Съревнование в семейството

  • 5 881
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Как ще реагирате, ако съпругът ви се съревновава с вас? Сравнява ви заплатите, работните часове, кой какво е свършил вкъщи и т.н.
Не приемам за нормално това поведение и не ми е приятно, смятам, че сме заедно, за да вървим заедно напред и нагоре, а не да се сравняваме кой, колко е направил. Разбира се, че като мъж е нормално да работи повече, да изкарва повече и няма място за сравнение, а напротив - да се радваме, че има работа и добри доходи, но при нас става някаква мания.
Каква може да бъде причината? Вие как ще постъпите в подобна ситуация?

# 1
  • Мнения: 32 141
Бих го докарала до състояние да пие успокоителни.
Пък после бих го пратила на майната си да се състезава с който си иска.
Нещо ми се струва, че не сте семейство, а на някакво състезание.
Ти смяташ грешно. Не сте заедно,само си въобразяваш. Той си прави някакви малоумни сметки.

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Адски глупаво е.
Аз как- ще ми стане тъжно, ще рева, ще се ядосвам, ще ми мине, ще ми стане безразлично, а после ще си правя каквото искам.
А, да видиш как се променят нещата.
Адски глупаво е.

Има начин, но трябват 2-3 питиета, разговор в упор и много нежност.

# 3
  • Мнения: 9 814
Не бих могла да живея с подобен екземпляр. Това донякъде отговаря на въпроса какво бих направила. Вероятно е страхотен комплексар, щом си ''го мери'' с жена си.

# 4
  • Мнения: 18 353
Той вече ти е съпруг? Честито! Добър избор...
Бих прекратила такива отношения, но като сте се взели за цял живот, ще се дъвчете и ще броите часове и пари, няма мърдане.
Нещо преди това не забеляза ли?

# 5
  • Мнения: 46 572
Аз съм кротък човек, който не обича съревнования и битки. Не бих могла да живея в подобна връзка, затова най-вероятно ще се разделим.
От колко време сте заедно? От самото начало ли е такъв или се прояви след време?

# 6
  • Мнения: 15 002
Той не сравнява, а се мъчи да изкара, че целият свят му вади душата, че и ти за капак. Така разбрах темата аз. Не разбрах колко е често - постоянно или някакви спорадични случаи веднъж на полугодие, когато здраво са му опънали нервите?

# 7
  • Мнения: X
А ти що се занимаваш да работиш? Я напусни и си стой вкъщи, нека той да е Мъжът и да те издържа. И капризите да ти плаща. Пу-пу. Голям сладур си намерила - колко време ви отне да сключите брак от запознанството, че си нямала време да го опознаеш?

# 8
  • София
  • Мнения: 35 274
Ще се сбогуваме.

# 9
  • София
  • Мнения: 13 508
Не разбрах само дали идеята му е да сте равни, той да е по- или ти да си по-.
Интересно ми е как ще се състезава с теб в това кой пръв да забременее и да роди или кой по-дълго време да кърми. Wink

# 10
  • Мнения: 32 141
щом си ''го мери'' с жена си.
Да е педераст е възможно. Даже е ясно.

Имам и друго предположение.
Тежи му брака и се опитва да я разкара. Ама тя не вдява.
Ако имаха деца тоя мухльо ще изперка съвсем.

# 11
  • София
  • Мнения: 35 274
Ако родиш авторке, ще ти се стъжни.
Ще те мачка и ще ти брои всеки лев за памперси и пюрета, пък ти ще му благодариш.

Ако мъж не може да троши по теб кинти с кеф, трудно ще живееш.
Горджи 2022.

# 12
  • Мнения: 1 848
ще му покажа вратата  и ще го пратя да си търси друга състезателка, ще си сипя едно вино и ще празнувам

# 13
  • Мнения: 6 173
Чакайте, че аз даже не мога да включа каква е целта на занятието ... И състезавате си се, той е победител и после какво става?

# 14
  • Мнения: X
Чакайте, че аз даже не мога да включа каква е целта на занятието ... И състезавате си се, той е победител и после какво става?

Заспива с усмивка и на следващият ден гордо разказва на маминка и колеги.

# 15
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 410
Никакъв проблем, ще го оставя да плаща толкова повече от сметките с колкото му е по-гояма заплатата 😁

# 16
  • Мнения: 12 873
Чакайте, че аз даже не мога да включа каква е целта на занятието ... И състезавате си се, той е победител и после какво става?
И аз малко бавно загряващите. Не си представям тази динамика. Гаджета, обичате се, заживявате, цветя, рози, и като се жените, почва да ти намира кусури ли, какво?
Ами бих му казала да е гледал, като се е женил.

# 17
  • Мнения: 571
Как ще реагирате, ако съпругът ви се съревновава с вас? Сравнява ви заплатите, работните часове, кой какво е свършил вкъщи и т.н.
Какво е това и така нататък дай повече детайли. Може да иска да напуснеш тази работа, може да работиш повече часове от него за много по-малко пари а той да иска да си с него, да му се струва че си прецакана, а и той прецакан че те няма при него.

# 18
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 072
Той е от тия токсични хора, които само могат да ти стъжнят живота. Няма оправия с него. Ще се съревновава докато работиш и изкарваш пари, ще натяква колко е велик, ако не работиш и не изкарваш. Ще те мачка по всевъзможни начини, защото така се храни емоционално. Не го приемай лично, ти не си причината, не е заради теб конкретно, просто е такъв човек. Само един съвет мога да дам от собствения си опит - далече от такива. Ама много далече, през девет планини в десета ако е възможно.

# 19
  • Мнения: 1 848
Идеята на семейството е да сте едно цяло-кой колкото изкара влиза в общ бюджет за "доброто на семейството", като започнем да избиваме комплекси не е на добро...
Зачетох се назад в мененията ви човека го играе "бизнесмен", вие с 2 г дете и работите. Гледайте си детето и не му се връзвате, ако ще си мерите п..ш..к.те освен раздори не виждам до какво ще донесе. Пълен комплексар вместо да се състезава със себеподобни от бранша с бизнеса си толкова го е затънал със собствената си жена ще избива комплекси.

# 20
  • INFJ
  • Мнения: 9 450
Доста токсично звучи тази история. Аз не бих искала да живея с човек, който не ми се възхищава, както не мога и да живея с човек, на когото аз не се възхищавам. Това поведение, не буди възхищение, а точно обратното - жалка картинка е тоя мъж.

# 21
  • Мнения: 2 241
Как ще реагирате, ако съпругът ви се съревновава с вас? Сравнява ви заплатите, работните часове, кой какво е свършил вкъщи и т.н.
Фърли един коз... - "И на комшията от втория етаж заплатата му е по-малка от твоята, но пък оная му работа е два пъти по-голяма".

# 22
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Ще пия противозачатъчни, това ще правя. Като за начало. Има и още неща, които бих му причинила ама ще си спестя коментарите.

# 23
  • Мнения: 460
Виж сега, съревнованието ни е в кръвта на нас мъжете. Но обикновенно е с другите мъже.
Твоя или избива някви комплекси или по някаква причина се чувства застрашен от теб.
По скоро борбата е кой ще е главата на това семейство, не толкова кой колко пари носи или кой колко прахосмукачки е пуснал.
Може би си мисли, че не оценяш приноса му.

# 24
  • Мнения: 8 301
В много от отговорите се говори за напускане, за раздяла, за това как не биха живяли с такъв човек. Но повечето живеят в много по-кофти ситуация. В това бъди сигурна. Преди маса години, когато се събрах с моя прекрасен мъж и у нас имаше такъв период. Човека цял живот се беше борил да се доказва най-вече в семейството си. Там бащата е най-най и всичките деца са се опитвали да се доказват пред него. За съжаление когато ние се събрахме аз бях вече човек с работа, имоти и съвсем самостоятелна. Отне ни време, аз да се науча да разчитам на него, той да се научи че за мен е най-прекрасният.
Просто хората трябва да говорят и да анализират грешките си. Всеки си носи товара от собственото детство и е нужно време да го остави и да продължи напред в развитието си. Идеални семейства няма, въпроса е да извървят заедно пътя на промяната. Успех!

# 25
  • Мнения: 9 814
В много от отговорите се говори за напускане, за раздяла, за това как не биха живяли с такъв човек. Но повечето живеят в много по-кофти ситуация. В това бъди сигурна.
Интересно ми е как стигна до това генерално умозаключение?

# 26
  • Мнения: 41 477
На мен не ми стана ясна картинката. Отделно, че ние жените често виждаме някакви сложни неща в дефакто съвсем просто мотивирани мъжки действия и после сами си създаваме сценарии. С толкова малко информация не се наемам да го съдя, честно казано, защото имам само твоята гледна точка.

# 27
  • Мнения: 18 353
Предполагам, че картинката е "Аз работя повече и нося повече пари, затова ти ще вършиш домакинската работа и ще се занимаваш с детето, докато си почиваш." 🙄

# 28
  • Мнения: 6 742
А каква му е целта с това съревнование? Какво иска да постигне? Аз първо това бих си изяснила. Вече според отговора, ще си взема решение. Ама ако е това
Предполагам, че картинката е "Аз работя повече и нося повече пари, затова ти ще вършиш домакинската работа и ще се занимаваш с детето, докато си почиваш." 🙄
не е добре работата.

# 29
  • Мнения: 15 002
Предполагам, че картинката е "Аз работя повече и нося повече пари, затова ти ще вършиш домакинската работа и ще се занимаваш с детето, докато си почиваш." 🙄
След инфото за бебето и на мен така ми се струва.

# 30
  • София
  • Мнения: 4 360


Никой ли не прочете, че след "победа" той си ляга и заспива доволен и после се хвали на маминка и колеги?

# 31
  • Мнения: 32 141
Идеята на семейството е да сте едно цяло-кой колкото изкара влиза в общ бюджет за "доброто на семейството", като започнем да избиваме комплекси не е на добро...
Зачетох се назад в мененията ви човека го играе "бизнесмен", вие с 2 г дете и работите. Гледайте си детето и не му се връзвате, ако ще си мерите п..ш..к.те освен раздори не виждам до какво ще донесе. Пълен комплексар вместо да се състезава със себеподобни от бранша с бизнеса си толкова го е затънал със собствената си жена ще избива комплекси.
Мда, и аз видях.
Имат дете, че и той имал проблем с алкохола.
Няма как тия грозни черти да не ги е видяла. Тя си го е избрала, сега ще си търпи.
Е, ако иска може и да не търпи и да си ходи.

На мен не ми стана ясна картинката. Отделно, че ние жените често виждаме някакви сложни неща в дефакто съвсем просто мотивирани мъжки действия и после сами си създаваме сценарии. С толкова малко информация не се наемам да го съдя, честно казано, защото имам само твоята гледна точка.


Ей това ни качество много ме дразни. Аз мога Оскар да взема.
Такива сценарии трябва да се мъчим да игнорираме, спираме.
Трудно е, но се получава понякога.

# 32
  • София
  • Мнения: 13 508
Това с маминка не го написа авторката.
Тя още не е уточнила какво точно е съревнованието и дали е в посока нагоре, надолу или равенство.
Без да се изясни дали той иска всичко да им е 50:50, той да прави всичко, той да не прави нищо, той да печели - тя да чисти, тя да печели - той да лежи на дивана. Или тя да печели, гледа бебе, шета и т.н., докато той ходи на работа. Или пък я мека да се "развива". Или ревнува, че тя е на по-добра позиция.
За всеки от тези варианти аз бих дала различен отговор, а в случая липсва конкретика.
Има и забавни надпревари в семейството. Ние, например, се "конкурираме" кой ще направи по-вкусно определено ястие, кой ще прочете по-бързо започнатите книги, кой ще преплува по-бързо 2 дължини и подобни.
Видях в последното мнение, че мъжът си пийва. Може пък да иска да се конкурират по чашка?

# 33
  • Мнения: 18 353
Ами тя се оплаква. Ако я караше да си почива повече и да върши по-малко неща, щеше да се хвали.

# 34
  • Мнения: 8 301
В много от отговорите се говори за напускане, за раздяла, за това как не биха живяли с такъв човек. Но повечето живеят в много по-кофти ситуация. В това бъди сигурна.
Интересно ми е как стигна до това генерално умозаключение?
Ами по постовете Simple Smile
Няма как да се съберат двама. Всеки живял в различно семейство. Обикновенно с различна ценостна система и разичен бит. И всичко между тези двама да е цветя и рози. Е освен ако не си вземеш някой путьо, дето само ще се съгласява.
Та събирането на двама различни изградени характера, неминуемо води до сблъсък. Въпроса е как се преодоляват тези сблъсъци и проблеми.
Вариантите, ще го напусна, ще ги убия, ще го ругая, не показват и грам емоционална интелигентнист която е в основата на разрешаването на проблемите и изграждането на семейство.

# 35
  • Мнения: 15 002
Оле, ама това е жената с пияндурника. Ама така кажете.

# 36
  • Great Britain
  • Мнения: 2 209
Ако родиш авторке, ще ти се стъжни.
Ще те мачка и ще ти брои всеки лев за памперси и пюрета, пък ти ще му благодариш.

Ако мъж не може да троши по теб кинти с кеф, трудно ще живееш.
Горджи 2022.
М,да не само да може да троши,но и да го прави с кеф.

# 37
  • Мнения: 32 141
От смешките, резонира с темата.



Ама авторката няма да направи нищо. Тя е дошла да помрънка.

# 38
  • Мнения: 17 409
Разведох се. Причините в моя случай ги знам какви са. Женски черти в мъжки образ. Още по-неприятно. Това, което не ми харесва е, че историята прогнозно се повтаря с най-голямата ни дъщеря. Обаче никой не е казал, че изборът е за цял живот.
Simple Smile

# 39
  • Мнения: 20 086
Как ще реагирате, ако съпругът ви се съревновава с вас? Сравнява ви заплатите, работните часове, кой какво е свършил вкъщи и т.н.
Не приемам за нормално това поведение и не ми е приятно, смятам, че сме заедно, за да вървим заедно напред и нагоре, а не да се сравняваме кой, колко е направил. Разбира се, че като мъж е нормално да работи повече, да изкарва повече и няма място за сравнение, а напротив - да се радваме, че има работа и добри доходи, но при нас става някаква мания.
Каква може да бъде причината? Вие как ще постъпите в подобна ситуация?
Мъж, който се състезава с жена, не е мъж.
А ако го прави съзнателно, значи ептен комплексар.
Това е характер, няма да се промени. Вземай мерки.

# 40
  • Мнения: 41 477
Разведох се. Причините в моя случай ги знам какви са. Женски черти в мъжки образ. Още по-неприятно. Това, което не ми харесва е, че историята прогнозно се повтаря с най-голямата ни дъщеря. Обаче никой не е казал, че изборът е за цял живот.
Simple Smile

90% от семейните проблеми произтичат от глупавата вяра, че "пеперудите в стомаха" са НДУ (необходимо и достатъчно условие) за щастлив брак. Ми не, не са. Нужни определено са, но не и достатъчни. Достатъчни са за любовна афера. И затова все пиша - ако в стомаха ви пърхат пеперудки, но трезвият анализ сочи, че това не е мъж за "остаряваме заедно", ми изживейте си любовта, бре. Изстискайте всички възможно удоволствия от нея и после скъсайте и търсете правилен човек. Но никой не ме слуша. Нещо повече, намесват се "ама той ще се промени" (да, бе, да Wink ) или най-лошото - "като родим едно-две деца той ще стане отговорен" (или тази с пеперудките самотна майка).

# 41
  • Мнения: 17 409
Беше подходящ да си родя децата и да ги отгледам. Не съм се интересувала от това дали ще остарявам с него - дори го намирах за ужасяващо. Не заради мъжа, просто бях млада и не се вълнувах от такава перспектива.
Simple Smile

# 42
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 312
Не,не се съревноваваме,всичко е общо,защото сме семейство.
Да,мъжът ми печели повече.И е много доволен от този факт.
Ако не беше така,нямаше да се чувства добре и щеше да търси начини да изкарва повече...Такъв му е характера,такова му е възпитанието...
Не се дебнем кой е свършил повече работа вкъщи.
Понякога съм аз,понякога е той..
Но това за нас е нормално,в крайна сметка всичко правим, за да ни е комфортно на нас и на нашето дете...

# 43
  • Мнения: 7 428
Имах такъв приятел в далечните студентски години. Много се обичахме. Обаче тази конкуренция много ме измори и го оставих след 3 години връзка. Положителното беше, че конкурирайки се и двамата завършихме с отличен успех.

# 44
  • Мнения: 18 353
Да кажа на авторката - не се съревновавате.
Подтиква те да поемеш повече задължения, защото той иска повече почивка.
Явление, което съм виждала в достатъчно семейства. Достига до големи размери и голямо недоволство/ отчуждаване.

# 45
  • Мнения: 8 941
Има различни модели семейства и съответно хората имат различни представи за ролята си и тази на другия.
В патриархалния мъжът е този, който взима всички решения и осигурява благата. В съпружеския - двамата допринасят по равно и са партньори във взимането на решения, а в матриархалния жената е тази, която поема организацията на семейството.
Много често хората влизат в отношения с различна настройка и очаквания към модела и не го обсъждат помежду си. Карат по инерция, че това, което е нормално за тях е нормално и за другия. И настъпват драмите. Та, наред с пеперудите, хубаво е, ако се започва връзка и тези неща да се обсъдят в даден момент, да няма после ама аз искам да работя по няколко часа на ден, а той очаква, че си делим разходите или аз искам да работя, а той да си остана вкъщи.

# 46
  • Мнения: 655

Ако не беше така,нямаше да се чувства добре и щеше да търси начини да изкарва повече...Такъв му е характера,такова му е възпитанието...


Това го намирам за ок и здравословно. Проблемите почват, когато той не иска да промени нещо в своето положение, а да накара жената да мръдне надолу. Също и да стане зависима от него, за да може да я работи както си иска. Не съм сигурна, че напълно разбирам какво има предвид авторката, да не би това да е положението при нея? С такива хора се берат големи ядове и няма много надежди за промяна.

# 47
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 312
Има един тип Мунчовци,които искат жената да работи,да изкарва пари ,колкото тях,но и да върши всичката домакинска работа и да се оправя с децата.А той като се върне от работа пърди на дивана и чака да му сервират.
Защото Мунчо е мъжът в къщата.
Дано авторката не е попаднала на такъв.

# 48
  • Мнения: 6 742
Тя не е попаднала, едва ли не го е видяла това преди детето, ама си е затворила широко очите. Проблемът си е нейн. Ако иска да си го търпи и да угажда, ако не иска - да го праща да пътува. Ние решение вместо нея не можем да вземем.

# 49
  • Мнения: 18 353
Преди детето домакинската работа и задачите са по-малко, лесно се извършват и от един (или с малко участие на другия) и проблемът не се набива на очи. С новите задължения и малкото свободно време става весело. Grinning

# 50
  • Мнения: X
В някакви други теми ли е писала, че мъжът й е пияница? Не съм чела, тук явно съм изпуснала ако е споменала. Не разбрах деца има ли?

Съревнованието е излишно в семейството. Но не знам какъв ви е случая. Има мъже, които много държат те да изкарват повече, ама не помагат в домашната работа. Други не обръщат толкова внимание. Но наистина зависи от много нагласи. Аз виждам и жени, които много обичат да бъдат издържани, почти не работят и чакат на готово. За мен това не е ок също.

Ние вкъщи не се съревноваваме, а се подкрепяме. И двамата сме много далеч от “пускам се по течението”, винаги гоним високи резултати, по -добра работа, заплащане и тн. Не го правим за да се мерим един с друг, а защото искаме развитие и не ни удовлетворява 10 г да кюфкаме на скучното и еднообразното.

Запознахме се млади, аз не работех, бях студентка и той много ме е подкрепял вкл и финансово. Но той е по-голям, работеше вече, имаше някакъв опит. Аз като започнах работа взимах по-малко, разбира се,     не бях завършила още университета, но работех. С времето се поизравниха нещата и понеже работим в един сектор имаме сходен доход. Но не е продукт на състезание, а взаимна подкрепа.

Все пак смятам, че никоя крайност не е хубава. Майка ми години наред не работеше и беше домакиня, баща ми работеше много и изкарваше добри пари. Майка ми въртеше цялата къща, той- бизнес. Тя беше ок с това, но после се появиха много проблеми, единия недоволен, другия недоволен..

# 51
  • Мнения: 5 838
Откъде намирате такива индивиди, та чак сключвате брак с тях? Нямам думи. То бива любов, но има две неща, с които човек се съобразява - чест и достойнство.

# 52
  • Мнения: 5 715
.

Последна редакция: чт, 03 мар 2022, 15:04 от NOVA NADEJDA

# 53
  • Сф
  • Мнения: 10 712
Върнах и се сетих коя си. Виж сега, първо оправдаваш пиенето и оливането. Това е проблем! Въпреки,че по нашите ширини се смята за мъжкарство. Е, да ама на масата е ок, но да живееш с такъв е ад. Естествено,че ще те мачка по всякакъв начин. Много голяма част от тези пиещи мъже са комплексари. И ще става по- зле! Моят съвет е да се събереш и да може в един момент да си тръгнеш с най- малко негативни последици за теб и детето. С такъв , който се  мери с жена си не се живее. Всъщност, живее се, но на голяма цена и компромис за твоя сметка!

# 54
  • София
  • Мнения: 12 006
Значи до колкото разбрах си го е взела явно пиянде, ама си мислела, че понеже били студенти и било нормално да пие като смок Satisfied, после пича си започнал собствен бизнес, тя пък му родила дете - тука сега не разбрах кой е по-по-най - тоз дето е започнал бизнеса или тя дето е родила - как е измерването? Живеят на село и той като се напиел, тя не можела да си тръгне когато поиска, а като се насмучел се скарвали и спяли отделно. Свекърва й пък отива у тях на гости с препарат за пране и омекотител, забележете - за внучето, т.е. на авторката детето - помня я от темата за свекървите. Смятайте за какво вмешателство иде реч. Тя обаче се е оженила за този елемент и дете му е родила? Rolling Eyes Сега й е криво, че я обвинява как "изостава" в семейната надпревара.

# 55
  • Мнения: 12 873
Прочетох и аз другите постове на авторката. Значи, този мъж работи за себе си и откакто го прави, е станал много доволен от себе си и това избива, когато се напие. Тогава започва да демонстрира колко е велик и се карат грозно пред другите във веселата компания, с която са излезли. В картинката има и 2-годишно детенце, за него не разбрах нещо особено, според мен има баба, която да помага.

Ами, авторке, трябва да го издебнеш, когато е на трезва глава и да се разберете. Явно той ходи из облаците, ти си някаква там бубулечка на земята и той не уважава нещата, които правиш. Не знам, аз бих се разправяла до дупка, защото такава ситуация ще ми е абсолютно непоносима. Просто няма да изтърпя такова отношение.

# 56
  • Мнения: 32 141
Да кажа на авторката - не се съревновавате.
Подтиква те да поемеш повече задължения, защото той иска повече почивка.
Явление, което съм виждала в достатъчно семейства. Достига до големи размери и голямо недоволство/ отчуждаване.

Аз ако съм нали съм говедо точно обратното ще направя.
Още по-малко ще правя. Свят ще му се завие.

# 57
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз ако съм нали съм говедо точно обратното ще направя.
Още по-малко ще правя. Свят ще му се завие.
То и аз, ама ако има дете в картинката, както е в случея - авторката много добре трябва да се замисли може ли да си го позволи вече, т.е. с дете на 2г. Щото след като се фръцне и си замине с детето - трябва някъде да живее и някак да се издържат, а и борба на родителски права може да има и т.н.

# 58
  • Мнения: 6 742
Както и в повечето такива теми, авторката иска само да се оплаче, да й кажат, че имало по-зле и да си трайка или да й дадат магическо заклинание да превърне мъжа си в мил и грижовен.

# 59
  • Мнения: 32 141
Аз ако съм нали съм говедо точно обратното ще направя.
Още по-малко ще правя. Свят ще му се завие.
То и аз, ама ако има дете в картинката, както е в случея - авторката много добре трябва да се замисли може ли да си го позволи вече, т.е. с дете на 2г. Щото след като се фръцне и си замине с детето - трябва някъде да живее и някак да се издържат, а и борба на родителски права може да има и т.н.

Ми да е мислила като се е събирала с този. Сама си е виновна, сега да си сърба попарата.
Ако може да си го позволи да го напусне.
Ама явно не може и само мрънка тук на периоди.

# 60
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 072
Защо да не иска да се оплаче?! Нали се сещаш, че няма да хукне да си променя живота ей сега след малко, след като е прочела съветите на 5 бг мами?! Особено пък от тези, които никога не са имали вземане даване с манипулатор... Представи си, че сега тепърва осъзнава, че нещата в нейното семейство не са наред и такива отношения не са нормални.

# 61
  • София
  • Мнения: 12 006
Ми да е мислила като се е събирала с този. Сама си е виновна, сега да си сърба попарата.
Ако може да си го позволи да го напусне.
Ама явно не може и само мрънка тук на периоди.
Така е, затова и питах защо изобщо се е омъжила и размножила от това пиянде с мания за величие, след като от едно време си е бил такъв, ама тя си е самоизмисляла глупави оправдания за поведението му, сега вече й тежи, а е само на 30г. След още 20г. не я виждам.

# 62
  • Мнения: 32 141
Защо да не иска да се оплаче?! Нали се сещаш, че няма да хукне да си променя живота ей сега след малко, след като е прочела съветите на 5 бг мами?! Особено пък от тези, които никога не са имали вземане даване с манипулатор... Представи си, че сега тепърва осъзнава, че нещата в нейното семейство не са наред и такива отношения не са нормални.

А не, няма проблем, нека си помрънка. И сто теми да пусне за 10 години, то си е за нейна сметка.
Само че ние си знаем такава хора. Помрънкат, па  си седят с "милото", после пак пуснат темичка и така завинаги.

Така е, затова и питах защо изобщо се е омъжила и размножила от това пиянде с мания за величие, след като от едно време си е бил такъв, ама тя си е самоизмисляла глупави оправдания за поведението му, сега вече й тежи, а е само на 30г. След още 20г. не я виждам.
Абе има си професионални измамници, ама никой не  толкоз добър.
Винаги има издайническо поводение, действие, дума.
Знаела е, правила се е на три и половина. Може и сметка да си е правила някакви.
Ама явно без кръчмаря.

# 63
  • Сф
  • Мнения: 10 712
Ми да е мислила като се е събирала с този. Сама си е виновна, сега да си сърба попарата.
Ако може да си го позволи да го напусне.
Ама явно не може и само мрънка тук на периоди.
Така е, затова и питах защо изобщо се е омъжила и размножила от това пиянде с мания за величие, след като от едно време си е бил такъв, ама тя си е самоизмисляла глупави оправдания за поведението му, сега вече й тежи, а е само на 30г. След още 20г. не я виждам.
Ми защо. Може баща и да е пиел и да си мисли че е нормално , може ниска самооценка, лоша среда, какво ли не. А пък ако е в малко населено, това си е национален спорт направо! И характера като е калпав и безценна комбинация става Simple Smile

# 64
  • Мнения: 50
Мрънкам си периодично, защото понякога няма на кого, не използвам социални мрежи... Нямам много време да стоя във форума (би ми се искало), чета от време на време.
С предишната тема нещата са по-добре, но сега това се появи. Явно за мен няма спокойствие. Детето вече е на градина, аз се върнах на работа и малко след това започна това съревнование. Преди изобщо не е ставало на въпрос.

# 65
  • Мнения: 6 742
Вместо да мрънкаш тук, върви говори с мъжа ти и се разберете кое как ще става ако иска да сте заедно и семейство.
 И пак не каза защо той се съревновава с теб? Какво иска да постигне с това?

# 66
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 312
Никой ли не учи младите момичета да стоят далече от хора злоупотребяващи с алкохол ?И въобще хора със зависимости-наркотици,хазарт...Защото такива не стават ни за връзка,ни за семейство..

# 67
  • Мнения: 1 841
Добре де,пет страници се изписаха,още ли авторката не е говорила с този нейния ненагледен?Интересно ми е ,какво би отговорил на конкретно поставените въпроси?
Иначе,аз бих пробвала с ирония.Като твърди ,че печели повече,
...да мило ,добре ,че си ти ,като печелиш добре ,вече ти ще плащаш сметките за ток,вода,бензин... Ама не само да го кажа,ами няма да платя никаква сметка ако ще да спрът тока .
И така с другите му претенции.

# 68
  • Мнения: 6 742
И кво.. той ако плаща всичко какво ще промени това? Тогава ще ли му са резонни исканията за домакинстване и гледане на дете от авторката, щото той е великия с парите? Ама мислете малко преди да пишете..

# 69
  • Мнения: 1 841
Обичайно мисля преди да пиша.Не прочетохте думата "ирония"
Само дадох пример,авторката ще си прецени какво да използва в нейния случай.

# 70
  • Мнения: 1 125
Виж, авторке, съжалявам, ако не ти хареса как ще прозвучи, но според мен тази цялата работа с брака си няма да я бъде. Щом се съревновавате, сякаш имате нещо да делите. Това усещане, влезе ли веднъж в отношенията, връщане назад няма, значи нещо безвъзвратно се е пречупило в тях. От моя опит до такава ситуация се стига, когато има някакви финансови проблеми в семейството - не съм чела всички отговори, така че ако е опровергано, моля да ме извините. Така де, ако имате по-високи разходи, кредити, лизинги и парите не достигат, стига се до положение, в което единият или другият в двойката започва с "аз това правя", "аз колко работя", "този месец съм направил 3к, а ти само 2к" и т.н.

# 71
  • Мнения: 79
Аз ако бях на твое място щях да си дам малко повече зор за известно време да правя повече неща от него, дори и в къщи бих сготвил, прането оправил, изгладил и т.н. и като се върне на един лист предварително ще съм си записал какво съм направил Grinning тогава да го видиш как ще обърне палачинката. Дори и да носи повече пари от теб и ти да нямаш как да донесеш повече ще има само 1 нещо в което те е "победил"
Аз така бих постъпил и после като седнем на салатка и ракия (която пак ти ще си я направила преди него) му сложи картите на масата дали му е било приятно постоянно да се съревновава и как ти си се чувствала преди !
УСПЕХ
 
Как ще реагирате, ако съпругът ви се съревновава с вас? Сравнява ви заплатите, работните часове, кой какво е свършил вкъщи и т.н.
Не приемам за нормално това поведение и не ми е приятно, смятам, че сме заедно, за да вървим заедно напред и нагоре, а не да се сравняваме кой, колко е направил. Разбира се, че като мъж е нормално да работи повече, да изкарва повече и няма място за сравнение, а напротив - да се радваме, че има работа и добри доходи, но при нас става някаква мания.
Каква може да бъде причината? Вие как ще постъпите в подобна ситуация?

# 72
  • Мнения: 32 141
Аз ако бях на твое място щях да си дам малко повече зор за известно време да правя повече неща от него, дори и в къщи бих сготвил, прането оправил, изгладил и т.н. и като се върне на един лист предварително ще съм си записал какво съм направил Grinning тогава да го видиш как ще обърне палачинката. Дори и да носи повече пари от теб и ти да нямаш как да донесеш повече ще има само 1 нещо в което те е "победил"
Аз така бих постъпил и после като седнем на салатка и ракия (която пак ти ще си я направила преди него) му сложи картите на масата дали му е било приятно постоянно да се съревновава и как ти си се чувствала преди !
УСПЕХ
 


Олелеее, ужас. Ти правиш ли тези неща? Съмнявам се.
Викаш само тя да чисти, готви, пере, глади, че и на работа да ходи. От къв зор?
А той какво ще прави? Освен, че изглежда живее като на хотел.
Че тя прави тия неща.
Точно обратното трябва да направи. Щото нали сме равни. Значи всичко трябва да е по-равно.
Да спре. И съревнованието ще спре. И ако нещо се възпротиви да му каже, че пет пари не дава какво ще яде, какво не му е изгладено и не и пука.
Може би тогава ако не е много тъп, ще разбере някои неща. Току виж я оценил и стоплил с пилешкия си мозък, че в семейство трябва да има сплотеност, а не състезание.
Ако не разбере - не и трябва този комплексар.

# 73
  • Мнения: 46 572
Otvorco, при така описаното, мъжът ѝ ще каже - еее, най-накрая започна да правиш нещо. И всеки ден ще ѝ трупа все повече и повече задължения, докато накрая сама прави всичко. Голяма грешка ще е от нейна страна.

По-скоро трябва за няколко дни да не пипа нищо, като свърши работата той, ще види, че онова, което нарича нищо, всъщност е доста Simple Smile

# 74
  • Мнения: 32 141
Ами да, човек често оценява нещо като го загуби.
Също така може да му каже, че аз нали нищо не правя, защо да готвя Grinning И ти скъпи мой като правиш толкова неща, вземи ти изпери, почисти и сготви след работа, щото аз не мога да те надмина. И даже не виждам смисъл да се опитвам, не ми се бори с вятърни мелници.

# 75
  • Мнения: 79
Правя ги разбира се. В къщи всеки знае какво да прави и по този начин си помагаме взаимно. Някой път и аз готвя ако тя е скапана след работа. Разменяме си задълженията.

Аз ако бях на твое място щях да си дам малко повече зор за известно време да правя повече неща от него, дори и в къщи бих сготвил, прането оправил, изгладил и т.н. и като се върне на един лист предварително ще съм си записал какво съм направил Grinning тогава да го видиш как ще обърне палачинката. Дори и да носи повече пари от теб и ти да нямаш как да донесеш повече ще има само 1 нещо в което те е "победил"
Аз така бих постъпил и после като седнем на салатка и ракия (която пак ти ще си я направила преди него) му сложи картите на масата дали му е било приятно постоянно да се съревновава и как ти си се чувствала преди !
УСПЕХ
 


Олелеее, ужас. Ти правиш ли тези неща? Съмнявам се.
Викаш само тя да чисти, готви, пере, глади, че и на работа да ходи. От къв зор?
А той какво ще прави? Освен, че изглежда живее като на хотел.
Че тя прави тия неща.
Точно обратното трябва да направи. Щото нали сме равни. Значи всичко трябва да е по-равно.
Да спре. И съревнованието ще спре. И ако нещо се възпротиви да му каже, че пет пари не дава какво ще яде, какво не му е изгладено и не и пука.
Може би тогава ако не е много тъп, ще разбере някои неща. Току виж я оценил и стоплил с пилешкия си мозък, че в семейство трябва да има сплотеност, а не състезание.
Ако не разбере - не и трябва този комплексар.

# 76
  • Мнения: 46 572
...Разменяме си задълженията...
Какви са твоите задължения след работа?

# 77
  • Мнения: 79
Много обичам да готвя и често я заменям в това отношение, дори и след работа ми остава време това да го правя. Или почиствам, но домакински работи бол няма какво да ги изброявам Simple Smile

...Разменяме си задълженията...
Какви са твоите задължения след работа?

# 78
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Ами такива има навсякъде, сравняват се, самохвалстват. Има и такива, които не се сравняват но са ти скроили шапката вече. Идете на семейна терапия да му обяснят някои неща. Ти самата нищо няма да успееш да му вкараш в кухата тиква.

Общи условия

Активация на акаунт