Съревнование в семейството

  • 5 877
  • 78
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 79
Правя ги разбира се. В къщи всеки знае какво да прави и по този начин си помагаме взаимно. Някой път и аз готвя ако тя е скапана след работа. Разменяме си задълженията.

Аз ако бях на твое място щях да си дам малко повече зор за известно време да правя повече неща от него, дори и в къщи бих сготвил, прането оправил, изгладил и т.н. и като се върне на един лист предварително ще съм си записал какво съм направил Grinning тогава да го видиш как ще обърне палачинката. Дори и да носи повече пари от теб и ти да нямаш как да донесеш повече ще има само 1 нещо в което те е "победил"
Аз така бих постъпил и после като седнем на салатка и ракия (която пак ти ще си я направила преди него) му сложи картите на масата дали му е било приятно постоянно да се съревновава и как ти си се чувствала преди !
УСПЕХ
 


Олелеее, ужас. Ти правиш ли тези неща? Съмнявам се.
Викаш само тя да чисти, готви, пере, глади, че и на работа да ходи. От къв зор?
А той какво ще прави? Освен, че изглежда живее като на хотел.
Че тя прави тия неща.
Точно обратното трябва да направи. Щото нали сме равни. Значи всичко трябва да е по-равно.
Да спре. И съревнованието ще спре. И ако нещо се възпротиви да му каже, че пет пари не дава какво ще яде, какво не му е изгладено и не и пука.
Може би тогава ако не е много тъп, ще разбере някои неща. Току виж я оценил и стоплил с пилешкия си мозък, че в семейство трябва да има сплотеност, а не състезание.
Ако не разбере - не и трябва този комплексар.

# 76
  • Мнения: 46 572
...Разменяме си задълженията...
Какви са твоите задължения след работа?

# 77
  • Мнения: 79
Много обичам да готвя и често я заменям в това отношение, дори и след работа ми остава време това да го правя. Или почиствам, но домакински работи бол няма какво да ги изброявам Simple Smile

...Разменяме си задълженията...
Какви са твоите задължения след работа?

# 78
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Ами такива има навсякъде, сравняват се, самохвалстват. Има и такива, които не се сравняват но са ти скроили шапката вече. Идете на семейна терапия да му обяснят някои неща. Ти самата нищо няма да успееш да му вкараш в кухата тиква.

Общи условия

Активация на акаунт