги отгледам. Не съм се интересувала от това дали ще остарявам с него - дори го намирах за ужасяващо. Не заради мъжа, просто бях млада и не се вълнувах от такава перспектива.
Simple Smile

# 42
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 311
Не,не се съревноваваме,всичко е общо,защото сме семейство.
Да,мъжът ми печели повече.И е много доволен от този факт.
Ако не беше така,нямаше да се чувства добре и щеше да търси начини да изкарва повече...Такъв му е характера,такова му е възпитанието...
Не се дебнем кой е свършил повече работа вкъщи.
Понякога съм аз,понякога е той..
Но това за нас е нормално,в крайна сметка всичко правим, за да ни е комфортно на нас и на нашето дете...

# 43
  • Мнения: 7 428
Имах такъв приятел в далечните студентски години. Много се обичахме. Обаче тази конкуренция много ме измори и го оставих след 3 години връзка. Положителното беше, че конкурирайки се и двамата завършихме с отличен успех.

# 44
  • Мнения: 18 347
Да кажа на авторката - не се съревновавате.
Подтиква те да поемеш повече задължения, защото той иска повече почивка.
Явление, което съм виждала в достатъчно семейства. Достига до големи размери и голямо недоволство/ отчуждаване.

Общи условия

Активация на акаунт